Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!
Muži jsou bez partnerky nešťastní. Naopak ženy si svobodu užívají!
zdroj: 123RF.com

14. 06. 2018

14. 06. 2018

I když výhody života v páru samozřejmě nikdo nepopírá, odborníci se překvapivě shodují v tom, že i single styl má něco do sebe. Osoba bez závazků má podle nich těsnější vazby s okolím, finanční svobodu, mnoho sportovních aktivit, dobře zorganizovaný čas i lepší spánek. Jsou tohle plusy, které jednoho udělají šťastným? Ano, ale záleží to hlavně na pohlaví!

Nesnesitelná lehkost bytí? Jak pro koho

Studie, kterou uskutečnila britská společnost Mintel, jež se specializuje na průzkumy trhu, odhalila vskutku zajímavá fakta. Z jejích poznatků jednoznačně vyplývá, že 61 % žen si svobodu náležitě vychutnává – a nehodlá na tom nic měnit. To samé ale nemůže říct přibližně 45 % single mužů, kteří jsou bez partnerky celkově nespokojení, proto se většina z nich snaží všemi možnými prostředky svůj vysněný protějšek najít. Proč ti, kterým v žilách koluje testosteron, nechtějí být sami? A jak je možné, že jsou dámy bez chlapa tak zatraceně pohodě? To se prostřednictvím zmíněného výzkumu zjistilo také. A tady je šokující pravda!

Svoboda slova jako pomyslné jádro pudla

„Celý problém spočívá v tom, že muži čelí mnohem většímu sociálnímu tlaku, který je nutí k tomu, aby potlačili své pocity a nemluvili o nich se svými vrstevníky. Domníváme se, že to je ten hlavní důvod, proč jim partnerka tolik chybí. Mohou se jí totiž beze studu svěřit, aniž by se cítili nepříjemně, což má na jejich psychiku téměř blahodárný vliv,“ vysvětluje spoluautor studie a zároveň psycholog i analytik Jack Duckett.

Komunikace? Bez ní to fakt nejde

Jmenovaný odborník rovněž připouští, že ženy mezi sebou vytvářejí různé podpůrné skupiny, ve kterých otevřeně diskutují o svých myšlenkách a emocích. Díky tomu prý nemají takovou potřebu vztahu, neboť jsou součástí přátelského kolektivu, v němž se za upřímnost netrestá a neodsuzuje.

K TÉMATU  Ex na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

No a je to venku. I když bychom takový důvod asi nečekali, pokud to říká věda, kdo by odporoval? A co si o tom všem myslíte vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek