Pondělí , 24. 06. 2024

Zdeňka

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
romantické knihy
Romantické knihy vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

14. 05. 2021

Romantické knihy jsou něco, co je čtené, bylo čtené a pravděpodobně také bude čtené. Mluvíme o způsobu, jak vyplnit volné chvíle či jak zahnat splín či zvednou náladu, když se nám zrovna nedaří. Jelikož však mluvíme i o žánru, který se prakticky denně plní novými a novými knižními výtisky, vybrali jsme jen několik nejlepších a nejlépe hodnocených, které rozhodně stojí za (minimálně jedno) přečtení.  

Než jsem tě poznala, Jojo Moyesová 

Řada romantických knih byla velice vkusně zfilmovaná. I když někdy jsou filmy daleko od knižní podoby, jinde se naopak kniha i film povedly natolik, že to stojí za obdiv. Je to případ právě i knihy s názvem “Než jsem tě poznala”, za kterou stojí Jojo Moyesová. I když sama kniha o sobě je velmi poutavá a krásná, filmové zpracování vydané před několika lety dostalo spisovatelku a nejen stejnojmenné dílo do hledáčku všech romantických duší a tržby rázem stouply o mnoho procent.  

Jedná se o příběh založený na skutečnosti, že protiklady se přitahují. Příběh optimistické Louisy, která se však dokázala spokojit s tím co má, a náladového Willa, který ví, že od života může chtít víc, je tak působivý a skvěle napsaný, že si ho rozhodně nepřečtete jen jednou.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nez-jsem-te-poznala-predtym-ako-som-ta-poznala-nez-jsem-te-poznala-155109

Měsíční kroniky, Marissa Meyerová 

Pokud jste milovníkem spíše knih na pokračování, respektive knih na díly, tím pravým pro vás budou Měsíční kroniky. Jedná se o čtyřdílnou sérii, která je plná milostných příběhů. Je však třeba konstatovat, že příběhy mísí prvky sci-fi a pohádek čili není to ryze čistá romantika.  

Měsíční kroniky se točí kolem čtveřice holek, jež prožívají nejen lásku, ale také nenávist a válku. Je důležité zmínit, že i když jsou do jisté míry spojeny, každá kniha pojednává o jedné z nich. Nemusíte se obávat extrémně propletených příběhů nebo neustálého přeskakování z místa na místo. Co kniha, to jedna slečna, kterou s ostatními pojí jejich společný nepřítel.  

K TÉMATU  4+1 tipy na seriály, které každou ženu vtáhnou do děje

https://www.databazeknih.cz/serie/mesicni-kroniky-mesacne-kroniky-1983

Pýcha a předsudek, Jana Austenová 

Co by to byl seznam obsahující romantické knihy, kdyby v něm chyběla jedna ze starých známých klasik. Tou je kniha nazvaná “Pýcha a předsudek”, která se stejně jako první zmíněný tip dočkala i filmového zpracování. Za knížkou, která je tu mezi námi už dlouhá léta a která se stále těší velké oblibě rozhodně stojí za přečtení.  

Pokud jste četli jiné knihy od této spisovatelky, to, v jaké sféře se děje odehrává vás nepřekvapí. Autorka se ve svých dílech soustřeďuje na život venkovských vyšších vrstev a jejími hrdinkami či hrdiny bývají hlavně inteligentní a morálně silné osoby.  

Pýcha a předsudek je jejím nejslavnějším románem, který pojednává o rodině Bennetových. Rodina shání pro své dcery ženichy, ale jedna z nich se vůči tomu vzpírá. Když ale nastoupí na scénu pan Darcy, rázem je všechno jinak. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/pycha-a-predsudek-859

Dopisy, které nikdo nečetl, Iona Greyová 

Náš seznam ukončíme knižním výtiskem nazvaným “Dopisy, které nikdo nečetl”. Jedná se o jedno z dalších děl britské autorky, která se rozhodla romantiku vměstnat do období druhé světové války. Při čtení se stáváme tichými pozorovateli lásky rodící se ve zničeném Londýně. A i když je doba zlá, přesto se v ní dokázala zrodit i naděje.  

Když pilot Dan odchází do boje, slibuje své lásce Stelle, že se pro ni vrátí. Právě jí jsou adresovány dopisy, které však ona neotevře. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/dopisy-ktere-nikdo-necetl-348822

Tip: Máte elektronickou čtečku knih? Díky portálům s e-knihami si můžete během chvíle vybrat a hned začít číst novou knihu, aniž byste museli vyjít z domu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Užijte si sport i jiné formy aktivní relaxace v celkové fyzické kondici díky doplňkům stravy na podporu svalů a kloubů. Zasoutěžit si o ně můžete právě teď!
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Helena Růžičková, nezapomenutelná česká herečka, by dnes oslavila 88. narozeniny. Její život byl plný zvratů a dramatických momentů, které z ní učinily výraznou postavu české kultury. Od raného dětství, kdy excelovala ve sportu a baletu, přes bouřlivou kariéru, až po osobní tragédie a nekonvenční přístup k životu i lásce, zanechala nesmazatelnou stopu na české herecké scéně.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Ovdověla jsem velice brzy, bylo mi dvaačtyřicet, když můj manžel zemřel na infarkt a od té doby jsem zůstala sama. Abych svůj život nějak vyplnila, hodně jsem se upnula na dceru, která byla ráda. Vždyť jí alespoň měl kdo pomáhat s jejími třemi dětmi, na které neměla čas, protože chtěla budovat kariéru.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
Když jsem se zamilovala do Jáchyma, po čase mi prozradil, že má dceru. Ta žije s matkou a jejich rozchod nezvládá. A mě si zařadila na seznam lidí, které nebude mít už z principu ráda. Dcera je prostě nejvíc.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.

Výběr článků

Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.

Nepřehlédněte

Pandemie se rychle šíří. Čísla nemocných stoupají, proto byste neměli na nic čekat a podpořit svou imunitu. Nikdy totiž nevíte, kdy a kde se s nemocným můžete setkat. Abyste měli dobře fungující obranyschopnost, musíte mít ve formě střeva. K tomu vám pomohou probiotika. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček doplňků stravy Naturevia, ve kterém najdete kvalitní přípravky pro celou rodinu.
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek