Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
romantické knihy
Romantické knihy vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

14. 05. 2021

Romantické knihy jsou něco, co je čtené, bylo čtené a pravděpodobně také bude čtené. Mluvíme o způsobu, jak vyplnit volné chvíle či jak zahnat splín či zvednou náladu, když se nám zrovna nedaří. Jelikož však mluvíme i o žánru, který se prakticky denně plní novými a novými knižními výtisky, vybrali jsme jen několik nejlepších a nejlépe hodnocených, které rozhodně stojí za (minimálně jedno) přečtení.  

Než jsem tě poznala, Jojo Moyesová 

Řada romantických knih byla velice vkusně zfilmovaná. I když někdy jsou filmy daleko od knižní podoby, jinde se naopak kniha i film povedly natolik, že to stojí za obdiv. Je to případ právě i knihy s názvem “Než jsem tě poznala”, za kterou stojí Jojo Moyesová. I když sama kniha o sobě je velmi poutavá a krásná, filmové zpracování vydané před několika lety dostalo spisovatelku a nejen stejnojmenné dílo do hledáčku všech romantických duší a tržby rázem stouply o mnoho procent.  

Jedná se o příběh založený na skutečnosti, že protiklady se přitahují. Příběh optimistické Louisy, která se však dokázala spokojit s tím co má, a náladového Willa, který ví, že od života může chtít víc, je tak působivý a skvěle napsaný, že si ho rozhodně nepřečtete jen jednou.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nez-jsem-te-poznala-predtym-ako-som-ta-poznala-nez-jsem-te-poznala-155109

Měsíční kroniky, Marissa Meyerová 

Pokud jste milovníkem spíše knih na pokračování, respektive knih na díly, tím pravým pro vás budou Měsíční kroniky. Jedná se o čtyřdílnou sérii, která je plná milostných příběhů. Je však třeba konstatovat, že příběhy mísí prvky sci-fi a pohádek čili není to ryze čistá romantika.  

Měsíční kroniky se točí kolem čtveřice holek, jež prožívají nejen lásku, ale také nenávist a válku. Je důležité zmínit, že i když jsou do jisté míry spojeny, každá kniha pojednává o jedné z nich. Nemusíte se obávat extrémně propletených příběhů nebo neustálého přeskakování z místa na místo. Co kniha, to jedna slečna, kterou s ostatními pojí jejich společný nepřítel.  

K TÉMATU  Superstar 2021 válcuje sledovanost! Na co se letos těšit?

https://www.databazeknih.cz/serie/mesicni-kroniky-mesacne-kroniky-1983

Pýcha a předsudek, Jana Austenová 

Co by to byl seznam obsahující romantické knihy, kdyby v něm chyběla jedna ze starých známých klasik. Tou je kniha nazvaná “Pýcha a předsudek”, která se stejně jako první zmíněný tip dočkala i filmového zpracování. Za knížkou, která je tu mezi námi už dlouhá léta a která se stále těší velké oblibě rozhodně stojí za přečtení.  

Pokud jste četli jiné knihy od této spisovatelky, to, v jaké sféře se děje odehrává vás nepřekvapí. Autorka se ve svých dílech soustřeďuje na život venkovských vyšších vrstev a jejími hrdinkami či hrdiny bývají hlavně inteligentní a morálně silné osoby.  

Pýcha a předsudek je jejím nejslavnějším románem, který pojednává o rodině Bennetových. Rodina shání pro své dcery ženichy, ale jedna z nich se vůči tomu vzpírá. Když ale nastoupí na scénu pan Darcy, rázem je všechno jinak. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/pycha-a-predsudek-859

Dopisy, které nikdo nečetl, Iona Greyová 

Náš seznam ukončíme knižním výtiskem nazvaným “Dopisy, které nikdo nečetl”. Jedná se o jedno z dalších děl britské autorky, která se rozhodla romantiku vměstnat do období druhé světové války. Při čtení se stáváme tichými pozorovateli lásky rodící se ve zničeném Londýně. A i když je doba zlá, přesto se v ní dokázala zrodit i naděje.  

Když pilot Dan odchází do boje, slibuje své lásce Stelle, že se pro ni vrátí. Právě jí jsou adresovány dopisy, které však ona neotevře. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/dopisy-ktere-nikdo-necetl-348822

Tip: Máte elektronickou čtečku knih? Díky portálům s e-knihami si můžete během chvíle vybrat a hned začít číst novou knihu, aniž byste museli vyjít z domu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.

Nepřehlédněte

Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek