Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

Handmade kosmetika v sobě skrývá mnoho benefitů. Víte, jaké výhody má domácí vlastnoručně vyrobená kosmetika a proč je u žen v posledních letech stále oblíbenější?
handmade kosmetika
Domácí kosmetika je hitem dneška! (zdroj foto: www.123rf.com)

02. 02. 2021

02. 02. 2021

Handmade kosmetika = rozmanité možnosti

Péče o krásu vždy byla a vždy bude nedílnou součástí lidské kultury. Každá žena chce být majitelkou bezchybné, svěží a zdravé pleti, a k tomu je potřeba věnovat své pokožce speciální péči. BIO handmade kosmetika s přírodními ingrediencemi a zcela bez chemie je to nejlepší, co můžeme pro svou pokožku, vlasy i nehty udělat.

Handmade kosmetika ovšem nabízí mnohem více možností, než jen vlastnoruční výrobu krémů, které se postarají o hydrataci a výživu pokožky. Díky stoupající oblibě handmade kosmetiky a velké popularizaci tohoto trendu můžete pro sebe a své okolí vcelku snadno vyrobit z přírodních ingrediencí například i šampon, rtěnku, mýdlo, parfém, oční stíny nebo dokonce samoopalovací krém. 

Kosmetika na míru

Používání umělých náhražek a chemických látek nejen v potravinách, ale i v kosmetickém průmyslu může být příčinou alergických reakcí, zapříčinit horší snášenlivost kosmetiky a způsobit nepříjemné podráždění pokožky. Právě to jsou hlavní důvody toho, proč se mnozí z nás stále častěji vracejí k přírodním produktům a surovinám.

Handmade kosmetika je proto skvělou alternativou v případě, že jste citlivější na některé složky často používané v běžné kosmetice. Vlastnoručně vyrobenou kosmetiku si můžete dle libosti namíchat na míru přesně podle potřeb své pokožky a podle toho, jaké kombinace vůní máte ráda. Budete mít navíc jistotu, co vaše kosmetika skutečně obsahuje, čímž předejdete podráždění či nežádoucím reakcím. 

Originální dárek

Dalším důvodem, proč se pustit do výroby vlastní kosmetiky, také může být touha obdarovat někoho ze svého okolí originálním dárkem. Zejména ženy nic nepotěší více, než s láskou vlastnoručně vyrobený dárek, který navíc díky přírodním surovinám podpoří jejich přirozenou krásu. Krásně zabalená handmade kosmetika dokáže přesně vyjádřit, co pro vás obdarovaná znamená.

Handmade kosmetika a její největší výhody

Handmade kosmetika nabízí mnoho benefitů a výhod. Nejenže budete mít čistě přírodní produkt a jistotu v přesném složení své kosmetiky, ale navíc získáte i zábavného koníčka. 

  • Handmade kosmetika je šetrná jak k přírodě, tak k pokožce
  • Obsahuje mnoho vzácných vitamínů a minerálů, které vaše pokožka jistě ocení
  • Při správném míchání a použití ingrediencí neobsahuje žádnou chemii
  • Handmade kosmetika snižuje riziko nežádoucích kožních reakcí
  • Podomácku vyrobená kosmetika není testována na zvířatech
  • Můžete si namíchat kosmetiku, která bude plně vyhovovat jak vaší pokožce, tak splňovat vaše preference (barvy, vůně)
K TÉMATUIntimní partie bez podráždění. S touto metodou se zbavíte pupínků a zarostlých chloupků

Nevýhody podomácku vyrobené kosmetiky

S vlastnoručním mícháním domácí kosmetiky se pojí i několik nevýhod. Chyby, kterých se při výrobě handmade kosmetiky můžete neúmyslně dopouštět, mohou způsobit buď rychlé kažení kosmetiky, nebo dokonce nějakou nežádoucí reakci pokožky. Je proto potřeba řídit se především v začátcích, než si osvojíte určitý „cit pro míchání“ několik zásad, aby byla zaručena nezávadnost kosmetiky, kterou vyrábíte. 

Dodržení hygieny a receptury

Zásadní při tvorbě domácí kosmetiky je důsledné dodržování hygieny. Dále je pak důležité přesné dodržování receptur a nepřidávat nic navíc mimo doporučené dávkování, protože tím minimalizujete riziko, že se vám podaří namíchat směs, která by pokožce spíše uškodila. 

Obsah surovin

Ačkoliv se v některých receptech může objevit mezi surovinami například čerstvé ovoce, raději se těmto postupům obloukem vyhněte. Nedostatečně usušené či čerstvé přísady v kosmetice se rychle kazí a tím kosmetiku znehodnocují.

Rozpouštění surovin v mikrovlnné troubě (vosk, máslo a podobně) rovněž není vhodným způsobem, jak si přípravu handmade kosmetiky usnadnit, jelikož tím se ničí mnoho cenných látek, jež jsou v přírodních olejích obsaženy. 

Barvení kosmetiky

Další, ne tak vzácnou chybou, je použití voskovek k obarvení kosmetiky – například lesků na rty nebo třeba rtěnek. Voskovky jsou zdrojem pestré škály chemických složek, které by handmade kosmetika rozhodně neměla obsahovat.

K obarvení vašich kosmetických produktů vám mnohem lépe poslouží koření, káva, kakao nebo usušené a rozemleté plody ovoce (borůvky, maliny) či pigmenty přímo určené k obarvení kosmetiky. Poslední nevhodnou přísadou do kosmetiky je vosk ze svíček. Stejně jako voskovky jsou svíčky plné chemie a vaší pleti by rozhodně taková handmade kosmetika neprospěla. 

Závěrem pamatujte, že naprostou samozřejmostí by pak měl být kožní test snášenlivosti každého vašeho výrobku. Naneste malé množství produktu na zápěstí a počkejte alespoň dvacet čtyři hodin, zda se neprojeví nějaká reakce. Pokud nevypozorujete zarudnutí, pálení či svědění, je pro vás použití kosmetiky bezpečné.

K TÉMATUVliv domácích mazlíčků na zdraví: Můžou zdraví prospět?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

DIY: domácí kosmetika bez zbytečných chemikálií navíc. Snadno a rychle!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek