Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Jóga v teple? Naše redaktorka to vyzkoušela na vlastní kůži. Hot jóga vás pěkně zahřeje a dobije baterky!

Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Jóga
zdroj: damskaliga.cz

23. 11. 2018

Ještě než začneme cvičit, bere si nás dvě nové lektorka stranou. “Začátek cvičení je vždy náročný. Může vás překvapit teplota v místnosti, ale nikdo po vás nechce, abyste cvičily celou sérii hned napoprvé. Důležité je zůstat celou lekci v místnosti, začít pozvolna, na chvilku si sednout a odpočinout a pak se znovu zapojit do cvičení,” říká nám Petra Daňhelová a dodává, že je důležité správně postupně dýchat, poté se tělo zklidní a zvykne si na teplotu.

Dá se to přežít?

Sama jsem se odhodlávala do tepla dlouho. Jógu, hlavně power nebo jemnou, cvičím několik let. Ale hýbat se v teple mi obvykle nedělá dobře ani v létě. Ale letos k mému překvapení jsem na teplo měla chuť. Cítila jsem, že to bude dobré. A mé obavy zbytečné. Sedli jsme si na první dobrou.

Moje pocity z cvičení

Nejdu sem urputně makat, ale protáhnout se. Nechám tělo, co mu bude příjemné. Začínáme dýcháním ve stoje. Vnímám, jak si tělo zvyká na teplotu, překvapuje mne, že není tak strašná, jak jsem si myslela, že bude. Pokračujeme základními pozicemi, které znám. Zvládne je i začátečník. Tempo cvičení je tak akorát, ani rychlé, ale extra pomalé. Užívám si, že mne teplo pustí v protažení, ale i vnímání těla, mnohem dál, než znám. Potím se od prvních minut. Ale není to nic, co by mi vadilo. Věděla jsem, že tohle mne čeká.

zdroj: damskaliga.cz

To už je konec?

“Pojď se nadechnout! Drž! Stáhni břicho!” zní mi do uší od lektorky, která celou dobu chodí mezi námi. Opravuje, ukazuje cviky, chválí. Vidíme se v zrcadlech, což je dobré, abychom pozice dělaly správně. Podložka, dva ručníky, voda a přiléhavé oblečení. To je vše, co potřebujete… Lekce uteče strašně rychle. A že mi některé pozice nešly? No a… “V józe si způsobujeme spoustu trápení tím, že se domníváme, že musíme cvičit stejně jako osoba vedle nás. Ignorujeme svou přirozenost, všichni se během praktikování dostaneme do bodu na hranici svého pohybového rozpětí,” dozvídáme se od Petry Daňhelové. A souhlasím.

K TÉMATU  Detox vaše tělo očistí a nabije vás novou energií

Detox i odpočinek zároveň

Lekce má šedesát minut, ale můžete si dát i hodinu a půl. Stojí od 300 Kč. cvičení se cítím uvolněná, spokojená, zklidněná. Spí se mi, jak dlouho ne. Další dny nejsem unavená! Čekala jsem, že mne budou bolet svaly. Ale vůbec. Cítím se v těle dobře. A už vím, kam budu chodit celou zimu…

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek