Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Koitální sblížení: Nový rozměr sexuálního spojení, díky kterému konečně dosáhnete orgasmu

Takzvané koitální sblížení představuje zajímavou techniku, která může ještě vylepšit vaše sexuální zážitky. Setkat se lze také s názvem koitální vyrovnávání, tento termín je označován také zkratkou CAT z anglického coital alignment technique.
koitální
ilustrační obrázek

04. 07. 2023

Koitální vyrovnávání

Obecně lze říci, že koitální technika představuje sexuální polohu, u které je prioritou stimulace klitorisu. Na první pohled se jedná o klasickou misionářskou polohu, ovšem je o kus vylepšená. Byla vymyšlena zejména pro ženy, které mají problém s dosáhnutím orgasmu pouze vaginální penetrací.

Při koitálním sblížení je využívána stimulace klitorisu v kombinaci s vaginální penetrací. Jde tak o ještě lepší zážitek, silnější stimulaci a snadnější vyvrcholení – zejména pro ženu.

Jak se liší od standardního misionáře?

Misionář je klasika, CAT se mu výrazně podobá. Ovšem zatímco při běžném sexu se mnohdy soustředíme pouze na samotný průnik a přirážení, při koitálním sblížení je kladen důraz na mnohem více pohybů a tření. Prioritou tedy není vaginální penetrace, ale stimulace klitorisu – ten je drážděn penisem, či případně sexuální hračkou.

Tuto polohu může vyzkoušet v podstatě kdokoli. Vhodná je navíc i pro ty, které trápí nějaká forma sexuální dysfunkce. Technika je totiž navržena pro lidi, kteří mají potíže s vyvrcholením při běžném sexu. Stimulace klitorisu usnadňuje dosažení orgasmu, kromě toho může také pomoci omezit předčasnou ejakulaci u mužů.

Pozornost totiž není věnována klasickým pohybům dovnitř a ven, ale intimnějšímu spojení a stimulaci. Odvedením pozornosti od přirážení tak lze oddálit ejakulaci – a oba partneři si mohou užít větší uspokojení.

Jak na koitální sblížení

Dosáhnout koitálního sblížení není příliš složité. Základem je klasický misionář, žena by měla ležet na zádech s mírně rozkročenýma nohama. Muž je nahoře, jeho hrudník by měl být v jedné rovině s rameny ženy, je tedy o něco výše než při misionářské pozici. Poté může muž opatrně položit svou váhu na ženu – tím dochází ke sblížení a je umožněno klíčové tření genitálií.

K TÉMATU  Známá značka produktů pro muže eJoy® přichází s jedinečnou akcí. Využijte speciální 20% "korona slevu"

Je důležité myslet na to, že cílem není penetrace, ale citlivá stimulace klitorisu. Není tedy kam spěchat, je vhodné začít třením či mírným průnikem. Penis by se přitom měl třít o klitoris.

sex
Misionář nemusí být nuda.

Tipy pro správnou polohu

Základní misionářská poloha je poměrně intuitivní a není složitá. CAT sice taky není náročné, ale mohou přijít vhod určité tipy a triky, jak dosáhnout ideální pozice pro perfektní stimulaci.

  • Jednou z velmi důležitých věcí je úhel. Žena by měla lehce naklonit boky a stehna, úhel by však neměl být vyšší než 45 °. Umožní tak lepší polohování partnerovi a snazší pohyby pánve.
  • Pomoci mohou také polštáře. Stačí umístit jeden polštář pod kostrč ženy, hledání pohodlné pozice a toho pravého úhlu tak bude jednodušší a pohodlnější.
  • Pohybujte se střídavě. Místo přirážení se může jeden z partnerů pohybovat nahoru, zatímco druhý bude pánví pohybovat dolů. Zkuste střídat pohyby v různých směrech pro ještě větší stimulaci klitorisu.
  • Dodržujte tempo – na rozdíl od základní misionářské polohy, která může být rychlá, funguje koitální sblížení nejlépe v pomalém a kontrolovaném tempu.

Koitální spojení naopak

Nabízí se i možná alternativa, pokud vás klasický misionář nebaví. Žena může být nahoře – namísto toho, aby však byla výše jako muž, měla by se naopak posunout o kus níž. Tím lze dosáhnout lepší stimulace klitorisu penisem.

Pro ještě intenzivnější zážitek můžete zařadit i různé sexuální hračky pro lepší stimulaci. Také je vhodné zaměřit se na další erotogenní zóny, objevte ta pravá místa – může jít o uši, vnitřní stranu paží a podobně. Experimentovat lze různě, vždy však myslete na to, že cílem je pomalé a intimní spojení, kdy hlavní roli hraje vnější stimulace genitálií, zejména klitorisu. Právě to umožňuje intenzivnější orgasmus.

K TÉMATU  Přátelé partnera jako strašák čerstvého vztahu. Jak se s nimi sblížit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pravidla chování po sexu: Tyhle věci ”hned po” nikdy nedělejte. Muži je bytostně nesnáší

Sexuální poloha vám napoví, koho máte doma. Víte, jak to má nejradši? Pak už víc vědět nepotřebujete

Zdroje článku:
www.jstor.org
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?

Nepřehlédněte

Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek