Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
kruhy
Kruhy pod očima jsou problém, nad kterým lze vyzrát. (zdroj foto: 123rf.com)

Na vině může být nezdravý životní styl i spaní na boku

Důvodů vzniku kruhů pod očima je celá řada. V posledních letech je však kamenem úrazu nezdravý životní styl. S ním se pojí minimum spánku, kouření nebo jiné podobné zlozvyky, také špatná životospráva postrádající zdravé potraviny a pravidelnost stravování. Samozřejmě s ním jde ruku v ruce i nedostatek tekutin, což má na náš vzhled velký vliv. Abyste se zbavili kruhů pod očima, právě tekutiny a potraviny redukující viditelné známky únavy je třeba zařadit do svého jídelníčku.

Špatný životní styl však není jediný důvod vzniku kosmetické nedokonalosti. Na vině může být také spaní na boku. Při této poloze se nejvíce zatěžuje oční okolí, což jde po ránu opravdu znát. Kvůli spaní na boku se může vyskytovat i více vrásek na obličeji či v dekoltu.

K dalším příčinám vzniku kruhů pod očima patří:

  • Genetika
  • Příliš mnoho času stráveného před počítačem
  • Sluneční záření

Jak bojovat s kruhy pod očima?

Je třeba si uvědomit, že kruhy pod očima jsou jenom hlubší vráskou na obličeji. A stejně jako s jinými vráskami, i s touto (krapet viditelnější) lze bojovat. Existuje rovnou několik možností, jak se vzhledové chybičky zbavit, případně jak ji zamaskovat, pokud boj s tímto problémem teprve vedeme.

kruhy
Správně vybraný korektor pro váš obličej dokonale zatočí s kruhy pod očima. (zdroj foto: 123rf.com)

Povolejte na pomoc studené obklady a sáčky čaje

Mezi typické babské rady na kruhy pod očima patří studené obklady a vychlazené sáčky čaje. Mluvíme o jednom z nejjednodušších řešení, které ulevují od symptomu únavy. Pokud máte za sebou dlouhou noc nebo jste pracovali u počítače déle, než je zvykem, povolejte obklady i sáčky čaje na pomoc.

Korektor problém dokonale zamaskuje

Že zrovna svádíte s kosmetickou chybičkou dlouhé boje? Nacházíte se uprostřed vojenského tažení, ale potřebujete nakoupit či do práce? Nemusíte boj nutně vzdávat, stačí, když kruhy pod očima zamaskujete. Pomůže vám korektor, který by měl být dobře krycí a v barvě vaší pleti. V kombinaci s pudrem tvoří nerozdělitelnou dvojici, na kterou rozhodně nedáte dopustit.

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna mladé Američanky, zhubla 150 kilo!

Chce to více železa

Podle mnoha odborníků jsou kruhy pod očima symptomem nedostatku železa v lidském těle. Zkuste proto do svého jídelníčku zakomponovat více potravin, které tuto látku obsahují. Součástí vašich pokrmů by tak měly být žloutky, dále luštěniny, čočka, fazole nebo také cizrna. Pro milovníky exotiky máme také dobrou zprávu – nositelem železa jsou i mořské plody.

Vitaminy, do akce!

Kromě zmiňovaného železa je zapotřebí dodat do těla i vitaminy, předně vitaminy C, E a K. Opět je najdeme i v kupě potravin, a to například v avokádu, oříšcích nebo citrusových plodech. Co je dobré omezit, tak sůl a příliš kořeněná jídla.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Filosof Jean-Paul Sartre kdysi napsal, že každý má jiný koeficient neštěstí. Zatímco někteří lidé procházejí životem jako nůž máslem, jiným jakoby osud házel klacky pod nohy. Mnozí se přesto dokázali svému handicapu postavit.
Zažil to jistě každý z nás. Stačí pobyt venku, když počasí zrovna nepřeje, stejně tak jako trávit čas v místnosti, kde klimatizace jede na plné obrátky. Studené ruce sice mohou být naprosto běžným jevem, ale také mohou signalizovat zdravotní problém.
Léto je čas dovolených a určitě využíváte každé volné chvíle, abyste ji strávila na sluníčku a čerstvém vzduchu. Kůže se může i v létě vysušit. Dlouhým pobytem na sluníčku, v bazénu, v moři. Udělejte si čas na relaxační rituál a domácí peeling.
S teenagery to občas nebývá snadné. Začnou být drzí, odmlouvat, prosazovat více své názory a nám najednou připadá, že jsme na ně krátcí. Paradoxní ale je, že právě v těchto dobách vás, vaši lásku a péči váš potomek potřebuje nejvíc. Řekneme vám, jak s ním udržet hezký vztah pomocí každodenních činností.
Půdní prostory nemusí sloužit jen k uskladnění harampádí. V půdní vestavbě může vzniknout vysněný podkrovní byt, který vám bude každý závidět. Hlavními charakteristikami jsou samosebou šikmé stropy, přiznané dřevěné trámy a zvláštní osobité kouzlo, jaké klasické byty nemají.

Výběr článků

Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.
Jaro je ideální doba pro obnovení a osvěžení všech aspektů života, včetně vašeho vztahu. V tomto článku se dozvíte, jak může jarní detox vztahů oživit váš partnerský život, posílit vaši vzájemnou komunikaci a prohloubit spojení. Představíme vám strategie a cvičení pro odstranění rutiny a negativní energie, které se mohou v průběhu času ve vztahu nahromadit. Objevte, jak společně strávený čas, otevřenost v komunikaci a sdílení nových zážitků mohou vašemu vztahu vrátit jiskru.

Nepřehlédněte

Svatba se plánuje od začátku do konce. Právě tohle ale přímo volá o to, aby něco nevyšlo podle představ. Někdy je to neškodný trapas, jindy nepříjemný pád. Typickým příkladem je házení kytice nevěsty!
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek