Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy

Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
she-hulk
Superžena se superschopnostmi, taková je She-Hulk.

21. 09. 2022

Seriál She-Hulk má celkem 9 epizod a celkově je založen, jako další Marvelovky, na komiksu. Některé aspekty se v komiksech a seriálu liší, ať už nepatrně, nebo o něco podstatněji. Premiéru měl ve Spojených Státech 18. srpna. Každý čtvrtek je ke zhlédnutí nový díl, a to na streamovací platformě Disney+.

Kdo je She-Hulk?

Ale vás teď určitě nejvíc zajímá hlavní hrdinka. Tu ztvárnila herečka Tatiana Maslany. She-Hulk neboli Jennifer Walters má něco přes 30 let, je svobodná a vydělává si jako právnička – a celkově vede velice komplikovaný život (samozřejmě). Když není právničkou Jennifer, je z ní vysoká, statná a zelená obří žena.

Její advokátní zaměření je orientované na lidi mající super schopnosti. Což ostatně dává smysl, sama je jednou z nich.

Jak se to stalo?

A čím to, že se původně ze zcela obyčejné ženy stává zelená obryně? Bratranec Jennifer, Bruce Banner, kterého ztvárnil populární herec Mark Ruffalo (marvelovský Hulk), jí poskytl svou krev při transfuzi. Jennifer zažila atentát, který ji zanechal ve vážném, život ohrožujícím stavu, transfuze pro ni proto byla nevyhnutelná.

Jenže Bruce se sám pravidelně stává zeleným a silným obrem. Darováním krve Jennifer jí předal své záření a ona se též začala proměňovat v nadpřirozenou bytost. Kdykoliv se Jennifer v zeleného obra promění, vyplouvá na povrch její tolik potlačované já v lidské osobě. Právnička si v obou verzích ponechává lidskou podobu, a to i když je zelená, a zároveň svoji inteligenci a důvtip.

trailer k seriálu She-Hulk (2022)

Jaké má schopnosti?

Na prvním místě je to rozhodně síla. Komiksová Jennifer sice na Bruce nestačí, zato ta seriálová má víceméně často navrch (ženy sobě!). Kromě síly oba dokážou čelit všelijakým vlivům a zvládnout to, co už se od superhrdinů očekává. Unesou několik desítek tun, snáší extrémní teploty nebo skáčou několik stovek metrů daleko i vysoko. Odolní jsou zároveň vůči nemocem a zraněním, bez čehož by se prakticky neobešli.

K TÉMATU  Antonio Banderas oslavil šedesátku. Co si uvědomil po infarktu?

Dlouhé potlačování

Jennifer se s touto proměnou těžce prala. Nechtěla, aby o ní veřejnost věděla, proto se své super-schopnosti a proměny naučila potlačovat a ovládat. Tímto se od Hulka odlišuje. Své dovednosti dokáže usměrnit a získat nad nimi kontrolu.

Samozřejmě nic netrvá věčně a ani ona svou druhou podobu nezvládne utajovat donekonečna. Bohužel s jejím odtajněním se začnou objevovat i její zarytí nepřátelé, protože každý superhrdina nějaké musí mít.

Zápletka

Stejně jako v každé Marvelovce, i zde je jeden nepřítel, který nad všemi vyčnívá. Tím je v seriálu She-Hulk Nicholas Trask. A je to ten, kdo způsobil onen atentát, kvůli němuž musela Jennifer podstoupit celou transfuzi a záchranu života. Snažila se totiž ochránit cíl jeho atentátu. To se jí sice podařilo, jen s hlubokými následky. Nýbrž Nicholas se jedním nevydařeným atentátem nenechal odradit. Jennifer tak musí spojit svůj pracovní život s tím nadlidským – a společně proti tomuto nepříteli bojovat.

she-hulk
Seriál She-Hulk najdete na streamovací platformě Disney+.

Bod zlomu

Pozor, spoiler! Naprosto zlomovým okamžikem se stane moment, kdy tento zloduch zabije nejlepší kamarádku Jennifer. Právě ona její tělo objeví. A rozpoutá se vlna konfliktů a zájmu veřejnosti. S Traskem se She-Hulk setká ještě při více příležitostech, kdy se můžeme těšit na ranec akčních a bojových scén.

Ne každý z nás je fanda do Marvelovek, ale jste-li jedním z nich, seriál jistě stojí za podívanou. Co se epizodám nedá zapřít, tak je široký záběr humoru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Zdroje článku:
www.disneyplus.com , www.marvel.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek