Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
Nečekané faktory vedoucí k rozvodu
zdroj: 123RF.com

28. 05. 2018

28. 05. 2018

I rozvod bohužel patří k životu. A je jich čím dál víc! Potvrzují to nejenom životní příběhy, o kterých denně slýcháváme, ale i statistiky. Z „černých manželských kronik“ totiž jasně vyplývá, že rozvodovost moderních svazků se pohybuje mezi 45 a 50 procenty, což je poměrně havarijní stav. Co za tím stojí? Podle odborníků bývají kromě nevěry častým důvodem milostného rozkolu i tyhle šokující faktory!

Abstinence jako něco, co je špatně

Ještě před pár lety byl alkohol považován za nepřítele lidského zdraví, metlu existence i trestuhodnou neřest. Postupem času nad ním však lékaři přimhouřili oko s tím, že pokud se pije s mírou, tlumí deprese, pomáhá s hubnutím, a dokonce prý zpomaluje stárnutí. Tím ale výčet jeho pozitiv překvapivě nekončí. Závěry kontroverzní americké studie zveřejněné v časopise Journals of Gerontology sdělují, že dvojice, které spolu konzumují alkohol, bývají stabilnější, harmoničtější a spokojenější, a proto se méně často rozcházejí. Může tedy za vztahové karamboly abstinence? Asi se to nedá vyloučit…

Geny, které nejdou zapřít

Do jaké míry rodinné vztahy jedince ovlivňují délku jeho manželství? Na tuto otázku našel odpověď výzkum publikovaný v magazínu Journal of Family. Jeho poznatky sdělují, že má-li člověk odloučené rodiče, pravděpodobnost, že ho potká stejný osud, nabírá čtyřicetiprocentní obrátky. V případě, že se dotyčný skutečně rozvede a skočí do chomoutu znovu, se riziko rozvodu dotýká bezmála 100 procent. Alespoň takový je názor expertů!

Soužití na psí knížku

Drtivá většina dvojic spolu ještě před svatbou nějakou dobu žijí, než se vypraví k oltáři. Je to vlastně úplně normální a zcela běžné. Ale pozor, zdaleka ne přínosné. Pobývat spolu pod jednou střechou „na zkoušku“ má prý drtivé následky.

„Pravda je taková, že čím více lidí preferuje společnou domácnost bez sňatku, tím menší je pravděpodobnost, že manželství vydrží. Partnerství po svatbě už není něco zvláštního a jedinečného, co má mezi oběma zúčastněnými hluboký a citový význam,“ připouští psycholog Stanley Scott, který působí na Denverské univerzitě v americkém Coloradu. No, jistý se tedy dnes nemůže být asi vůbec nikdo…

K TÉMATU  Syndrom prázdného hnízda - jak se cítíme po odchodu dětí z domu?

Který důvod k rozvodu vás nejvíce překvapil?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek