Sobota , 26. 11. 2022

Artur

10 termálních míst, kde se vykoupete i v zimě

Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
termální
Ani v zimě se nemusíte vzdávat příjemného venkovního koupání. Poradíme vám, kde se nachází ty nejlepší horké prameny.

02. 11. 2022

02. 11. 2022

1. St. Martins v Rakousku

Nedaleko Neusiedler See leží termální lázně obklopené tou nejčistší přírodou. A potěší vás, že horké prameny, které tu vyvěrají, mívají teplotu až 43 stupňů. Teď už se zbývá jen rozhodnout, jestli se ponořit do jednoho z pěti vnitřních bazénů, nebo nasát atmosféru přírody v jednom ze tří venkovních. V každém případě, o dokonalý zážitek z koupání bude nepochybně postaráno.

2. Přírodní koupaliště Kalameny na Slovensku

Tentokrát zavítáme ke slovenským sousedům, kteří jsou termálními místy doslova proslulí. Spolu se podíváme do obce Kalameny, nedalo koupališť Lúčky a Bešeňová, kde leží jezírko Medokýš.

Úžasně hřejivá voda vás doslova nadchne. Díky tomu, že pochází z hlubokého vrtu (proto má po celý rok nádherných 33 stupňů), oplývá také léčivými schopnostmi, přičemž se využívá při léčbě pohybového ústrojí, gynekologických i urologických problémů. A aby těch benefitů nebylo málo, přidáváme ještě jeden – jezírko leží poblíž sjezdovky s vlekem, takže pokud jste milovníkem lyžovaček, po sportovním výkonu se můžete obratem zrelaxovat v horké vodě.

3. Lázně Luhačovice v Česku

Samozřejmě i u nás se máme čím pochlubit, takže pokud se vám nechce k termálům jezdit příliš daleko, můžete zajet třeba do Luhačovic – populárního lázeňského města v Bílých Karpatech. A opět, nejenže si tu po celý rok užijete hřejivého koupání, ale také si polepšíte z hlediska své plicní kondice. Tohle místo totiž patří k nejlepším evropským místům, které řeší problémy s dýchacími cestami. 

Luhačovice
Lázeňské město Luhačovice bude krásné i v zimě.

4. Lázně Krynica-Zdrój v Polsku

A míříme k dalším sousedům, tentokrát do Polska, kde najdete lázně Krynica s dvou set letou tradicí, které leží kousek od hranic Slovenska. Nádherné město na vás dýchne starodávnou atmosférou, nechybí ani monumentální a historicky laděné lázeňské budovy, které vyniknou díky nádhernému okolí s fontánami a zelení. Kromě toho, že nabízí vyžití z hlediska koupele v horké vodě, má tohle místo další výhodu, kterou oceníte v zimních měsících – kousek od něj totiž najdete pěkný lyžařský areál. 

K TÉMATU  Je tu zas letních zánětů čas!

5. Termály Saturnia v Toskánku

Pokud rádi cestujete a nevadí vám si pro krásné zážitky dojet i o něco dál, pak se vydejte po stopách Itálie, do nádherného Toskánska, kde najdete kaskádovité a zcela přírodní termály. Nutno podotknout, že díky obsažené síře jsou léčivé, a i v zimních měsících poskytnou teplou vodu kolem 37 stupňů. Zkrátka a dobře, tohle je ten pravý ráj na zemi.

6. Lázně Gellért v Budapešti

Opět se podíváme do další země, která z hlediska termálního koupání naprosto vyniká. Ano, zavítáme spolu do hlavního města Maďarska, kde se nachází populární a v secesním slohu postavené blatné lázně Gellért, které pochází už z 15. století. Úžasná je na nich právě teplota vody, která díky horkým pramenům dosahuje 26 až 38 stupňů i v zimních měsících. 

7. Lázně Rajecké Teplice na Slovensku

A zase zpátky na Slovensko, kam pro změnu zavítáme do anticky laděného lázeňského areálu, ve kterém najdete nádhernou přírodu a také úžasně teplé Rajecké jezírko. Kromě toho, že vás voda zahřeje svou teplotou ve výši 38 stupňů, vám pomůže i od řady zdravotních neduhů. Voda je totiž léčivá a poradí si s podpůrnou léčbou pohybového aparátu. 

8. Lázně Berchtesgaden v Německu

Opět další příležitost, jak si v zimě užít lyžovačku a po ní si dopřát hřejivou náruč termální vody. Pokud si s takovou představou notujete, pak určitě zajeďte do Německa, do lyžařského střediska Berchtesgaden, kde najdete nádherný areál včetně bazénů se slanou vodou přímo z Alp. A i ona, nejenže hřeje, má léčivé dovednosti, které ocení vaše pokožka, svaly i imunitní systém. 

Berchtesgaden
Historické město Berchtesgaden vás nadchne nejen horkými prameny.

9. Termály Serre Chevalier ve Francii

Také pohádkové termální středisko v Le Monêtier-les-Bains, které vyniká svými přírodními prameny o teplotě 37 stupňů, může být vaší oblíbenou zastávkou, pokud si v chladných dnech chcete dopřát plavání v teplé vodě. Zde najdete venkovní i vnitřní bazény s léčivou vodou, které prospějí vašim kloubům i svalům. A kromě toho můžete zaplout i do jedinečné jeskyně, která vaše rozjímání podpoří poslechem pěkné hudby. 

K TÉMATU  Děti bohatých hubnou, zatímco ty z chudých poměrů tloustnou. Dlouholetý trend se obrátil. Co je příčinou

10. Lázně Hevíz v Maďarsku

A naši desítku míst ideálních ke koupání zakončíme opět v Maďarsku, pro změnu však v lázeňském komplexu v Hevízu. Tady si můžete koupání vychutnat i v zimě, přičemž teplota vody se pohybuje kolem 25 stupňů. Sirnatá voda je plná minerálů, proto má perfektní léčivé vlastnosti nejen pro pohybový systém, ale dobře si poradí i s gynekologickým či urologickým onemocněním, stejně tak s nervovými chorobami.

Hevíz
Letecký pohled na termální lázně Hevíz v Maďarsku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Termální voda v kosmetice: Reklamní tah, nebo nedoceněný dar přírody?

Maďarsko, země termálních pramenů a lázeňské péče

Zdroje článku:
https://blog.blablacar.cz/blablalife/destinace/vikend/5-termalnich-mest-kde-se-ohrejes, https://www.porovnej24.cz/clanky/termalni-lazne
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?

Nepřehlédněte

Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek