Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Politý notebook? 7 kroků, jak ho zachránit

Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
notebook
Jak zachránit politý notebook?

1.    Notebook ihned vypněte

Politý notebook neprodleně vypněte. Pokud se počítač rozhodl, že si dá s vypínáním na čas, donuťte ho dlouhým stlačením tlačítka ON/OFF.

2.    Odpojte ho z elektrické sítě

Pokud je notebook připojen kabelem do sítě, odpojte ho. Vytáhněte ze zdířek i všechny komponenty (myš, klávesnice, externí disky).

3.    Vyndejte baterii

Jestliže váš notebook nemá vestavěnou baterii, tak ji vypojte, zabráníte tak dalšímu možnému poškození.

4.    Notebook osušte

Tento krok se odvíjí od množství vylité tekutiny. Je-li množství větší než jen pár kapek, použijte například kuchyňské utěrky a vysušte nejpostiženější místa.

5.    Otočte ho vzhůru nohama

Notebook otočte vzhůru nohama a položte na savou látku. V poloze stříšky ho nechte tak dlouho, dokud nevyteče všechna voda.

6.    Nezapínejte, nezkoušejte

Možná budete mít nutkání po nějaké chvíli notebook vyzkoušet, zda bude po zapnutí reagovat. Toho se ale vyvarujte a buďte trpěliví.

7.    Zajděte do servisu

Po takové eskapádě, jako je polití notebooku, uděláte nejlépe, když ho zanesete do servisu. I když se vám totiž notebook podaří vysušit a máte pocit, že funguje jako dřív, po pár dnech se může nadobro vypnout. Na vině je oxidace základní desky, na které zůstalo pár kapek tekutiny.

Jak na stolní počítač?

Zatímco u notebooku, který vždy nelze snadno rozebrat, si u desktopového počítače můžete s politím poradit sami. Neztrácejte čas s mechanickými díly – ventilátory, disketovými mechanikami, zdrojem – a rovnou je nahraďte novými. Zbytek můžete osušit savými textiliemi a nechat pořádně vyschnout. Pro všechny případy ale stejně navštivte kvalitní servis, kde vám váš počítač zkontrolují a případně i opraví.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.

Nepřehlédněte

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek