Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
knihy večer
Vyplňte četbou svůj večer. (foto: 123RF)

06. 04. 2021

Dnes vám tedy přinášíme tipy na knihy, které vás hodí do pohody a dovolí vám vypustit z hlavy starosti všedních dní. Najdete tu klasické starší knihy, ale i novinky, tak už stačí si jen vybrat přesně podle svého gusta.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Kniha je postavena na novoročním předsevzetí partičky kamarádů. Každý si zvolí, jak konkrétně se v nadcházejícím roce promění…až na to, že jeho záměr zůstane před ostatními utajen. V knize je plno komických situací, se kterými má zkušenosti většina z nás, a jistě se vám podaří si při čtení oddechnout.

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejlepsi-vikend-387884

Saturnin se vrací – Miroslav Macek

Tady vám podle názvu bude zřejmě vše jasné. Dobře známý sluha Saturnin vás může bavit svými dalšími historkami. Objeví se tu i další známé postavy – teta Kateřina, doktor Vlach nebo slečna Barbora. Pokud tedy máte laskavý humor Zdeňka Jirotky rádi v jeho Saturninovi, vyzkoušejte i pokračování – tentokrát z pera jiného autora.

https://www.databazeknih.cz/knihy/saturnin-saturnin-se-vraci-354641

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel – Jonas Jonasson

Nenechte se odradit tím, kolik má kniha stran. Jakmile se začtete, přestanete vše kolem vnímat. Navíc se skutečně od srdce zasmějete historkám stoletého staříka. Dozvíte se o jeho útěku oknem z domova důchodců, získání kufru plného peněz, ale i o jeho životě a tehdejších významných politických událostech.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stolety-starik-stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-129734

Vejce a já – Betty MacDonaldová

Autorka svým humorem baví už několik generací čtenářů. V románu popisuje vlastní život na slepičí farmě, kterou společně s manželem vybudovali. Najdete tu odraz jejího nepříliš vydařeného manželství, které však popisuje s nadhledem a vtipem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/vejce-a-ja-24434

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Milovníci anglického humoru nedají na tuto knihu dopustit. Dočtete se tu o příhodách tří anglických mužů a psa Montmorencyho při sjíždění řeky Temže. Čtení je opravdu nenáročné a oddechové. Pokud vás kniha pohltí, můžete vyzkoušet i její volné pokračování Tři muži na toulkách

K TÉMATU  Je těžké se neusmát! Černé kočky skákají, padají, hrají si, jsou zvědavé a lekají se věcí kolem. Tohle vám zaručeně zvedne náladu!

https://www.databazeknih.cz/knihy/tri-muzi-tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-38302

Ať žijí padesátnice – Hana Hřebejková

Jedná se o sbírku povídek, kde autorka velmi trefně a s vtipem komentuje změny, které se často po padesátce odehrávají. Leckdo tam najde přesně to, co nyní řeší. Až na to že jeho veliký problém je popsán humorně, a možná tak budete mít šanci přehodnotit svůj dosavadní pohled.

https://www.databazeknih.cz/knihy/at-ziji-padesatnice-448249

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky – Robert Fulghum

Kniha je spíš sbírkou úvah a drobných příběhů, mezi kterými najdete mnohá propojení. Vše se týká každodenních věcí, které jistě dobře znáte. Možná vás osloví část o přátelství, sousedech, vnoučatech nebo třeba jídle. Každý si tam prostě může najít část, která mu bude blízká.

https://www.databazeknih.cz/knihy/ach-jo-aneb-nektere-postrehy-z-obou-stran-lednicky-2711

Báječná léta pod psa – Michal Viewegh

Zčásti autobiografický román nám poskytuje obraz života jedné rodiny v totalitním režimu. Místy vám může připadat příběh hořký, ale zasmějete se. Vše je vyprávěno svižně a vtipně, dozvíte se o dospívání Kvida, ale i o tom, jak si jeho otec ve sklepě vyráběl rakev.

https://www.databazeknih.cz/knihy/bajecna-leta-pod-psa-1220

Zážitky z karantény – Halina Pawlowská

S humorem sobě vlastním vypráví autorka zážitky z doby, kdy byla uvězněna v jedné domácnosti s kupou dalších členů rodiny a navíc ještě dvěma psy. A je vám jasné, že to je opravdu velká šance na plno vtipných historek – když se vám podaří se na ně podívat s nadhledem. Součástí knihy jsou i recepty, které můžete doma vyzkoušet.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zazitky-z-karanteny-447736

Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky – Miloslav Švandrlík

Kdo by neznal filmové zpracování této satirické komedie? Četli jste ji však? Pokud ne, třeba zrovna nyní na to bude ideální doba. Můžete se zasmát u popisu různých absurdních situací v životě vojenských branců – tehdejších pétépáků. Pobaví vás výborné propracování jednotlivých postav a jistě vás budou ještě několik dní po přečtení provázet jejich hlášky.

K TÉMATU  Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerni-baroni-cerni-baroni-aneb-valcili-jsme-za-cepicky-5130

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Patrik Hartl o svém připravovaném filmu podle vlastní knihy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek