Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

4 zajímavosti o značce Gucci, hmatatelném luxusu

Pokud byste si mohli koupit takzvaný hmatatelný luxus, po jaké značce byste sáhli? Byla by to kabelka za několik desítek tisíc z dílny návrháře Louise Vuittona nebo by to byla spíše nadčasovost v podobě produktů značky Gucci?
zajímavosti Gucci
Co jste možná nevěděli o značce Gucci. (foto: 123RF)

05. 05. 2021

Hmatatelný luxus nebo taky vysoká móda. Tak i onak lze nazvat značku Gucci, která patří mezi světově nejoblíbenější, nejkvalitnější a také nejdražší. Každá představa toho unikátního blyštivého světa luxusu s sebou nese taktéž kabelku nebo jiný produkt značky, za níž stojí legendární Guccio Gucci. Právě tomuto člověku můžeme děkovat za zrod legendární ikony, která nemá ve světě módy svého konkurenta.  

Značce Gucci patří svět 

Dnes bychom mohli konstatovat, že značce Gucci doslova patří svět. Legendární ikona na poli módy zaujala jak zámožný svět bohatých a největších celebrit, ale mimo jiné také svět sociálních sítích, na kterém se velice vyjímá. Od doby, kdy ji vede kreativní ředitel Alessandro Michel (tedy od roku 2015), patří značka na přední příčky žebříčku nejlepších módních značek světa.  

Je však třeba konstatovat, že takového úspěchu by se módní ikona nikdy nepyšnila, pokud by ji v roce 1921 nezaložil už zmiňovaný Guccio Gucci, který si svůj první obchůdek dnes ikonické značky otevřel v italské Florencii. Právě krásná Florencie je kolébkou značky, která se dnes pyšní hlavně svými nestárnoucími kabelkami.  

O to větší zajímavostí je, že první obchod nebyl otevřen s nabídkou kabelek. Součástí nabídky byla hlavně kožená galanterie a k tomu zavazadla. Při tvorbě jednotlivých produktů se známý návrhář inspiroval hlavně anglickou šlechtou a obecně anglickým stylem života. Vždyť přece pracoval v hotelu Savoy v Londýně, které mu bylo opravdu obrovskou inspirací.  

Nejdříve byli klienty aristokrati na koních 

Když se značka dostala do světa módy, mezi první klienty nepatřily známé celebrity. Vůbec prvními zákazníky byli aristokrati na koních, jimž se ostatně nabídka značky Gucci zprvu podřídila. Do nabídky se dostalo jezdecké vybavení, které přesně splňovalo požadavky zmiňovaných aristokratů.  

K TÉMATU  Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Právě z doby, kdy klienty byli především aristokrati na koních, se do nabídky dnes už ikonické značky dostal pověstný koňský detail. Ten lze vidět dodnes na mokasínech, za nimiž značka stojí. Mokasíny mají totiž zlaté kování.  

Kabelkám předcházelo experimentování s materiály 

Než se však dostaly na pulty obchodů ikonické kabelky, které dnes stojí desítky tisíc korun, došlo k experimentování s materiály. Bylo to hlavně ve čtyřicátých letech minulého století v době, kdy v Itálii vládl fašismus. V té době bylo opravdu velice těžké obchodovat s kůží, proto se značka zaměřila i na jiné materiály, z nichž se postupně začaly jednotlivé doplňky a oblečení vyrábět. Právě v této době vznikly detaily, jako jsou bambusové ohořelé rukojeti.  

Po smrti zakladatele společnosti se značka začala propagovat celebritami 

Značka Gucci se do povědomí dostala hlavně díky tomu, že byla propagována celebritami. Z počátku byly jednotlivé produkty sice synonymem kvality a luxusu, ale klientela nebyla tak pestrá a o značce se tolik nevědělo mezi běžnými lidmi. I proto se společnost rozhodla pro propagaci celebritami, ovšem došlo k tomu až po smrti Guccia Gucci, zakladatele společnosti.  

Po smrti legendárního návrháře převzali podnik jeho synové a spustila se jedna propagační kampaň za druhou. Dnes už ikonické kabelky tak začala nosit kupříkladu Elizabeth Taylor, která byla prakticky neustále na očích. A s ní logicky i kabelka, kterou nosila.  

Mezi známé a výjimečné zákazníky se posléze zařadila také slavná americká herečka Grace Kelly, která se později stala monackou kněžnou. Značku Gucci si tak zamilovala, že si od ní nechala posléze vyrobit jedinečný kousek hedvábného šátku se vzorem flóry. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Roztrhané silonky na dračku! Gucci šokoval a uspěl

Známá značka produktů pro muže eJoy® přichází s jedinečnou akcí. Využijte speciální 20% “korona slevu”

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
Také někdy nerozumíte tomu, kde se ve vás vzaly negativní pocity? Jak je možné, že se najednou cítíte špatně a podrážděně? Co kdybych vám prozradila, že za to může dokonce i to, co jíte! Možná je to pro vás novinka. Každopádně pojďme si o tom povědět více. V tomto článku pochopíte, jak je to vůbec možné a jak to můžete změnit k lepšímu. Takže určitě pokračujte ve čtení, aby vaše nálada byla už jen lepší a lepší!
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?

Nepřehlédněte

Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek