Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Intuice: jak ji rozvíjet a využívat pro zvýšení sebevědomí a osobní síly

Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
intuice
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici.

Určitě jste už někdy slyšeli, že je dobré poslouchat vlastní intuici. Doslovný překlad pojmu intuice zní vhled nebo náhled. Je to náš vnitřní hlas či kompas, který nám ukazuje, kudy bude dobré se v životě vydat. Na intuici má vliv spousta faktorů. O těch si povíme více níže. Ten, kdo umí s intuicí zacházet, má obrovskou výhodu. Intuice nám totiž může poradit ve chvíli, kdy jsme na vážkách a neumíme se v životě správně rozhodnout.

Naše intuice má co dočinění s rozvojem sebehodnocení a sebevědomí. Pokud jsme sebevědomé bytosti, které věří vlastní vnitřní síle a které se nespoléhají na názory druhých, žije se nám prokazatelně lépe. Mnohem snáze budeme řešit náročnější situace v životě a lépe si dokážeme vyhodnotit, co má pro nás přínos. Dobré je také to, že můžeme intuici trénovat v jakémkoli věku. Může se také stát, že bude síla naší intuice na nějakou chvíli oslabena, ale při správném počínání opět zesílí.

Jaké metody rozvoje intuice jsou nám k dispozici?

A jak tedy podpořit naši vnitřní sílu a posílit naši intuici? Možností je mnoho. Určitě bychom si měli vybudovat zdravé sebevědomí a sebehodnocení. Důležité je i to, abychom se v životě tzv. správně zazdrojovali. Každý jsme jiný a každého posílí v životě něco jiného. Někdo cítí potřebu rozvíjet svoji uměleckou stránku, jiný má zase potřebu seberealizovat se po praktické stránce. Musíme tedy najít to, co nás v životě naplňuje a tuto esenci hojně zařadit do našeho života.

Vnitřní síla souvisí nejen s psychickou, ale také s fyzickou pohodou. Naše potřeby musí být naplněny. Jedině tak dosáhneme v životě harmonie a dokážeme správně využívat naší intuici. Na vnitřní rovnováhu a intuici má tedy vliv např. i stravování. Intuitivně se stravovat znamená konzumovat takové jídlo, které našemu tělu viditelně prospívá. Pro vnitřní sílu je důležitý i důkladný spánek. Ten tedy určitě ve svém životě nepodceňujte.

K TÉMATU  Držíte dietu? Pak vyzkoušejte tyhle čtyři zdravé saláty
snídaně
Na vnitřní rovnováhu a intuici má tedy vliv např. i stravování.

V jakých situacích se může intuice projevit?

Intuice nám může pomoci vyřešit celou řadu událostí a otazníků. Dokáže nás nasměrovat tam, kde budeme užiteční, ale také nám dokáže poradit, kde se nemá cenu snažit. Lidé běžně využívají intuici v práci nebo ve volném čase.

Velmi často se mluví o intuici ve spojitosti s dětmi. Právě v rodičovství lze dělat věci různými způsoby a lze hledat rozličné cesty. To, co dobře platí na jedno dítě, nemusí tak jistě platit na to druhé. Když malé dítě pláče a neumí nám říci, co ho trápí či co ho bolí, může se do něj rodič tzv. vcítit a za pomoci vnitřního kompasu učinit správné rozhodnutí, které pomůže dítěti v jeho problému.

Intuice nám pak pomáhá i v dalších mezilidských vztazích. Někdy je dobré se zapojit do diskuze a jindy je zase lepší stát stranou a počkat, až se dané věci vyřeší bez naší přítomnosti. Právě silně rozvinutá intuice nám napoví, o který případ se v té konkrétní situaci jedná. Vhodné tipy, jak podpořit vnitřní sílu, se jsme zmínili výše.

Zdroje článku:
DM
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás má v sobě tři hlavní aspekty; vnitřní žena, vnitřní muž a vnitřní dítě. Máme-li všechny tři v rovnováze, žijeme harmonický život. Nemáme-li, začnou určité oblasti v našem životě skřípat.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Určitě to znáte. Vytahujete plný pytel z koše a v duchu si říkáte, proč tam každý hází další a další věci, když už je úplně plný. Takový pytel nejde ven z koše snadno, ale tady je návod, jak všechno usnadnit. Stačí nechat koš trochu nadechnout.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.
Náš domov je prostor, kde bychom se měly cítit bezpečně. Je to místo, kde čerpáme psychickou pohodu a energii na další dny. Jak jste na tom vy? To vám prozradí náš numeroskop.
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Pokud se chcete cítit pohodlně, zařaďte do vašeho šatníku i kvalitní spodní prádlo. Na následujících řádcích se zaměříme na dámské kalhotky. Jestliže netušíte, podle jakých parametrů spodní díl prádla vybrat, nezoufejte! My vám to totiž níže rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.
Určitě jste i v zimě potkávaly spoustu lidí v teniskách. Již několik let je to módní obuv pro všechny příležitosti. A právě přicházející teplé období nám dovolí více využít přednosti této pohodlné obuvi.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Výběr článků

Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Nepřehlédněte

Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek