Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Jak vybrat matraci pro dítě? Důležité parametry, které nesmíte při výběru podcenit

Dětská postýlka by nebyla kompletní bez dětské matrace. Jak ale matraci pro dítě vybrat a dopřát mu tak během spánku co nejlepší podmínky a bezpečí? S výběrem nejlepší dětské matrace se pojí celá řada tipů a doporučení, kterými byste se měli řídit.

Jaké typy existují, podle čeho můžeme matrace rozdělit, proč je důležité zvolit vhodnou tuhost a co dalšího, kromě kvalitní matrace, nesmí v dětské postýlce chybět?

Jak na výběr dětské matrace


Jak vybrat matraci do dětské postýlky? Kromě rozměru, jenž bude kompaktní s velikostí postele, je nutné zaměřit se na několik dalších vlastností. Konkrétně tedy na tuhost, ta je v případě dětské matrace obzvláště důležitá, ale také na materiál, snadnou odnímatelnost potahu a v neposlední řadě na její nosnost a kompatibilitu s roštem. Jak neudělat při výběru chybu? Řiďte se následujícími doporučeními.

Typy dětských matrací


Víte, jaké existují typy? Matrace můžeme dělit podle několika kritérií:
● podle materiálu
● tvrdosti
● rozměrů.

Materiál dětské matrace


Pokládáte si otázku: Jakou matraci do dětské postýlky? Z pohledu materiálu je nejlepší volbou dětská matrace, jež je prodyšná, tudíž může skvěle odvádět vlhkost a nebudou se v ní tak tvořit plísně. Dětem, které trpí alergiemi, dopřejte modely vyrobené ze speciálních antibakteriálních materiálů. Během spánku je tak nebudou jejich alergie trápit a dopřejí si ničím nerušené snění.

Tvrdost dětské matrace


Jak jsme již naznačili, tvrdost je v souvislosti s matracemi pro děti obzvláště důležitá. Pro zdravý spánek dětí jsou nejlepší volbou tvrdé matrace. Proč? Tento typ má pozitivní vliv na vývoj páteře a u mininek může zabránit vzniku náhlého úmrtí kojence. Měkké verze neposkytují dětskému tělu dostatečnou oporu, a naopak mohou znemožnit dítěti dýchání, což je může ohrozit na životě.

matrace pro děti

Rozměry dětské matrace


Aby byla matrace do dětské postýlky zcela vyhovující, nesmíte samozřejmě podcenit ani její rozměry.

● Pro miminka a děti do tří let se doporučuje dětská matrace 120×60 cm. Pokud ale dítě roste jako z vody, můžete ji vyměnit za verzi 140 x 60 cm.
● Matrace pro předškoláka by měla mít rozměry 140 x 60 cm.
● Ideální matrace pro školáka, z pohledu rozměrů, je stejná, jako pro dospělého, a proto je zcela běžné pořídit školákovi klasický model 200 x 90 cm.

K TÉMATU  6 důvodů, proč chlap nechce mít dítě

Výška dětské matrace bývá nižší, oproti verzi pro dospělého. Doporučení zní, že by měla splňovat výšku 10 centimetrů. U dospělých je doporučená výška dvojnásobná.

matrace pro děti

Chránič matrace do dětské postýlky


Nyní již víte, jak vybrat matraci do dětské postýlky, ale tím seznam vašich úkolů rozhodně nekončí. Aby totiž nedošlo k poškození matrace při první nehodě, důležité je také pořídit si chránič. Tak vás nerozhodí nehoda s plenkou ani poslintaná matrace. Nezáleží na tom, zda se u vás doma vyskytuje dětská postel s matrací a roštem nebo dětská postel se zábranou a matrací, chránič totiž využijete v obou případech.

Dopřejte svému dítěti ničím nerušený a naprosto pohodlný spánek. Nezáleží na tom, zda máte doma novorozence, kojence, předškoláka či školáka – kvalitní matraci si totiž dítě zaslouží v každém věku. Má totiž vliv na správný vývoj páteře a může předcházet řadě komplikací, k nimž může u dětí dojít.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
Omamná vůně konvalinky přivábí mnohé zahrádkáře k tomu, aby si tuto krásku pozvali ke svému prahu. Když si ji ale přinesete domů, může se vám z toho pořádně zatočit hlava. Co konvalinka obsahuje a opravdu je jedem naší zahrádky?
Celé léto jste strávila v teniskách, protože vám sráží sebevědomí neposlušný vbočený palec? Nechodíte kvůli němu ani na pedikúru? V tom případě vám prozradíme, jak na něj vyzrát, abyste další léto byla do sandálů připravená.
O tom, že věk je jen číslo, by mohly tyto dámy napsat dlouhé knihy. Samozřejmě to nemají zadarmo, ale jejich úsilí je nekonečné - a výsledek … famózní. Podívejte se na tyto super samice, kterým by padesát netipoval nikdo z nás! Na konci článku vás čeká naprostá pecka!
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Už druhý rok jsou hitem podzimu a zimy úpletové šaty. Tento velký trend přinášejí všechny značky a tak není nouze vybrat si z mnoha modelů, střihů, barev i materiálů.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Následujete každoroční trendy předních designérů z Česka i celého světa? Pak se letos budete divit. Stříbrné barvě totiž odzvonilo. Co ji nahradí?
Hledáte ten nejlepší šampon právě pro váš typ vlasů? A ráda byste našla kondicionér, který nebude pokožku hlavy zbytečně mastit? Pak bude nejlepší, když si veškeré ingredience do šamponu a kondicionéru vyberete sama podle vlastní potřeby.
Alternativní způsoby bydlení si lze představit různě, možností je skutečně celá řada. Nemusíte se přitom cítit nepohodlně nebo se vzdát svého komfortu. Alternativní bydlení ale dnes již nepředstavuje jen způsob, jak ušetřit finance. Jde také o udržitelný způsob bydlení, který šetří naši planetu.

Výběr článků

Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.

Nepřehlédněte

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek