Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
H.E.A.T.
H.E.A.T. program spočívá v obyčejné, přirozené chůzi. (foto: 123RF)

03. 02. 2022

Samotná podstata cvičení H.E.A.T. je velmi jednoduchá. Podporuje totiž především přirozený pohyb – chůzi. Přesto má však skvělé účinky na spalování kalorií i celkovou funkci organismu. Díky tomu, že je chůze velmi přirozeným pohybem pro každého člověka, je tedy jasné, že při lekci nezatěžujete klouby ani jiné části těla.

Při cvičení se proto nemusíte bát žádných otřesů, skákání nebo odporové zátěži. Cviky, které otřásají tělem, totiž mohou přivodit zdravotní problémy, zejména lidem s nadváhou. Přestože se může zdát, že je H.E.A.T. program velmi snadný a málo namáhavý, je naopak velmi produktivním cvičením, které vám dopomůže k novému a pevnému tělu. Navíc vám zpevní i páteř, svalový a kloubní aparát.

Jak probíhá lekce H.E.A.T.?

H.E.A.T. program je speciální skupinové cvičení, kdy v jedné místnosti cvičí maximálně 15 lidí. Pro každého z nich je připravený jeden speciální chodicí pás, který vám při první lekci trenér vysvětlí. Jeho ovládání je velmi jednoduché, nastavíte si zátěž i stupeň sklonu. Během lekce se obě nastavení mění podle toho, jak vám trenér řekne. Rychlost chůze ovládáte vy samy, jelikož je pás mechanický a vy svou silou rozjedete stroj podle vlastních představ.

Brzy však zjistíte, že úplně nejlépe se vám jde do rytmu hudby, která při celém tréninku hraje. Lekce trvá většinou 45 minut a spolu s trenérem projdete zahřívací chůzí, velkým stoupáním i svižným tempem. Na konci lekce se ještě protáhnete při zastaveném pásu. Záleží jen na vás, jaké tempo si zvolíte, proto je H.E.A.T. program vhodný i pro začátečníky.

ukázka klasické lekce cvičení H.E.A.T.

Který H.E.A.T. program zvolit?

Mnoho fitness center nabízí několik druhů cvičení. Lekce jsou většinou rozdělené podle náročnosti a jsou určené pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Všechny lekce probíhají na stejném místě, v místnosti se většinou ztlumí světlo, proto si mnoho trenérů i cvičících pořizují ve tmě svítící oblečení nebo boty.

K TÉMATU  Mindfulness: Naučte se díky prastaré technice vnímat přítomnost

Pro začátečníky jsou H.E.A.T. lekce přizpůsobené tak, aby si nejdříve v klidu osvojili ovládání stroje a naučili se v tempu chůze správně dýchat. Také se naučí chodit v takovém tempu, které je pro správnou tepovou frekvenci nejlepší (65–80). Některé lekce jsou obohacené ještě o krátké posilování na konci chůze. Při takovém cvičení běžně ujdete asi tři kilometry a váš energetický výdej se bude pohybovat kolem 450 kalorií.

Zahřejete se a krásně unavíte

V prvních minutách celé tělo zahřejete, při lekci protáhnete svaly a rozproudíte své tělo. Ke konci lekce trenér pomalu snižuje tempo a vy tak postupně uklidňujete svaly. Nemusíte se tak bát složité choreografie, skutečně se jedná jen o chůzi v různé intenzitě.

Pozitivní účinky na zdraví

Cvičení H.E.A.T. zlepší vaší celkovou kondici, výsledky pocítíte zejména v případě, že se do programu zapojíte dvakrát nebo třikrát týdně. Díky pravidelnosti a velké frekvenci cvičení si brzy vybudujete fyzičku a budete moct zvyšovat váš výkon spolu s ubýváním na váze. Podpoříte tím nejen kondici, ale vybudujete si dostatek svalů v těle. Zbavíte se přebytečného tuku, a to dokonce i toho vnitřního, který zabírá místo ke správné funkci všech orgánů. Váš metabolismus bude zdravější, celkové zlepšení fungování těla pocítíte už ve druhém týdnu cvičení.

Na lekci H.E.A.T., což je mimochodem zkratka anglických slov High Energy Aerobic Training, si vezměte pohodlné oblečení, sportovní obuv a dostatek vody. Spolu s pitným režimem počítejte také s intenzivním pocením, proto vám přijde vhod také malý ručník k otírání potu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.
Bylinky nemusí být používány jenom k tomu, aby nám zajímavě ochutily jídlo a aby také zajistili jeho příjemnou vůni. Bylinky jsou odnepaměti používány také v lidovém přírodním léčitelství. My se aktuálně podáváme na ty, které jsou nejlepším pomocníkem pro naše plíce.
Internet, sociální sítě a technologie dnes ovládají svět a my si jen těžko dovedeme představit současnost bez těchto nástrojů. Ty patří mezi nedílnou součást našeho pracovního, ale i osobního času. Jaký vliv mají technologie a sociální sítě na náš život? Je díky nim jednodušší a lepší nebo se jejich vlivem potýkáme s větším stresem?
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Je jich plný internet, ale tahle taneční kompilace vede na plné čáře. Lidé se dokáží úplně odvázat, a to i v těch nejméně očekávaných situacích. Policisté na ulici, zákazník v prodejně s elektronikou nebo člen security na plném stadionu. Tohle vás dostane!
Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Párů, kterým se nedaří otěhotnět „přirozeně“ je spousta. Dneska se nepodíváme co je příčinou, ale když už postupujete IVF, tak jak vše zvládnout co nejlépe.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Výběr článků

Nápoj původem z Jižní a Střední Ameriky je u nás považován za halucinogenní drogu. Ovšem američtí šamani na něj mají úplně jiný názor. Lidé proto neváhají utratit desetitisíce korun, aby podstoupili rituál, který jim má změnit celý život.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?

Nepřehlédněte

Léto se pomalu přetáčí v podzim. Sluníčka ubývá, začíná školní rok a hrozí nám podzimní stres. Jak se mu vyhnout, zůstat v klidu a udržet si letní náladu?
Člověk si nikdy ničím nemůže být úplně jistý, já jsem si ale byla jistá, že prožívám konečně pravou lásku. Měla jsem plány do budoucna, konečně jsem chtěla založit rodinu, po které jsem tolik toužila. S přítelem jsme spolu začínali už společný čtvrtý rok, už byl čas.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek