Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Symbol nekonečného pouta – jak vybrat a nosit snubní prsten?

Snubní prsten je považován za žílu lásky. Nevěsta a ženich si je vzájemně nasazují při svatebním obřadu, jako symbol spojení, věrnosti a lásky. Také by se dal vnímat, jako symbol „vlastnictví”. Prstýnek dává ostatním jasně najevo, že dotyčná osoba není k mání, že už jeho nebo její srdce patří někomu jinému. Jejich symbolika se v průběhu staletí vyvíjela a stále vyvíjí v závislosti na tradicích a kultuře.

05. 04. 2024

U nás jsou snubní prsteny považovány za symbol manželství, do kterého patří věrnost, oddanost, láska a veškeré závazky z toho vyplývající – v nemoci i ve zdraví, v dobrém i ve zlém. Zkrátka, že dva lidé spolu zvládnou veškerou tíhu světa, ale podělí se také o to krásné.

Svatební prsteny s předstihem

Do svazku manželského vstupujeme s tím, že je to na celý život. Proto je i výběr prstýnků pro nevěstu a ženicha velmi důležitou součástí veškerých příprav. Nejpozději tři měsíce před termínem svatby je dobré mít prsteny objednané. A to z toho důvodu, že se do prstýnků velmi často nechává gravírovat text, iniciály či datum. Pokud by došlo při gravírování k chybě (špatné datum či iniciály), musíte mít čas na reklamaci. Nezřídka se také stává, že nesedí velikost. Nechávat to na poslední chvíli by se nemuselo vyplatit.

Jaký materiál vybrat?

Vybírat je možné mezi stříbrem, zlatem, platinou, karbonem, ocelí a dalšími. Častou otázkou bývá, který materiál je nejodolnější a odolá zubu času. Pravda je taková, že se postupem času opotřebují všechny prstýnky, ať už jde o stříbrné nebo nejtvrdší wolframové snubní prsteny. Za jak dlouho se prstýnek opotřebuje je individuální. Pochopitelně svou roli hraje materiál, ale i fakt, zda jej nosí člověk během fyzické práce a sportu či nikoli.

Zdroj foto: vlastní / eppi.cz

Nejčastěji používaným materiálem je pořád zlato, protože mu nechybí půvab a nadčasovost. Používá se bílé i žluté. Dalším kritériem je cenová dostupnost. Cenu ovlivní nejen výběr materiálu, ale množství vzácného kovu, který se při výrobě použije. Dalším faktorem ovlivňujícím cenu jsou gravírované texty, datum, ale i ozdobné rytiny, zda jde o tradiční či netradiční snubní prsteny, vyrobené na zakázku. Nevěsta si může nechat prsten ozdobit i kamínky.

K TÉMATU  Havarijní pojištění si vyřídíte sama a online. Je to snadné, mužskou asistenci netřeba

Na jaké ruce nosit snubní prsten?

Snubní prsten patří do kategorie šperků na celý život. U nás ho muž i žena nosí na levém prsteníčku. Nicméně na prsteníčku pravé ruky se nosí v Gruzii, Makedonii, Bulharsku, Rusku, Řecku, Ukrajině, Srbsku, Norsku, Polsku, Španělsku i v dalších zemích. Často však můžete i u nás potkat ženy, které nosí snubní prsten na pravém prsteníčku a na levém nosí zásnubní. Nebo muže, který nosí prsten zavěšený na stříbrném řetízku, v blízkosti svého srdce. Co si budeme povídat, ne každý muž nosí rád prstýnky a během práce mu může na ruce překážet. V tomto ohledu není žádné nucené pravidlo, které by musel člověk dodržovat.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Tchyně - žena, kterou si v životě rozhodně nevybíráme. A bohužel ne vždy ta, se kterou bychom na rodinné oslavě chtěli sedět poblíž. Nedej bože trávit společně dovolenou nebo dokonce bydlet ve stejném domě.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Ať už je to způsobeno stárnutím, základním stavem kůže či faktory prostředí, trpět suchou kůží je velmi nepříjemné. Doma máme k dispozici mnoho přírodních produktů, o nich ani netušíme, že nám od těchto problémů mohou rychle pomoci. Které jsou ty nejúčinnější?
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 
Umět lyžovat, bruslit. Dnes běžný standard pro mnoho rodin. Ale co když vaše dítě zimní sporty nezajímají? Má k nim odpor? Může se vám podařit ho překonat?
Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.

Výběr článků

Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.

Nepřehlédněte

Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek