Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy

Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
she-hulk
Superžena se superschopnostmi, taková je She-Hulk.

21. 09. 2022

Seriál She-Hulk má celkem 9 epizod a celkově je založen, jako další Marvelovky, na komiksu. Některé aspekty se v komiksech a seriálu liší, ať už nepatrně, nebo o něco podstatněji. Premiéru měl ve Spojených Státech 18. srpna. Každý čtvrtek je ke zhlédnutí nový díl, a to na streamovací platformě Disney+.

Kdo je She-Hulk?

Ale vás teď určitě nejvíc zajímá hlavní hrdinka. Tu ztvárnila herečka Tatiana Maslany. She-Hulk neboli Jennifer Walters má něco přes 30 let, je svobodná a vydělává si jako právnička – a celkově vede velice komplikovaný život (samozřejmě). Když není právničkou Jennifer, je z ní vysoká, statná a zelená obří žena.

Její advokátní zaměření je orientované na lidi mající super schopnosti. Což ostatně dává smysl, sama je jednou z nich.

Jak se to stalo?

A čím to, že se původně ze zcela obyčejné ženy stává zelená obryně? Bratranec Jennifer, Bruce Banner, kterého ztvárnil populární herec Mark Ruffalo (marvelovský Hulk), jí poskytl svou krev při transfuzi. Jennifer zažila atentát, který ji zanechal ve vážném, život ohrožujícím stavu, transfuze pro ni proto byla nevyhnutelná.

Jenže Bruce se sám pravidelně stává zeleným a silným obrem. Darováním krve Jennifer jí předal své záření a ona se též začala proměňovat v nadpřirozenou bytost. Kdykoliv se Jennifer v zeleného obra promění, vyplouvá na povrch její tolik potlačované já v lidské osobě. Právnička si v obou verzích ponechává lidskou podobu, a to i když je zelená, a zároveň svoji inteligenci a důvtip.

trailer k seriálu She-Hulk (2022)

Jaké má schopnosti?

Na prvním místě je to rozhodně síla. Komiksová Jennifer sice na Bruce nestačí, zato ta seriálová má víceméně často navrch (ženy sobě!). Kromě síly oba dokážou čelit všelijakým vlivům a zvládnout to, co už se od superhrdinů očekává. Unesou několik desítek tun, snáší extrémní teploty nebo skáčou několik stovek metrů daleko i vysoko. Odolní jsou zároveň vůči nemocem a zraněním, bez čehož by se prakticky neobešli.

K TÉMATU  Zoufalé manželky aneb zoufalost už od prvního řádku scénáře

Dlouhé potlačování

Jennifer se s touto proměnou těžce prala. Nechtěla, aby o ní veřejnost věděla, proto se své super-schopnosti a proměny naučila potlačovat a ovládat. Tímto se od Hulka odlišuje. Své dovednosti dokáže usměrnit a získat nad nimi kontrolu.

Samozřejmě nic netrvá věčně a ani ona svou druhou podobu nezvládne utajovat donekonečna. Bohužel s jejím odtajněním se začnou objevovat i její zarytí nepřátelé, protože každý superhrdina nějaké musí mít.

Zápletka

Stejně jako v každé Marvelovce, i zde je jeden nepřítel, který nad všemi vyčnívá. Tím je v seriálu She-Hulk Nicholas Trask. A je to ten, kdo způsobil onen atentát, kvůli němuž musela Jennifer podstoupit celou transfuzi a záchranu života. Snažila se totiž ochránit cíl jeho atentátu. To se jí sice podařilo, jen s hlubokými následky. Nýbrž Nicholas se jedním nevydařeným atentátem nenechal odradit. Jennifer tak musí spojit svůj pracovní život s tím nadlidským – a společně proti tomuto nepříteli bojovat.

she-hulk
Seriál She-Hulk najdete na streamovací platformě Disney+.

Bod zlomu

Pozor, spoiler! Naprosto zlomovým okamžikem se stane moment, kdy tento zloduch zabije nejlepší kamarádku Jennifer. Právě ona její tělo objeví. A rozpoutá se vlna konfliktů a zájmu veřejnosti. S Traskem se She-Hulk setká ještě při více příležitostech, kdy se můžeme těšit na ranec akčních a bojových scén.

Ne každý z nás je fanda do Marvelovek, ale jste-li jedním z nich, seriál jistě stojí za podívanou. Co se epizodám nedá zapřít, tak je široký záběr humoru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Nejlépe placené herečky roku 2020. Tipli byste to do nich?

Zdroje článku:
www.disneyplus.com , www.marvel.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.

Nepřehlédněte

Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek