Domů » Zábava » Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších
Zábava

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

knihy večer
Vyplňte četbou svůj večer. (foto: 123RF)
Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.

Dnes vám tedy přinášíme tipy na knihy, které vás hodí do pohody a dovolí vám vypustit z hlavy starosti všedních dní. Najdete tu klasické starší knihy, ale i novinky, tak už stačí si jen vybrat přesně podle svého gusta.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Kniha je postavena na novoročním předsevzetí partičky kamarádů. Každý si zvolí, jak konkrétně se v nadcházejícím roce promění…až na to, že jeho záměr zůstane před ostatními utajen. V knize je plno komických situací, se kterými má zkušenosti většina z nás, a jistě se vám podaří si při čtení oddechnout.

https://www.databazeknih.cz/knihy/nejlepsi-vikend-387884

Saturnin se vrací – Miroslav Macek

Tady vám podle názvu bude zřejmě vše jasné. Dobře známý sluha Saturnin vás může bavit svými dalšími historkami. Objeví se tu i další známé postavy – teta Kateřina, doktor Vlach nebo slečna Barbora. Pokud tedy máte laskavý humor Zdeňka Jirotky rádi v jeho Saturninovi, vyzkoušejte i pokračování – tentokrát z pera jiného autora.

https://www.databazeknih.cz/knihy/saturnin-saturnin-se-vraci-354641

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel – Jonas Jonasson

Nenechte se odradit tím, kolik má kniha stran. Jakmile se začtete, přestanete vše kolem vnímat. Navíc se skutečně od srdce zasmějete historkám stoletého staříka. Dozvíte se o jeho útěku oknem z domova důchodců, získání kufru plného peněz, ale i o jeho životě a tehdejších významných politických událostech.

https://www.databazeknih.cz/knihy/stolety-starik-stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-129734

Vejce a já – Betty MacDonaldová

Autorka svým humorem baví už několik generací čtenářů. V románu popisuje vlastní život na slepičí farmě, kterou společně s manželem vybudovali. Najdete tu odraz jejího nepříliš vydařeného manželství, které však popisuje s nadhledem a vtipem.

https://www.databazeknih.cz/knihy/vejce-a-ja-24434

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) – Jerome Klapka Jerome

Milovníci anglického humoru nedají na tuto knihu dopustit. Dočtete se tu o příhodách tří anglických mužů a psa Montmorencyho při sjíždění řeky Temže. Čtení je opravdu nenáročné a oddechové. Pokud vás kniha pohltí, můžete vyzkoušet i její volné pokračování Tři muži na toulkách

https://www.databazeknih.cz/knihy/tri-muzi-tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-38302

Ať žijí padesátnice – Hana Hřebejková

Jedná se o sbírku povídek, kde autorka velmi trefně a s vtipem komentuje změny, které se často po padesátce odehrávají. Leckdo tam najde přesně to, co nyní řeší. Až na to že jeho veliký problém je popsán humorně, a možná tak budete mít šanci přehodnotit svůj dosavadní pohled.

https://www.databazeknih.cz/knihy/at-ziji-padesatnice-448249

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky – Robert Fulghum

Kniha je spíš sbírkou úvah a drobných příběhů, mezi kterými najdete mnohá propojení. Vše se týká každodenních věcí, které jistě dobře znáte. Možná vás osloví část o přátelství, sousedech, vnoučatech nebo třeba jídle. Každý si tam prostě může najít část, která mu bude blízká.

https://www.databazeknih.cz/knihy/ach-jo-aneb-nektere-postrehy-z-obou-stran-lednicky-2711

Báječná léta pod psa – Michal Viewegh

Zčásti autobiografický román nám poskytuje obraz života jedné rodiny v totalitním režimu. Místy vám může připadat příběh hořký, ale zasmějete se. Vše je vyprávěno svižně a vtipně, dozvíte se o dospívání Kvida, ale i o tom, jak si jeho otec ve sklepě vyráběl rakev.

https://www.databazeknih.cz/knihy/bajecna-leta-pod-psa-1220

Zážitky z karantény – Halina Pawlowská

S humorem sobě vlastním vypráví autorka zážitky z doby, kdy byla uvězněna v jedné domácnosti s kupou dalších členů rodiny a navíc ještě dvěma psy. A je vám jasné, že to je opravdu velká šance na plno vtipných historek – když se vám podaří se na ně podívat s nadhledem. Součástí knihy jsou i recepty, které můžete doma vyzkoušet.

https://www.databazeknih.cz/knihy/zazitky-z-karanteny-447736

Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky – Miloslav Švandrlík

Kdo by neznal filmové zpracování této satirické komedie? Četli jste ji však? Pokud ne, třeba zrovna nyní na to bude ideální doba. Můžete se zasmát u popisu různých absurdních situací v životě vojenských branců – tehdejších pétépáků. Pobaví vás výborné propracování jednotlivých postav a jistě vás budou ještě několik dní po přečtení provázet jejich hlášky.

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerni-baroni-cerni-baroni-aneb-valcili-jsme-za-cepicky-5130

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nový rok ve znamení investování. Knihy, které vás dovedou k bohatství

Patrik Hartl o svém připravovaném filmu podle vlastní knihy