Pátek , 30. 09. 2022

Jeroným

Romantické knihy pro teplé jarní večery

Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
romantické knihy
Romantické knihy vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

14. 05. 2021

Romantické knihy jsou něco, co je čtené, bylo čtené a pravděpodobně také bude čtené. Mluvíme o způsobu, jak vyplnit volné chvíle či jak zahnat splín či zvednou náladu, když se nám zrovna nedaří. Jelikož však mluvíme i o žánru, který se prakticky denně plní novými a novými knižními výtisky, vybrali jsme jen několik nejlepších a nejlépe hodnocených, které rozhodně stojí za (minimálně jedno) přečtení.  

Než jsem tě poznala, Jojo Moyesová 

Řada romantických knih byla velice vkusně zfilmovaná. I když někdy jsou filmy daleko od knižní podoby, jinde se naopak kniha i film povedly natolik, že to stojí za obdiv. Je to případ právě i knihy s názvem “Než jsem tě poznala”, za kterou stojí Jojo Moyesová. I když sama kniha o sobě je velmi poutavá a krásná, filmové zpracování vydané před několika lety dostalo spisovatelku a nejen stejnojmenné dílo do hledáčku všech romantických duší a tržby rázem stouply o mnoho procent.  

Jedná se o příběh založený na skutečnosti, že protiklady se přitahují. Příběh optimistické Louisy, která se však dokázala spokojit s tím co má, a náladového Willa, který ví, že od života může chtít víc, je tak působivý a skvěle napsaný, že si ho rozhodně nepřečtete jen jednou.  

https://www.databazeknih.cz/knihy/nez-jsem-te-poznala-predtym-ako-som-ta-poznala-nez-jsem-te-poznala-155109

Měsíční kroniky, Marissa Meyerová 

Pokud jste milovníkem spíše knih na pokračování, respektive knih na díly, tím pravým pro vás budou Měsíční kroniky. Jedná se o čtyřdílnou sérii, která je plná milostných příběhů. Je však třeba konstatovat, že příběhy mísí prvky sci-fi a pohádek čili není to ryze čistá romantika.  

Měsíční kroniky se točí kolem čtveřice holek, jež prožívají nejen lásku, ale také nenávist a válku. Je důležité zmínit, že i když jsou do jisté míry spojeny, každá kniha pojednává o jedné z nich. Nemusíte se obávat extrémně propletených příběhů nebo neustálého přeskakování z místa na místo. Co kniha, to jedna slečna, kterou s ostatními pojí jejich společný nepřítel.  

K TÉMATU  Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

https://www.databazeknih.cz/serie/mesicni-kroniky-mesacne-kroniky-1983

Pýcha a předsudek, Jana Austenová 

Co by to byl seznam obsahující romantické knihy, kdyby v něm chyběla jedna ze starých známých klasik. Tou je kniha nazvaná “Pýcha a předsudek”, která se stejně jako první zmíněný tip dočkala i filmového zpracování. Za knížkou, která je tu mezi námi už dlouhá léta a která se stále těší velké oblibě rozhodně stojí za přečtení.  

Pokud jste četli jiné knihy od této spisovatelky, to, v jaké sféře se děje odehrává vás nepřekvapí. Autorka se ve svých dílech soustřeďuje na život venkovských vyšších vrstev a jejími hrdinkami či hrdiny bývají hlavně inteligentní a morálně silné osoby.  

Pýcha a předsudek je jejím nejslavnějším románem, který pojednává o rodině Bennetových. Rodina shání pro své dcery ženichy, ale jedna z nich se vůči tomu vzpírá. Když ale nastoupí na scénu pan Darcy, rázem je všechno jinak. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/pycha-a-predsudek-859

Dopisy, které nikdo nečetl, Iona Greyová 

Náš seznam ukončíme knižním výtiskem nazvaným “Dopisy, které nikdo nečetl”. Jedná se o jedno z dalších děl britské autorky, která se rozhodla romantiku vměstnat do období druhé světové války. Při čtení se stáváme tichými pozorovateli lásky rodící se ve zničeném Londýně. A i když je doba zlá, přesto se v ní dokázala zrodit i naděje.  

Když pilot Dan odchází do boje, slibuje své lásce Stelle, že se pro ni vrátí. Právě jí jsou adresovány dopisy, které však ona neotevře. 

https://www.databazeknih.cz/knihy/dopisy-ktere-nikdo-necetl-348822

Tip: Máte elektronickou čtečku knih? Díky portálům s e-knihami si můžete během chvíle vybrat a hned začít číst novou knihu, aniž byste museli vyjít z domu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?

Nepřehlédněte

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek