Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy

Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
she-hulk
Superžena se superschopnostmi, taková je She-Hulk.

21. 09. 2022

Seriál She-Hulk má celkem 9 epizod a celkově je založen, jako další Marvelovky, na komiksu. Některé aspekty se v komiksech a seriálu liší, ať už nepatrně, nebo o něco podstatněji. Premiéru měl ve Spojených Státech 18. srpna. Každý čtvrtek je ke zhlédnutí nový díl, a to na streamovací platformě Disney+.

Kdo je She-Hulk?

Ale vás teď určitě nejvíc zajímá hlavní hrdinka. Tu ztvárnila herečka Tatiana Maslany. She-Hulk neboli Jennifer Walters má něco přes 30 let, je svobodná a vydělává si jako právnička – a celkově vede velice komplikovaný život (samozřejmě). Když není právničkou Jennifer, je z ní vysoká, statná a zelená obří žena.

Její advokátní zaměření je orientované na lidi mající super schopnosti. Což ostatně dává smysl, sama je jednou z nich.

Jak se to stalo?

A čím to, že se původně ze zcela obyčejné ženy stává zelená obryně? Bratranec Jennifer, Bruce Banner, kterého ztvárnil populární herec Mark Ruffalo (marvelovský Hulk), jí poskytl svou krev při transfuzi. Jennifer zažila atentát, který ji zanechal ve vážném, život ohrožujícím stavu, transfuze pro ni proto byla nevyhnutelná.

Jenže Bruce se sám pravidelně stává zeleným a silným obrem. Darováním krve Jennifer jí předal své záření a ona se též začala proměňovat v nadpřirozenou bytost. Kdykoliv se Jennifer v zeleného obra promění, vyplouvá na povrch její tolik potlačované já v lidské osobě. Právnička si v obou verzích ponechává lidskou podobu, a to i když je zelená, a zároveň svoji inteligenci a důvtip.

trailer k seriálu She-Hulk (2022)

Jaké má schopnosti?

Na prvním místě je to rozhodně síla. Komiksová Jennifer sice na Bruce nestačí, zato ta seriálová má víceméně často navrch (ženy sobě!). Kromě síly oba dokážou čelit všelijakým vlivům a zvládnout to, co už se od superhrdinů očekává. Unesou několik desítek tun, snáší extrémní teploty nebo skáčou několik stovek metrů daleko i vysoko. Odolní jsou zároveň vůči nemocem a zraněním, bez čehož by se prakticky neobešli.

K TÉMATU  5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Dlouhé potlačování

Jennifer se s touto proměnou těžce prala. Nechtěla, aby o ní veřejnost věděla, proto se své super-schopnosti a proměny naučila potlačovat a ovládat. Tímto se od Hulka odlišuje. Své dovednosti dokáže usměrnit a získat nad nimi kontrolu.

Samozřejmě nic netrvá věčně a ani ona svou druhou podobu nezvládne utajovat donekonečna. Bohužel s jejím odtajněním se začnou objevovat i její zarytí nepřátelé, protože každý superhrdina nějaké musí mít.

Zápletka

Stejně jako v každé Marvelovce, i zde je jeden nepřítel, který nad všemi vyčnívá. Tím je v seriálu She-Hulk Nicholas Trask. A je to ten, kdo způsobil onen atentát, kvůli němuž musela Jennifer podstoupit celou transfuzi a záchranu života. Snažila se totiž ochránit cíl jeho atentátu. To se jí sice podařilo, jen s hlubokými následky. Nýbrž Nicholas se jedním nevydařeným atentátem nenechal odradit. Jennifer tak musí spojit svůj pracovní život s tím nadlidským – a společně proti tomuto nepříteli bojovat.

she-hulk
Seriál She-Hulk najdete na streamovací platformě Disney+.

Bod zlomu

Pozor, spoiler! Naprosto zlomovým okamžikem se stane moment, kdy tento zloduch zabije nejlepší kamarádku Jennifer. Právě ona její tělo objeví. A rozpoutá se vlna konfliktů a zájmu veřejnosti. S Traskem se She-Hulk setká ještě při více příležitostech, kdy se můžeme těšit na ranec akčních a bojových scén.

Ne každý z nás je fanda do Marvelovek, ale jste-li jedním z nich, seriál jistě stojí za podívanou. Co se epizodám nedá zapřít, tak je široký záběr humoru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Zdroje článku:
www.disneyplus.com , www.marvel.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Pokud se chcete cítit pohodlně, zařaďte do vašeho šatníku i kvalitní spodní prádlo. Na následujících řádcích se zaměříme na dámské kalhotky. Jestliže netušíte, podle jakých parametrů spodní díl prádla vybrat, nezoufejte! My vám to totiž níže rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!

Nepřehlédněte

Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek