Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Horký dech v polštářích se někdy může proměnit v nudný čas u televize. Nenechte to dojít až takhle daleko a i po letech vztahu plujte na jiskřivé vlně plné šibalských úsměvů. Zábavu, vášeň a věrnost si můžete pojistit s těmito tipy! Už sundávejte podprsenku…
Jak udržet dlouhodobý vztah v sexy režimu
zdroj: 123RF.com

Sexuologové se shodují, že se dlouhodobý vztah jakési párové vyčpělosti nevyhne. Jste-li spolu nějaký ten pátek, víte, co od sebe navzájem čekat. Což je samozřejmě v pořádku, pokud vám to takhle vyhovuje. Jenže co když vám nebo jemu chybí nějaká šťáva, impuls, svěží vítr? Když jde o zkoušení nových věcí, je to možné v kterékoli fázi vztahu, tedy bez ohledu na to, zda spolu jste pět nebo deset let. Nejde snad o to cítit se v partnerství dobře? Tak hurá do pohody!

Zbavte se starých programů

Zní to jednoduše, a taky to jednoduché je. Odborník na vůně Alan Hirsch z Chicaga na podzim doporučuje podávat jídlo s dýní. Její vůně totiž na může působí jako afrodiziakum. Připravit smyslnou večeři, obstarat hlídání pro děti nebo čekat mezi dveřmi ve spodním prádle vám zabere pár minut. Mimochodem, k aktuálním módním trendům patří tělová přirozenost, retro krajka i zvířecí potisky. Zkuste milenci vsunout svoji podprsenku do kapsy u kalhot a významně se na něj zadívejte. Že jste v restauraci? O to líp, spontánnost se počítá, zbytek zařídí jeho fantazie.

Věnujte si čas

Rušný život milence ochuzuje o zážitky, takže se dost často stává, že péče o dlouhodobý vztah ztrácí na prioritě. To by se však mělo změnit. I když nemáte peníze nebo pracujete na směny, čas od času připravte hezký večer. Stáhněte si film, kupte víno a zapalte svíčky. Statistiky vypovídají o tom, že takto strávený čas – minimálně jednou (!) měsíčně, partnerům a milencům jedině prospívá. Ovšem pozor, za ideální se považují romantické schůzky jednou za deset dní. Pokud to tak není, prý se od sebe partneři začnou odtahovat.

Přeneste se zpátky do dětství

Každý si rád hraje. Karty, kostky, domino či cokoli jiného odpoutává od starostí a uvolňuje mysl. Zvlášť, když se to zkombinuje se sexem. Díky podobným nápadům se dají objevovat nové záliby a zkoušet neotřelé techniky. Mimochodem, veselých sexy deskových her v erotických obchodech najdete hned několik. Některé mají v balení i pouta nebo roubík… Nebojte se jich.

K TÉMATU  Láká vás otevřený vztah? Nezapomeňte si stanovit hranice

Obecně totiž platí, že aby sexuální život zůstal dlouhodobě žhavý, musíte být ochotní přinést do vztahu trochu kreativity a vystoupit ze zajetých kolejí. A věděli jste, že jednoduché, dětské hry aktivují pravou mozkovou hemisféru? Ta má na starosti kreativitu, intuici, otevřenost, empatii i tvořivost. Neříkejte, že se vám zrovna tohle v posteli nehodí.

Vytáhněte paty z domu

Ze studie provedené na univerzitě v kanadském Quebecu vyšlo najevo, že výběr místa pro vzrušení hraje zásadní roli. A světe, div se, podle výsledků rozsáhlé ankety, kterou uveřejnil odborný magazín Journal of Sex Research, to vypadá, že nejlepší lokalitou pro sblížení dvou lidí je útulný hotel. Někdy však dobře poslouží i méně využívané koutky a nábytek v domě. Třeba taková kuchyňská linka či garáž jsou velmi populární. Vezměte ho za ruku a ukažte mu cestu!

O sex si říkejte

Britský národní průzkum sexuálního chování odhalil jednu smutnou věc. Přes padesát procent žen a více než šedesát procent mužů by sex rádo mělo častěji. Sedíte na gauči a říkáte si, že „dneska by to možná šlo“? Myslet neznamená vědět. Neotálejte a buďte aktivní, partner doma nechce leklou rybu, ale mlsnou kočku. Imponuje mu, když víte, co chcete – a nebojíte si o to říct. Tak zaryjte drápky…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Vitamíny, minerály, bylinky i probiotika. Spousta lidí vsází právě na doplňky stravy ve chvíli, kdy chtějí podpořit své zdraví. Ačkoliv je možné mnohé z nich užívat souběžně, jsou kombinace, které se spolu příliš neshodnou, rovněž také s léky, které případně polykáte. Kterým kombinacím se u doplňků stravy vyplatí vyhnout?
Patříte k těm, kteří se rochní v mystičnu i všelijakých záhadách a občas vás přepadne myšlenka, jak skvělé by bylo vidět do minulosti i budoucnosti? Pak jste možná někdy uvažovali nad tím, že by nemuselo být úplně špatné naučit se vykládat karty – ať sobě nebo ostatním. A protože pro podzim se ezoterická atmosféra hodí víc než kdy jindy, nachystali jsme pro vás pár tipů, jak se nacítit na výklad karet.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek