Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
kruhy
Kruhy pod očima jsou problém, nad kterým lze vyzrát. (zdroj foto: 123rf.com)

Na vině může být nezdravý životní styl i spaní na boku

Důvodů vzniku kruhů pod očima je celá řada. V posledních letech je však kamenem úrazu nezdravý životní styl. S ním se pojí minimum spánku, kouření nebo jiné podobné zlozvyky, také špatná životospráva postrádající zdravé potraviny a pravidelnost stravování. Samozřejmě s ním jde ruku v ruce i nedostatek tekutin, což má na náš vzhled velký vliv. Abyste se zbavili kruhů pod očima, právě tekutiny a potraviny redukující viditelné známky únavy je třeba zařadit do svého jídelníčku.

Špatný životní styl však není jediný důvod vzniku kosmetické nedokonalosti. Na vině může být také spaní na boku. Při této poloze se nejvíce zatěžuje oční okolí, což jde po ránu opravdu znát. Kvůli spaní na boku se může vyskytovat i více vrásek na obličeji či v dekoltu.

K dalším příčinám vzniku kruhů pod očima patří:

  • Genetika
  • Příliš mnoho času stráveného před počítačem
  • Sluneční záření

Jak bojovat s kruhy pod očima?

Je třeba si uvědomit, že kruhy pod očima jsou jenom hlubší vráskou na obličeji. A stejně jako s jinými vráskami, i s touto (krapet viditelnější) lze bojovat. Existuje rovnou několik možností, jak se vzhledové chybičky zbavit, případně jak ji zamaskovat, pokud boj s tímto problémem teprve vedeme.

kruhy
Správně vybraný korektor pro váš obličej dokonale zatočí s kruhy pod očima. (zdroj foto: 123rf.com)

Povolejte na pomoc studené obklady a sáčky čaje

Mezi typické babské rady na kruhy pod očima patří studené obklady a vychlazené sáčky čaje. Mluvíme o jednom z nejjednodušších řešení, které ulevují od symptomu únavy. Pokud máte za sebou dlouhou noc nebo jste pracovali u počítače déle, než je zvykem, povolejte obklady i sáčky čaje na pomoc.

Korektor problém dokonale zamaskuje

Že zrovna svádíte s kosmetickou chybičkou dlouhé boje? Nacházíte se uprostřed vojenského tažení, ale potřebujete nakoupit či do práce? Nemusíte boj nutně vzdávat, stačí, když kruhy pod očima zamaskujete. Pomůže vám korektor, který by měl být dobře krycí a v barvě vaší pleti. V kombinaci s pudrem tvoří nerozdělitelnou dvojici, na kterou rozhodně nedáte dopustit.

K TÉMATU  Meloun a jeho úžasné vlastnosti! Omládnete

Chce to více železa

Podle mnoha odborníků jsou kruhy pod očima symptomem nedostatku železa v lidském těle. Zkuste proto do svého jídelníčku zakomponovat více potravin, které tuto látku obsahují. Součástí vašich pokrmů by tak měly být žloutky, dále luštěniny, čočka, fazole nebo také cizrna. Pro milovníky exotiky máme také dobrou zprávu – nositelem železa jsou i mořské plody.

Vitaminy, do akce!

Kromě zmiňovaného železa je zapotřebí dodat do těla i vitaminy, předně vitaminy C, E a K. Opět je najdeme i v kupě potravin, a to například v avokádu, oříšcích nebo citrusových plodech. Co je dobré omezit, tak sůl a příliš kořeněná jídla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  

Nepřehlédněte

Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek