Domů » Krása a móda » Džíny všude, kam se podíváte. Které padnou vaší postavě?
Krása a móda

Džíny všude, kam se podíváte. Které padnou vaší postavě?

džíny
Džíny si vybírejte podle typu postavy. (foto: 123RF)
Džíny jsou základním kouskem každého šatníku. A dalo by se říct, že se jedná také o jeden z kousků, který se vybírá opravdu stěží. Žádná žena nechce, aby džíny tlačily, škrtily nebo se v nich nedalo ani pohnout, proto je ideální vybírat si je podle typu postavy.

Typ postavy je totiž vždycky s vámi a je vaším nejlepším rádcem při výběru. Je však důležité, aby byly ženy v tomto ohledu k sobě opravdu upřímné a nepovažovaly se za typ hrušky, když jsou spíše jablkem. Nevhodně určená postava by pak vedla k výběru džínů, jež vám zrovna slušet nebudou. Jaké džíny sluší komu?

Přesýpací hodiny se pyšní úzkým pasem 

Jedním z typů postavy jsou takzvané přesýpací hodiny. Velice často se také říká, že ženy mají figuru jako Marilyn Monroe. Figuře vévodí úzký pas, zato větší poprsí a výraznější boky. Pokud jsme vás právě definovali, trefou do černého budou kalhoty do zvonu, které se dnes nosí s velkou oblibou, jelikož dominují žebříčku módních trendů.  

Hruška se nechlubí spodní částí těla 

Vedle přesýpacích hodin rozeznáváme také hrušku – typ postavy, pro který je typické výstavní bříško, bohužel však větší hýždě a stehna. Jestliže jste majitelkou přesně takové figury, nemusíte zoufat, i pro vás se najdou ideální džíny na pultech obchodů. Vhodné jsou například trendy roztrhané modely, které zkombinujte s delším topem nebo košilí či prodlouženým sakem.  

Naopak se vyhýbejte příliš upnutým modelům. Pro vás jsou určeny spíše boyfriend džíny nebo dnes taktéž velmi oblíbené mom jeans. 

Chlapecká postava může nosit cokoliv 

Pokud máte spíše chlapeckou postavu, která se může podobat obdélníku (nemáte například výrazný pas), můžete si dopřát prakticky cokoliv. Slušet vám budou i upnutější skinny džíny. Ovšem snažte se, aby vynikl pas. Nebojte se tedy zakasat si košili nebo tričko, případně si v pase zavažte mašli nebo se obepněte páskem.  

Jablko je opakem hrušky 

Posledním typem postavy, který se rozeznává je typ jablka. Mluvíme o naprostém opaku hrušky čili ženy s touto postavou mají štíhlé nohy i krásné boky, ovšem bříško je to, co je zlobí. Ženy mající takovouto figuru by svou pozornost měly soustředit na kousky, které zamaskují přebytečná kila a naopak vyšperkují jejich přednosti. Ideální volbou jsou kalhoty s vysokým pasem. 

Džíny a jejich druhy 

Když už víme, podle čeho vybírat ideální džíny, bylo by dobré zjistit, jaké vlastně existují. Při vybírání ideálního modelu se totiž divíte tomu, kolik jich v nabídce obchodů je. Zatímco některé se liší barvou, jiné zase svým střihem.  

Skinny jeans 

Stálicemi na trhu jsou takzvané skinny jeans. Mluvíme o úzkých, cigaretových kalhotách, které přiléhají k noze od stehna až po kotníky. Velice často se zaměňují s takzvanými slim jeans, ovšem ty jsou ještě o něco upnutější (jsou totiž kombinací džínů a legín).  

skinny džíny
Skinny obepnou postavu. (foto: 123RF)

Straight jeans 

Neboli džíny rovného střihu – přesně to jsou straight jeans, které jsou vhodné pro všechny typy postav. Jsou takovou nadčasovou klasikou, kterou se vyplatí mít v šatníku. Sáhnete po ní v okamžiku, kdy míříte do obchodu nebo třeba jen na rande. 

straight džíny
Rovný střih sluší každé postavě. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Tenisky nevycházejí z módy – dámská móda pro různá roční období