Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Jaké jsou trendy v bydlení pro rok 2022

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
bydlení
Zdroj fotografií: Pexels.com

Jaký bude rok 2022 podle architektů a designérů?

Do trendů v bydlení pro rok 2022 se i letos promítla pandemie covidu-19. Podle architektů a designérů se proto můžeme těšit třeba na záplavu zelené barvy, která působí příznivě na psychiku. Stejně tak očekávají, že v nadcházejících dvanácti měsících poroste obliba středomořského stylu bydlení, multifunkčního nábytku a vlastnoručních výrobků (neboli DIY).

Obklopte se zelenou barvou

Podle psychologie barev je zelená barvou rovnováhy, spokojenosti a jistoty, spojujeme si ji také s duševní pohodou a zdravím. Hodí se zejména do ložnice a pracovny, použít ji však můžete v kterékoliv místnosti. Vyjímat se bude na zdi, potahu sedací soupravy nebo třeba na drobných dekoracích.

Tip: Myslíte, že by vašemu obývacímu pokoji slušela výrazná zelená pohovka? Prohlédněte si sedací soupravy na Heurece, přečtěte si uživatelské recenze a vyberte si ideální sedačku do svého bytu.

Jako na dovolené

Poslední dva roky cestování příliš nepřejí. Avšak cítit se jako na dovolené můžete, aniž byste opustili svůj byt. Stačí se při jeho zařizování inspirovat středomořským stylem bydlení. Co si pod ním představit? Prim hrají přírodní materiály a tkaniny, květinové a organické vzory, terakota a zdobené dlaždice. Z barev vévodí interiéru především modrá a bílá, elegantně doplněná zelenou nebo oranžovou.

Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jsou odjakživa považovány za místnosti věnované odpočinku. Během pandemie se však mnohé z nich proměnily v domácí kanceláře a posilovny. Zkuste letos navrátit své ložnici její původní účel a opět z ní vytvořit oázu klidu. Postel volte s krytím úložným prostorem tak aby v ložnici nemuselo být příliš nábytku.

Držte se při tom zásad minimalismu a ponechte v ložnici jen to nejnutnější. Nepřehánějte to s dekoracemi ani s výraznými barvami a vzory, které by jen zbytečně odváděly pozornost od spánku. Vsaďte na jistotu a pokoj laďte do světlých a zemitých barev, které působí harmonicky.

K TÉMATU  Robotický vysavač: vyzkoušeli jsme. V čem je skvělý a co naopak nezvládá?

Multifunkční a mobilní nábytek

Během pandemie se většina aktivit přesunula do domácností, ze kterých se v podstatě přes noc stalo pracoviště, školka a škola, posilovna a závodní jídelna v jednom. Zvlášť větší rodiny brzy zjistily, že jejich byt jim neposkytuje ani zdaleka tolik prostoru a soukromí, kolik by potřebovaly. S tím souvisí vzrůstající zájem o všestranný a mobilní nábytek, který zastane hned několik funkcí naráz a lze ho podle potřeby přesouvat z místa na místo.

Tip: Trendem jsou rovněž propojené prostory, které jsou však multifunkční a uzpůsobené tak, aby si v nich každý člen rodiny našel svůj klidný koutek.

Vyrob si sám

Dalším trendem, který se letos hlásí o slovo, je tzv. DIY (z anglického výrazu do-it-yourself neboli vyrob si sám). Využijte svůj volný čas efektivně a vyrobte si vlastní dřevěnou poličku na klíče, zrenovujte svůj starý noční stolek nebo se pusťte do tvorby macramé. Získáte tak osobitý kus vybavení do svého bytu, ušetříte peníze a možná si najdete nový smysluplný koníček.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
Pokud se chystáte na pohovor, mohou se vás zeptat, jaký si představujete měsíční plat. Odpoví jim to na skrytý dotaz, jak si ceníte svých znalostí a vědomostí. Jestliže pracujete na živnostenský list, často navrhujete klientovi cenu za svou práci, výrobek, službu. Podívejte se kolem sebe a nebojte se říct si o peníze.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Herec Leonardo DiCaprio byl vždy znám svými sympatiemi ke krásným modelkám. Ovšem čím je starší, tím jsou jeho úlovky mladší. Cokoliv je nad hranici 25 let, do toho se nežene a nebo to pustí k vodě. Jak to tedy se slavným proutníkem ve skutečnosti je?
Tankování paliva na čerpací stanici je pro většinu z nás banální úkon. I tak jsou ale mezi námi ženy, které vypadají, že to za ně doposud dělal jen manžel. Ztracené řidičce přijde na pomoc i spolujezdkyně, která je ovšem také s rozumem úplně v koncích. Podívejte se, vážně to stojí za to!
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Každá kočka potřebuje občas ostříhat drápky. Tenhle kocour ale dává jasně najevo, že nesouhlasí. Co na něj platí? Podívejte se na krátké video, které zaručeně pobaví.
Kolik je na světě leváků a pro jaké pohlaví je tenhle „dar“ typičtější? V čem vynikají a jak jsou na tom se zdravím? Možná vás překvapí i to, kolik leváků se pohybuje na hollywoodském červeném koberci!
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.

Výběr článků

Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Nepřehlédněte

I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek