Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.
knihy večer
Vyplňte četbou svůj večer. (foto: 123RF)

06. 04. 2021

Dnes vám tedy přinášíme tipy na knihy, které vás hodí do pohody a dovolí vám vypustit z hlavy starosti všedních dní. Najdete tu klasické starší knihy, ale i novinky, tak už stačí si jen vybrat přesně podle svého gusta.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Kniha je postavena na novoročním předsevzetí partičky kamarádů. Každý si zvolí, jak konkrétně se v nadcházejícím roce promění…až na to, že jeho záměr zůstane před ostatními utajen. V knize je plno komických situací, se kterými má zkušenosti většina z nás, a jistě se vám podaří si při čtení oddechnout.

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejlepsi-vikend-387884

Saturnin se vrací – Miroslav Macek

Tady vám podle názvu bude zřejmě vše jasné. Dobře známý sluha Saturnin vás může bavit svými dalšími historkami. Objeví se tu i další známé postavy – teta Kateřina, doktor Vlach nebo slečna Barbora. Pokud tedy máte laskavý humor Zdeňka Jirotky rádi v jeho Saturninovi, vyzkoušejte i pokračování – tentokrát z pera jiného autora.

https://www.databazeknih.cz/knihy/saturnin-saturnin-se-vraci-354641

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel – Jonas Jonasson

Nenechte se odradit tím, kolik má kniha stran. Jakmile se začtete, přestanete vše kolem vnímat. Navíc se skutečně od srdce zasmějete historkám stoletého staříka. Dozvíte se o jeho útěku oknem z domova důchodců, získání kufru plného peněz, ale i o jeho životě a tehdejších významných politických událostech.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stolety-starik-stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-129734

Vejce a já – Betty MacDonaldová

Autorka svým humorem baví už několik generací čtenářů. V románu popisuje vlastní život na slepičí farmě, kterou společně s manželem vybudovali. Najdete tu odraz jejího nepříliš vydařeného manželství, které však popisuje s nadhledem a vtipem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/vejce-a-ja-24434

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Milovníci anglického humoru nedají na tuto knihu dopustit. Dočtete se tu o příhodách tří anglických mužů a psa Montmorencyho při sjíždění řeky Temže. Čtení je opravdu nenáročné a oddechové. Pokud vás kniha pohltí, můžete vyzkoušet i její volné pokračování Tři muži na toulkách

K TÉMATU  Dům pod kořeny stromů se dvěma bazény nabízí luxusní koupání v přírodě

https://www.databazeknih.cz/knihy/tri-muzi-tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-38302

Ať žijí padesátnice – Hana Hřebejková

Jedná se o sbírku povídek, kde autorka velmi trefně a s vtipem komentuje změny, které se často po padesátce odehrávají. Leckdo tam najde přesně to, co nyní řeší. Až na to že jeho veliký problém je popsán humorně, a možná tak budete mít šanci přehodnotit svůj dosavadní pohled.

https://www.databazeknih.cz/knihy/at-ziji-padesatnice-448249

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky – Robert Fulghum

Kniha je spíš sbírkou úvah a drobných příběhů, mezi kterými najdete mnohá propojení. Vše se týká každodenních věcí, které jistě dobře znáte. Možná vás osloví část o přátelství, sousedech, vnoučatech nebo třeba jídle. Každý si tam prostě může najít část, která mu bude blízká.

https://www.databazeknih.cz/knihy/ach-jo-aneb-nektere-postrehy-z-obou-stran-lednicky-2711

Báječná léta pod psa – Michal Viewegh

Zčásti autobiografický román nám poskytuje obraz života jedné rodiny v totalitním režimu. Místy vám může připadat příběh hořký, ale zasmějete se. Vše je vyprávěno svižně a vtipně, dozvíte se o dospívání Kvida, ale i o tom, jak si jeho otec ve sklepě vyráběl rakev.

https://www.databazeknih.cz/knihy/bajecna-leta-pod-psa-1220

Zážitky z karantény – Halina Pawlowská

S humorem sobě vlastním vypráví autorka zážitky z doby, kdy byla uvězněna v jedné domácnosti s kupou dalších členů rodiny a navíc ještě dvěma psy. A je vám jasné, že to je opravdu velká šance na plno vtipných historek – když se vám podaří se na ně podívat s nadhledem. Součástí knihy jsou i recepty, které můžete doma vyzkoušet.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zazitky-z-karanteny-447736

Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky – Miloslav Švandrlík

Kdo by neznal filmové zpracování této satirické komedie? Četli jste ji však? Pokud ne, třeba zrovna nyní na to bude ideální doba. Můžete se zasmát u popisu různých absurdních situací v životě vojenských branců – tehdejších pétépáků. Pobaví vás výborné propracování jednotlivých postav a jistě vás budou ještě několik dní po přečtení provázet jejich hlášky.

K TÉMATU  Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerni-baroni-cerni-baroni-aneb-valcili-jsme-za-cepicky-5130

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Patrik Hartl o svém připravovaném filmu podle vlastní knihy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Každoročně je v České republice diagnostikováno více než 7 200 nových případu onemocnění karcinomem prsu, což odpovídá více než 133 pacientům na 100 tisíc obyvatel. Jedná se o jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů. Jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba. Mezi nejagresivnější formy patří zánětlivá rakovina prsu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek