Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
jak se vyléčit bez prášků
Vyléčit se lze i bez prášků. (zdroj foto: www.123rf.com)

18. 12. 2020

Koloběh života

Od dětství chodíme k lékařům a do lékárny. Bereme to jako normální věc. Něco mi je, něco mě bolí, a tak si vezmu prášek! Jenže ten problém se stále vrací. Proto se ptáme, jak se vyléčit bez prášků?

Alergie, na kterou jste si vzali prášek, se vrací každé jaro. Bolest hlavy, která vám po jednom prášku přestala, se opět vrátila. Proč tomu tak je? Léky totiž neléčí, léky jen potlačují příznaky. Pokud chcete opravdu řešit příčinu, tak je potřeba jít na to trochu jinak.

Kontrolka bliká

Co takhle se podívat na to, co vám daná nemoc chce říct? Proč se stále vrací? Co je ten spouštěč? Představte si, jak bliká kontrolka ve vašem autě, že je prázdná a vy musíte dočerpat benzín. Přece ji nepřelepíte a nepojedete dál, protože vám dojde, že byste moc daleko nedojeli.

Se zdravím to ale bohužel děláte. Vidíte, jak kontrolka bliká, ale vy ji neustále přelepujete různými léky. Pojďme to ale jednou provždy vyřešit a říct si, co je opravdovým LÉKEM.

Jak se vyléčit bez prášků? Pomůže správná životospráva

To, co nás léčí, je náš životní styl. Strava, naše myšlení, emoce a chování, také prostředí, ve kterém žijeme a další. To, jakým životním stylem žijeme, se podepisuje na našem zdraví. Je tomu tak proto, protože to nejvíc, co napadá naše zdraví, je právě stres.

Stres narušuje pochody v lidském těle a způsobuje tak nemoci. Tělo, které je dlouhodobě vystaveno stresu, je v neustálém napětí, až se to podepíše na vašem zdraví.

Kromě stresu je to především strava. Totiž vše, co jíme, tak prochází našimi střevy. V našich střevech sídlí tak zvaný ,,mikrobiom“, což je souhrn bakterií, které jsou zodpovědné za naše zdraví a naši imunitu. Pokud jsou tyto bakterie v nesouladu, tak můžete trpět na alergie, akné, ekzémy a různá chronická onemocnění.

K TÉMATU  Nepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Náš mikrobiom nejvíce narušuje cukr, ultrazpracované potraviny, ale také zmíněný stres. Ovlivňuje nás také naše myšlení, emoce a mluva.

Jestliže věříte, že onemocníte, dokola o tom mluvíte, tak se tak stane. Pokud stále opakujete, že jste unavení, tak se tak děje. Změňte vaši mluvu a vnímání o vás samých. Začněte se vnímat jako zdraví a také se tak i chovejte. 

Nová doba

Bohužel se v dnešní době dává do potravin spoustu přidaných látek, které narušují náš mikrobiom. Jak se vyléčit bez prášků? Odstraňte z jídelníčku cukry, ztužené tuky, spoustu soli, barviva, éčka a další.

Potravinářský průmysl ví, jak nás na tyto dobroty navnadit, a proto v obchodech naleznete v této době tolik ultrazpracovaných potravin, na kterých se lidé stávají závislými, a zároveň si tak ničí naše zdraví. Také jsou lidé čím dál více ve stresu. Tato doba je velmi zrychlená, každý chce všechno hned a ve světě panuje srovnávání.

Jak z toho ven?

Opravdovým lékem je ZMĚNA vašeho životního stylu. Začněte žít zdravě a vaše tělo a i vaše mysl vám poděkují. Omezte cukr, pijte hodně vody, mějte pohyb, odbourejte stres. Nekupujte ultrazpracované potraviny plné cukru, tuku a soli, ale zaměřte se na kvalitní a přirozené potraviny.

To je především ovoce, zelenina, ovesné vločky, rýže, brambory, luštěniny, kvalitní ryby a maso, kvalitní mléčné výrobky a nejlépe domácí vejce. Také ořechy, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Najděte si pohyb, který vás budete bavit a který vám pomůže vyčistit hlavu a odbourat tak stres z vašeho těla.

Meditujte, jelikož meditace zklidní vaši mysl a dostane vaše tělo do harmonie. Tohle všechno vám zajistí opravdové zdraví. Nepotlačí příznaky, ale bude léčit příčinu.

Nakonec

Mějte na paměti, že zdraví je jen ve vašich rukou. Pokud si přejete vyřešit vaše potíže bez prášků, tak začněte žít zdravě. Budete se cítit mnohem lépe a plní energie. Přece jen mají prášky spoustu chemických látek a vedlejších účinků, které nedělají dobře vašemu tělu ani vaší mysli. Proto to zkuste jinak.

K TÉMATU  Jak začít jíst zdravě. Začínejte zlehka, to je první krok

Žijte zdravě, žijte v harmonii a léky po nějaké době nebudete ani potřebovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdraví na splátky. Velký trend současnosti. Na jaké úkony si nejčastěji půjčujeme

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.

Nepřehlédněte

Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek