Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
kruhy
Kruhy pod očima jsou problém, nad kterým lze vyzrát. (zdroj foto: 123rf.com)

Na vině může být nezdravý životní styl i spaní na boku

Důvodů vzniku kruhů pod očima je celá řada. V posledních letech je však kamenem úrazu nezdravý životní styl. S ním se pojí minimum spánku, kouření nebo jiné podobné zlozvyky, také špatná životospráva postrádající zdravé potraviny a pravidelnost stravování. Samozřejmě s ním jde ruku v ruce i nedostatek tekutin, což má na náš vzhled velký vliv. Abyste se zbavili kruhů pod očima, právě tekutiny a potraviny redukující viditelné známky únavy je třeba zařadit do svého jídelníčku.

Špatný životní styl však není jediný důvod vzniku kosmetické nedokonalosti. Na vině může být také spaní na boku. Při této poloze se nejvíce zatěžuje oční okolí, což jde po ránu opravdu znát. Kvůli spaní na boku se může vyskytovat i více vrásek na obličeji či v dekoltu.

K dalším příčinám vzniku kruhů pod očima patří:

  • Genetika
  • Příliš mnoho času stráveného před počítačem
  • Sluneční záření

Jak bojovat s kruhy pod očima?

Je třeba si uvědomit, že kruhy pod očima jsou jenom hlubší vráskou na obličeji. A stejně jako s jinými vráskami, i s touto (krapet viditelnější) lze bojovat. Existuje rovnou několik možností, jak se vzhledové chybičky zbavit, případně jak ji zamaskovat, pokud boj s tímto problémem teprve vedeme.

kruhy
Správně vybraný korektor pro váš obličej dokonale zatočí s kruhy pod očima. (zdroj foto: 123rf.com)

Povolejte na pomoc studené obklady a sáčky čaje

Mezi typické babské rady na kruhy pod očima patří studené obklady a vychlazené sáčky čaje. Mluvíme o jednom z nejjednodušších řešení, které ulevují od symptomu únavy. Pokud máte za sebou dlouhou noc nebo jste pracovali u počítače déle, než je zvykem, povolejte obklady i sáčky čaje na pomoc.

Korektor problém dokonale zamaskuje

Že zrovna svádíte s kosmetickou chybičkou dlouhé boje? Nacházíte se uprostřed vojenského tažení, ale potřebujete nakoupit či do práce? Nemusíte boj nutně vzdávat, stačí, když kruhy pod očima zamaskujete. Pomůže vám korektor, který by měl být dobře krycí a v barvě vaší pleti. V kombinaci s pudrem tvoří nerozdělitelnou dvojici, na kterou rozhodně nedáte dopustit.

K TÉMATU  Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

Chce to více železa

Podle mnoha odborníků jsou kruhy pod očima symptomem nedostatku železa v lidském těle. Zkuste proto do svého jídelníčku zakomponovat více potravin, které tuto látku obsahují. Součástí vašich pokrmů by tak měly být žloutky, dále luštěniny, čočka, fazole nebo také cizrna. Pro milovníky exotiky máme také dobrou zprávu – nositelem železa jsou i mořské plody.

Vitaminy, do akce!

Kromě zmiňovaného železa je zapotřebí dodat do těla i vitaminy, předně vitaminy C, E a K. Opět je najdeme i v kupě potravin, a to například v avokádu, oříšcích nebo citrusových plodech. Co je dobré omezit, tak sůl a příliš kořeněná jídla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.

Nepřehlédněte

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek