Domů » Životní styl » Zdraví » Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva
Nemoci Zdraví Životní styl

Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva

jak se vyléčit bez prášků
Vyléčit se lze i bez prášků. (zdroj foto: www.123rf.com)
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!

Koloběh života

Od dětství chodíme k lékařům a do lékárny. Bereme to jako normální věc. Něco mi je, něco mě bolí, a tak si vezmu prášek! Jenže ten problém se stále vrací. Proto se ptáme, jak se vyléčit bez prášků?

Alergie, na kterou jste si vzali prášek, se vrací každé jaro. Bolest hlavy, která vám po jednom prášku přestala, se opět vrátila. Proč tomu tak je? Léky totiž neléčí, léky jen potlačují příznaky. Pokud chcete opravdu řešit příčinu, tak je potřeba jít na to trochu jinak.

Kontrolka bliká

Co takhle se podívat na to, co vám daná nemoc chce říct? Proč se stále vrací? Co je ten spouštěč? Představte si, jak bliká kontrolka ve vašem autě, že je prázdná a vy musíte dočerpat benzín. Přece ji nepřelepíte a nepojedete dál, protože vám dojde, že byste moc daleko nedojeli.

Se zdravím to ale bohužel děláte. Vidíte, jak kontrolka bliká, ale vy ji neustále přelepujete různými léky. Pojďme to ale jednou provždy vyřešit a říct si, co je opravdovým LÉKEM.

Jak se vyléčit bez prášků? Pomůže správná životospráva

To, co nás léčí, je náš životní styl. Strava, naše myšlení, emoce a chování, také prostředí, ve kterém žijeme a další. To, jakým životním stylem žijeme, se podepisuje na našem zdraví. Je tomu tak proto, protože to nejvíc, co napadá naše zdraví, je právě stres.

Stres narušuje pochody v lidském těle a způsobuje tak nemoci. Tělo, které je dlouhodobě vystaveno stresu, je v neustálém napětí, až se to podepíše na vašem zdraví.

Kromě stresu je to především strava. Totiž vše, co jíme, tak prochází našimi střevy. V našich střevech sídlí tak zvaný ,,mikrobiom”, což je souhrn bakterií, které jsou zodpovědné za naše zdraví a naši imunitu. Pokud jsou tyto bakterie v nesouladu, tak můžete trpět na alergie, akné, ekzémy a různá chronická onemocnění.

Náš mikrobiom nejvíce narušuje cukr, ultrazpracované potraviny, ale také zmíněný stres. Ovlivňuje nás také naše myšlení, emoce a mluva.

Jestliže věříte, že onemocníte, dokola o tom mluvíte, tak se tak stane. Pokud stále opakujete, že jste unavení, tak se tak děje. Změňte vaši mluvu a vnímání o vás samých. Začněte se vnímat jako zdraví a také se tak i chovejte. 

Nová doba

Bohužel se v dnešní době dává do potravin spoustu přidaných látek, které narušují náš mikrobiom. Jak se vyléčit bez prášků? Odstraňte z jídelníčku cukry, ztužené tuky, spoustu soli, barviva, éčka a další.

Potravinářský průmysl ví, jak nás na tyto dobroty navnadit, a proto v obchodech naleznete v této době tolik ultrazpracovaných potravin, na kterých se lidé stávají závislými, a zároveň si tak ničí naše zdraví. Také jsou lidé čím dál více ve stresu. Tato doba je velmi zrychlená, každý chce všechno hned a ve světě panuje srovnávání.

Jak z toho ven?

Opravdovým lékem je ZMĚNA vašeho životního stylu. Začněte žít zdravě a vaše tělo a i vaše mysl vám poděkují. Omezte cukr, pijte hodně vody, mějte pohyb, odbourejte stres. Nekupujte ultrazpracované potraviny plné cukru, tuku a soli, ale zaměřte se na kvalitní a přirozené potraviny.

To je především ovoce, zelenina, ovesné vločky, rýže, brambory, luštěniny, kvalitní ryby a maso, kvalitní mléčné výrobky a nejlépe domácí vejce. Také ořechy, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Najděte si pohyb, který vás budete bavit a který vám pomůže vyčistit hlavu a odbourat tak stres z vašeho těla.

Meditujte, jelikož meditace zklidní vaši mysl a dostane vaše tělo do harmonie. Tohle všechno vám zajistí opravdové zdraví. Nepotlačí příznaky, ale bude léčit příčinu.

Nakonec

Mějte na paměti, že zdraví je jen ve vašich rukou. Pokud si přejete vyřešit vaše potíže bez prášků, tak začněte žít zdravě. Budete se cítit mnohem lépe a plní energie. Přece jen mají prášky spoustu chemických látek a vedlejších účinků, které nedělají dobře vašemu tělu ani vaší mysli. Proto to zkuste jinak.

Žijte zdravě, žijte v harmonii a léky po nějaké době nebudete ani potřebovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdraví na splátky. Velký trend současnosti. Na jaké úkony si nejčastěji půjčujeme

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

Adéla Třetinová

Jmenuji se Adéla Třetinová a mou vášní je zdravý životní styl a osobní rozvoj. Je pro mě důležité rozvíjet své tělo, pracovat se svou myslí a naslouchat své duši. Inspiruji a motivuji lidi ke zdravému a vědomému životu.

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře