Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Ex neunesel rozchod. Co dělat, když na vás začne házet špínu?

Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
ex rozchod
Rozchod může brát ex hůře než vy. (zdroj foto: www.123rf.com)

06. 01. 2021

Rozchod je bolestivý

Pokud jste se nerozešli zrovna v dobrém, zřejmě prožíváte velmi nepříjemné životní období. Třídíte si své myšlenky a priority a snažíte se sami sebe podpořit v tom, že rozchod s ex byla správná cesta. Cesta k tomu, abyste žila podle svého. Nyní je důležité, abyste byla co nejvíce ve společnosti a měla dost aktivit.

Také byste se měla někomu svěřit se svými pocity. Ne nadarmo lidé po rozchodu vyhledávají odbornou pomoc psychologa. Najít své silné stránky a posílit víru v sebe sama ale můžete i v přírodě, při sportu nebo s novým koníčkem. Chopte se nových životních příležitostí!

Jak je na tom ex a rozchod?

Nepříjemné období prožívá i váš expartner, i když to muži mnohdy skrývají a nedávají najevo. Místo toho, aby se svým pocitům postavili čelem, je mnohdy skrývají a nedokážou zpracovat novou životní etapu. Někdo utíká k alkoholu, jiný se vrhne do náruče spousty žen, někdo se uzavře do sebe a začne žít prací.

Ti nejvíce zranění a slabí jedinci se pak začnou chovat zcela nelogicky. Ze zhrzené lásky se všemožně snaží si svou buď partnerku přivolat zpátky, nebo ji naopak ze svého života rychle smazat.

I když byl možná dříve váš partner fajn člověk, rozchod nedokázal zvládnout a proměnil se. Nikdy byste dříve nevěřila, že na vás bude na veřejnosti házet špínu a dnes se od známých dozvídáte detaily vašeho soužití, ve kterých jste ta špatná pokaždé vy? I naprostý laik pochopí, že toto není vaše vizitka. Jedná se o chování člověka, co nezvládl rozchod.

Kdo pomlouvá svou bývalou lásku, pomlouvá jen a pouze sebe

Máte pocit, že už o vás vaši známí vědí všechny vaše negativa a že byste se jim nejraději vyhnula? V tom případě ještě nemáte rozchod zvládnutý ani vy. Až si dopřejete chvíli klidu a relaxace, dejte si myšlenky do kupy. Dojdete k jednomu krásnému závěru: Cokoliv, co o vás ex povídá, hovoří jen a pouze o jeho osobnosti.

K TÉMATU  Partnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

Žádný soudný člověk nehází špínu na osobu, kterou dříve miloval. Ano, měli jste neshody. Ano, šli jste od sebe a nyní žijete jinak. Ale stále vás v minulosti něco pojilo. Ten, kdo veřejně pomlouvá svého bývalého, od sebe dokonale odpuzuje i další lásky. Žije v minulosti.

Minulost máte vyřešenou

Až se příště o sobě dozvíte třeba něco pikantního, nenechte se vyvést z míry. Dopřejte si pár vteřin klidu a pak třeba proneste, že je vám vašeho bývalého líto, když má potřebu takto mluvit. Je to jeho vizitka. Vaše vizitka je zase vaše jednání. Všichni známí si velmi rychle uvědomí, kde je pravda. A když ne?

Vy ji znáte, a to je pro váš život to nejdůležitější. Z jejich řečí si nic nevezmete. Když stojíte nohama na zemi, může si o vás každý říkat, co chce. Vaši sebedůvěru to neohrozí. Chleba levnější nebude, ať si o vás říkají, co chtějí. Místo toho se soustřeďte na důležitější projekty ve životě. Minulost máte vyřešenou. Nyní se díváte kupředu.

Kdokoliv, kdo se i pár měsíců po rozchodu stále zabývá minulostí nebo hází špínu na bývalého partnera, by potřeboval v životě nový impulz v podobě koníčku nebo změny práce či bydliště. Když jste za vodou, je vám krásně. I ex rozchod jednou zkousne.

A pokud to váš ex zatím takto nemá, jeho smůla. Vás se to nedotkne. Každý moc dobře ví, že jen slaboch nebo zraněný člověk okolo sebe neustále kope. Aťsi. Vás to naprosto neohrozí. Vy si jedete dál a jdete si za svými sny a radostmi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Čas na rozchod? 4 znaky, které vám napoví, že byste měli vztah ukončit

K TÉMATU  Špatný vztah je lepší než žádný. Proč tomu lidé věří a co to udělá s vaší psychikou

Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod. Jak to poznat včas

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek