Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Hledáte ideální dům či byt? Tipy, jak najít tu pravou nemovitost

Trh s nemovitostmi zažívá nevídané období. I když se původně mluvilo o tom, že Češi nemají našetřeno a že jim chybí takzvaný hotovostní polštář, ukázalo se, že peněz je – a mnoho. Skupují se totiž i takové nemovitosti, které svou cenou volají do nebes. A zájem zatím neutichá.
jak najít nemovitost
Není tak těžké najít vysněnou nemovitost. (foto: 123RF)

14. 04. 2021

Kdo jsou nešťastní, tak realitní investoři, kteří sice vědí, jak najít nemovitost, ale kteří nechtějí kupovat předražené nemovitosti, u kterých jim nevychází takzvané cashflow. Bohužel se zvýšeným zájmem právě o takové objekty roste průměrná kupní cena, od které se prodejci odráží při stanovování kupní ceny. Je tedy možné, že se realitní investoři nedočkají nižších cen, na které nyní tak úpěnlivě čekají.  

Kromě kupní ceny rozhoduje řada dalších faktorů, na které se nesmí zapomínat. Pojďme si je prozradit a zjistit tak odpověď na otázku, jak najít či vybrat si tu správnou nemovitost, ať už mluvíme o investičním objektu nebo o nemovitosti pro vlastní bydlení.  

Lokalita je to, co hraje hlavní roli 

Ať už to bude sebevíc krásný byt nebo dům, pokud bude ve čtvrti se špatnou pověstí, nebude se nám tam žít dobře. Proto se nedívejte prvně na designovou stránku nemovitosti, se kterou se ostatně dá pracovat, ale upněte svou pozornost na lokalitu. Je důležité najít takovou, která padne vašemu životnímu stylu.  

Pokud jste mladým párem uvažujícím o založení rodiny, budete hledat hlavně takové místo, v jehož okolí se nachází dětská hřiště, školky nebo školy. Pokud jste naopak seniorem, vaše pozornost bude směřovat na byt či dům poblíž přírody, kam se budete moct vydávat na procházky.  

Obecně platí, že by v nejbližším okolí měl být obchod, do kterého si budete chodit pro potraviny, nějaká zeleň na procházky a pošta či další podobné služby, jež jednou za čas využíváte.  

Zjistěte si stav bytu 

Co je důležité a klíčové, tak stav bytu (nebo rodinného domu, pokud se díváte po takové nemovitosti). To je totiž něco, co bohužel ne vždycky ovlivníte. Samozřejmě, designovou stránku domu můžete vyšperkovat, ale jestli se bytový dům nachází v rozpadajícím se stavu, to už není úplně ve vašich rukách.  

K TÉMATU  Chcete být trochu originální? Pořiďte si domů designové osvětlení! Vylepšete interiér podle vašeho vkusu!

Při prohlídce nemovitosti se zajímejte o energetickou náročnost příbytku. Od nehospodárných dejte ruce pryč. Zajímejte se také o stav oken, střech a o stav fasády, taktéž jestli do nemovitosti putuje dost světla nebo na jakou stranu je objekt postaven.  

Co vám také hodně prozradí, tak nástěnka, která sídlí v bytovém domě hned ve vstupu. Většinou se na ní nachází jen zprávy z poslední schůze, ale také stížnosti nebo prosby o klid v domě. To vám nastíní, jací jsou sousedé nebo jaká v domě panuje atmosféra, případně jestli dochází na schůzích vlastníků ke kompromisům nebo se naopak nemůžou společně na ničem dohodnout.  

Jak najít nemovitost? Poptejte se sousedů 

Ať už si vybíráte byt či dům, je důležité poznat sousedy. Zejména v bytě je důležité zjistit, jestli v některé z bytových jednotek nesídlí jedinec, který si pouští nahlas muziku po desáté hodině večerní nebo jestli nejsou s některými obyvateli domu problémy.  

V případě rodinného domu zase zjistíte, jestli nemáte přes ulici rozvádějící se manžele, kteří dělají jenom nepořádek, nebo jestli tam není alkoholik, který by svým stylem k životu narušoval klid prostranství. 

Velikost hraje také roli 

Samozřejmě to není jenom o lokalitě a sousedech, ale je to také o velikost dané nemovitosti. I když je pravdou, že i s ní se dá v budoucnu pracovat. Pokud je bytová jednotka o velikosti 1+1 dostatečně prostorná, hravě z ní vykouzlíte 2kk. Chce to jen trochu představivosti a menší investici, díky které se z prvotně malého bytu stane opticky byt prostornější.  

Velikost je však velice individuální záležitostí. Zatímco někdo touží po velké bytové jednotce, která bude mít hromadu místností, jiný je zastáncem spíše garsonek, protože bydlí sám. V případě rodinných domů bývají rozhodující i to, kam partneři směřují, jestli chtějí mít velkou rodinu či nikoliv. Od toho se bude odvíjet požadovaný počet pokojů. 

K TÉMATU  Vyberte si stylový koš na prádlo. Jednoduše uschová všechno špinavé, co čeká na praní, a doplní vzhled vaší koupelny

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Dokonale lineární stavba. Moderní rezidence CH House v Izraeli nabízí ideální bydlení

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Neustálé převalování, polštáře na uších, probděné noci, špunty v uších. Přijde vám to povědomé? Pak právě váš partner nebo partnerka chrápe. Nemusíte se obávat toho, že byste v tom byli sami. Najde se mezi námi vícero lidí, kteří se ptají na jednu otázku, a sice jak se zbavit chrápání, které nám nedá v noci spát?
Dceru jsem vychovávala od jejích devíti let sama, možná i proto jsme měly vždy krásný vztah. Byla jsem spíše kamarádka než matka, nebylo nutné ji nějak držet zkrátka, vždy se mi zdála rozumná a vyspělá, měla zodpovědnost a byla trošku jiná než její vrstevníci. I přesto všechno jsme se ale dostaly nyní do bodu, kdy mi nemůže přijít na jméno, přitom jsem jednala jen tak, jak jsem musela. Snad to jednou pochopí.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Nevzhledné vypouklé bříško, potíže s trávením a jiné problémy mohou být příčinou rozestupu břišních svalů. Mylnou představou jsou také klasické obyčejné cviky, které by měly s diastázou pomoct. Co diastáza přesně znamená a co na ni zaručeně zabírá?
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.

Nepřehlédněte

Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek