Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2022

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
bydlení
Zdroj fotografií: Pexels.com

Jaký bude rok 2022 podle architektů a designérů?

Do trendů v bydlení pro rok 2022 se i letos promítla pandemie covidu-19. Podle architektů a designérů se proto můžeme těšit třeba na záplavu zelené barvy, která působí příznivě na psychiku. Stejně tak očekávají, že v nadcházejících dvanácti měsících poroste obliba středomořského stylu bydlení, multifunkčního nábytku a vlastnoručních výrobků (neboli DIY).

Obklopte se zelenou barvou

Podle psychologie barev je zelená barvou rovnováhy, spokojenosti a jistoty, spojujeme si ji také s duševní pohodou a zdravím. Hodí se zejména do ložnice a pracovny, použít ji však můžete v kterékoliv místnosti. Vyjímat se bude na zdi, potahu sedací soupravy nebo třeba na drobných dekoracích.

Tip: Myslíte, že by vašemu obývacímu pokoji slušela výrazná zelená pohovka? Prohlédněte si sedací soupravy na Heurece, přečtěte si uživatelské recenze a vyberte si ideální sedačku do svého bytu.

Jako na dovolené

Poslední dva roky cestování příliš nepřejí. Avšak cítit se jako na dovolené můžete, aniž byste opustili svůj byt. Stačí se při jeho zařizování inspirovat středomořským stylem bydlení. Co si pod ním představit? Prim hrají přírodní materiály a tkaniny, květinové a organické vzory, terakota a zdobené dlaždice. Z barev vévodí interiéru především modrá a bílá, elegantně doplněná zelenou nebo oranžovou.

Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jsou odjakživa považovány za místnosti věnované odpočinku. Během pandemie se však mnohé z nich proměnily v domácí kanceláře a posilovny. Zkuste letos navrátit své ložnici její původní účel a opět z ní vytvořit oázu klidu. Postel volte s krytím úložným prostorem tak aby v ložnici nemuselo být příliš nábytku.

Držte se při tom zásad minimalismu a ponechte v ložnici jen to nejnutnější. Nepřehánějte to s dekoracemi ani s výraznými barvami a vzory, které by jen zbytečně odváděly pozornost od spánku. Vsaďte na jistotu a pokoj laďte do světlých a zemitých barev, které působí harmonicky.

K TÉMATUČištění pračky snadno a rychle!

Multifunkční a mobilní nábytek

Během pandemie se většina aktivit přesunula do domácností, ze kterých se v podstatě přes noc stalo pracoviště, školka a škola, posilovna a závodní jídelna v jednom. Zvlášť větší rodiny brzy zjistily, že jejich byt jim neposkytuje ani zdaleka tolik prostoru a soukromí, kolik by potřebovaly. S tím souvisí vzrůstající zájem o všestranný a mobilní nábytek, který zastane hned několik funkcí naráz a lze ho podle potřeby přesouvat z místa na místo.

Tip: Trendem jsou rovněž propojené prostory, které jsou však multifunkční a uzpůsobené tak, aby si v nich každý člen rodiny našel svůj klidný koutek.

Vyrob si sám

Dalším trendem, který se letos hlásí o slovo, je tzv. DIY (z anglického výrazu do-it-yourself neboli vyrob si sám). Využijte svůj volný čas efektivně a vyrobte si vlastní dřevěnou poličku na klíče, zrenovujte svůj starý noční stolek nebo se pusťte do tvorby macramé. Získáte tak osobitý kus vybavení do svého bytu, ušetříte peníze a možná si najdete nový smysluplný koníček.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.

Nepřehlédněte

Pěstování zeleniny je v plném proudu. Zatímco někteří aktivně do připravených a okopaných záhonů sází brambory, jiní se pouští do pěstování jahod nebo salátů. A pak jsou tu ti, kteří si zatím do skleníků sází papriky, jež mají tendenci prodlužovat život.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek