Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jóga v teple? Naše redaktorka to vyzkoušela na vlastní kůži. Hot jóga vás pěkně zahřeje a dobije baterky!

Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Jóga
zdroj: damskaliga.cz

23. 11. 2018

Ještě než začneme cvičit, bere si nás dvě nové lektorka stranou. “Začátek cvičení je vždy náročný. Může vás překvapit teplota v místnosti, ale nikdo po vás nechce, abyste cvičily celou sérii hned napoprvé. Důležité je zůstat celou lekci v místnosti, začít pozvolna, na chvilku si sednout a odpočinout a pak se znovu zapojit do cvičení,” říká nám Petra Daňhelová a dodává, že je důležité správně postupně dýchat, poté se tělo zklidní a zvykne si na teplotu.

Dá se to přežít?

Sama jsem se odhodlávala do tepla dlouho. Jógu, hlavně power nebo jemnou, cvičím několik let. Ale hýbat se v teple mi obvykle nedělá dobře ani v létě. Ale letos k mému překvapení jsem na teplo měla chuť. Cítila jsem, že to bude dobré. A mé obavy zbytečné. Sedli jsme si na první dobrou.

Moje pocity z cvičení

Nejdu sem urputně makat, ale protáhnout se. Nechám tělo, co mu bude příjemné. Začínáme dýcháním ve stoje. Vnímám, jak si tělo zvyká na teplotu, překvapuje mne, že není tak strašná, jak jsem si myslela, že bude. Pokračujeme základními pozicemi, které znám. Zvládne je i začátečník. Tempo cvičení je tak akorát, ani rychlé, ale extra pomalé. Užívám si, že mne teplo pustí v protažení, ale i vnímání těla, mnohem dál, než znám. Potím se od prvních minut. Ale není to nic, co by mi vadilo. Věděla jsem, že tohle mne čeká.

zdroj: damskaliga.cz

To už je konec?

“Pojď se nadechnout! Drž! Stáhni břicho!” zní mi do uší od lektorky, která celou dobu chodí mezi námi. Opravuje, ukazuje cviky, chválí. Vidíme se v zrcadlech, což je dobré, abychom pozice dělaly správně. Podložka, dva ručníky, voda a přiléhavé oblečení. To je vše, co potřebujete… Lekce uteče strašně rychle. A že mi některé pozice nešly? No a… “V józe si způsobujeme spoustu trápení tím, že se domníváme, že musíme cvičit stejně jako osoba vedle nás. Ignorujeme svou přirozenost, všichni se během praktikování dostaneme do bodu na hranici svého pohybového rozpětí,” dozvídáme se od Petry Daňhelové. A souhlasím.

K TÉMATU  Venkovní sauna přímo na vaší zahradě? Nádherná inspirace pro ty, co se nemohou rozhodnout kterou. Dopřejte si relax v soukromí v přírodě!

Detox i odpočinek zároveň

Lekce má šedesát minut, ale můžete si dát i hodinu a půl. Stojí od 300 Kč. cvičení se cítím uvolněná, spokojená, zklidněná. Spí se mi, jak dlouho ne. Další dny nejsem unavená! Čekala jsem, že mne budou bolet svaly. Ale vůbec. Cítím se v těle dobře. A už vím, kam budu chodit celou zimu…

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.

Nepřehlédněte

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek