Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
Nečekané faktory vedoucí k rozvodu
zdroj: 123RF.com

28. 05. 2018

28. 05. 2018

I rozvod bohužel patří k životu. A je jich čím dál víc! Potvrzují to nejenom životní příběhy, o kterých denně slýcháváme, ale i statistiky. Z „černých manželských kronik“ totiž jasně vyplývá, že rozvodovost moderních svazků se pohybuje mezi 45 a 50 procenty, což je poměrně havarijní stav. Co za tím stojí? Podle odborníků bývají kromě nevěry častým důvodem milostného rozkolu i tyhle šokující faktory!

Abstinence jako něco, co je špatně

Ještě před pár lety byl alkohol považován za nepřítele lidského zdraví, metlu existence i trestuhodnou neřest. Postupem času nad ním však lékaři přimhouřili oko s tím, že pokud se pije s mírou, tlumí deprese, pomáhá s hubnutím, a dokonce prý zpomaluje stárnutí. Tím ale výčet jeho pozitiv překvapivě nekončí. Závěry kontroverzní americké studie zveřejněné v časopise Journals of Gerontology sdělují, že dvojice, které spolu konzumují alkohol, bývají stabilnější, harmoničtější a spokojenější, a proto se méně často rozcházejí. Může tedy za vztahové karamboly abstinence? Asi se to nedá vyloučit…

Geny, které nejdou zapřít

Do jaké míry rodinné vztahy jedince ovlivňují délku jeho manželství? Na tuto otázku našel odpověď výzkum publikovaný v magazínu Journal of Family. Jeho poznatky sdělují, že má-li člověk odloučené rodiče, pravděpodobnost, že ho potká stejný osud, nabírá čtyřicetiprocentní obrátky. V případě, že se dotyčný skutečně rozvede a skočí do chomoutu znovu, se riziko rozvodu dotýká bezmála 100 procent. Alespoň takový je názor expertů!

Soužití na psí knížku

Drtivá většina dvojic spolu ještě před svatbou nějakou dobu žijí, než se vypraví k oltáři. Je to vlastně úplně normální a zcela běžné. Ale pozor, zdaleka ne přínosné. Pobývat spolu pod jednou střechou „na zkoušku“ má prý drtivé následky.

„Pravda je taková, že čím více lidí preferuje společnou domácnost bez sňatku, tím menší je pravděpodobnost, že manželství vydrží. Partnerství po svatbě už není něco zvláštního a jedinečného, co má mezi oběma zúčastněnými hluboký a citový význam,“ připouští psycholog Stanley Scott, který působí na Denverské univerzitě v americkém Coloradu. No, jistý se tedy dnes nemůže být asi vůbec nikdo…

K TÉMATU  Mami, bolí mě břicho, nemůžu do školy. Jak poznat a reagovat na vypočítavou lež dětí

Který důvod k rozvodu vás nejvíce překvapil?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.

Nepřehlédněte

Meghan Markle, Vévodkyně ze Sussexu, si během svého partnerství a manželství s princem Harrym dokázala znepřátelit řadu příznivců královské rodiny. Čím je kontroverzní Američanka proti sobě poštvala?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek