Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Hledáte ideální dům či byt? Tipy, jak najít tu pravou nemovitost

Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
jak najít nemovitost
Není tak těžké najít vysněnou nemovitost. (foto: 123RF)

14. 04. 2021

Kdo jsou nešťastní, tak realitní investoři, kteří sice vědí, jak najít nemovitost, ale kteří nechtějí kupovat předražené nemovitosti, u kterých jim nevychází takzvané cashflow. Bohužel se zvýšeným zájmem právě o takové objekty roste průměrná kupní cena, od které se prodejci odráží při stanovování kupní ceny. Je tedy možné, že se realitní investoři nedočkají nižších cen, na které nyní tak úpěnlivě čekají.  

Kromě kupní ceny rozhoduje řada dalších faktorů, na které se nesmí zapomínat. Pojďme si je prozradit a zjistit tak odpověď na otázku, jak najít či vybrat si tu správnou nemovitost, ať už mluvíme o investičním objektu nebo o nemovitosti pro vlastní bydlení.  

Lokalita je to, co hraje hlavní roli 

Ať už to bude sebevíc krásný byt nebo dům, pokud bude ve čtvrti se špatnou pověstí, nebude se nám tam žít dobře. Proto se nedívejte prvně na designovou stránku nemovitosti, se kterou se ostatně dá pracovat, ale upněte svou pozornost na lokalitu. Je důležité najít takovou, která padne vašemu životnímu stylu.  

Pokud jste mladým párem uvažujícím o založení rodiny, budete hledat hlavně takové místo, v jehož okolí se nachází dětská hřiště, školky nebo školy. Pokud jste naopak seniorem, vaše pozornost bude směřovat na byt či dům poblíž přírody, kam se budete moct vydávat na procházky.  

Obecně platí, že by v nejbližším okolí měl být obchod, do kterého si budete chodit pro potraviny, nějaká zeleň na procházky a pošta či další podobné služby, jež jednou za čas využíváte.  

Zjistěte si stav bytu 

Co je důležité a klíčové, tak stav bytu (nebo rodinného domu, pokud se díváte po takové nemovitosti). To je totiž něco, co bohužel ne vždycky ovlivníte. Samozřejmě, designovou stránku domu můžete vyšperkovat, ale jestli se bytový dům nachází v rozpadajícím se stavu, to už není úplně ve vašich rukách.  

K TÉMATU  Domácí difuzér v souladu se zdravím a duší

Při prohlídce nemovitosti se zajímejte o energetickou náročnost příbytku. Od nehospodárných dejte ruce pryč. Zajímejte se také o stav oken, střech a o stav fasády, taktéž jestli do nemovitosti putuje dost světla nebo na jakou stranu je objekt postaven.  

Co vám také hodně prozradí, tak nástěnka, která sídlí v bytovém domě hned ve vstupu. Většinou se na ní nachází jen zprávy z poslední schůze, ale také stížnosti nebo prosby o klid v domě. To vám nastíní, jací jsou sousedé nebo jaká v domě panuje atmosféra, případně jestli dochází na schůzích vlastníků ke kompromisům nebo se naopak nemůžou společně na ničem dohodnout.  

Jak najít nemovitost? Poptejte se sousedů 

Ať už si vybíráte byt či dům, je důležité poznat sousedy. Zejména v bytě je důležité zjistit, jestli v některé z bytových jednotek nesídlí jedinec, který si pouští nahlas muziku po desáté hodině večerní nebo jestli nejsou s některými obyvateli domu problémy.  

V případě rodinného domu zase zjistíte, jestli nemáte přes ulici rozvádějící se manžele, kteří dělají jenom nepořádek, nebo jestli tam není alkoholik, který by svým stylem k životu narušoval klid prostranství. 

Velikost hraje také roli 

Samozřejmě to není jenom o lokalitě a sousedech, ale je to také o velikost dané nemovitosti. I když je pravdou, že i s ní se dá v budoucnu pracovat. Pokud je bytová jednotka o velikosti 1+1 dostatečně prostorná, hravě z ní vykouzlíte 2kk. Chce to jen trochu představivosti a menší investici, díky které se z prvotně malého bytu stane opticky byt prostornější.  

Velikost je však velice individuální záležitostí. Zatímco někdo touží po velké bytové jednotce, která bude mít hromadu místností, jiný je zastáncem spíše garsonek, protože bydlí sám. V případě rodinných domů bývají rozhodující i to, kam partneři směřují, jestli chtějí mít velkou rodinu či nikoliv. Od toho se bude odvíjet požadovaný počet pokojů. 

K TÉMATU  Cockpit zajistí, že se vždy budete vracet do krásně vyhřátého domova! Jak to?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Dokonale lineární stavba. Moderní rezidence CH House v Izraeli nabízí ideální bydlení

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Ruku na srdce, které z vás mají kosmetickou taštičku narvanou k prasknutí? Skutečně tam potřebujete mít vše, i když nejde pořádně zapnout? A už jste slyšely o balení, které je určené na cesty? Ušetřete svou taštičku a inspirujte se tipy, díky nimž budete připravené vždy a všude.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Odkládáte v práci úkoly? Tak vítejte ve světě prokrastinace. Bohužel tento trend je stále rozšířenější a vede k velkým problémům nejen na pracovišti. Dnes vám přinášíme 5 rad jak v práci nezahálet.
Vzájemné intimní chvíle soukromí si každý z nás střeží jako oko v hlavě. Jsou ale výjimky, kdy se naše čtenářky rády svěří s tím, jak to u nich doma probíhá – a to jsou prožité trapasy. Pojďte se s námi zasmát u příběhů, co napsal sám život.
Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Agorafobie postihuje dvakrát častěji ženy než muže. Typická doba, kdy se u pacientů příznaky agorafobie projeví, je mezi 25 až 35 lety. Obecně známá je tato porucha jako strach z veřejných a otevřených prostor.
Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.

Výběr článků

Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Nepřehlédněte

Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek