Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2022

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
bydlení
Zdroj fotografií: Pexels.com

Jaký bude rok 2022 podle architektů a designérů?

Do trendů v bydlení pro rok 2022 se i letos promítla pandemie covidu-19. Podle architektů a designérů se proto můžeme těšit třeba na záplavu zelené barvy, která působí příznivě na psychiku. Stejně tak očekávají, že v nadcházejících dvanácti měsících poroste obliba středomořského stylu bydlení, multifunkčního nábytku a vlastnoručních výrobků (neboli DIY).

Obklopte se zelenou barvou

Podle psychologie barev je zelená barvou rovnováhy, spokojenosti a jistoty, spojujeme si ji také s duševní pohodou a zdravím. Hodí se zejména do ložnice a pracovny, použít ji však můžete v kterékoliv místnosti. Vyjímat se bude na zdi, potahu sedací soupravy nebo třeba na drobných dekoracích.

Tip: Myslíte, že by vašemu obývacímu pokoji slušela výrazná zelená pohovka? Prohlédněte si sedací soupravy na Heurece, přečtěte si uživatelské recenze a vyberte si ideální sedačku do svého bytu.

Jako na dovolené

Poslední dva roky cestování příliš nepřejí. Avšak cítit se jako na dovolené můžete, aniž byste opustili svůj byt. Stačí se při jeho zařizování inspirovat středomořským stylem bydlení. Co si pod ním představit? Prim hrají přírodní materiály a tkaniny, květinové a organické vzory, terakota a zdobené dlaždice. Z barev vévodí interiéru především modrá a bílá, elegantně doplněná zelenou nebo oranžovou.

Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jsou odjakživa považovány za místnosti věnované odpočinku. Během pandemie se však mnohé z nich proměnily v domácí kanceláře a posilovny. Zkuste letos navrátit své ložnici její původní účel a opět z ní vytvořit oázu klidu. Postel volte s krytím úložným prostorem tak aby v ložnici nemuselo být příliš nábytku.

Držte se při tom zásad minimalismu a ponechte v ložnici jen to nejnutnější. Nepřehánějte to s dekoracemi ani s výraznými barvami a vzory, které by jen zbytečně odváděly pozornost od spánku. Vsaďte na jistotu a pokoj laďte do světlých a zemitých barev, které působí harmonicky.

K TÉMATU  Tapety se navrací do módy. Jaké se dostávají do popředí?

Multifunkční a mobilní nábytek

Během pandemie se většina aktivit přesunula do domácností, ze kterých se v podstatě přes noc stalo pracoviště, školka a škola, posilovna a závodní jídelna v jednom. Zvlášť větší rodiny brzy zjistily, že jejich byt jim neposkytuje ani zdaleka tolik prostoru a soukromí, kolik by potřebovaly. S tím souvisí vzrůstající zájem o všestranný a mobilní nábytek, který zastane hned několik funkcí naráz a lze ho podle potřeby přesouvat z místa na místo.

Tip: Trendem jsou rovněž propojené prostory, které jsou však multifunkční a uzpůsobené tak, aby si v nich každý člen rodiny našel svůj klidný koutek.

Vyrob si sám

Dalším trendem, který se letos hlásí o slovo, je tzv. DIY (z anglického výrazu do-it-yourself neboli vyrob si sám). Využijte svůj volný čas efektivně a vyrobte si vlastní dřevěnou poličku na klíče, zrenovujte svůj starý noční stolek nebo se pusťte do tvorby macramé. Získáte tak osobitý kus vybavení do svého bytu, ušetříte peníze a možná si najdete nový smysluplný koníček.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek