Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

10 nejoblíbenějších přehrad v ČR aneb kam na dovolenou

V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
přehrady v čr lipno
Lipno nabízí mnoho turistických atrakcí. (foto: 123RF)

23. 08. 2021

1.      Lipno

Jako první na mysli vytane každému nejspíš právě Lipno, které patří mezi nejoblíbenější přehrady v ČR. Největší a díky své rozloze možná také nejoblíbenější přehrada u nás láká své návštěvníky na vodní hrátky všeho druhu. Vždyť někdo ji dokonce označuje za české nebo jihočeské moře! Najdete ji na jihu Čech na řece Vltavě, je tak nízko že hraničí až s Rakouskem, takže si při výletu na Lipno můžete sfrknout na kávičku do zahraničí.

přehrady v čr lipno
Lipno nabízí mnoho turistických atrakcí. (foto: 123RF)

2.      Orlík

Na Vltavě se nachází ještě jedna proslulá přehrada – Orlík. Nese název zámku, který se nachází hned u ní. Výlet na vodní nádrž tak můžete doprovodit jeho návštěvou. S malými dětmi nebo jen v páru – Orlík si vychutná každý. A kdo tam ještě nebyl, měl by svou chybu ihned napravit. Vždyť na Orlíku by měl být aspoň jednou za život každý.

přehrady v ČR orlík
Orlík je krásný nejen pro svou přehradu. (foto: 123RF)

3.      Slapy

Poslední nádrží z našeho seznamu, na který patří nejoblíbenější přehrady v ČR, jež se rovněž nachází na řece Vltavě, jsou věhlasné Slapy. Je to šestá největší přehrada v ČR a nachází se docela kousek od Prahy. Proto tam můžete zajet přímo z hlavního města. V okolí se nachází spousta rozhleden a krásných přírodních scenérií, a tak můžete dovolenou nakombinovat: město a příroda v jednom!

4.      Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš najdete už trochu dál od Vltavy, nachází se totiž na severovýchodě Čech v blízkosti Adršpašských skal. Není výjimkou, že turisté, kteří do této oblasti jezdí, navštíví během dovolené oba turistické cíle. Skalní výšiny tak střídá příjemný pohled na rozlehlou vodní plochu, která po náročné turistice člověka skvěle osvěží!

5.      Brněnská přehrada

Jak název napovídá, najdeme ji v blízkosti Brna, centra Moravy. Kdo v Brně žil, bezpochyby přehradu již navštívil. Častým cílem je i hrad Veveří, který s přehradou sousedí. Výborný odpočinek v blízkosti velkoměsta je ideální volbou pro ty, kteří chtějí propojit vodní hrátky s kulturním poznáním.

brněnská přehrada
Brněnská přehrada je oázou kousek za městem. (foto: 123RF)

6.      Dalešice

Od Brna to není k Dalešické přehradě tak daleko, avšak příroda i památky jsou zde již poněkud jiného rázu. Nacházíte se již na Vysočině a okolí se hemží známými turistickými cíli, jako jsou Dalešice a jejich pivovar, obec Dukovany se svou elektrárnou, ale také zřícenina hradu Rabštejn a plno rozhleden. Oblast je doslova protkaná mnoha cyklotrasami, které ocení především příznivci aktivní dovolené.

K TÉMATUZpožděný nebo zmeškaný let. Kdy máte nárok na kompenzaci? Odborník radí, jak se v takové situaci chovat a co vám náleží!

7.      Vranovská přehrada

Na samém jihu Moravy se pak rozprostírá úplný skvost – známá Vranovská přehrada, ke které se sjíždí lidé z celého Česka. Především pro Moravu představuje tato přehrada hlavní cíl turistického ruchu. Důvod je jasný – je to ideální místo pro trávení dovolené s dětmi, jelikož veškeré zázemí je zde naprosto perfektní a uspokojí i nejnáročnější dovolenkáře.

vranovská přehrada
Vranovská přehrada přiláká každé léto mnoho nadšenců. (Foto: 123RF)

8.      Luhačovice

Luhačovická přehrada je málo známá, ale hosty lázeňského města velice oblíbená. Karlovy Vary jsou sice lázně s velkým L, ale Luhačovice za nimi nikterak nezaostávají. Mohou se pochlubit ojedinělou atmosférou, které vděčí stavbám Dušana Jurkoviče. Přehrada se nachází na samém kraji města, avšak je vhodná především pro ty, jež si přejí strávit dovolenou na poklidném místě bez ruchu zábavních atrakcí.

9.      Slezská Harta

Slezskou Hartu najdete v pohoří Jeseníku na severu Čech, podnebí je tu tak trošičku chladnější, ale v parném létě je to nakonec něco, co byste možná i uvítali. Rozhodně je to skvělé místo pro koupání i výlety po nádherné české krajině. Vyzkoušet můžete na přehradě i plavbu lodí nebo rybolov. Mnoho rybářů a návštěvníků ji dokonce považuje za jednu z nejkrásnějších a nejčistších nádrží v ČR.

10. Nové Mlýny

Nové Mlýny je soustava tří přehradních vodních nádrží nacházející se v blízkosti Pálavy a rozprostírající se na řece Dyji. Nejen proto patří mezi nejoblíbenější přehrady v ČR. Jsou velice oblíbené mezi milovníky vodních hrátek, proto se na Nové Mlýny tradičně sjíždí především rodiče s dětmi. Nádrže slouží nejen pro rekreaci, ale i závlahy a výrobu elektřiny.

Můžete se zde věnovat koupání, či rybolovu, ale také mnoha vodním sportům včetně windsurfingu. Také se můžete vrhnout do prozkoumávání nádherného okolí vhodného pro pěší výlety i cykloturistiku.

Nové mlýny
Nebo se okoupete tady? (Foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUAplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

Cestovatelský magazín: Peru. Objevte kouzlo této destinace

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek