Úterý , 04. 10. 2022

František

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvodů může být hned několik

Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
hubnutí
Proč se vám nedaří hubnout? Odpoví Adéla Třetinová.

07. 12. 2020

Proč se mi nedaří zhubnout? Můžou za tím stát i naše zvyky

Možná jste čekali, že vás tady jako první budu poučovat o tom, že jíte špatně, že pijete málo vody a tak dále. Ano, k tomu se určitě dostaneme, ale nejdůležitějším faktorem, proč se vám nedaří zhubnout, jsou vaše ZVYKY. Náš mozek funguje tak, že je naprogramován na určité zvyky a podle nich koná.

Jestli jste byli doposud zvyklí konzumovat nezdravé jídlo, nemít určitý režim a nemít pohyb, tak jsou tyto zvyky uloženy ve vašem mozku. A jakmile se rozhodnete pro změnu, tak to není jen tak snadné, protože váš mozek protestuje. On má rád věci, na které je zvyklý. Nerad se učí něčemu novému, protože je to pro něj výstup z komfortní zóny.

A z toho důvodu vám často posílá myšlenky ve formě výmluv, aby vás od těchto nových činností odradil. Od režimu, od zdravého stravování, od cvičení a zkrátka od všeho, co by vám mohlo pomoci k hubnutí.

Tvoření nových návyků

Abyste se tedy úspěšně vydali na cestu hubnutí, tak je potřeba VYTRVAT. Možná se vám v minulosti podařilo chvíli jíst zdravě a něco jste i zhubnuli. Ale poté opět zasáhl starý zvyk sáhnout po nějaké dobrotě anebo místo cvičení se jít raději dívat na váš oblíbený seriál. Klíčem k vytvoření nových návyků je opravdu vytrvalost a pravidelnost.

Pokud budete nové návyky pravidelně opakovat po dobu jednoho měsíce, tak máte vyhráno. Náš mozek si totiž dle vědeckých studií vypěstuje nový návyk během 21-90 dnů. Proto vytrvejte jeden měsíc a uvidíte, že vám to půjde snadněji. A jaké nové návyky to tedy jsou? Jsou to takové, které vám pomůžou ke zhubnutí. Jíst zdravě, pít dostatek vody, mít pravidelný pohyb.

Podvědomá mysl

Ještě než se dostaneme ke správnému jídelníčku a dalším faktorům, tak si pojďme povědět ještě o jedné velmi důležité věci. A tou věcí je naše podvědomá mysl. Lidská mysl se totiž dělí na 2 části – na vědomou a podvědomou.

V našem podvědomí je uloženo vše, co jsme se během života naučili, na co jsme mysleli, co jsme slyšeli. Naše podvědomí tvoří 95% naší mysli, a proto vše, co v něm je, tak se realizuje v našem životě.

K TÉMATU  Meloun a jeho úžasné vlastnosti! Omládnete

I z tohoto důvodu vám možná hubnutí doposud nešlo. Vědomě jste si řekli, že zhubnete, ale ve vašem podvědomí, které tvoří o dost větší část, může být něco jiného.

Například jste od dětství slýchávali, že nikdy nic nedokážete. Anebo vám někdo řekl, že nemáte krásnou postavu. Do vás se tato slova tak emočně zapsala, že je to uloženo ve vaší podvědomé mysli. Také je možností, že jste si zkrátka celý život o sobě říkali, že nikdy nezhubnete, a tak se tak děje.

Proč se mi nedaří zhubnout? Dejte přednost novému já

Jako první je důležité si uvědomit, jaké máte o sobě smýšlení, co vám kdo během života říkal a tak dále. Díky tomu zjistíte, co je ve vašem podvědomí uloženo a budete to tak moci úspěšně změnit. A jak? Už jen tím uvědoměním, že tam něco takového je.

Stačí si uvědomit, že tam byla či je tato myšlenka, ale vy se podle ní nemusíte řídit. Každý den si opakujte, že nyní se vydáváte na cestu hubnutí a že se vám v tom daří. Když si to budete každý den připomínat, držet se vize a vytrváte, tak se do vaší podvědomé mysli úspěšně naprogramuje vaše nové a hubené já.

Zároveň si snadněji vytvoříte zdravé návyky, až se z toho postupem času stane váš nový životní styl.

Děláte vše správně?

A teď tedy k dalším důležitým faktorům. Tím je samozřejmě správný jídelníček, dostatek pitného režimu, dostatek pohybu, kvalitní spánek, ale především také nebýt ve stresu. Je dost možné, že se vám nedaří zhubnout, protože jíte až moc velké porce nebo nejíte až tak zdravě, jak jste si mohli myslet. Také je tu ale možnost, že naopak jíte až moc málo.

K TÉMATU  7 tipů, jak připravit dětskou narozeninovou párty

Když budete jíst až moc málo, tak tělo může naopak přibírat. Děje se to z toho důvodu, protože tělu dáváte velmi malý kalorický příjem a mu tak chybí energie. Proto si začne ukládat tuky do zásoby, aby tu energii mělo z čeho načerpat. Proto opravdu nejezte malé porce.

Omezte cukr, jezte kvalitní stravu, pijte dostatek vody, cvičte minimálně 3x týdně (pokud nemáte možnost chodit do fitness centra, zkuste třeba posilovací stroje na doma), choďte co nejvíce pěšky, dbejte na kvalitu a délku spánku, omezte stres ve vašem životě. Uvidíte, že se vám podaří vaše nadbytečná kila shodit.

Správná cesta

Věřím, že když se vydáte touto správnou cestou, tak máte vyhráno. Jenže jaká je ta správná cesta?

Správná cesta je taková, kde vytrváte, kde si budete připomínat váš cíl a držet se své vize, že zhubnete. Zároveň se budete držet pravidel zdravého jídelníčku, začnete pravidelně cvičit a dáte důraz na kvalitní spánek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete motivaci k hubnutí? Tady je jedna pořádná!

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

Nepřehlédněte

Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek