Středa , 17. 07. 2024

Martina

Koitální sblížení: Nový rozměr sexuálního spojení, díky kterému konečně dosáhnete orgasmu

Takzvané koitální sblížení představuje zajímavou techniku, která může ještě vylepšit vaše sexuální zážitky. Setkat se lze také s názvem koitální vyrovnávání, tento termín je označován také zkratkou CAT z anglického coital alignment technique.
koitální
ilustrační obrázek

04. 07. 2023

Koitální vyrovnávání

Obecně lze říci, že koitální technika představuje sexuální polohu, u které je prioritou stimulace klitorisu. Na první pohled se jedná o klasickou misionářskou polohu, ovšem je o kus vylepšená. Byla vymyšlena zejména pro ženy, které mají problém s dosáhnutím orgasmu pouze vaginální penetrací.

Při koitálním sblížení je využívána stimulace klitorisu v kombinaci s vaginální penetrací. Jde tak o ještě lepší zážitek, silnější stimulaci a snadnější vyvrcholení – zejména pro ženu.

Jak se liší od standardního misionáře?

Misionář je klasika, CAT se mu výrazně podobá. Ovšem zatímco při běžném sexu se mnohdy soustředíme pouze na samotný průnik a přirážení, při koitálním sblížení je kladen důraz na mnohem více pohybů a tření. Prioritou tedy není vaginální penetrace, ale stimulace klitorisu – ten je drážděn penisem, či případně sexuální hračkou.

Tuto polohu může vyzkoušet v podstatě kdokoli. Vhodná je navíc i pro ty, které trápí nějaká forma sexuální dysfunkce. Technika je totiž navržena pro lidi, kteří mají potíže s vyvrcholením při běžném sexu. Stimulace klitorisu usnadňuje dosažení orgasmu, kromě toho může také pomoci omezit předčasnou ejakulaci u mužů.

Pozornost totiž není věnována klasickým pohybům dovnitř a ven, ale intimnějšímu spojení a stimulaci. Odvedením pozornosti od přirážení tak lze oddálit ejakulaci – a oba partneři si mohou užít větší uspokojení.

Jak na koitální sblížení

Dosáhnout koitálního sblížení není příliš složité. Základem je klasický misionář, žena by měla ležet na zádech s mírně rozkročenýma nohama. Muž je nahoře, jeho hrudník by měl být v jedné rovině s rameny ženy, je tedy o něco výše než při misionářské pozici. Poté může muž opatrně položit svou váhu na ženu – tím dochází ke sblížení a je umožněno klíčové tření genitálií.

K TÉMATU  Masturbace je zdraví prospěšná! Chrání i před rakovinou. Potvrdili to sexuologové! Zapomeňte na mýty z minulosti a odvažte se

Je důležité myslet na to, že cílem není penetrace, ale citlivá stimulace klitorisu. Není tedy kam spěchat, je vhodné začít třením či mírným průnikem. Penis by se přitom měl třít o klitoris.

sex
Misionář nemusí být nuda.

Tipy pro správnou polohu

Základní misionářská poloha je poměrně intuitivní a není složitá. CAT sice taky není náročné, ale mohou přijít vhod určité tipy a triky, jak dosáhnout ideální pozice pro perfektní stimulaci.

  • Jednou z velmi důležitých věcí je úhel. Žena by měla lehce naklonit boky a stehna, úhel by však neměl být vyšší než 45 °. Umožní tak lepší polohování partnerovi a snazší pohyby pánve.
  • Pomoci mohou také polštáře. Stačí umístit jeden polštář pod kostrč ženy, hledání pohodlné pozice a toho pravého úhlu tak bude jednodušší a pohodlnější.
  • Pohybujte se střídavě. Místo přirážení se může jeden z partnerů pohybovat nahoru, zatímco druhý bude pánví pohybovat dolů. Zkuste střídat pohyby v různých směrech pro ještě větší stimulaci klitorisu.
  • Dodržujte tempo – na rozdíl od základní misionářské polohy, která může být rychlá, funguje koitální sblížení nejlépe v pomalém a kontrolovaném tempu.

Koitální spojení naopak

Nabízí se i možná alternativa, pokud vás klasický misionář nebaví. Žena může být nahoře – namísto toho, aby však byla výše jako muž, měla by se naopak posunout o kus níž. Tím lze dosáhnout lepší stimulace klitorisu penisem.

Pro ještě intenzivnější zážitek můžete zařadit i různé sexuální hračky pro lepší stimulaci. Také je vhodné zaměřit se na další erotogenní zóny, objevte ta pravá místa – může jít o uši, vnitřní stranu paží a podobně. Experimentovat lze různě, vždy však myslete na to, že cílem je pomalé a intimní spojení, kdy hlavní roli hraje vnější stimulace genitálií, zejména klitorisu. Právě to umožňuje intenzivnější orgasmus.

K TÉMATU  Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pravidla chování po sexu: Tyhle věci ”hned po” nikdy nedělejte. Muži je bytostně nesnáší

Sexuální poloha vám napoví, koho máte doma. Víte, jak to má nejradši? Pak už víc vědět nepotřebujete

Zdroje článku:
www.jstor.org
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Upevnit do stojanu, vytáhnout krabice s ozdobami a pustit se do díla. První jdou na řadu světýlka! Někdo si ale na stromku postaví Betlém a vláček. Podívejte se na video.
Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
Když jsme se s manželem nastěhovali do nového domu po rekonstrukci, pořád se nám na něm něco nezdálo. Sem tam se ozývaly zvláštní loupavé zvuky - a omítka se loupala na místech, kde nebyl žádný důvod k vlhkosti. Nakonec jsme v domě prostě a jednoduše necítili dobře. Tenkrát jsme spojení "energetický úklid" vůbec neznali.
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Jiří Korn dnes slaví 75. narozeniny a stále patří mezi nejvýraznější osobnosti českého showbyznysu. Od svých hudebních začátků v rockové kapele Rebels až po současnou sólovou kariéru prokázal svůj mimořádný talent a všestrannost. Na pódiu září nejen jako zpěvák, ale i tanečník a herec.
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.

Výběr článků

Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop na další pracovní týden. Myslete na své zdraví a zbytečně se nestresujte, nepomůže to ničemu. Na co si dát pozor a co můžete očekávat?
Nevěra zasáhne fatálně každý vztah. Může však být také poučením a východiskem pro vybudování vztahu lepšího.
Design stodoly využívá délku domu a umožňuje naplno maximalozovat výhledy ven a přirozené osvětlení uvnitř domu. Stealth Farmhouse je prostě úžasný. Chlubí se bezúdržbovými obklady, a uvnitř naleznete mimo jiné i čtyři ložnice a tři koupelny. Okna jsou orientována na sever

Nepřehlédněte

Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek