Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
H.E.A.T.
H.E.A.T. program spočívá v obyčejné, přirozené chůzi. (foto: 123RF)

03. 02. 2022

Samotná podstata cvičení H.E.A.T. je velmi jednoduchá. Podporuje totiž především přirozený pohyb – chůzi. Přesto má však skvělé účinky na spalování kalorií i celkovou funkci organismu. Díky tomu, že je chůze velmi přirozeným pohybem pro každého člověka, je tedy jasné, že při lekci nezatěžujete klouby ani jiné části těla.

Při cvičení se proto nemusíte bát žádných otřesů, skákání nebo odporové zátěži. Cviky, které otřásají tělem, totiž mohou přivodit zdravotní problémy, zejména lidem s nadváhou. Přestože se může zdát, že je H.E.A.T. program velmi snadný a málo namáhavý, je naopak velmi produktivním cvičením, které vám dopomůže k novému a pevnému tělu. Navíc vám zpevní i páteř, svalový a kloubní aparát.

Jak probíhá lekce H.E.A.T.?

H.E.A.T. program je speciální skupinové cvičení, kdy v jedné místnosti cvičí maximálně 15 lidí. Pro každého z nich je připravený jeden speciální chodicí pás, který vám při první lekci trenér vysvětlí. Jeho ovládání je velmi jednoduché, nastavíte si zátěž i stupeň sklonu. Během lekce se obě nastavení mění podle toho, jak vám trenér řekne. Rychlost chůze ovládáte vy samy, jelikož je pás mechanický a vy svou silou rozjedete stroj podle vlastních představ.

Brzy však zjistíte, že úplně nejlépe se vám jde do rytmu hudby, která při celém tréninku hraje. Lekce trvá většinou 45 minut a spolu s trenérem projdete zahřívací chůzí, velkým stoupáním i svižným tempem. Na konci lekce se ještě protáhnete při zastaveném pásu. Záleží jen na vás, jaké tempo si zvolíte, proto je H.E.A.T. program vhodný i pro začátečníky.

ukázka klasické lekce cvičení H.E.A.T.

Který H.E.A.T. program zvolit?

Mnoho fitness center nabízí několik druhů cvičení. Lekce jsou většinou rozdělené podle náročnosti a jsou určené pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Všechny lekce probíhají na stejném místě, v místnosti se většinou ztlumí světlo, proto si mnoho trenérů i cvičících pořizují ve tmě svítící oblečení nebo boty.

K TÉMATUOtužování a terapie chladem. Kontakt se studenou vodou a vzduchem pomáhá celému organismu

Pro začátečníky jsou H.E.A.T. lekce přizpůsobené tak, aby si nejdříve v klidu osvojili ovládání stroje a naučili se v tempu chůze správně dýchat. Také se naučí chodit v takovém tempu, které je pro správnou tepovou frekvenci nejlepší (65–80). Některé lekce jsou obohacené ještě o krátké posilování na konci chůze. Při takovém cvičení běžně ujdete asi tři kilometry a váš energetický výdej se bude pohybovat kolem 450 kalorií.

Zahřejete se a krásně unavíte

V prvních minutách celé tělo zahřejete, při lekci protáhnete svaly a rozproudíte své tělo. Ke konci lekce trenér pomalu snižuje tempo a vy tak postupně uklidňujete svaly. Nemusíte se tak bát složité choreografie, skutečně se jedná jen o chůzi v různé intenzitě.

Pozitivní účinky na zdraví

Cvičení H.E.A.T. zlepší vaší celkovou kondici, výsledky pocítíte zejména v případě, že se do programu zapojíte dvakrát nebo třikrát týdně. Díky pravidelnosti a velké frekvenci cvičení si brzy vybudujete fyzičku a budete moct zvyšovat váš výkon spolu s ubýváním na váze. Podpoříte tím nejen kondici, ale vybudujete si dostatek svalů v těle. Zbavíte se přebytečného tuku, a to dokonce i toho vnitřního, který zabírá místo ke správné funkci všech orgánů. Váš metabolismus bude zdravější, celkové zlepšení fungování těla pocítíte už ve druhém týdnu cvičení.

Na lekci H.E.A.T., což je mimochodem zkratka anglických slov High Energy Aerobic Training, si vezměte pohodlné oblečení, sportovní obuv a dostatek vody. Spolu s pitným režimem počítejte také s intenzivním pocením, proto vám přijde vhod také malý ručník k otírání potu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Nepřehlédněte

Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek