Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Domácí tělocvična je ideální pro špatné počasí. I v malém bytě najdete místo, kde si zacvičit

Právě na podzim, kdy se vám někdy nebude chtít do sychravého počasí, si můžete zařídit doma malou tělocvičnu. Nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní místnost. Cvičit se dá i na minimálním prostoru. A fitness pomůcek k tomuto účelu je na trhu dost. S čím začít?
Domácí tělocvična pro špatné počasí. I v malém bytě si můžete zacvičit
zdroj: 123RF.com

25. 09. 2019

Výzvy, výzvy, výzvy. Internet se jimi přímo hemží

Domácí tělocvična může vyřešit problém s nedostatkem pohybu v případě, že je venku chladno. Internet se přímo hemží různými x denními výzvami. Sedy, lehy, dřepy, výzva na břicho, výzva na pěkný zadek a další. Zkusila jsem výpady a hned jsem si natáhla stehenní sval, takže jsem vlastně hned zase skončila.

Proto přemýšlejte. Jestliže trénujete v přírodě a pořizujete si domácí tělocvičnu jen proto, abyste mohla pokračovat i v mrazivých dnech, máte jednodušší situaci. Tělo je totiž na zátěž zvyklé. Ale pokud chcete právě teď začít, musíte si vybrat něco jednoduššího, než výzvy. A hlavně všestrannější pohyb. Ovšem jak na to, když máte malý byt?

Na tělocvik doma nebývá místo

Znám to velmi dobře. Nenajdu doma (mimo postele) prostor, kde bych si lehla na záda a rozpažila paže. Takže zkouším a zkoumám, co se do malého bytu vejde. A co mi bude užitečné. Důležité totiž je předem si ujasnit, jak bude vaše cvičení vypadat. Jinak vyhodíte spoustu peněz za pomůcky, které skončí po pár dnech definitivně na dně skříně.

Cvičební pomůcky na doma jsou skladné a mohou hodně pomoci

Ribstoly můžete zavěsit na jakoukoli volnou stěnu. Jsou vhodné k protahování a posilování břišních svalů. Jestliže nemáte stěnu, kam je umístit, pořiďte si alespoň hrazdu, kterou můžete upevnit mezi dveřní zárubně. Cvičení na ní je omezenější, než na ribstolech, ale k protahování a posílení břišních svalů poslouží také.

Činky slouží k posílení a zpevnění paží i prsních svalů. Plastové jsou k zakoupení podle váhy od 0,5 až třeba do 20 kg, u kovových můžete získat třeba v kufříku více závaží různé hmotnosti, které můžete měnit podle toho, jak bude váš trénink postupovat.

K TÉMATU  Ranní zázračné skleničky. Které sníží cholesterol, nastartují hubnutí, zbaví vás infekce či nachlazení

Zajímavé je posilovací závaží na zápěstí, které si suchým zipem připnete na zápěstí nebo kotník. Říká se tomu tzv. posilování s odporem a rázem se z běžného zdvihání jedné či druhé nohy stane cvičení mnohem účinnější.

Malý jednoduchý body power vypadá jako dvě ramena na kloubu. Dokáže dělat divy s prsními svaly a se stehny. To si takhle večer sedíte u televize a dáte si 3 x 40 opakování. Za pár měsíců budete mít znatelně zpevněné vnitřní stehenní svaly.

Lehké a skladné jsou posilovací gumy, s nimiž můžete posilovat svaly na ramenou, hýždích a stehnech. Balanční desky, podložky a disky jsou hitem posledních let a slouží k posílení břišního jádra. Jeho posílením získáte kromě rovnováhy i posílení tělesné stavby a ochranu páteře.

Máte více místa? Troufněte si na větší kousky

Velký míč může v malém bytě překážet. Ale jestli máte místo, je skvělý k posilování svalů břišních, pánevních, hýžďových, ale i svalů podél páteře či v oblasti ramen. Právě tak rozměrnější už jsou takové pomůcky, jako například boxovací pytel, posilovací lavice (i když skládací), stepovací schůdky nebo malá trampolína.

Nanakupujte zbytečně

Nepřehánějte to a raději si pomůcek zpočátku pořiďte méně. Možná stačí podložka na cvičení, činky a posilovací gumy. Vždy si můžete přikoupit další, pokud se vám domácí tělocvična osvědčí Spíš si najděte vhodnou literaturu. Poraďte se svým fyzioterapeutem, co vaše tělo potřebuje. A nebo si vzpomeňte na školní rozcvičku.

Začněte pomalu, ale pravidelně. Sestava by měla být alespoň 30 minut dlouhá, cvičit je vhodné 3–5x týdně. V poslední době někteří odborníci ustupují od požadavku na 30 minut pohybové aktivity v celku a tvrdí, že stejný efekt přinese i 3 x 10 minut pohybu denně. A tolik času si určitě najdete.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek