Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
kruhy
Kruhy pod očima jsou problém, nad kterým lze vyzrát. (zdroj foto: 123rf.com)

Na vině může být nezdravý životní styl i spaní na boku

Důvodů vzniku kruhů pod očima je celá řada. V posledních letech je však kamenem úrazu nezdravý životní styl. S ním se pojí minimum spánku, kouření nebo jiné podobné zlozvyky, také špatná životospráva postrádající zdravé potraviny a pravidelnost stravování. Samozřejmě s ním jde ruku v ruce i nedostatek tekutin, což má na náš vzhled velký vliv. Abyste se zbavili kruhů pod očima, právě tekutiny a potraviny redukující viditelné známky únavy je třeba zařadit do svého jídelníčku.

Špatný životní styl však není jediný důvod vzniku kosmetické nedokonalosti. Na vině může být také spaní na boku. Při této poloze se nejvíce zatěžuje oční okolí, což jde po ránu opravdu znát. Kvůli spaní na boku se může vyskytovat i více vrásek na obličeji či v dekoltu.

K dalším příčinám vzniku kruhů pod očima patří:

  • Genetika
  • Příliš mnoho času stráveného před počítačem
  • Sluneční záření

Jak bojovat s kruhy pod očima?

Je třeba si uvědomit, že kruhy pod očima jsou jenom hlubší vráskou na obličeji. A stejně jako s jinými vráskami, i s touto (krapet viditelnější) lze bojovat. Existuje rovnou několik možností, jak se vzhledové chybičky zbavit, případně jak ji zamaskovat, pokud boj s tímto problémem teprve vedeme.

kruhy
Správně vybraný korektor pro váš obličej dokonale zatočí s kruhy pod očima. (zdroj foto: 123rf.com)

Povolejte na pomoc studené obklady a sáčky čaje

Mezi typické babské rady na kruhy pod očima patří studené obklady a vychlazené sáčky čaje. Mluvíme o jednom z nejjednodušších řešení, které ulevují od symptomu únavy. Pokud máte za sebou dlouhou noc nebo jste pracovali u počítače déle, než je zvykem, povolejte obklady i sáčky čaje na pomoc.

Korektor problém dokonale zamaskuje

Že zrovna svádíte s kosmetickou chybičkou dlouhé boje? Nacházíte se uprostřed vojenského tažení, ale potřebujete nakoupit či do práce? Nemusíte boj nutně vzdávat, stačí, když kruhy pod očima zamaskujete. Pomůže vám korektor, který by měl být dobře krycí a v barvě vaší pleti. V kombinaci s pudrem tvoří nerozdělitelnou dvojici, na kterou rozhodně nedáte dopustit.

K TÉMATUKočičí oči: Jednoduchý návod, jak dosáhnout skvělého líčení

Chce to více železa

Podle mnoha odborníků jsou kruhy pod očima symptomem nedostatku železa v lidském těle. Zkuste proto do svého jídelníčku zakomponovat více potravin, které tuto látku obsahují. Součástí vašich pokrmů by tak měly být žloutky, dále luštěniny, čočka, fazole nebo také cizrna. Pro milovníky exotiky máme také dobrou zprávu – nositelem železa jsou i mořské plody.

Vitaminy, do akce!

Kromě zmiňovaného železa je zapotřebí dodat do těla i vitaminy, předně vitaminy C, E a K. Opět je najdeme i v kupě potravin, a to například v avokádu, oříšcích nebo citrusových plodech. Co je dobré omezit, tak sůl a příliš kořeněná jídla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Nepřehlédněte

Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek