Středa , 29. 11. 2023

Zina

Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
jak se vyléčit bez prášků
Vyléčit se lze i bez prášků. (zdroj foto: www.123rf.com)

18. 12. 2020

Koloběh života

Od dětství chodíme k lékařům a do lékárny. Bereme to jako normální věc. Něco mi je, něco mě bolí, a tak si vezmu prášek! Jenže ten problém se stále vrací. Proto se ptáme, jak se vyléčit bez prášků?

Alergie, na kterou jste si vzali prášek, se vrací každé jaro. Bolest hlavy, která vám po jednom prášku přestala, se opět vrátila. Proč tomu tak je? Léky totiž neléčí, léky jen potlačují příznaky. Pokud chcete opravdu řešit příčinu, tak je potřeba jít na to trochu jinak.

Kontrolka bliká

Co takhle se podívat na to, co vám daná nemoc chce říct? Proč se stále vrací? Co je ten spouštěč? Představte si, jak bliká kontrolka ve vašem autě, že je prázdná a vy musíte dočerpat benzín. Přece ji nepřelepíte a nepojedete dál, protože vám dojde, že byste moc daleko nedojeli.

Se zdravím to ale bohužel děláte. Vidíte, jak kontrolka bliká, ale vy ji neustále přelepujete různými léky. Pojďme to ale jednou provždy vyřešit a říct si, co je opravdovým LÉKEM.

Jak se vyléčit bez prášků? Pomůže správná životospráva

To, co nás léčí, je náš životní styl. Strava, naše myšlení, emoce a chování, také prostředí, ve kterém žijeme a další. To, jakým životním stylem žijeme, se podepisuje na našem zdraví. Je tomu tak proto, protože to nejvíc, co napadá naše zdraví, je právě stres.

Stres narušuje pochody v lidském těle a způsobuje tak nemoci. Tělo, které je dlouhodobě vystaveno stresu, je v neustálém napětí, až se to podepíše na vašem zdraví.

Kromě stresu je to především strava. Totiž vše, co jíme, tak prochází našimi střevy. V našich střevech sídlí tak zvaný ,,mikrobiom”, což je souhrn bakterií, které jsou zodpovědné za naše zdraví a naši imunitu. Pokud jsou tyto bakterie v nesouladu, tak můžete trpět na alergie, akné, ekzémy a různá chronická onemocnění.

K TÉMATU  Zdravé cuketové bochánky ze smetanového těsta

Náš mikrobiom nejvíce narušuje cukr, ultrazpracované potraviny, ale také zmíněný stres. Ovlivňuje nás také naše myšlení, emoce a mluva.

Jestliže věříte, že onemocníte, dokola o tom mluvíte, tak se tak stane. Pokud stále opakujete, že jste unavení, tak se tak děje. Změňte vaši mluvu a vnímání o vás samých. Začněte se vnímat jako zdraví a také se tak i chovejte. 

Nová doba

Bohužel se v dnešní době dává do potravin spoustu přidaných látek, které narušují náš mikrobiom. Jak se vyléčit bez prášků? Odstraňte z jídelníčku cukry, ztužené tuky, spoustu soli, barviva, éčka a další.

Potravinářský průmysl ví, jak nás na tyto dobroty navnadit, a proto v obchodech naleznete v této době tolik ultrazpracovaných potravin, na kterých se lidé stávají závislými, a zároveň si tak ničí naše zdraví. Také jsou lidé čím dál více ve stresu. Tato doba je velmi zrychlená, každý chce všechno hned a ve světě panuje srovnávání.

Jak z toho ven?

Opravdovým lékem je ZMĚNA vašeho životního stylu. Začněte žít zdravě a vaše tělo a i vaše mysl vám poděkují. Omezte cukr, pijte hodně vody, mějte pohyb, odbourejte stres. Nekupujte ultrazpracované potraviny plné cukru, tuku a soli, ale zaměřte se na kvalitní a přirozené potraviny.

To je především ovoce, zelenina, ovesné vločky, rýže, brambory, luštěniny, kvalitní ryby a maso, kvalitní mléčné výrobky a nejlépe domácí vejce. Také ořechy, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Najděte si pohyb, který vás budete bavit a který vám pomůže vyčistit hlavu a odbourat tak stres z vašeho těla.

Meditujte, jelikož meditace zklidní vaši mysl a dostane vaše tělo do harmonie. Tohle všechno vám zajistí opravdové zdraví. Nepotlačí příznaky, ale bude léčit příčinu.

Nakonec

Mějte na paměti, že zdraví je jen ve vašich rukou. Pokud si přejete vyřešit vaše potíže bez prášků, tak začněte žít zdravě. Budete se cítit mnohem lépe a plní energie. Přece jen mají prášky spoustu chemických látek a vedlejších účinků, které nedělají dobře vašemu tělu ani vaší mysli. Proto to zkuste jinak.

K TÉMATU  Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Žijte zdravě, žijte v harmonii a léky po nějaké době nebudete ani potřebovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdraví na splátky. Velký trend současnosti. Na jaké úkony si nejčastěji půjčujeme

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Úspěšné složení závěrečných zkoušet se musí oslavit. Promoce je jedinečnou možností, kam uzavřít jednu kapitolu života a otevřít další. Všichni chceme absolventa překvapit krásným dárkem, který se mu bude líbit. Poradíme vám, co pořídit pro ženy i muže. Uvidíte, že nakonec ten nejlepší dárek vyberete.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Nepřehlédněte

Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek