Domů » Vztahy » Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!
Vztahy

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Muži jsou bez partnerky nešťastní. Naopak ženy si svobodu užívají!
zdroj: 123RF.com
Ačkoli se může zdát, že si svobodu plnými doušky užívají spíše muži, pravda je úplně někde jinde. Protože si doma nemají s kým povídat, existence bez partnerky je pro ně těžkým oříškem i náročnou zkouškou. Jako vážně?!

I když výhody života v páru samozřejmě nikdo nepopírá, odborníci se překvapivě shodují v tom, že i single styl má něco do sebe. Osoba bez závazků má podle nich těsnější vazby s okolím, finanční svobodu, mnoho sportovních aktivit, dobře zorganizovaný čas i lepší spánek. Jsou tohle plusy, které jednoho udělají šťastným? Ano, ale záleží to hlavně na pohlaví!

Nesnesitelná lehkost bytí? Jak pro koho

Studie, kterou uskutečnila britská společnost Mintel, jež se specializuje na průzkumy trhu, odhalila vskutku zajímavá fakta. Z jejích poznatků jednoznačně vyplývá, že 61 % žen si svobodu náležitě vychutnává – a nehodlá na tom nic měnit. To samé ale nemůže říct přibližně 45 % single mužů, kteří jsou bez partnerky celkově nespokojení, proto se většina z nich snaží všemi možnými prostředky svůj vysněný protějšek najít. Proč ti, kterým v žilách koluje testosteron, nechtějí být sami? A jak je možné, že jsou dámy bez chlapa tak zatraceně pohodě? To se prostřednictvím zmíněného výzkumu zjistilo také. A tady je šokující pravda!

Svoboda slova jako pomyslné jádro pudla

„Celý problém spočívá v tom, že muži čelí mnohem většímu sociálnímu tlaku, který je nutí k tomu, aby potlačili své pocity a nemluvili o nich se svými vrstevníky. Domníváme se, že to je ten hlavní důvod, proč jim partnerka tolik chybí. Mohou se jí totiž beze studu svěřit, aniž by se cítili nepříjemně, což má na jejich psychiku téměř blahodárný vliv,“ vysvětluje spoluautor studie a zároveň psycholog i analytik Jack Duckett.

Komunikace? Bez ní to fakt nejde

Jmenovaný odborník rovněž připouští, že ženy mezi sebou vytvářejí různé podpůrné skupiny, ve kterých otevřeně diskutují o svých myšlenkách a emocích. Díky tomu prý nemají takovou potřebu vztahu, neboť jsou součástí přátelského kolektivu, v němž se za upřímnost netrestá a neodsuzuje.

No a je to venku. I když bychom takový důvod asi nečekali, pokud to říká věda, kdo by odporoval? A co si o tom všem myslíte vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?