Úterý , 06. 12. 2022

Mikuláš

Roztrhané silonky na dračku! Gucci šokoval a uspěl

Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
gucci silonky
Značka Gucci přišla na trh s roztrhanými silonkami. (foto: 123RF.com)

02. 04. 2021

Pokud patříte k milovníkům značky Gucci, která je dnes nejen jednou z nejkvalitnějších, ale také jednou z nejoblíbenějších a nejdražších, určitě jste byli naprosto u vydržení z posledního nabízeného produktu. Touto novinkou byly Gucci silonky, které však nebyly takové, na jaké jste běžně zvyklí. Byly totiž roztrhané. 

Gucci šokoval, ale uspěl 

Mnozí lidé při pohledu na nabízené silonky začaly kývat hlavou a ťukat si na čelo. Přece se roztrhané silonky, které vypadají, jako kdyby se na nich vyřádila kočka, nemohou octnout v nabídce prestižní značky! A už vůbec se nemohou prodávat za 146 liber, což je v přepočtu skoro čtyři a půl tisíce korun! 

Jenže nebyl to žádný aprílový žertík, ke kterému došlo s několikaměsíčním zpožděním. Jednalo se o opravdu seriózně nabízený produkt, který, i když mnohé velice šokoval, uspěl. Už během několika hodin byly vyprodané. Tak moc se po roztrhaných silonkách zaprášilo. A opět se potvrdilo to, jak marniví dokážou lidé být.  

Značka nešokovala poprvé 

Je však třeba konstatovat, že značka Gucci tímto stylem nešokovala poprvé. Už v minulosti se objevila s podobnými produkty. Byly jím třeba lacláče špinavé od bláta nebo špinavé tenisky. I tyto kousky se prodávaly za astronomické částky, a i tyto kousky byly vyprodané dřív, než člověk stihl mrknout okem.  

Gucci silonky pobouřily širokou veřejnost, měly však svůj úkol 

Vraťme se však zpátky k silonkám, na které poukázal instagramový účet pyšnící se více jak dvěma miliony fanoušků. Právě zde se poprvé začaly hromadit pobouřené komentáře, kterých přibývalo každou vteřinou. Kromě pobouřených reakcí se však člověk mohl při čtení komentářů i pobavit. Samozřejmě, že se ozvala celá řada vtipálků, jež vtipy zrovna nešetřili.  

I když se silonky mohly jevit jako něco, co se veřejnosti trochu vysmívá nebo co se nemůže brát vážně, měly svůj úkol. Gucci přece jenom není společnost, která by si chtěla dovolit takové vtípky směřované na své klienty.  

K TÉMATU  Trend "ugly shoes": o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Důvodem novinky v nabídce byla touha setřít jakési hranice stanovené mezi minulostí a přítomností. Italská společnost je proslulá tím, že miluje opotřebované věci. Navíc s takovými věcmi denně přicházíme do kontaktu. Proč se z nich nepokusit udělat trend, vždyť opotřebovanost je tak super! 

Ze stejného důvodu se nabízely džínové montérky s efektem skvrn od trávy, které každý člověk moc dobře zná. I když je pravdou, že opotřebovanost z dílny společnosti Gucci “leze” trochu více do peněz. 

Nové pohledy na kultovní tkaninu 

Dalo by se říct, že značka Gucci se snaží trochu experimentovat a zjišťuje, co je ochotná veřejnost přijmout a za co je ochotná utratit peníze. Neustále tak objevuje nové pohledy na kultovní tkaninu a snaží se s pomocí různých technik praní zničit hranice, které se kdysi stanovily.  

Ano, jak již možná tušíte, roztrhané Gucci silonky stejně jako džínové lacláče od trávy, které se tehdy prodávaly za více jak pětadvacet tisíc korun, jsou vyrobené s pomocí speciálních technik. Jsou samozřejmě ošetřeny tak, aby jim tento ošuntělý dojem nějakou dobu vydržel.  

Podobným směrem jdou i jiné světově známé značky 

Pravdou je, že značka Gucci opravdu není ojedinělou značkou. V podobných stopách se rozhodla jít i celá řada dalších společností, jako je kupříkladu také velice oblíbený a luxusní značka Ralph Lauren. Ta se před nějakou dobou objevila na trhu s pracovním overalem za bezmála dvacet tisíc korun, který měl však prošoupaná kolena a sepraný efekt.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Overal je hlavním trendem číslo jedna. Jak ho nosit a nenosit?

Módní trendy roku 2021 jsou tady! Co si letos pořídit do šatníku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.

Nepřehlédněte

Avokádo se stalo součástí našich jídelníčků, kdy z něj můžeme připravit výtečné guacamole, využít jej jako náhražku másla nebo použít jako základ na zdravou pomazánku. Jenže avokádo skvěle neposlouží jen v kuchyni, jeho využití sahá daleko za kulinářskou sféru. Víte, k čemu všemu se vám může doma hodit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek