Úterý , 04. 10. 2022

František

Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2022

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
bydlení
Zdroj fotografií: Pexels.com

Jaký bude rok 2022 podle architektů a designérů?

Do trendů v bydlení pro rok 2022 se i letos promítla pandemie covidu-19. Podle architektů a designérů se proto můžeme těšit třeba na záplavu zelené barvy, která působí příznivě na psychiku. Stejně tak očekávají, že v nadcházejících dvanácti měsících poroste obliba středomořského stylu bydlení, multifunkčního nábytku a vlastnoručních výrobků (neboli DIY).

Obklopte se zelenou barvou

Podle psychologie barev je zelená barvou rovnováhy, spokojenosti a jistoty, spojujeme si ji také s duševní pohodou a zdravím. Hodí se zejména do ložnice a pracovny, použít ji však můžete v kterékoliv místnosti. Vyjímat se bude na zdi, potahu sedací soupravy nebo třeba na drobných dekoracích.

Tip: Myslíte, že by vašemu obývacímu pokoji slušela výrazná zelená pohovka? Prohlédněte si sedací soupravy na Heurece, přečtěte si uživatelské recenze a vyberte si ideální sedačku do svého bytu.

Jako na dovolené

Poslední dva roky cestování příliš nepřejí. Avšak cítit se jako na dovolené můžete, aniž byste opustili svůj byt. Stačí se při jeho zařizování inspirovat středomořským stylem bydlení. Co si pod ním představit? Prim hrají přírodní materiály a tkaniny, květinové a organické vzory, terakota a zdobené dlaždice. Z barev vévodí interiéru především modrá a bílá, elegantně doplněná zelenou nebo oranžovou.

Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jsou odjakživa považovány za místnosti věnované odpočinku. Během pandemie se však mnohé z nich proměnily v domácí kanceláře a posilovny. Zkuste letos navrátit své ložnici její původní účel a opět z ní vytvořit oázu klidu. Postel volte s krytím úložným prostorem tak aby v ložnici nemuselo být příliš nábytku.

Držte se při tom zásad minimalismu a ponechte v ložnici jen to nejnutnější. Nepřehánějte to s dekoracemi ani s výraznými barvami a vzory, které by jen zbytečně odváděly pozornost od spánku. Vsaďte na jistotu a pokoj laďte do světlých a zemitých barev, které působí harmonicky.

K TÉMATU  Bydlení v boho stylu? Pokoj vás musí zahřát u srdce

Multifunkční a mobilní nábytek

Během pandemie se většina aktivit přesunula do domácností, ze kterých se v podstatě přes noc stalo pracoviště, školka a škola, posilovna a závodní jídelna v jednom. Zvlášť větší rodiny brzy zjistily, že jejich byt jim neposkytuje ani zdaleka tolik prostoru a soukromí, kolik by potřebovaly. S tím souvisí vzrůstající zájem o všestranný a mobilní nábytek, který zastane hned několik funkcí naráz a lze ho podle potřeby přesouvat z místa na místo.

Tip: Trendem jsou rovněž propojené prostory, které jsou však multifunkční a uzpůsobené tak, aby si v nich každý člen rodiny našel svůj klidný koutek.

Vyrob si sám

Dalším trendem, který se letos hlásí o slovo, je tzv. DIY (z anglického výrazu do-it-yourself neboli vyrob si sám). Využijte svůj volný čas efektivně a vyrobte si vlastní dřevěnou poličku na klíče, zrenovujte svůj starý noční stolek nebo se pusťte do tvorby macramé. Získáte tak osobitý kus vybavení do svého bytu, ušetříte peníze a možná si najdete nový smysluplný koníček.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek