Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak na křečové žíly? Pomoct mohou nejen odvary

Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
jak na křečové žíly
Co ulevuje od křečových žil? (foto: 123RF)

21. 10. 2021

Některým pohybům se raději vyhněte

Jak vyzrát na křečové žíly? V prvé řadě by bylo dobré, abyste věděli, kterým pohybovým cvičením se raději vyhnout abyste svůj dosavadní stav ještě nezhoršili. Pokud se věnujete každodennímu cvičení, raději vynechejte jakékoliv skoky, výpady a dřepy. Tyto pohyby obsahuje například klasický aerobik nebo jiné přílišně aktivní cvičení či tance. 

Domácí léčba křečových žil bude účinnější, pokud budete dbát na správné držení těla, nehrbit se se a v sedu nekřížit nohy, čímž svíráte cévy a narušujete průtok krve. Při odpočinku zaujměte polohu, ve které jsou vaše nohy lehce nad úrovní srdce.

Křečové žíly vyléčíte i správným jídelníčkem

Léčba křečových žil v domácích podmínkách zahrnuje kromě léčebných mastí a správného cvičení i neustálé sledování výživy. Nadváha, kterou mnozí lidé bojující s křečovými žilami trpí, totiž přetěžuje žíly a nemoc se tak postupně zhoršuje. Proto je třeba problémy s nadváhou neprodleně řešit. Cvičte, zařaďte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu, vyřaďte tučné, kořeněné a příliš slaná jídla.

Kompresní punčochy vedou k uvolnění

Už jste určitě slyšeli o tom, že velmi účinným způsobem, jak se vypořádat s křečovými žilami, jsou kompresní punčochy. Hrají významnou roli při zmírnění bolestivých příznaků, jako je vznik otoků a únava nohou. Speciální punčochy tak pomáhají rozložit zátěž mezi cévami a zlepšují průtok krve. Tkáně tak získávají lepší výživu díky správnému průtoku krve a nedochází k tvorbě krevních sraženin nebo překrvení. Nezapomeňte ale, že pouze lékař určuje, zda kompresní punčochy můžete použít.

Voda nohy také uklidní

Kromě tradičních metod léčby můžete křečové žíly léčit i vodními procedurami. Tento jednoduchý a cenově dostupný nástroj vám může pomoci zbavit se nepříjemných příznaků křečových žil. Nejpříjemnější variantou je lázeň ve studené vodě. Pro zlepšení účinku nezapomeňte přidat výluh ze šalvěje, dubové kůry nebo heřmánku. Ledová sprcha nebo potření nohou drceným ledem vám dodá elán a dobrou náladu.

K TÉMATUDlouhodobé hraní na tabletech a mobilech poškozuje zdraví dětí. Mění jejich strukturu mozku

Vyzkoušet můžete také plavání. Dosáhnete tak nejen posílení žil ale také zpevnění vašeho těla. V létě si zajděte zaplavat třeba na přehradu a v chladném období neodmítněte návštěvu bazénu.

Nohám prospěje léčivý obklad

Jablečný ocet je jedním z nejúčinnějších lidových prostředků na křečové žíly. Rozpusťte 2 polévkové lžíce jablečného octa v 1 sklenici vody, navlhčete obvaz nebo gázu daným roztokem a naneste na bolavá místa. Hitem jsou také bramborové slupky. Uvařte slupky, poté je ochlaďte a přiložte na gázu nebo obvaz. Aplikují se na poškozenou oblast těla i po několik hodin.

Nakonec nezapomeňte na odvary

Odvary pomohou zmírnit bolest a patří mezi nejtypičtější lidové recepty na boj s křečovými žílami. Třeba takový odvar z kopřivy! Zalijte 2 lžíce nahrubo nasekané kopřivy sklenicí vroucí vody. Nechte pořádně povařit a poté užívejte asi 3krát denně po dobu jednoho měsíce. Odvar z měsíčku lékařského je také velmi dobrý lidový lék používaný při léčbě křečových žil. Několik lžic sušenéh květu zalijte vroucí vodou a nechte vylouhovat.

Výsledný odvar požívejte hodinu před snídaní, další pak o 2 hodiny později, poté, co jste si vzali první. Vydržte tak po dobu 1 měsíce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Jak vyzrát na chřipkové období přirozeným způsobem. Vsaďte na sílu přírody

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.

Nepřehlédněte

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek