Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Zemřel Dario G

Hudební svět přišel o významnou postavu taneční hudby. Paul Spencer, známý jako Dario G, zemřel 17. června ve věku 53 let po boji s rakovinou tlustého střeva. Proslavil se hity jako "Sunchyme" a "Carnaval De Paris", které se staly ikonami devadesátých let.
Zemřel Dario G
Zemřel Dario G

18. 06. 2024

18. 06. 2024

Úmrtí a okolnosti

Hudební svět přišel o dalšího talentovaného umělce. V pondělí 17. června zemřel Paul Spencer, který stál za britským tanečním projektem Dario G. Ve věku třiapadesáti let prohrál svůj boj s rakovinou tlustého střeva.

Dario G a jeho hvězdná kariéra

Pokud jste v devadesátých letech nebo počátkem jednadvacátého století navštěvovali diskotéky, určitě znáte některý z jeho hitů. Kariéra projektu Dario G. začala v roce 1997 úspěšným debutovým singlem “Sunchyme”, který získal mnoho zlatých i platinových ocenění. Velkou popularitu si získaly také následující hity jako “Carnaval De Paris” z roku 1998 a “Dream To Me”, “Say What’s On Your Mind” nebo “Heaven Is Closer (Feels Like Heaven)” z počátku tohoto tisíciletí. Oblíbenou se stala také skladba “Voices”, kterou přispěl na soundtrack k filmu “Pláž”.

Návrat k hudbě

V posledních letech se Dario G. vrátil k hudební tvorbě. V roce 2020 vydal album “Hola”. Spolupracoval mimo jiné s Shirley Bassey, Clean Bandit nebo Sonique.

Zdravotní problémy

O svých zdravotních problémech Paul Spencer až do loňského roku veřejně nemluvil. O boji s rakovinou informoval své fanoušky v červnu 2023, kdy sdělil, že jeho rakovina tlustého střeva je již ve čtvrtém stádiu. Přesto neztrácel víru a pravidelně informoval své fanoušky na sociálních sítích.

Charitativní aktivity

Jeho poslední hudební počin pochází z prosince minulého roku, kdy vydal charitativní singl “Savour The Miracle Of Life”. Výtěžek věnoval Macmillan Cancer Support, jedné z největších britských charitativních organizací podporující lidi postižené rakovinou. Na sociálních sítích se svým fanouškům naposledy přihlásil 25. května, kdy jim poděkoval za podporu.

Zrušené koncerty

Na letošní rok plánoval několik hudebních vystoupení, ale kvůli léčbě své nemoci je musel zrušit.

K TÉMATU  Adele šokuje fanoušky: Dlouhá pauza od hudby!

Paul Spencer alias Dario G. zanechal v hudebním světě výraznou stopu. Jeho tvorba bude i nadále připomínat jeho talent a odhodlání.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Jana Štefánková: Od Playmate k úspěšné podnikatelce na Seychelách

13 největších letních hitů všech dob. Zavzpomínejte s námi!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jiří Korn, ve svých 74 letech, obdržel čestné uznání na Cenách Anděl 2023, kde byl slavnostně uveden do síně slávy. Tento zpěvák a tanečník je známý svým jedinečným hlasem a působivými pohyby na scéně, stejně jako svým výrazným a někdy excentrickým smyslem pro módu, který se vyvíjel a transformoval během celé jeho kariéry.
Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
Věděli jste, že oblečení může dost závažně poškodit zdraví? Možná si vybíráte oblečení jenom podle barvy, střihu nebo materiálu, ale ne vždycky jsou to ta správná kritéria. Někdy je dobré se zajímat i o to, zdali neobsahuje toxické látky.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
Špatný odhad, spěch anebo úplně nová sůl, to jsou důvody, kdy nejčastěji přesolíme jídlo a ruku na srdce, stalo se nám to asi všem. Než vyhodíte jídlo do koše přečtěte si těchto našich 5 rad, jak pokrm zachránit.
Mnoho z nás si jistě vzpomene na první ročník soutěže Česko hledá SuperStar. Tehdy ještě jako velmi mladá zpěvačka, Šárka svým nádherným hlasem dokázala okouzlit český i slovenský národ. V obrovské konkurenci se dokázala probojovat do finále společně s Anetou Langerovou. Jak se změnil její život po soutěži a co dělá Šárka dnes? V exkluzivním rozhovoru jen pro Dámskaliga.cz!
Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.

Výběr článků

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.

Nepřehlédněte

Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná příležitost, při které chcete sestru obdarovat? Podívejte se, jaký dárek pro sestru vybrat. Přečtěte si osvědčené tipy.
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek