Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Nejlepší knihy nejen pro děti

Knížky pro děti jsou nejen zábavným zdrojem pro trávení volného času, ale také přínosným nástrojem pro rozvoj dětského myšlení a fantazie. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších knih, které nejenže děti baví, ale také jim pomáhají rozvíjet se.
čtení knih
friends with book

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry

Tento klasický příběh o malém chlapci z jiné planety, který hledá smysl života, je nezbytnou součástí knihovny každého dítěte. Malý princ učí děti o lásce, přátelství a důležitosti vnímání světa kolem sebe.

Harry Potter a kámen mudrců – J.K. Rowling

První díl Harryho Pottera je klasickou fantasy knihou, která děti vtáhne do světa kouzel a dobrodružství. Harryho Pottera doprovázejí jeho noví přátelé, Ron a Hermiona, při hledání kouzelného kamene, který umožňuje neomezené bohatství a nesmrtelnost.

Pippi Dlouhá Punčocha – Astrid Lindgrenová

Tato klasická dětská kniha pojednává o malé dívce jménem Pippi, která je plná dobrodružství a neuvěřitelných schopností. Děti se dozví o Pippině schopnosti porazit lupiče a zachránit své přátele.

Jak vycvičit draka – Cressida Cowellová

Tato kniha pojednává o Hikkovi, který se musí naučit vycvičit draka, aby dokázal bojovat proti jeho kmeni. Tato kniha je nejen zábavná, ale také učí děti o přátelství a toleranci k odlišnostem.

Čaroděj ze země Oz – L. Frank Baum

Tento klasický příběh o malé dívce jménem Dorothy, která se ocitne v zemi Oz, je plný dobrodružství a kouzel. Děti se dozví o Dorothyině putování kouzelnou zemí, kde potkává nové přátele a zjišťuje, že domov je to nejlepší místo na světě.

Nechte to na dětské fantazii

Tyto knihy jsou jen několik z mnoha skvělých knih pro děti, které vás mohou zajímat. Pokud hledáte inspiraci pro své dítě, doporučujeme vám navštívit knihkupectví nebo knihovnu, ať už fyzicky, či online, a nechat své dítě vybrat si něco, co ho zaujme. Nejlepší knihy pro děti jsou ty, které je baví a přitom rozvíjejí jejich fantazii a myšlení.

V knihách se skrývají světy plné dobrodružství, fantazie a inspirace. Ať už hledáte knihu pro dítě, nebo pro sebe, nenechte si ujít příležitost objevit nové světy a příběhy. Knížky pro děti jsou základem pro rozvoj dětského myšlení a fantazie a mohou dětem poskytnout mnoho hodnotných zážitků.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Nepřehlédněte

S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek