Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvodů může být hned několik

Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
hubnutí
Proč se vám nedaří hubnout? Odpoví Adéla Třetinová.

07. 12. 2020

Proč se mi nedaří zhubnout? Můžou za tím stát i naše zvyky

Možná jste čekali, že vás tady jako první budu poučovat o tom, že jíte špatně, že pijete málo vody a tak dále. Ano, k tomu se určitě dostaneme, ale nejdůležitějším faktorem, proč se vám nedaří zhubnout, jsou vaše ZVYKY. Náš mozek funguje tak, že je naprogramován na určité zvyky a podle nich koná.

Jestli jste byli doposud zvyklí konzumovat nezdravé jídlo, nemít určitý režim a nemít pohyb, tak jsou tyto zvyky uloženy ve vašem mozku. A jakmile se rozhodnete pro změnu, tak to není jen tak snadné, protože váš mozek protestuje. On má rád věci, na které je zvyklý. Nerad se učí něčemu novému, protože je to pro něj výstup z komfortní zóny.

A z toho důvodu vám často posílá myšlenky ve formě výmluv, aby vás od těchto nových činností odradil. Od režimu, od zdravého stravování, od cvičení a zkrátka od všeho, co by vám mohlo pomoci k hubnutí.

Tvoření nových návyků

Abyste se tedy úspěšně vydali na cestu hubnutí, tak je potřeba VYTRVAT. Možná se vám v minulosti podařilo chvíli jíst zdravě a něco jste i zhubnuli. Ale poté opět zasáhl starý zvyk sáhnout po nějaké dobrotě anebo místo cvičení se jít raději dívat na váš oblíbený seriál. Klíčem k vytvoření nových návyků je opravdu vytrvalost a pravidelnost.

Pokud budete nové návyky pravidelně opakovat po dobu jednoho měsíce, tak máte vyhráno. Náš mozek si totiž dle vědeckých studií vypěstuje nový návyk během 21-90 dnů. Proto vytrvejte jeden měsíc a uvidíte, že vám to půjde snadněji. A jaké nové návyky to tedy jsou? Jsou to takové, které vám pomůžou ke zhubnutí. Jíst zdravě, pít dostatek vody, mít pravidelný pohyb.

Podvědomá mysl

Ještě než se dostaneme ke správnému jídelníčku a dalším faktorům, tak si pojďme povědět ještě o jedné velmi důležité věci. A tou věcí je naše podvědomá mysl. Lidská mysl se totiž dělí na 2 části – na vědomou a podvědomou.

V našem podvědomí je uloženo vše, co jsme se během života naučili, na co jsme mysleli, co jsme slyšeli. Naše podvědomí tvoří 95% naší mysli, a proto vše, co v něm je, tak se realizuje v našem životě.

K TÉMATU  Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!

I z tohoto důvodu vám možná hubnutí doposud nešlo. Vědomě jste si řekli, že zhubnete, ale ve vašem podvědomí, které tvoří o dost větší část, může být něco jiného.

Například jste od dětství slýchávali, že nikdy nic nedokážete. Anebo vám někdo řekl, že nemáte krásnou postavu. Do vás se tato slova tak emočně zapsala, že je to uloženo ve vaší podvědomé mysli. Také je možností, že jste si zkrátka celý život o sobě říkali, že nikdy nezhubnete, a tak se tak děje.

Proč se mi nedaří zhubnout? Dejte přednost novému já

Jako první je důležité si uvědomit, jaké máte o sobě smýšlení, co vám kdo během života říkal a tak dále. Díky tomu zjistíte, co je ve vašem podvědomí uloženo a budete to tak moci úspěšně změnit. A jak? Už jen tím uvědoměním, že tam něco takového je.

Stačí si uvědomit, že tam byla či je tato myšlenka, ale vy se podle ní nemusíte řídit. Každý den si opakujte, že nyní se vydáváte na cestu hubnutí a že se vám v tom daří. Když si to budete každý den připomínat, držet se vize a vytrváte, tak se do vaší podvědomé mysli úspěšně naprogramuje vaše nové a hubené já.

Zároveň si snadněji vytvoříte zdravé návyky, až se z toho postupem času stane váš nový životní styl.

Děláte vše správně?

A teď tedy k dalším důležitým faktorům. Tím je samozřejmě správný jídelníček, dostatek pitného režimu, dostatek pohybu, kvalitní spánek, ale především také nebýt ve stresu. Je dost možné, že se vám nedaří zhubnout, protože jíte až moc velké porce nebo nejíte až tak zdravě, jak jste si mohli myslet. Také je tu ale možnost, že naopak jíte až moc málo.

K TÉMATU  10 tipů na výlety: Cestujeme po severních Čechách

Když budete jíst až moc málo, tak tělo může naopak přibírat. Děje se to z toho důvodu, protože tělu dáváte velmi malý kalorický příjem a mu tak chybí energie. Proto si začne ukládat tuky do zásoby, aby tu energii mělo z čeho načerpat. Proto opravdu nejezte malé porce.

Omezte cukr, jezte kvalitní stravu, pijte dostatek vody, cvičte minimálně 3x týdně (pokud nemáte možnost chodit do fitness centra, zkuste třeba posilovací stroje na doma), choďte co nejvíce pěšky, dbejte na kvalitu a délku spánku, omezte stres ve vašem životě. Uvidíte, že se vám podaří vaše nadbytečná kila shodit.

Správná cesta

Věřím, že když se vydáte touto správnou cestou, tak máte vyhráno. Jenže jaká je ta správná cesta?

Správná cesta je taková, kde vytrváte, kde si budete připomínat váš cíl a držet se své vize, že zhubnete. Zároveň se budete držet pravidel zdravého jídelníčku, začnete pravidelně cvičit a dáte důraz na kvalitní spánek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete motivaci k hubnutí? Tady je jedna pořádná!

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Psychohygiena představuje metody k získání duševní rovnováhy, psychické odolnosti a spokojenému životu. Proč bychom měli psychohygieně věnovat stejnou pozornost jako své fyzické kondici?
Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Ve věku 95 let nás opustila uznávaná spisovatelka a scenáristka Hermína Franková, známá především díky svému dílu "Dívka na koštěti". Informaci o jejím úmrtí zveřejnil Český PEN klub. Pohřeb proběhne 19. června 2024 ve 13.20 v Malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Franková zanechala významný otisk v české literatuře a filmové tvorbě.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Výběr článků

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Dítě ve věku zhruba šesti let čeká první velká životní výzva. Ze známého prostředí školky se poprvé přesune do velkého světa. Co by měl předškolák zvládat, aby pro něj byla škola co nejpohodovější?
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  

Nepřehlédněte

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Zůstala byste i v zimě ráda věrná svým oblíbeným roztrhaným džínům, (plisovaným) sukním a společenským sakům? Jde to, pokud ovládáte jedno kouzlo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek