Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak vybrat matraci pro dítě? Důležité parametry, které nesmíte při výběru podcenit

Dětská postýlka by nebyla kompletní bez dětské matrace. Jak ale matraci pro dítě vybrat a dopřát mu tak během spánku co nejlepší podmínky a bezpečí? S výběrem nejlepší dětské matrace se pojí celá řada tipů a doporučení, kterými byste se měli řídit.

Jaké typy existují, podle čeho můžeme matrace rozdělit, proč je důležité zvolit vhodnou tuhost a co dalšího, kromě kvalitní matrace, nesmí v dětské postýlce chybět?

Jak na výběr dětské matrace


Jak vybrat matraci do dětské postýlky? Kromě rozměru, jenž bude kompaktní s velikostí postele, je nutné zaměřit se na několik dalších vlastností. Konkrétně tedy na tuhost, ta je v případě dětské matrace obzvláště důležitá, ale také na materiál, snadnou odnímatelnost potahu a v neposlední řadě na její nosnost a kompatibilitu s roštem. Jak neudělat při výběru chybu? Řiďte se následujícími doporučeními.

Typy dětských matrací


Víte, jaké existují typy? Matrace můžeme dělit podle několika kritérií:
● podle materiálu
● tvrdosti
● rozměrů.

Materiál dětské matrace


Pokládáte si otázku: Jakou matraci do dětské postýlky? Z pohledu materiálu je nejlepší volbou dětská matrace, jež je prodyšná, tudíž může skvěle odvádět vlhkost a nebudou se v ní tak tvořit plísně. Dětem, které trpí alergiemi, dopřejte modely vyrobené ze speciálních antibakteriálních materiálů. Během spánku je tak nebudou jejich alergie trápit a dopřejí si ničím nerušené snění.

Tvrdost dětské matrace


Jak jsme již naznačili, tvrdost je v souvislosti s matracemi pro děti obzvláště důležitá. Pro zdravý spánek dětí jsou nejlepší volbou tvrdé matrace. Proč? Tento typ má pozitivní vliv na vývoj páteře a u mininek může zabránit vzniku náhlého úmrtí kojence. Měkké verze neposkytují dětskému tělu dostatečnou oporu, a naopak mohou znemožnit dítěti dýchání, což je může ohrozit na životě.

matrace pro děti

Rozměry dětské matrace


Aby byla matrace do dětské postýlky zcela vyhovující, nesmíte samozřejmě podcenit ani její rozměry.

● Pro miminka a děti do tří let se doporučuje dětská matrace 120×60 cm. Pokud ale dítě roste jako z vody, můžete ji vyměnit za verzi 140 x 60 cm.
● Matrace pro předškoláka by měla mít rozměry 140 x 60 cm.
● Ideální matrace pro školáka, z pohledu rozměrů, je stejná, jako pro dospělého, a proto je zcela běžné pořídit školákovi klasický model 200 x 90 cm.

K TÉMATU  CBD konopný olej je lékem na všechno

Výška dětské matrace bývá nižší, oproti verzi pro dospělého. Doporučení zní, že by měla splňovat výšku 10 centimetrů. U dospělých je doporučená výška dvojnásobná.

matrace pro děti

Chránič matrace do dětské postýlky


Nyní již víte, jak vybrat matraci do dětské postýlky, ale tím seznam vašich úkolů rozhodně nekončí. Aby totiž nedošlo k poškození matrace při první nehodě, důležité je také pořídit si chránič. Tak vás nerozhodí nehoda s plenkou ani poslintaná matrace. Nezáleží na tom, zda se u vás doma vyskytuje dětská postel s matrací a roštem nebo dětská postel se zábranou a matrací, chránič totiž využijete v obou případech.

Dopřejte svému dítěti ničím nerušený a naprosto pohodlný spánek. Nezáleží na tom, zda máte doma novorozence, kojence, předškoláka či školáka – kvalitní matraci si totiž dítě zaslouží v každém věku. Má totiž vliv na správný vývoj páteře a může předcházet řadě komplikací, k nimž může u dětí dojít.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek