Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
ex rozchod
Rozchod může brát ex hůře než vy. (zdroj foto: www.123rf.com)

06. 01. 2021

Rozchod je bolestivý

Pokud jste se nerozešli zrovna v dobrém, zřejmě prožíváte velmi nepříjemné životní období. Třídíte si své myšlenky a priority a snažíte se sami sebe podpořit v tom, že rozchod s ex byla správná cesta. Cesta k tomu, abyste žila podle svého. Nyní je důležité, abyste byla co nejvíce ve společnosti a měla dost aktivit.

Také byste se měla někomu svěřit se svými pocity. Ne nadarmo lidé po rozchodu vyhledávají odbornou pomoc psychologa. Najít své silné stránky a posílit víru v sebe sama ale můžete i v přírodě, při sportu nebo s novým koníčkem. Chopte se nových životních příležitostí!

Jak je na tom ex a rozchod?

Nepříjemné období prožívá i váš expartner, i když to muži mnohdy skrývají a nedávají najevo. Místo toho, aby se svým pocitům postavili čelem, je mnohdy skrývají a nedokážou zpracovat novou životní etapu. Někdo utíká k alkoholu, jiný se vrhne do náruče spousty žen, někdo se uzavře do sebe a začne žít prací.

Ti nejvíce zranění a slabí jedinci se pak začnou chovat zcela nelogicky. Ze zhrzené lásky se všemožně snaží si svou buď partnerku přivolat zpátky, nebo ji naopak ze svého života rychle smazat.

I když byl možná dříve váš partner fajn člověk, rozchod nedokázal zvládnout a proměnil se. Nikdy byste dříve nevěřila, že na vás bude na veřejnosti házet špínu a dnes se od známých dozvídáte detaily vašeho soužití, ve kterých jste ta špatná pokaždé vy? I naprostý laik pochopí, že toto není vaše vizitka. Jedná se o chování člověka, co nezvládl rozchod.

Kdo pomlouvá svou bývalou lásku, pomlouvá jen a pouze sebe

Máte pocit, že už o vás vaši známí vědí všechny vaše negativa a že byste se jim nejraději vyhnula? V tom případě ještě nemáte rozchod zvládnutý ani vy. Až si dopřejete chvíli klidu a relaxace, dejte si myšlenky do kupy. Dojdete k jednomu krásnému závěru: Cokoliv, co o vás ex povídá, hovoří jen a pouze o jeho osobnosti.

K TÉMATU  Nestyďte se použít erotické pomůcky. Některé pomůžou i při vážných zdravotních komplikacích! Které?

Žádný soudný člověk nehází špínu na osobu, kterou dříve miloval. Ano, měli jste neshody. Ano, šli jste od sebe a nyní žijete jinak. Ale stále vás v minulosti něco pojilo. Ten, kdo veřejně pomlouvá svého bývalého, od sebe dokonale odpuzuje i další lásky. Žije v minulosti.

Minulost máte vyřešenou

Až se příště o sobě dozvíte třeba něco pikantního, nenechte se vyvést z míry. Dopřejte si pár vteřin klidu a pak třeba proneste, že je vám vašeho bývalého líto, když má potřebu takto mluvit. Je to jeho vizitka. Vaše vizitka je zase vaše jednání. Všichni známí si velmi rychle uvědomí, kde je pravda. A když ne?

Vy ji znáte, a to je pro váš život to nejdůležitější. Z jejich řečí si nic nevezmete. Když stojíte nohama na zemi, může si o vás každý říkat, co chce. Vaši sebedůvěru to neohrozí. Chleba levnější nebude, ať si o vás říkají, co chtějí. Místo toho se soustřeďte na důležitější projekty ve životě. Minulost máte vyřešenou. Nyní se díváte kupředu.

Kdokoliv, kdo se i pár měsíců po rozchodu stále zabývá minulostí nebo hází špínu na bývalého partnera, by potřeboval v životě nový impulz v podobě koníčku nebo změny práce či bydliště. Když jste za vodou, je vám krásně. I ex rozchod jednou zkousne.

A pokud to váš ex zatím takto nemá, jeho smůla. Vás se to nedotkne. Každý moc dobře ví, že jen slaboch nebo zraněný člověk okolo sebe neustále kope. Aťsi. Vás to naprosto neohrozí. Vy si jedete dál a jdete si za svými sny a radostmi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Čas na rozchod? 4 znaky, které vám napoví, že byste měli vztah ukončit

K TÉMATU  Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod. Jak to poznat včas

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Virtuální seznamování se stalo tak oblíbenou cestou k nalezení dokonalého protějšku, že naprosto předčilo osobní kontakt. Jenže jak se v něm naučit chodit? Výběrem správné fotografie to teprve začíná! S čím zabodujete a čemu se raději vyhnout?
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Vlasy jsou korunou krásy - a tak na ně i řada žen pohlíží. Ve chvíli, kdy začnou padat a jejich lesk se ztrácí, začínají panikařit a ptát se, jak proti těmto dopadům mohou bojovat, jak jim mohou čelit. Pokud by se zeptaly svých kadeřníků, ti by jim odpověděli jedno - vše začíná u správné péče.  
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se.
Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
Kdy je vhodné si dopřát si saunu kdy se vyplatí ulevit chodidlům? Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co byste měly očekávat, a čemu se tento týden raději vyhnout.
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.
Banány patří mezi rychlou svačinku, ale také mezi potraviny, které pozitivně ovlivňují nervový systém a zlepšují náladu. V Japonsku na banány nedají dopustit především ženy, protože díky banánům si udržují štíhlou postavu. Už jste slyšeli o banánové dietě?
Pleťová séra jsou nepostradatelnou součástí naší každodenní péče o obličej. Výběr toho správného však může být docela náročný krok. V první řadě musíte zjistit, co vaše pleť potřebuje, a pak teprve hledat to správné pleťové sérum.

Výběr článků

Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Pro pobyt v přírodě a při různých sportovních aktivitách venku jistě oceníte funkční oblečení, se kterým vás nepřekvapí žádné počasí ani nepříznivé podmínky. Proto bude nejlepší volbou softshellový materiál, s nímž se nemusíte bát žádného dobrodružství.

Nepřehlédněte

Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek