Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
Nečekané faktory vedoucí k rozvodu
zdroj: 123RF.com

28. 05. 2018

28. 05. 2018

I rozvod bohužel patří k životu. A je jich čím dál víc! Potvrzují to nejenom životní příběhy, o kterých denně slýcháváme, ale i statistiky. Z „černých manželských kronik“ totiž jasně vyplývá, že rozvodovost moderních svazků se pohybuje mezi 45 a 50 procenty, což je poměrně havarijní stav. Co za tím stojí? Podle odborníků bývají kromě nevěry častým důvodem milostného rozkolu i tyhle šokující faktory!

Abstinence jako něco, co je špatně

Ještě před pár lety byl alkohol považován za nepřítele lidského zdraví, metlu existence i trestuhodnou neřest. Postupem času nad ním však lékaři přimhouřili oko s tím, že pokud se pije s mírou, tlumí deprese, pomáhá s hubnutím, a dokonce prý zpomaluje stárnutí. Tím ale výčet jeho pozitiv překvapivě nekončí. Závěry kontroverzní americké studie zveřejněné v časopise Journals of Gerontology sdělují, že dvojice, které spolu konzumují alkohol, bývají stabilnější, harmoničtější a spokojenější, a proto se méně často rozcházejí. Může tedy za vztahové karamboly abstinence? Asi se to nedá vyloučit…

Geny, které nejdou zapřít

Do jaké míry rodinné vztahy jedince ovlivňují délku jeho manželství? Na tuto otázku našel odpověď výzkum publikovaný v magazínu Journal of Family. Jeho poznatky sdělují, že má-li člověk odloučené rodiče, pravděpodobnost, že ho potká stejný osud, nabírá čtyřicetiprocentní obrátky. V případě, že se dotyčný skutečně rozvede a skočí do chomoutu znovu, se riziko rozvodu dotýká bezmála 100 procent. Alespoň takový je názor expertů!

Soužití na psí knížku

Drtivá většina dvojic spolu ještě před svatbou nějakou dobu žijí, než se vypraví k oltáři. Je to vlastně úplně normální a zcela běžné. Ale pozor, zdaleka ne přínosné. Pobývat spolu pod jednou střechou „na zkoušku“ má prý drtivé následky.

„Pravda je taková, že čím více lidí preferuje společnou domácnost bez sňatku, tím menší je pravděpodobnost, že manželství vydrží. Partnerství po svatbě už není něco zvláštního a jedinečného, co má mezi oběma zúčastněnými hluboký a citový význam,“ připouští psycholog Stanley Scott, který působí na Denverské univerzitě v americkém Coloradu. No, jistý se tedy dnes nemůže být asi vůbec nikdo…

K TÉMATUBudujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Který důvod k rozvodu vás nejvíce překvapil?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?

Nepřehlédněte

Rožnov pod Radhoštěm je krásné malebné město v srdci Beskyd. Je zde mnoho památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Nachází se tu také mnoho sportovišť a míst, na něž byste se s dětmi měli určitě vydat. Pokud se tedy chystáte na dovolenou směr Valašské Beskydy, určitě nepřehlédněte naše tipy.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek