Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Kapsulový šatník: Jak dokáže usnadnit život?

V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?

Co je to kapsulový šatník?

Módní minimalismus a udržitelnost jsou v poslední době četně skloňovanými pojmy. Mezi tyto termíny bezesporu patří i kapsulový šatník. Co to ale vlastně je? Ve zkratce jde o to, že rozhodnete-li se pro kapsulový šatník, vlastnit budete jen omezené množství oblečení. Místo nekonečných komínků plných nepotřebného oblečení se tak budete soustředit na univerzální kusy, které jsou dobře kombinovatelné mezi sebou. Cílem je vytvořit funkční šatník, který v sobě skrývá mnoho výhod – usnadní vaše rozhodování ráno při oblékání a současně minimalizuje zmatek ve vašem šatníku. V neposlední řadě ale také předejdete bezhlavému nakupování oblečení, které ve skutečnosti neunosíte. Výhody kapsulového šatníku by ale vystačily na pořádně dlouhý seznam. Co všechno získáte, pokud se pro minimalismus rozhodnete? 

šatník

Výhody kapsulového šatníku

Úspora času
S kapsulovým šatníkem nemusíte dlouho přemýšlet nad tím, co si obléknout. Všechny kusy ve vaší skříni by se totiž měly dobře kombinovat, což znamená, že můžete rychle vytvořit stylový outfit hodný jakékoliv situaci.

Méně stresu
S omezeným množstvím oblečení nemusíte řešit zbytečné rozhodování. Váš šatník bude obsahovat jen to, co máte rádi a co vám sluší, což snižuje stres z nepořádku a neorganizovanosti vašeho šatníku.

Méně nakupování
S kapsulovým šatníkem se soustředíte na kvalitu místo kvantity. To znamená méně času strávených na nákupech a méně peněz utracených za nové kousky. 

Udržitelnost
Minimalistický přístup k šatníku znamená méně konzumu, tento směr také snižuje tlak na životní prostředí. Kvalitní kusy, které budou součástí vašeho nového šatníku, jsou často vyrobeny tak, aby vám v šatníku vydržely déle. Chcete-li se vyhnout zbytečným a neuváženým nákupům, vsaďte na tento směr.

šatník

Jak začít s kapsulovým šatníkem?

Pokud se i vám myšlenka kapsulového šatníku líbí, je čas na revoluci ve vaší skříni. Obvykle se doporučuje začít s počtem okolo třiceti kusů oblečení, a to včetně bot a doplňků. Vyberte několik základních barev, které společně dobře ladí. Tím si usnadníte možnosti jejich kombinování. Zahrňte do svého šatníku základní kusy jako trička, košile, dámské džíny, kalhoty, sukně a šaty. Také nezapomeňte na vhodné svršky, které využijete v různých podnebních podmínkách. Zaměřte se na kvalitní kusy, které jsou dobře ušité a budou vám sloužit dlouhou dobu. Každou sezónu můžete přehodnotit svůj kapsulový šatník, vyřadit nepoužívané kusy a přidat nějaké nové. Oblečení ve skříni můžete navíc třídit dle aktuálního období. 

K TÉMATU  Vypracované břicho: cvičení a strava pro získání plochého břicha u mužů

Minimalismus ve šatníku jako cesta vpřed

Kapsulový šatník je znakem minimalistického přístupu k módě, který si zamilovaly už zástupy lidí před vámi. Usnadňuje život tím, že vám ušetří šetří čas i peníze a současně je šetrný k životnímu prostředí. Vytváření kapsulového šatníku vám může pomoci lépe porozumět vašemu stylu i preferencím, ve kterých možná už nějakou dobu tápete. Nemusíte být zrovna Marie Kondo, abyste se v kapsulovém šatníku našli i vy. Vyzkoušíte tento udržitelný trend i vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Jízda na koni je krásný a dynamický sport, který přitahuje miliony lidí po celém světě. Ať už jezdíme zábavně, rekreačně nebo soutěžně, je důležité mít správné vybavení, které nám umožní dosáhnout nejvyššího výkonu a zároveň nám poskytne pohodlí a bezpečí. Mezi jedno z nejdůležitějších vybavení patří bezpochyby rajtky, což jsou kalhoty speciálně navržené pro jezdce.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?

Nepřehlédněte

Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek