Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
knihy večer
Vyplňte četbou svůj večer. (foto: 123RF)

06. 04. 2021

Dnes vám tedy přinášíme tipy na knihy, které vás hodí do pohody a dovolí vám vypustit z hlavy starosti všedních dní. Najdete tu klasické starší knihy, ale i novinky, tak už stačí si jen vybrat přesně podle svého gusta.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Kniha je postavena na novoročním předsevzetí partičky kamarádů. Každý si zvolí, jak konkrétně se v nadcházejícím roce promění…až na to, že jeho záměr zůstane před ostatními utajen. V knize je plno komických situací, se kterými má zkušenosti většina z nás, a jistě se vám podaří si při čtení oddechnout.

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejlepsi-vikend-387884

Saturnin se vrací – Miroslav Macek

Tady vám podle názvu bude zřejmě vše jasné. Dobře známý sluha Saturnin vás může bavit svými dalšími historkami. Objeví se tu i další známé postavy – teta Kateřina, doktor Vlach nebo slečna Barbora. Pokud tedy máte laskavý humor Zdeňka Jirotky rádi v jeho Saturninovi, vyzkoušejte i pokračování – tentokrát z pera jiného autora.

https://www.databazeknih.cz/knihy/saturnin-saturnin-se-vraci-354641

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel – Jonas Jonasson

Nenechte se odradit tím, kolik má kniha stran. Jakmile se začtete, přestanete vše kolem vnímat. Navíc se skutečně od srdce zasmějete historkám stoletého staříka. Dozvíte se o jeho útěku oknem z domova důchodců, získání kufru plného peněz, ale i o jeho životě a tehdejších významných politických událostech.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stolety-starik-stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-129734

Vejce a já – Betty MacDonaldová

Autorka svým humorem baví už několik generací čtenářů. V románu popisuje vlastní život na slepičí farmě, kterou společně s manželem vybudovali. Najdete tu odraz jejího nepříliš vydařeného manželství, které však popisuje s nadhledem a vtipem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/vejce-a-ja-24434

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Milovníci anglického humoru nedají na tuto knihu dopustit. Dočtete se tu o příhodách tří anglických mužů a psa Montmorencyho při sjíždění řeky Temže. Čtení je opravdu nenáročné a oddechové. Pokud vás kniha pohltí, můžete vyzkoušet i její volné pokračování Tři muži na toulkách

K TÉMATUKaždodenní starosti, které pochopí jen ženy s dlouhými vlasy (14 fotek)

https://www.databazeknih.cz/knihy/tri-muzi-tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-38302

Ať žijí padesátnice – Hana Hřebejková

Jedná se o sbírku povídek, kde autorka velmi trefně a s vtipem komentuje změny, které se často po padesátce odehrávají. Leckdo tam najde přesně to, co nyní řeší. Až na to že jeho veliký problém je popsán humorně, a možná tak budete mít šanci přehodnotit svůj dosavadní pohled.

https://www.databazeknih.cz/knihy/at-ziji-padesatnice-448249

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky – Robert Fulghum

Kniha je spíš sbírkou úvah a drobných příběhů, mezi kterými najdete mnohá propojení. Vše se týká každodenních věcí, které jistě dobře znáte. Možná vás osloví část o přátelství, sousedech, vnoučatech nebo třeba jídle. Každý si tam prostě může najít část, která mu bude blízká.

https://www.databazeknih.cz/knihy/ach-jo-aneb-nektere-postrehy-z-obou-stran-lednicky-2711

Báječná léta pod psa – Michal Viewegh

Zčásti autobiografický román nám poskytuje obraz života jedné rodiny v totalitním režimu. Místy vám může připadat příběh hořký, ale zasmějete se. Vše je vyprávěno svižně a vtipně, dozvíte se o dospívání Kvida, ale i o tom, jak si jeho otec ve sklepě vyráběl rakev.

https://www.databazeknih.cz/knihy/bajecna-leta-pod-psa-1220

Zážitky z karantény – Halina Pawlowská

S humorem sobě vlastním vypráví autorka zážitky z doby, kdy byla uvězněna v jedné domácnosti s kupou dalších členů rodiny a navíc ještě dvěma psy. A je vám jasné, že to je opravdu velká šance na plno vtipných historek – když se vám podaří se na ně podívat s nadhledem. Součástí knihy jsou i recepty, které můžete doma vyzkoušet.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zazitky-z-karanteny-447736

Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky – Miloslav Švandrlík

Kdo by neznal filmové zpracování této satirické komedie? Četli jste ji však? Pokud ne, třeba zrovna nyní na to bude ideální doba. Můžete se zasmát u popisu různých absurdních situací v životě vojenských branců – tehdejších pétépáků. Pobaví vás výborné propracování jednotlivých postav a jistě vás budou ještě několik dní po přečtení provázet jejich hlášky.

K TÉMATURadka (21): Byla jsem zdrogovaná. Ráno jsem se probudila nahá. Nic si nepamatuji

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerni-baroni-cerni-baroni-aneb-valcili-jsme-za-cepicky-5130

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Patrik Hartl o svém připravovaném filmu podle vlastní knihy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.

Nepřehlédněte

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek