Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
romantické knihy
Romantické knihy vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

14. 05. 2021

Romantické knihy jsou něco, co je čtené, bylo čtené a pravděpodobně také bude čtené. Mluvíme o způsobu, jak vyplnit volné chvíle či jak zahnat splín či zvednou náladu, když se nám zrovna nedaří. Jelikož však mluvíme i o žánru, který se prakticky denně plní novými a novými knižními výtisky, vybrali jsme jen několik nejlepších a nejlépe hodnocených, které rozhodně stojí za (minimálně jedno) přečtení.  

Než jsem tě poznala, Jojo Moyesová 

Řada romantických knih byla velice vkusně zfilmovaná. I když někdy jsou filmy daleko od knižní podoby, jinde se naopak kniha i film povedly natolik, že to stojí za obdiv. Je to případ právě i knihy s názvem “Než jsem tě poznala”, za kterou stojí Jojo Moyesová. I když sama kniha o sobě je velmi poutavá a krásná, filmové zpracování vydané před několika lety dostalo spisovatelku a nejen stejnojmenné dílo do hledáčku všech romantických duší a tržby rázem stouply o mnoho procent.  

Jedná se o příběh založený na skutečnosti, že protiklady se přitahují. Příběh optimistické Louisy, která se však dokázala spokojit s tím co má, a náladového Willa, který ví, že od života může chtít víc, je tak působivý a skvěle napsaný, že si ho rozhodně nepřečtete jen jednou.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nez-jsem-te-poznala-predtym-ako-som-ta-poznala-nez-jsem-te-poznala-155109

Měsíční kroniky, Marissa Meyerová 

Pokud jste milovníkem spíše knih na pokračování, respektive knih na díly, tím pravým pro vás budou Měsíční kroniky. Jedná se o čtyřdílnou sérii, která je plná milostných příběhů. Je však třeba konstatovat, že příběhy mísí prvky sci-fi a pohádek čili není to ryze čistá romantika.  

Měsíční kroniky se točí kolem čtveřice holek, jež prožívají nejen lásku, ale také nenávist a válku. Je důležité zmínit, že i když jsou do jisté míry spojeny, každá kniha pojednává o jedné z nich. Nemusíte se obávat extrémně propletených příběhů nebo neustálého přeskakování z místa na místo. Co kniha, to jedna slečna, kterou s ostatními pojí jejich společný nepřítel.  

K TÉMATUExotické druhy ovoce: jak a které prospívají našemu zdraví?

https://www.databazeknih.cz/serie/mesicni-kroniky-mesacne-kroniky-1983

Pýcha a předsudek, Jana Austenová 

Co by to byl seznam obsahující romantické knihy, kdyby v něm chyběla jedna ze starých známých klasik. Tou je kniha nazvaná “Pýcha a předsudek”, která se stejně jako první zmíněný tip dočkala i filmového zpracování. Za knížkou, která je tu mezi námi už dlouhá léta a která se stále těší velké oblibě rozhodně stojí za přečtení.  

Pokud jste četli jiné knihy od této spisovatelky, to, v jaké sféře se děje odehrává vás nepřekvapí. Autorka se ve svých dílech soustřeďuje na život venkovských vyšších vrstev a jejími hrdinkami či hrdiny bývají hlavně inteligentní a morálně silné osoby.  

Pýcha a předsudek je jejím nejslavnějším románem, který pojednává o rodině Bennetových. Rodina shání pro své dcery ženichy, ale jedna z nich se vůči tomu vzpírá. Když ale nastoupí na scénu pan Darcy, rázem je všechno jinak. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/pycha-a-predsudek-859

Dopisy, které nikdo nečetl, Iona Greyová 

Náš seznam ukončíme knižním výtiskem nazvaným “Dopisy, které nikdo nečetl”. Jedná se o jedno z dalších děl britské autorky, která se rozhodla romantiku vměstnat do období druhé světové války. Při čtení se stáváme tichými pozorovateli lásky rodící se ve zničeném Londýně. A i když je doba zlá, přesto se v ní dokázala zrodit i naděje.  

Když pilot Dan odchází do boje, slibuje své lásce Stelle, že se pro ni vrátí. Právě jí jsou adresovány dopisy, které však ona neotevře. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/dopisy-ktere-nikdo-necetl-348822

Tip: Máte elektronickou čtečku knih? Díky portálům s e-knihami si můžete během chvíle vybrat a hned začít číst novou knihu, aniž byste museli vyjít z domu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Nepřehlédněte

Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek