Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?

Zdroj:123RF.com

08. 08. 2017

My ženy se také občas na něco vymlouváme. Ale postupem času zjišťujeme, že výmluvami si život rozhodně neusnadníme. Zatímco ženy rezignují, muži jsou na tyhle věci borci. Možná je to proto, že tahle vlastnost je přisuzována k dětství a muži jsou dětmi od začátku až do konce.

1. Moment, počkej chviličku, mám to v hlavě

Klasická věta oddalující jakoukoli činnost na neurčito. Ať už muž dělá cokoli, je to vždy důležitější než to, co po něm v danou chvíli chcete. I kdyby on ležel u televize a díval se na fotbal a vy v zápalu vaření potřebovala otevřít příchozí návštěvě. V hlavě to má první vteřinu, když mu o pomoc říkáte a už tu druhou myslí zase na Jágra, jestli dá svůj pověstný x-tý gól nebo ne. Ani po zápase se však žádné zázraky nedějí. Pokud se nepřipomenete, zbude práce na vás.

2. Jsem strašně unavenej…mám moc práce

Únava  a nedostatek času – patří k nejčastějším výmluvám. Netvrdíme, že to jsou lži, ale copak my ženy nejsme unavené a vyčerpané? A přesto musíme než dorazíme domů z práce ještě stihnout nakoupit, vyzvednout děti ze školky, poklidit a samozřejmě uvařit. Když se chlap vymlouvá na únavu, zkuste malý trik. Vymyslete mu úkol, který se mu zaručeně bude líbit. Uvidíte, jak hned ožije. Toho okamžiku využijte a spojte jej i s povinnostmi, které jsou potřeba ještě udělat. Př.: Zítra by ses mohl jít podívat na ty nové telefony, které se ti líbily a při té příležitosti bys mohl zařídit ten převod elektřiny. 

3. Jsi žena, máš to v popisu práce

Nechceme propagovat feminismus, ale na některé věci jsme stejně háklivé jako vy. Například na rozdělení činností na ženské a mužské. Jen málokterá z nás si něco podobného neprožila. Muži si tuhle výmluvu často přisvojují, ale když se role obrátí (a zazní pověstná fráze: „Já jsem živitel rodiny…) jako by o ní nikdy v životě neslyšeli. Je pravda, že ženám jde řada domácích prací lépe, ale nikde není psáno, že ji mají dělat výhradně ony. Pokuste se najít společnou řeč a rozdělit si práci spravedlivě a ne podle pohlaví. Určitě se to vyplatí vám oběma. Muži třeba zjistí, že mnoho z těch „strašně nudných“ úkonů, které jsou podle nich naprosto zbytečné, může být docela příjemnou změnou.

K TÉMATU  Moderní rodičovství a výchova dětí

4. Ty to umíš (zvládneš) líp

Tuhle konejšivou větu jste již slyšely mockrát. Mělo by to znít jako lichotka, na kterou my ženy často slyšíme a láskyplně uděláme všechno, co je třeba. Až po nějakém čase nám dojde, že tenhle hbitý manévr je dílem vypočítavosti, která u mužů nemá meze. Prozřete a zkuste říci tohle: „Bez tvé pomoci to miláčku tentokrát nezvládnu.“ Ukažte mu, že je pro vás stejně nepostradatelný, jako vy pro něj a přehoďte míček na druhou stranu.

5. Nemám čas, nemůžu, dělám něco důležitého

Tenhle nekompromisní muž je oříškem sám o sobě. Nedostanete ho na kolena ani prosbami či naříkáním. Dokonce ani hrozby neplatí. Je totiž obrněn nesmlouvavou trpělivostí a zásadovostí. Čekáním na zázrak jenom zbytečně ztrácíte čas.

6. Já za to nemůžu

Výmluva, která se hodí pro všechny příležitosti. Proti vašemu partnerovi se zkrátka spiknul celý svět. Nemůže přece za to, že přišel o několik hodin později. Nemohl totiž z nepochopitelných důvodů dříve odejít. S tímhle se jinak než radikálně, bojuje těžko.

7. Promluvíme si o tom později

…třeba zítra nebo příští týden. Tak touhle větou se může nechat odbýt snad jen čerstvě zamilovaná dvacátnice nebo novomanželka. Když vydržíte a snaha o vyřešení problému ve vás přečká opravdu týden a pokusíte se debatu naivně otevřít znovu, předem se smiřte s odpovědí typu: „Já věděl, že s tím nedáš pokoj.“

8. Chceš všechno hned, ale to nejde

Mistrný kousek odkladného řízení. Neomaleně jste si dovolila už třetí rok požádat o rekonstrukci vašeho bytu? Váš partner má ale na programu mnohem důležitější věci. Důvodem výmluvy může být například akutní stav fotbalové ligy, v největší krizi dokonce i předvolební situace v parlamentu. 

K TÉMATU  6 doporučení, jak si s partnerem vybudovat důvěru

9. Ty jsi mi to ale nepřipomněla

Nebylo by rychlejší a snazší všechny ty úkony udělat sama? Než si stále pamatovat, že mu to máte připomenout? Odpověď zní: „Nebylo!“„Ty jsi mi to nepřipomněla“, se ozve vždycky, když nevíte, kde vám hlava stojí a nemáte čas hlídat ho, co má všechno zařídit. Buďte trpělivé a neodbytné.

10. Rád bych, ale co moje záda

Znáte to sami, ta ochota z něj přímo čiší, udělal by vlastně cokoli, ale s těmi bolavými zády to přece nejde. Ať už se jedná o záda, loket, kotník nebo jakýkoli jiný orgán, stoprocentní rada neexistuje.

A jak se zvládáte vypořádat s výmluvami vašich partnerů vy?

Autor: MH

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte o tom, že byste své dítě na týden nebo dva poslali na dětský tábor? Pro koho jsou tábory vhodné, a komu naopak ublíží? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody letního táborování.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.
Léto už je v plném proudu a s ním i více či méně nutné doplňování a obměňování šatníku. Co by ale v sestavování našeho šatníku na teplé měsíce mělo hrát největší roli, jsou materiály oblečení. Víte, které jsou ty nejvíce vhodné na léto, a kterým je lepší se v obchodě raději obloukem vyhnout?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Kromě relaxu mohou pomoci zdokonalit váš mozek, tělo nebo třeba i spánek. Hry na mobil už nejsou jen pro děti, tak neváhejte a zkuste si nějakou spolu.
Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
Víte, co vás čeká tento týden? Kdy je vhodný čas na zkrášlující procedury a kdy třeba na početí potomka? Tento týden můžete obojí. A co ještě? Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Koupelnové skříňky schovají všechna holítka, ušní vatičky, ručníky a další nezbytnosti, které nepotřebujeme mít vystavené na umyvadle. Inspirujte se v galerii krásného nábytku do koupelny!

Výběr článků

Ve světě módy, kde rychle se měnící trendy určují rytmus sezónních kolekcí, určité prvky šatníku si zachovávají svůj neměnný charakter elegance a univerzálnosti. Dámská košile, díky své všestrannosti a nadčasovému designu, představuje klíčový prvek dámského šatníku, který lze úspěšně použít při vytváření jedinečných stylizací pro nejdůležitější příležitosti. Značka TATUUM, s dlouholetou tradicí ve vytváření vysoce kvalitního oblečení pro ženy, nabízí dámské košile, které okouzlují jemnou elegancí a dokonalostí zpracování a stávají se nezbytným společníkem výjimečných chvil.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.

Nepřehlédněte

Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek