Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
cvičení s alkoholem
Jde cvičení a alkohol dohromady? (foto: 123rf)

03. 03. 2021

Alkohol bohužel k Vánocům a také k silvestrovským oslavám patřil. Jenže pokud se chcete dostat do formy, právě alkohol je pro vás naprostým tabu. Proč nejde cvičení s alkoholem dohromady? 

Alkohol = prázdné kalorie 

Aby byla píle v posilovně brzy zúročená, je třeba se veškerým alkoholickým nápojům vyhýbat. Mluvíme zde totiž o prázdných kaloriích, které můžou snahu o zhubnutí zmařit po pár locích.

Třeba takové obyčejné pivo – jedno obsahuje až dvě stě kalorií. A to se výrazně podepíše do vašeho jídelníčku. Pokud byste vypili piva tři, je nutné svůj jídelníček vytvořit o tři sta kalorií nižší, což už může mít vliv na vaše fungování.  

Navíc mluvíme o nápojích, které lidský organismus spíše dehydratují, než hydratují, bohužel. Při hubnutí je dostatek tekutin velice důležitý, ovšem alkohol do povolených tekutin nepatří. Stojí za zmiňovanou dehydratací, která se posléze projevuje pocity únavy či snížením výkonnosti nejen při cvičení.  

Likviduje bílkoviny 

Pokud toužíte po vysportované postavě, které bude slušet kupříkladu i těsný nátělník, je důležité dodávat do těla bílkoviny. Proteiny (neboli také bílkoviny) jsou základním stavebním kamenem svalů a svalové hmoty. Pokud bílkovin nebude dostatek, tělo nebude tak svalnaté, jak si představujete.  

I když byste se snažili bílkoviny dodat do těla, v kombinaci s alkoholem dojde k jejich likvidaci. A vaše snaha o doplnění potřebné živiny tak přijde naprosto vniveč. Alkohol zhoršuje vstřebávání bílkovin v těle – jen hrstka z nich se přemění na svalovou hmotu. To vede ke zpomalení regenerace svalů.  

Dochází k vyšší tepové frekvenci 

Co je velice nebezpečné a co je také dalším důvodem, proč nelze kombinovat cvičení s alkoholem, je vyšší tepová frekvence, za kterou alkohol stojí. Vezměte si, že už při samotném sportovním výkonu významně roste tepová frekvence.

K TÉMATUDesignové odšťavňovače. Pomohou vám při dietním režimu a zároveň poslouží jako doplněk interiéru!

Pokud se k tomu přidá ještě alkohol, není to dobré ani pro srdce, ani pro hubnutí jako takové. Cvičení se rázem stane daleko náročnějším, navíc nebude ani tak efektivní jako běžně.  

Alkohol nepijte ani po cvičení 

Možná si říkáte, že alkohol je sice zakázaný v kombinaci se cvičením, ale nikde se nepíše, že po cvičení to není dobrý nápad. Pravdou ale je, že se alkoholu vyhněte i po cvičení. Jak již bylo nastíněno, stojí za zpomalením regenerace a také za zastavením růstu svalové hmoty.  

Alkohol navíc doplní kalorie, které jste během cvičení tak pracně spálili, a vaše vynaložené úsilí tak bylo naprosto zbytečné.  

Tipy, jak se alkoholu vyhýbat 

I když si možná říkáte, že jsme přece Češi – alkohol ze svého denního harmonogramu prostě vynechat nemůžeme. Ale jde to. Kupříkladu stačí, když se přestane chodit do hospody (tomu ostatně koronavirová situace velice nahrává).

Pokud se však do hospody nebo baru chystáte, objednejte si váš oblíbený drink jenom v nealkoholickém provedení. Takové mojito v sobě opravdu nemusí obsahovat kubánský ani jiný rum. Může být nahrazen sodovkou a stejně bude opravdu vynikající. 

Podobně to lze udělat i s pivem, které je mezi Čechy tolik oblíbené. Naštěstí mluvíme o nápoji, který si můžete vychutnat i v nealkoholickém provedení. A pokud vám nealko zrovna nechutná, co zkusit nealkoholické pivo ochucené? Možností je dnes opravdu mnoho, proto abstinence nebude tak těžká. Chce to však silnou vůli a pevně stanovený cíl. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.

Nepřehlédněte

S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek