Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
H.E.A.T.
H.E.A.T. program spočívá v obyčejné, přirozené chůzi. (foto: 123RF)

03. 02. 2022

Samotná podstata cvičení H.E.A.T. je velmi jednoduchá. Podporuje totiž především přirozený pohyb – chůzi. Přesto má však skvělé účinky na spalování kalorií i celkovou funkci organismu. Díky tomu, že je chůze velmi přirozeným pohybem pro každého člověka, je tedy jasné, že při lekci nezatěžujete klouby ani jiné části těla.

Při cvičení se proto nemusíte bát žádných otřesů, skákání nebo odporové zátěži. Cviky, které otřásají tělem, totiž mohou přivodit zdravotní problémy, zejména lidem s nadváhou. Přestože se může zdát, že je H.E.A.T. program velmi snadný a málo namáhavý, je naopak velmi produktivním cvičením, které vám dopomůže k novému a pevnému tělu. Navíc vám zpevní i páteř, svalový a kloubní aparát.

Jak probíhá lekce H.E.A.T.?

H.E.A.T. program je speciální skupinové cvičení, kdy v jedné místnosti cvičí maximálně 15 lidí. Pro každého z nich je připravený jeden speciální chodicí pás, který vám při první lekci trenér vysvětlí. Jeho ovládání je velmi jednoduché, nastavíte si zátěž i stupeň sklonu. Během lekce se obě nastavení mění podle toho, jak vám trenér řekne. Rychlost chůze ovládáte vy samy, jelikož je pás mechanický a vy svou silou rozjedete stroj podle vlastních představ.

Brzy však zjistíte, že úplně nejlépe se vám jde do rytmu hudby, která při celém tréninku hraje. Lekce trvá většinou 45 minut a spolu s trenérem projdete zahřívací chůzí, velkým stoupáním i svižným tempem. Na konci lekce se ještě protáhnete při zastaveném pásu. Záleží jen na vás, jaké tempo si zvolíte, proto je H.E.A.T. program vhodný i pro začátečníky.

ukázka klasické lekce cvičení H.E.A.T.

Který H.E.A.T. program zvolit?

Mnoho fitness center nabízí několik druhů cvičení. Lekce jsou většinou rozdělené podle náročnosti a jsou určené pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Všechny lekce probíhají na stejném místě, v místnosti se většinou ztlumí světlo, proto si mnoho trenérů i cvičících pořizují ve tmě svítící oblečení nebo boty.

K TÉMATU  Strečink: Výhody, nevýhody a jak jej správně provést?

Pro začátečníky jsou H.E.A.T. lekce přizpůsobené tak, aby si nejdříve v klidu osvojili ovládání stroje a naučili se v tempu chůze správně dýchat. Také se naučí chodit v takovém tempu, které je pro správnou tepovou frekvenci nejlepší (65–80). Některé lekce jsou obohacené ještě o krátké posilování na konci chůze. Při takovém cvičení běžně ujdete asi tři kilometry a váš energetický výdej se bude pohybovat kolem 450 kalorií.

Zahřejete se a krásně unavíte

V prvních minutách celé tělo zahřejete, při lekci protáhnete svaly a rozproudíte své tělo. Ke konci lekce trenér pomalu snižuje tempo a vy tak postupně uklidňujete svaly. Nemusíte se tak bát složité choreografie, skutečně se jedná jen o chůzi v různé intenzitě.

Pozitivní účinky na zdraví

Cvičení H.E.A.T. zlepší vaší celkovou kondici, výsledky pocítíte zejména v případě, že se do programu zapojíte dvakrát nebo třikrát týdně. Díky pravidelnosti a velké frekvenci cvičení si brzy vybudujete fyzičku a budete moct zvyšovat váš výkon spolu s ubýváním na váze. Podpoříte tím nejen kondici, ale vybudujete si dostatek svalů v těle. Zbavíte se přebytečného tuku, a to dokonce i toho vnitřního, který zabírá místo ke správné funkci všech orgánů. Váš metabolismus bude zdravější, celkové zlepšení fungování těla pocítíte už ve druhém týdnu cvičení.

Na lekci H.E.A.T., což je mimochodem zkratka anglických slov High Energy Aerobic Training, si vezměte pohodlné oblečení, sportovní obuv a dostatek vody. Spolu s pitným režimem počítejte také s intenzivním pocením, proto vám přijde vhod také malý ručník k otírání potu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek