Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
H.E.A.T.
H.E.A.T. program spočívá v obyčejné, přirozené chůzi. (foto: 123RF)

03. 02. 2022

Samotná podstata cvičení H.E.A.T. je velmi jednoduchá. Podporuje totiž především přirozený pohyb – chůzi. Přesto má však skvělé účinky na spalování kalorií i celkovou funkci organismu. Díky tomu, že je chůze velmi přirozeným pohybem pro každého člověka, je tedy jasné, že při lekci nezatěžujete klouby ani jiné části těla.

Při cvičení se proto nemusíte bát žádných otřesů, skákání nebo odporové zátěži. Cviky, které otřásají tělem, totiž mohou přivodit zdravotní problémy, zejména lidem s nadváhou. Přestože se může zdát, že je H.E.A.T. program velmi snadný a málo namáhavý, je naopak velmi produktivním cvičením, které vám dopomůže k novému a pevnému tělu. Navíc vám zpevní i páteř, svalový a kloubní aparát.

Jak probíhá lekce H.E.A.T.?

H.E.A.T. program je speciální skupinové cvičení, kdy v jedné místnosti cvičí maximálně 15 lidí. Pro každého z nich je připravený jeden speciální chodicí pás, který vám při první lekci trenér vysvětlí. Jeho ovládání je velmi jednoduché, nastavíte si zátěž i stupeň sklonu. Během lekce se obě nastavení mění podle toho, jak vám trenér řekne. Rychlost chůze ovládáte vy samy, jelikož je pás mechanický a vy svou silou rozjedete stroj podle vlastních představ.

Brzy však zjistíte, že úplně nejlépe se vám jde do rytmu hudby, která při celém tréninku hraje. Lekce trvá většinou 45 minut a spolu s trenérem projdete zahřívací chůzí, velkým stoupáním i svižným tempem. Na konci lekce se ještě protáhnete při zastaveném pásu. Záleží jen na vás, jaké tempo si zvolíte, proto je H.E.A.T. program vhodný i pro začátečníky.

ukázka klasické lekce cvičení H.E.A.T.

Který H.E.A.T. program zvolit?

Mnoho fitness center nabízí několik druhů cvičení. Lekce jsou většinou rozdělené podle náročnosti a jsou určené pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Všechny lekce probíhají na stejném místě, v místnosti se většinou ztlumí světlo, proto si mnoho trenérů i cvičících pořizují ve tmě svítící oblečení nebo boty.

K TÉMATU  8 největších mýtů o celulitidě, které nás provázejí celý život

Pro začátečníky jsou H.E.A.T. lekce přizpůsobené tak, aby si nejdříve v klidu osvojili ovládání stroje a naučili se v tempu chůze správně dýchat. Také se naučí chodit v takovém tempu, které je pro správnou tepovou frekvenci nejlepší (65–80). Některé lekce jsou obohacené ještě o krátké posilování na konci chůze. Při takovém cvičení běžně ujdete asi tři kilometry a váš energetický výdej se bude pohybovat kolem 450 kalorií.

Zahřejete se a krásně unavíte

V prvních minutách celé tělo zahřejete, při lekci protáhnete svaly a rozproudíte své tělo. Ke konci lekce trenér pomalu snižuje tempo a vy tak postupně uklidňujete svaly. Nemusíte se tak bát složité choreografie, skutečně se jedná jen o chůzi v různé intenzitě.

Pozitivní účinky na zdraví

Cvičení H.E.A.T. zlepší vaší celkovou kondici, výsledky pocítíte zejména v případě, že se do programu zapojíte dvakrát nebo třikrát týdně. Díky pravidelnosti a velké frekvenci cvičení si brzy vybudujete fyzičku a budete moct zvyšovat váš výkon spolu s ubýváním na váze. Podpoříte tím nejen kondici, ale vybudujete si dostatek svalů v těle. Zbavíte se přebytečného tuku, a to dokonce i toho vnitřního, který zabírá místo ke správné funkci všech orgánů. Váš metabolismus bude zdravější, celkové zlepšení fungování těla pocítíte už ve druhém týdnu cvičení.

Na lekci H.E.A.T., což je mimochodem zkratka anglických slov High Energy Aerobic Training, si vezměte pohodlné oblečení, sportovní obuv a dostatek vody. Spolu s pitným režimem počítejte také s intenzivním pocením, proto vám přijde vhod také malý ručník k otírání potu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.

Nepřehlédněte

Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek