Domů » Vztahy » Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel
Jak udržet dlouhodobý vztah v sexy režimu
zdroj: 123RF.com
Vztahy

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Horký dech v polštářích se někdy může proměnit v nudný čas u televize. Nenechte to dojít až takhle daleko a i po letech vztahu plujte na jiskřivé vlně plné šibalských úsměvů. Zábavu, vášeň a věrnost si můžete pojistit s těmito tipy! Už sundávejte podprsenku…

Sexuologové se shodují, že se dlouhodobý vztah jakési párové vyčpělosti nevyhne. Jste-li spolu nějaký ten pátek, víte, co od sebe navzájem čekat. Což je samozřejmě v pořádku, pokud vám to takhle vyhovuje. Jenže co když vám nebo jemu chybí nějaká šťáva, impuls, svěží vítr? Když jde o zkoušení nových věcí, je to možné v kterékoli fázi vztahu, tedy bez ohledu na to, zda spolu jste pět nebo deset let. Nejde snad o to cítit se v partnerství dobře? Tak hurá do pohody!

Zbavte se starých programů

Zní to jednoduše, a taky to jednoduché je. Odborník na vůně Alan Hirsch z Chicaga na podzim doporučuje podávat jídlo s dýní. Její vůně totiž na může působí jako afrodiziakum. Připravit smyslnou večeři, obstarat hlídání pro děti nebo čekat mezi dveřmi ve spodním prádle vám zabere pár minut. Mimochodem, k aktuálním módním trendům patří tělová přirozenost, retro krajka i zvířecí potisky. Zkuste milenci vsunout svoji podprsenku do kapsy u kalhot a významně se na něj zadívejte. Že jste v restauraci? O to líp, spontánnost se počítá, zbytek zařídí jeho fantazie.

Věnujte si čas

Rušný život milence ochuzuje o zážitky, takže se dost často stává, že péče o dlouhodobý vztah ztrácí na prioritě. To by se však mělo změnit. I když nemáte peníze nebo pracujete na směny, čas od času připravte hezký večer. Stáhněte si film, kupte víno a zapalte svíčky. Statistiky vypovídají o tom, že takto strávený čas – minimálně jednou (!) měsíčně, partnerům a milencům jedině prospívá. Ovšem pozor, za ideální se považují romantické schůzky jednou za deset dní. Pokud to tak není, prý se od sebe partneři začnou odtahovat.

Přeneste se zpátky do dětství

Každý si rád hraje. Karty, kostky, domino či cokoli jiného odpoutává od starostí a uvolňuje mysl. Zvlášť, když se to zkombinuje se sexem. Díky podobným nápadům se dají objevovat nové záliby a zkoušet neotřelé techniky. Mimochodem, veselých sexy deskových her v erotických obchodech najdete hned několik. Některé mají v balení i pouta nebo roubík… Nebojte se jich.

Obecně totiž platí, že aby sexuální život zůstal dlouhodobě žhavý, musíte být ochotní přinést do vztahu trochu kreativity a vystoupit ze zajetých kolejí. A věděli jste, že jednoduché, dětské hry aktivují pravou mozkovou hemisféru? Ta má na starosti kreativitu, intuici, otevřenost, empatii i tvořivost. Neříkejte, že se vám zrovna tohle v posteli nehodí.

Vytáhněte paty z domu

Ze studie provedené na univerzitě v kanadském Quebecu vyšlo najevo, že výběr místa pro vzrušení hraje zásadní roli. A světe, div se, podle výsledků rozsáhlé ankety, kterou uveřejnil odborný magazín Journal of Sex Research, to vypadá, že nejlepší lokalitou pro sblížení dvou lidí je útulný hotel. Někdy však dobře poslouží i méně využívané koutky a nábytek v domě. Třeba taková kuchyňská linka či garáž jsou velmi populární. Vezměte ho za ruku a ukažte mu cestu!

O sex si říkejte

Britský národní průzkum sexuálního chování odhalil jednu smutnou věc. Přes padesát procent žen a více než šedesát procent mužů by sex rádo mělo častěji. Sedíte na gauči a říkáte si, že „dneska by to možná šlo“? Myslet neznamená vědět. Neotálejte a buďte aktivní, partner doma nechce leklou rybu, ale mlsnou kočku. Imponuje mu, když víte, co chcete – a nebojíte si o to říct. Tak zaryjte drápky…

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">