Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Domácí tělocvična je ideální pro špatné počasí. I v malém bytě najdete místo, kde si zacvičit

Právě na podzim, kdy se vám někdy nebude chtít do sychravého počasí, si můžete zařídit doma malou tělocvičnu. Nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní místnost. Cvičit se dá i na minimálním prostoru. A fitness pomůcek k tomuto účelu je na trhu dost. S čím začít?
Domácí tělocvična pro špatné počasí. I v malém bytě si můžete zacvičit
zdroj: 123RF.com

25. 09. 2019

Výzvy, výzvy, výzvy. Internet se jimi přímo hemží

Domácí tělocvična může vyřešit problém s nedostatkem pohybu v případě, že je venku chladno. Internet se přímo hemží různými x denními výzvami. Sedy, lehy, dřepy, výzva na břicho, výzva na pěkný zadek a další. Zkusila jsem výpady a hned jsem si natáhla stehenní sval, takže jsem vlastně hned zase skončila.

Proto přemýšlejte. Jestliže trénujete v přírodě a pořizujete si domácí tělocvičnu jen proto, abyste mohla pokračovat i v mrazivých dnech, máte jednodušší situaci. Tělo je totiž na zátěž zvyklé. Ale pokud chcete právě teď začít, musíte si vybrat něco jednoduššího, než výzvy. A hlavně všestrannější pohyb. Ovšem jak na to, když máte malý byt?

Na tělocvik doma nebývá místo

Znám to velmi dobře. Nenajdu doma (mimo postele) prostor, kde bych si lehla na záda a rozpažila paže. Takže zkouším a zkoumám, co se do malého bytu vejde. A co mi bude užitečné. Důležité totiž je předem si ujasnit, jak bude vaše cvičení vypadat. Jinak vyhodíte spoustu peněz za pomůcky, které skončí po pár dnech definitivně na dně skříně.

Cvičební pomůcky na doma jsou skladné a mohou hodně pomoci

Ribstoly můžete zavěsit na jakoukoli volnou stěnu. Jsou vhodné k protahování a posilování břišních svalů. Jestliže nemáte stěnu, kam je umístit, pořiďte si alespoň hrazdu, kterou můžete upevnit mezi dveřní zárubně. Cvičení na ní je omezenější, než na ribstolech, ale k protahování a posílení břišních svalů poslouží také.

Činky slouží k posílení a zpevnění paží i prsních svalů. Plastové jsou k zakoupení podle váhy od 0,5 až třeba do 20 kg, u kovových můžete získat třeba v kufříku více závaží různé hmotnosti, které můžete měnit podle toho, jak bude váš trénink postupovat.

K TÉMATU  Nejlepší knihy nejen pro děti

Zajímavé je posilovací závaží na zápěstí, které si suchým zipem připnete na zápěstí nebo kotník. Říká se tomu tzv. posilování s odporem a rázem se z běžného zdvihání jedné či druhé nohy stane cvičení mnohem účinnější.

Malý jednoduchý body power vypadá jako dvě ramena na kloubu. Dokáže dělat divy s prsními svaly a se stehny. To si takhle večer sedíte u televize a dáte si 3 x 40 opakování. Za pár měsíců budete mít znatelně zpevněné vnitřní stehenní svaly.

Lehké a skladné jsou posilovací gumy, s nimiž můžete posilovat svaly na ramenou, hýždích a stehnech. Balanční desky, podložky a disky jsou hitem posledních let a slouží k posílení břišního jádra. Jeho posílením získáte kromě rovnováhy i posílení tělesné stavby a ochranu páteře.

Máte více místa? Troufněte si na větší kousky

Velký míč může v malém bytě překážet. Ale jestli máte místo, je skvělý k posilování svalů břišních, pánevních, hýžďových, ale i svalů podél páteře či v oblasti ramen. Právě tak rozměrnější už jsou takové pomůcky, jako například boxovací pytel, posilovací lavice (i když skládací), stepovací schůdky nebo malá trampolína.

Nanakupujte zbytečně

Nepřehánějte to a raději si pomůcek zpočátku pořiďte méně. Možná stačí podložka na cvičení, činky a posilovací gumy. Vždy si můžete přikoupit další, pokud se vám domácí tělocvična osvědčí Spíš si najděte vhodnou literaturu. Poraďte se svým fyzioterapeutem, co vaše tělo potřebuje. A nebo si vzpomeňte na školní rozcvičku.

Začněte pomalu, ale pravidelně. Sestava by měla být alespoň 30 minut dlouhá, cvičit je vhodné 3–5x týdně. V poslední době někteří odborníci ustupují od požadavku na 30 minut pohybové aktivity v celku a tvrdí, že stejný efekt přinese i 3 x 10 minut pohybu denně. A tolik času si určitě najdete.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Léto už ne, ale zima ještě ne. První podzimní chlad vyžadují trochu teplejší oblečení. Přechodná bunda je nejlepší volbou. Dámská verze by měla být lehká, chodit se ke všemu a zajistit teplo. Jak vybrat ten nejlepší model?
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Pejskové, kočičky, ale i malí ježci nebo klokan. Zvířecí miminka, která jsou tak roztomilá, že už sladší být ani nemohou. Chlupaté mazlíčky milujeme, a tahle mláďátka jsou prostě k zulíbání. Tohle vám udělá na tváři úsměv!
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
Migréna - každá žena ví, jak může onemocnění vyřadit ze života. Většinou člověka popadne ve chvíli, kdy na pár dní nastoupila do vlaku života také menstruace. Zatímco někoho provází celým tímto obdobím, u jiného nepobude déle než den. Aby vás nemocnění příště minulo, prozradíme vám, jak jí předcházet.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.

Výběr článků

Český jazyk a jeho gramatika není vaší silnou stránkou? Žádný učený z nebe nespadl, pomůžeme vám naučit se alespoň psát správně velká a malá písmena u všeho, co souvisí s Vánocemi. Pak můžete bez obav začít rozesílat vánoční přání.
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.

Nepřehlédněte

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Chlupaté mazlíčky si pořizujeme, aby nám dělali radost. Pro tahle malá roztomilá koťátka je všechno kolem hra. Podívejte se, jak se seznamují s okolním světem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek