Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Proč se mi nedaří zhubnout? Důvodů může být hned několik

Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
hubnutí
Proč se vám nedaří hubnout? Odpoví Adéla Třetinová.

07. 12. 2020

Proč se mi nedaří zhubnout? Můžou za tím stát i naše zvyky

Možná jste čekali, že vás tady jako první budu poučovat o tom, že jíte špatně, že pijete málo vody a tak dále. Ano, k tomu se určitě dostaneme, ale nejdůležitějším faktorem, proč se vám nedaří zhubnout, jsou vaše ZVYKY. Náš mozek funguje tak, že je naprogramován na určité zvyky a podle nich koná.

Jestli jste byli doposud zvyklí konzumovat nezdravé jídlo, nemít určitý režim a nemít pohyb, tak jsou tyto zvyky uloženy ve vašem mozku. A jakmile se rozhodnete pro změnu, tak to není jen tak snadné, protože váš mozek protestuje. On má rád věci, na které je zvyklý. Nerad se učí něčemu novému, protože je to pro něj výstup z komfortní zóny.

A z toho důvodu vám často posílá myšlenky ve formě výmluv, aby vás od těchto nových činností odradil. Od režimu, od zdravého stravování, od cvičení a zkrátka od všeho, co by vám mohlo pomoci k hubnutí.

Tvoření nových návyků

Abyste se tedy úspěšně vydali na cestu hubnutí, tak je potřeba VYTRVAT. Možná se vám v minulosti podařilo chvíli jíst zdravě a něco jste i zhubnuli. Ale poté opět zasáhl starý zvyk sáhnout po nějaké dobrotě anebo místo cvičení se jít raději dívat na váš oblíbený seriál. Klíčem k vytvoření nových návyků je opravdu vytrvalost a pravidelnost.

Pokud budete nové návyky pravidelně opakovat po dobu jednoho měsíce, tak máte vyhráno. Náš mozek si totiž dle vědeckých studií vypěstuje nový návyk během 21-90 dnů. Proto vytrvejte jeden měsíc a uvidíte, že vám to půjde snadněji. A jaké nové návyky to tedy jsou? Jsou to takové, které vám pomůžou ke zhubnutí. Jíst zdravě, pít dostatek vody, mít pravidelný pohyb.

Podvědomá mysl

Ještě než se dostaneme ke správnému jídelníčku a dalším faktorům, tak si pojďme povědět ještě o jedné velmi důležité věci. A tou věcí je naše podvědomá mysl. Lidská mysl se totiž dělí na 2 části – na vědomou a podvědomou.

V našem podvědomí je uloženo vše, co jsme se během života naučili, na co jsme mysleli, co jsme slyšeli. Naše podvědomí tvoří 95% naší mysli, a proto vše, co v něm je, tak se realizuje v našem životě.

K TÉMATU  Soutěž: Získejte balíček pro lednový detox

I z tohoto důvodu vám možná hubnutí doposud nešlo. Vědomě jste si řekli, že zhubnete, ale ve vašem podvědomí, které tvoří o dost větší část, může být něco jiného.

Například jste od dětství slýchávali, že nikdy nic nedokážete. Anebo vám někdo řekl, že nemáte krásnou postavu. Do vás se tato slova tak emočně zapsala, že je to uloženo ve vaší podvědomé mysli. Také je možností, že jste si zkrátka celý život o sobě říkali, že nikdy nezhubnete, a tak se tak děje.

Proč se mi nedaří zhubnout? Dejte přednost novému já

Jako první je důležité si uvědomit, jaké máte o sobě smýšlení, co vám kdo během života říkal a tak dále. Díky tomu zjistíte, co je ve vašem podvědomí uloženo a budete to tak moci úspěšně změnit. A jak? Už jen tím uvědoměním, že tam něco takového je.

Stačí si uvědomit, že tam byla či je tato myšlenka, ale vy se podle ní nemusíte řídit. Každý den si opakujte, že nyní se vydáváte na cestu hubnutí a že se vám v tom daří. Když si to budete každý den připomínat, držet se vize a vytrváte, tak se do vaší podvědomé mysli úspěšně naprogramuje vaše nové a hubené já.

Zároveň si snadněji vytvoříte zdravé návyky, až se z toho postupem času stane váš nový životní styl.

Děláte vše správně?

A teď tedy k dalším důležitým faktorům. Tím je samozřejmě správný jídelníček, dostatek pitného režimu, dostatek pohybu, kvalitní spánek, ale především také nebýt ve stresu. Je dost možné, že se vám nedaří zhubnout, protože jíte až moc velké porce nebo nejíte až tak zdravě, jak jste si mohli myslet. Také je tu ale možnost, že naopak jíte až moc málo.

K TÉMATU  Vychytávky, co vám při balení na dovolenou ušetří místo

Když budete jíst až moc málo, tak tělo může naopak přibírat. Děje se to z toho důvodu, protože tělu dáváte velmi malý kalorický příjem a mu tak chybí energie. Proto si začne ukládat tuky do zásoby, aby tu energii mělo z čeho načerpat. Proto opravdu nejezte malé porce.

Omezte cukr, jezte kvalitní stravu, pijte dostatek vody, cvičte minimálně 3x týdně (pokud nemáte možnost chodit do fitness centra, zkuste třeba posilovací stroje na doma), choďte co nejvíce pěšky, dbejte na kvalitu a délku spánku, omezte stres ve vašem životě. Uvidíte, že se vám podaří vaše nadbytečná kila shodit.

Správná cesta

Věřím, že když se vydáte touto správnou cestou, tak máte vyhráno. Jenže jaká je ta správná cesta?

Správná cesta je taková, kde vytrváte, kde si budete připomínat váš cíl a držet se své vize, že zhubnete. Zároveň se budete držet pravidel zdravého jídelníčku, začnete pravidelně cvičit a dáte důraz na kvalitní spánek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potřebujete motivaci k hubnutí? Tady je jedna pořádná!

Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?
Sice jsou tenisky nejoblíbenější obuví, ovšem v zimě, kdy teploty padají pod bod mrazu, by nám v nich umrzla noha. Proto si pořizujeme boty zimní, které nás dokážou před nízkými hodnotami na teploměru ochránit. Velmi oblíbené jsou semišové zimní boty, které i skvěle vypadají. Tedy pokud jsou čisté a umíte o ně pečovat! V opačném případě žádnou parádu neudělají.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.

Nepřehlédněte

Nikdy není pozdě změnit kariéru a zkusit něco nového. Naštěstí časy, kdy ženy patřily jen do humanitních oborů, jsou dávno pryč. Přesto v některých odvětvích je jich minimum. Třeba v IT tvoří sotva desetinu odborníků. Nicméně, pokud máte dámy kuráž, tak to zkuste. Firmy vás tu budou vítat s otevřenou náručí a ocení vás. Váháte? Pak pro vás máme sedm důvodů, které vás přesvědčí, že počítače jsou skvělá volba.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek