Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Zkoušíme se pravidelně hýbat doma. K čemu pravidelný workout vedl?

Zkoušíme zahnat blbou pachuť dnešní doby pohybem. Když budeme sedět na gauči jako bábovky a sledovat špatné zprávy, rozhodně vám dobře nebude. Čas, který nyní máme, je třeba využít pro dobro věci.
cvičení
Vyzkoušely jsme dvoutýdenní workout z domu. Jaké byly naše pocity? (zdroj foto: pixabay.com)

08. 05. 2020

Zkusily jsme pravidelně cvičit. Každý den. Bez výmluv! Byla to dřina! Jak jsme tento workout prožívaly a k čemu pravidelné cvičení vedlo? Pojďme na to!

Plán zněl jasně – dva týdny poctivé práce

Tak, a je to tady. Rozhodly jsme se, že se budeme pravidelně hýbat doma. Přiměla nás k tomu karanténa, ale popravdě jsme se k tomu „chystaly“ už nejméně dva roky. Nebo pět. To už nikdo neví. Naplánovaly jsme si jasný tréninkový plán, který bude trvat dva týdny. Nic extrémního. Důležité bylo dodržet pravidelné dávky pohybu a odškrtávat si je v kalendáři. Zde je náš rozpis:

Každodenní rutina

Vybraly jsme workout, co zvládneme i v nabitém každodenním programu.

  1. Ráno před odchodem do práce jóga, kterou cvičíme podle videa na YouTube. Má zhruba 45 minut, a je nutné podotknout, že jsme opravdu poctivě cvičily od začátku až do konce.
  • Po příchodu domů relax a domácí povinnosti. Zhruba po hodině doma jdeme na kardio trénink, který má 25 minut. Jedeme opět podle dostupného videa.
  • Večer jsme si ještě daly 10 minut jógy na dobrý spánek.

Dohromady se tedy jedná o necelou hodinku a půl pohybu, který je rozložen do třech cyklů během celého dne.

Naše pocity

Našeho testu se zúčastnily tři naše redaktorky, Jana (26), Erika (43) a Beáta (51). Každá v jiné životní etapě. Byly jsme zvědavé, jak to společně (a vlastně odděleně) zvládneme. Na čem se shodujeme, je celkový dojem po dvoutýdenním workout. Tím, že jsme si samy zvolily výzvu, bylo jednoduché ji dodržet. Nikdo nám nic nepřikazoval.

Jen jsme se na dálku podporovaly a dělaly jsme vtípky o tom, co koho více bolí. Ano, i bolest se dostavila. Abychom se poctivě přiznaly, většina z nás to chtěla po týdnu skončit. Ne snad kvůli tomu, že bychom neměly čas, nebo nás to přestalo bavit. Ale z jednoho prostého důvodu: naše těla nebyla na tak pravidelný pohyb zvyklá, a prostě to občas zabolelo.

K TÉMATU  Jakým způsobem pláž působí na váš mozek i psychiku? A jak je možné, že má léčivou moc?

Vytrvaly jsme, a zřejmě jsme překročili onu magickou linii, o které hovoří mnoho trenérů – když vydržíte dva týdny dřiny, budete konečně moci říct, že se váš svět změnil. A skutečně. Všechny jsme se shodly na tom, že budeme v tréninku pokračovat. Pouze Erika si během cvičení rozbolavěla tělo natolik, že si dá pauzu. Ozvalo se jí totiž staré zranění kotníku, a proto si workout z nás tří nejméně užila.

Takto s námi šel čas

Po čtrnácti dnech jsme se sešly na Skype, abychom si povykládaly o tom, jak nám cvičení šlo. Musíme uznat, že to byla velká životní změna. Vstávat ráno o něco dříve, dát si pak sprchu a vypravit se ven včas, na to je třeba si zvyknout. Naštěstí se dny prodlužují a ranní vstávání nebyl problém. Jana tak ale kvůli dojíždění za prací vstávala už v 5:15. „Ze začátku to byl horor, ale pak jsem zjistila, že se po cvičení cítím příjemně.“

Po prvním týdnu cvičení se ozvaly menší či větší bolesti. Ale my jsme vytrvaly a cvičily dál. Každá svým tepem, každá podle svých časových možností. Děti od Eriky se k workoutu s mámou přidaly také, takže máme další vzorek spokojených cvičitelů. „Nejvíce se mně i dětem líbilo cvičení jógy před spaním. Člověk se opravdu uvolní a zapomene na starosti nebo na věci, které se mu nepovedly. Jde spát s čistým štítem. Tohle je novinka, která naší rodině naprosto sedla.“

Výsledek našeho cvičení je jasný – když vydržíte zhruba první týden přemáhání, začne vás to bavit a poznáte na sobě, jak moc je pro vás pohyb, který si rozvrstvíte do celého dne, prospěšný.

My budeme cvičit dál! Jdete do toho s námi?

K TÉMATU  6 rad jak si užít Vánoce bez stresu a nezbláznit se z toho

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trénink v přírodě neznamená jen letní počasí. Jak zvládnout běh i na podzim a proč nepřestat. Zkuste to tentokrát jinak

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Ach, ti komáři! Letošní rok je na ně obzvlášť bohatý. Koupit si v obchodě repelent je jednoduché, máte široký výběr. A co takhle vyrobit si ho doma? Přírodní repelent vás spolehlivě ochrání nejen před komáry, ale i klíšťaty a dalším hmyzem. Přitom se obejdete bez chemikálií a získáte ochranu i pro citlivou nebo dětskou pokožku.
Už jste slyšeli o naturopatii? Že ne? V tom případě poslouchejte dobře. Možná na alternativní medicínu nevěříte, ale pokud ano, naturopatie vás bude bavit. Existuje už od roku 1936 a je oblíbená hlavně mezi příznivci lidového léčitelství.
Při cestování můžete narazit na takzvané putovní kamínky, které jsou krásné, vkusné, pomalované - tím se liší od ostatních. V Česku jsou doslova fenoménem.
Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Máte pocit, že se točíte v bludném kruhu? Věci se nevyvíjí podle vašich představ? Máte pocit, že všechno je špatně? Že se ostatní mají lépe než vy? Zkuste se uvolnit a nechat všechno být. Hlavně se přestaňte bránit a obviňovat druhé kolem vás.
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.

Výběr článků

Každý z nás má ty nejlepší rady a recepty, jak zvládnout nachlazení. Někdo rovnou běží do lékárny, někdo se uchyluje k tradiční čínské medicíně a někdo sahá po osvědčených dobrých rad našich babiček.
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Prostě jste to přehnala se sluníčkem. Samozřejmě neplánovaně. Voda šplouchala a vy jste usnula na lehátku a teď je vaše pleť totálně zrudlá a spálená. Jak jí pomoci? Jestliže nemáte po ruce speciální poopalovací péči, zkuste domácí zdroje.

Nepřehlédněte

Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek