Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Jak se vyléčit bez pomocí prášků? Pomůže nejen správná životospráva

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
jak se vyléčit bez prášků
Vyléčit se lze i bez prášků. (zdroj foto: www.123rf.com)

18. 12. 2020

Koloběh života

Od dětství chodíme k lékařům a do lékárny. Bereme to jako normální věc. Něco mi je, něco mě bolí, a tak si vezmu prášek! Jenže ten problém se stále vrací. Proto se ptáme, jak se vyléčit bez prášků?

Alergie, na kterou jste si vzali prášek, se vrací každé jaro. Bolest hlavy, která vám po jednom prášku přestala, se opět vrátila. Proč tomu tak je? Léky totiž neléčí, léky jen potlačují příznaky. Pokud chcete opravdu řešit příčinu, tak je potřeba jít na to trochu jinak.

Kontrolka bliká

Co takhle se podívat na to, co vám daná nemoc chce říct? Proč se stále vrací? Co je ten spouštěč? Představte si, jak bliká kontrolka ve vašem autě, že je prázdná a vy musíte dočerpat benzín. Přece ji nepřelepíte a nepojedete dál, protože vám dojde, že byste moc daleko nedojeli.

Se zdravím to ale bohužel děláte. Vidíte, jak kontrolka bliká, ale vy ji neustále přelepujete různými léky. Pojďme to ale jednou provždy vyřešit a říct si, co je opravdovým LÉKEM.

Jak se vyléčit bez prášků? Pomůže správná životospráva

To, co nás léčí, je náš životní styl. Strava, naše myšlení, emoce a chování, také prostředí, ve kterém žijeme a další. To, jakým životním stylem žijeme, se podepisuje na našem zdraví. Je tomu tak proto, protože to nejvíc, co napadá naše zdraví, je právě stres.

Stres narušuje pochody v lidském těle a způsobuje tak nemoci. Tělo, které je dlouhodobě vystaveno stresu, je v neustálém napětí, až se to podepíše na vašem zdraví.

Kromě stresu je to především strava. Totiž vše, co jíme, tak prochází našimi střevy. V našich střevech sídlí tak zvaný ,,mikrobiom”, což je souhrn bakterií, které jsou zodpovědné za naše zdraví a naši imunitu. Pokud jsou tyto bakterie v nesouladu, tak můžete trpět na alergie, akné, ekzémy a různá chronická onemocnění.

K TÉMATU  Tříchodové menu podle Markéty Hrubešové

Náš mikrobiom nejvíce narušuje cukr, ultrazpracované potraviny, ale také zmíněný stres. Ovlivňuje nás také naše myšlení, emoce a mluva.

Jestliže věříte, že onemocníte, dokola o tom mluvíte, tak se tak stane. Pokud stále opakujete, že jste unavení, tak se tak děje. Změňte vaši mluvu a vnímání o vás samých. Začněte se vnímat jako zdraví a také se tak i chovejte. 

Nová doba

Bohužel se v dnešní době dává do potravin spoustu přidaných látek, které narušují náš mikrobiom. Jak se vyléčit bez prášků? Odstraňte z jídelníčku cukry, ztužené tuky, spoustu soli, barviva, éčka a další.

Potravinářský průmysl ví, jak nás na tyto dobroty navnadit, a proto v obchodech naleznete v této době tolik ultrazpracovaných potravin, na kterých se lidé stávají závislými, a zároveň si tak ničí naše zdraví. Také jsou lidé čím dál více ve stresu. Tato doba je velmi zrychlená, každý chce všechno hned a ve světě panuje srovnávání.

Jak z toho ven?

Opravdovým lékem je ZMĚNA vašeho životního stylu. Začněte žít zdravě a vaše tělo a i vaše mysl vám poděkují. Omezte cukr, pijte hodně vody, mějte pohyb, odbourejte stres. Nekupujte ultrazpracované potraviny plné cukru, tuku a soli, ale zaměřte se na kvalitní a přirozené potraviny.

To je především ovoce, zelenina, ovesné vločky, rýže, brambory, luštěniny, kvalitní ryby a maso, kvalitní mléčné výrobky a nejlépe domácí vejce. Také ořechy, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Najděte si pohyb, který vás budete bavit a který vám pomůže vyčistit hlavu a odbourat tak stres z vašeho těla.

Meditujte, jelikož meditace zklidní vaši mysl a dostane vaše tělo do harmonie. Tohle všechno vám zajistí opravdové zdraví. Nepotlačí příznaky, ale bude léčit příčinu.

Nakonec

Mějte na paměti, že zdraví je jen ve vašich rukou. Pokud si přejete vyřešit vaše potíže bez prášků, tak začněte žít zdravě. Budete se cítit mnohem lépe a plní energie. Přece jen mají prášky spoustu chemických látek a vedlejších účinků, které nedělají dobře vašemu tělu ani vaší mysli. Proto to zkuste jinak.

K TÉMATU  Pište si deník, budete mít lepší život

Žijte zdravě, žijte v harmonii a léky po nějaké době nebudete ani potřebovat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdraví na splátky. Velký trend současnosti. Na jaké úkony si nejčastěji půjčujeme

Pití alkoholu prý zlepšuje zdraví. Kde je správná míra a jak se pozná, že už patříte do skupiny alkoholik

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jeskynní bazén, to je hlavní lákadlo resortu Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Nachází se v Bristské Kolumbii v Kanadě a nabízí luxusní procedury i ubytování. Kdo by odolal?
Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Talentované hudební projekty dostanou možnost vystoupit po boku světových hvězd jakými jsou Liam Gallagher, Kraftwerk nebo Morcheeba.
Všechny si v posteli chceme užít a navíc žádná z nás netouží po penisu, který se v pánských trenkách hledá lupou. Čeho je ale moc, toho je příliš. S jeho velkou výbavou se připravte na několik omezení. Příliš velký penis je zkrátka kontraproduktivní. A jak to všechno leze do peněz?
Můžete si nastavit také vyhřívání na chatě nebo chalupě a nikdy se vám tak už nestane, že přijedete do nepříjemné zimy. Zároveň v době nepřítomnosti můžete ušetřit náklady na topení.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?

Výběr článků

Práce na zahradě je úplně jiná úroveň štěstí a spokojenosti. Pro některé lidi je zahradničení mnohem víc než jen koníček. Není to jen o dřině a potu, zahradničení také pomáhá stabilizovat vaši náladu a zdraví. Příroda a lidé jsou spolu propojeni, je důležité trávit čas v těsném kontaktu s přírodou, protože má velký vliv na naše zdraví. Pokud jste se snažili práci na zahradě vyhýbat, máme pro vás 10 dobrých důvodů, proč byste zde měli trávit co nejvíce času.
Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?

Nepřehlédněte

Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek