Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Jóga v teple? Naše redaktorka to vyzkoušela na vlastní kůži. Hot jóga vás pěkně zahřeje a dobije baterky!

Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Jóga
zdroj: damskaliga.cz

23. 11. 2018

Ještě než začneme cvičit, bere si nás dvě nové lektorka stranou. “Začátek cvičení je vždy náročný. Může vás překvapit teplota v místnosti, ale nikdo po vás nechce, abyste cvičily celou sérii hned napoprvé. Důležité je zůstat celou lekci v místnosti, začít pozvolna, na chvilku si sednout a odpočinout a pak se znovu zapojit do cvičení,” říká nám Petra Daňhelová a dodává, že je důležité správně postupně dýchat, poté se tělo zklidní a zvykne si na teplotu.

Dá se to přežít?

Sama jsem se odhodlávala do tepla dlouho. Jógu, hlavně power nebo jemnou, cvičím několik let. Ale hýbat se v teple mi obvykle nedělá dobře ani v létě. Ale letos k mému překvapení jsem na teplo měla chuť. Cítila jsem, že to bude dobré. A mé obavy zbytečné. Sedli jsme si na první dobrou.

Moje pocity z cvičení

Nejdu sem urputně makat, ale protáhnout se. Nechám tělo, co mu bude příjemné. Začínáme dýcháním ve stoje. Vnímám, jak si tělo zvyká na teplotu, překvapuje mne, že není tak strašná, jak jsem si myslela, že bude. Pokračujeme základními pozicemi, které znám. Zvládne je i začátečník. Tempo cvičení je tak akorát, ani rychlé, ale extra pomalé. Užívám si, že mne teplo pustí v protažení, ale i vnímání těla, mnohem dál, než znám. Potím se od prvních minut. Ale není to nic, co by mi vadilo. Věděla jsem, že tohle mne čeká.

zdroj: damskaliga.cz

To už je konec?

“Pojď se nadechnout! Drž! Stáhni břicho!” zní mi do uší od lektorky, která celou dobu chodí mezi námi. Opravuje, ukazuje cviky, chválí. Vidíme se v zrcadlech, což je dobré, abychom pozice dělaly správně. Podložka, dva ručníky, voda a přiléhavé oblečení. To je vše, co potřebujete… Lekce uteče strašně rychle. A že mi některé pozice nešly? No a… “V józe si způsobujeme spoustu trápení tím, že se domníváme, že musíme cvičit stejně jako osoba vedle nás. Ignorujeme svou přirozenost, všichni se během praktikování dostaneme do bodu na hranici svého pohybového rozpětí,” dozvídáme se od Petry Daňhelové. A souhlasím.

K TÉMATU8 tipů jak zvýšit svou psychickou i fyzickou odolnost

Detox i odpočinek zároveň

Lekce má šedesát minut, ale můžete si dát i hodinu a půl. Stojí od 300 Kč. cvičení se cítím uvolněná, spokojená, zklidněná. Spí se mi, jak dlouho ne. Další dny nejsem unavená! Čekala jsem, že mne budou bolet svaly. Ale vůbec. Cítím se v těle dobře. A už vím, kam budu chodit celou zimu…

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.

Nepřehlédněte

Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek