Domů » Vztahy » 10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?
Vztahy

10 nejčastějších chlapských výmluv. Jak se s nimi vypořádat s grácií?

Zdroj:123RF.com

My ženy se také občas na něco vymlouváme. Ale postupem času zjišťujeme, že výmluvami si život rozhodně neusnadníme. Zatímco ženy rezignují, muži jsou na tyhle věci borci. Možná je to proto, že tahle vlastnost je přisuzována k dětství a muži jsou dětmi od začátku až do konce.

1. Moment, počkej chviličku, mám to v hlavě

Klasická věta oddalující jakoukoli činnost na neurčito. Ať už muž dělá cokoli, je to vždy důležitější než to, co po něm v danou chvíli chcete. I kdyby on ležel u televize a díval se na fotbal a vy v zápalu vaření potřebovala otevřít příchozí návštěvě. V hlavě to má první vteřinu, když mu o pomoc říkáte a už tu druhou myslí zase na Jágra, jestli dá svůj pověstný x-tý gól nebo ne. Ani po zápase se však žádné zázraky nedějí. Pokud se nepřipomenete, zbude práce na vás.

2. Jsem strašně unavenej…mám moc práce

Únava  a nedostatek času – patří k nejčastějším výmluvám. Netvrdíme, že to jsou lži, ale copak my ženy nejsme unavené a vyčerpané? A přesto musíme než dorazíme domů z práce ještě stihnout nakoupit, vyzvednout děti ze školky, poklidit a samozřejmě uvařit. Když se chlap vymlouvá na únavu, zkuste malý trik. Vymyslete mu úkol, který se mu zaručeně bude líbit. Uvidíte, jak hned ožije. Toho okamžiku využijte a spojte jej i s povinnostmi, které jsou potřeba ještě udělat. Př.: Zítra by ses mohl jít podívat na ty nové telefony, které se ti líbily a při té příležitosti bys mohl zařídit ten převod elektřiny. 

3. Jsi žena, máš to v popisu práce

Nechceme propagovat feminismus, ale na některé věci jsme stejně háklivé jako vy. Například na rozdělení činností na ženské a mužské. Jen málokterá z nás si něco podobného neprožila. Muži si tuhle výmluvu často přisvojují, ale když se role obrátí (a zazní pověstná fráze: „Já jsem živitel rodiny…) jako by o ní nikdy v životě neslyšeli. Je pravda, že ženám jde řada domácích prací lépe, ale nikde není psáno, že ji mají dělat výhradně ony. Pokuste se najít společnou řeč a rozdělit si práci spravedlivě a ne podle pohlaví. Určitě se to vyplatí vám oběma. Muži třeba zjistí, že mnoho z těch „strašně nudných“ úkonů, které jsou podle nich naprosto zbytečné, může být docela příjemnou změnou.

4. Ty to umíš (zvládneš) líp

Tuhle konejšivou větu jste již slyšely mockrát. Mělo by to znít jako lichotka, na kterou my ženy často slyšíme a láskyplně uděláme všechno, co je třeba. Až po nějakém čase nám dojde, že tenhle hbitý manévr je dílem vypočítavosti, která u mužů nemá meze. Prozřete a zkuste říci tohle: „Bez tvé pomoci to miláčku tentokrát nezvládnu.“ Ukažte mu, že je pro vás stejně nepostradatelný, jako vy pro něj a přehoďte míček na druhou stranu.

5. Nemám čas, nemůžu, dělám něco důležitého

Tenhle nekompromisní muž je oříškem sám o sobě. Nedostanete ho na kolena ani prosbami či naříkáním. Dokonce ani hrozby neplatí. Je totiž obrněn nesmlouvavou trpělivostí a zásadovostí. Čekáním na zázrak jenom zbytečně ztrácíte čas.

6. Já za to nemůžu

Výmluva, která se hodí pro všechny příležitosti. Proti vašemu partnerovi se zkrátka spiknul celý svět. Nemůže přece za to, že přišel o několik hodin později. Nemohl totiž z nepochopitelných důvodů dříve odejít. S tímhle se jinak než radikálně, bojuje těžko.

7. Promluvíme si o tom později

…třeba zítra nebo příští týden. Tak touhle větou se může nechat odbýt snad jen čerstvě zamilovaná dvacátnice nebo novomanželka. Když vydržíte a snaha o vyřešení problému ve vás přečká opravdu týden a pokusíte se debatu naivně otevřít znovu, předem se smiřte s odpovědí typu: „Já věděl, že s tím nedáš pokoj.“

8. Chceš všechno hned, ale to nejde

Mistrný kousek odkladného řízení. Neomaleně jste si dovolila už třetí rok požádat o rekonstrukci vašeho bytu? Váš partner má ale na programu mnohem důležitější věci. Důvodem výmluvy může být například akutní stav fotbalové ligy, v největší krizi dokonce i předvolební situace v parlamentu. 

9. Ty jsi mi to ale nepřipomněla

Nebylo by rychlejší a snazší všechny ty úkony udělat sama? Než si stále pamatovat, že mu to máte připomenout? Odpověď zní: „Nebylo!“„Ty jsi mi to nepřipomněla“, se ozve vždycky, když nevíte, kde vám hlava stojí a nemáte čas hlídat ho, co má všechno zařídit. Buďte trpělivé a neodbytné.

10. Rád bych, ale co moje záda

Znáte to sami, ta ochota z něj přímo čiší, udělal by vlastně cokoli, ale s těmi bolavými zády to přece nejde. Ať už se jedná o záda, loket, kotník nebo jakýkoli jiný orgán, stoprocentní rada neexistuje.

A jak se zvládáte vypořádat s výmluvami vašich partnerů vy?

Autor: MH

štítky