Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!
Muži jsou bez partnerky nešťastní. Naopak ženy si svobodu užívají!
zdroj: 123RF.com

14. 06. 2018

14. 06. 2018

I když výhody života v páru samozřejmě nikdo nepopírá, odborníci se překvapivě shodují v tom, že i single styl má něco do sebe. Osoba bez závazků má podle nich těsnější vazby s okolím, finanční svobodu, mnoho sportovních aktivit, dobře zorganizovaný čas i lepší spánek. Jsou tohle plusy, které jednoho udělají šťastným? Ano, ale záleží to hlavně na pohlaví!

Nesnesitelná lehkost bytí? Jak pro koho

Studie, kterou uskutečnila britská společnost Mintel, jež se specializuje na průzkumy trhu, odhalila vskutku zajímavá fakta. Z jejích poznatků jednoznačně vyplývá, že 61 % žen si svobodu náležitě vychutnává – a nehodlá na tom nic měnit. To samé ale nemůže říct přibližně 45 % single mužů, kteří jsou bez partnerky celkově nespokojení, proto se většina z nich snaží všemi možnými prostředky svůj vysněný protějšek najít. Proč ti, kterým v žilách koluje testosteron, nechtějí být sami? A jak je možné, že jsou dámy bez chlapa tak zatraceně pohodě? To se prostřednictvím zmíněného výzkumu zjistilo také. A tady je šokující pravda!

Svoboda slova jako pomyslné jádro pudla

„Celý problém spočívá v tom, že muži čelí mnohem většímu sociálnímu tlaku, který je nutí k tomu, aby potlačili své pocity a nemluvili o nich se svými vrstevníky. Domníváme se, že to je ten hlavní důvod, proč jim partnerka tolik chybí. Mohou se jí totiž beze studu svěřit, aniž by se cítili nepříjemně, což má na jejich psychiku téměř blahodárný vliv,“ vysvětluje spoluautor studie a zároveň psycholog i analytik Jack Duckett.

Komunikace? Bez ní to fakt nejde

Jmenovaný odborník rovněž připouští, že ženy mezi sebou vytvářejí různé podpůrné skupiny, ve kterých otevřeně diskutují o svých myšlenkách a emocích. Díky tomu prý nemají takovou potřebu vztahu, neboť jsou součástí přátelského kolektivu, v němž se za upřímnost netrestá a neodsuzuje.

K TÉMATU  Psychosomatika aneb nemoc jako řeč duše

No a je to venku. I když bychom takový důvod asi nečekali, pokud to říká věda, kdo by odporoval? A co si o tom všem myslíte vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek