Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 22. – 23. 12. 2018. Štědrý den je za rohem, snažte se uvolnit a najít si také čas na odpočinek

Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Horoskop krásy a duševního zdraví
zdroj: 123RF.com

Sobota 22. 12. 2018

Úklid, ale i i odpočinek

Sobotu si rozdělte na dvě poloviny. Akční budete celé dopoledne, uděláte spoustu práce, ale odpoledne věnujte odpočinku a rozjímání. Budete totiž líné vystrčit nos z bytu! Navíc, v 18.48 hodin nastane úplněk v rodinném Raku, takže se dá předpokládat, že emočně budete mírně naměkko. Tento úplněk totiž vytvoří pomyslný most do minulosti, a vy začnete vzpomínat na dětství. Když vám začne být smutno, zavolejte rodičům, nebo k nim alespoň na malou chvilku zajděte na návštěvu. Hlas maminky či objetí táty na vás zafunguje jako elixír dobré nálady…

Péče o oči

Objevit se vám mohou kruhy pod očima, a zároveň můžete mít pocit oteklých víček. Tak si spařte petržel nebo fenykl, po vychladnutí do nálevu namočte tampóny a přiložte je na oční víčka. Partie okolo očí si na noc ošetřete rakytníkovým olejem. Zjemní drobné vrásky, pokožku hydratuje a podpoří regeneraci.

Intenzivní prožitek

Večerní měsíční fáze vám doporučuje udělat v ložnici změnu! Pusťte potichu hudbu a místo klasické předehry svému drahému masírujte konečky prstů šíji a záda. Samotný akt oddalujte, aby ke splynutí těl došlo před půlnocí. Luna se ocitne v blízkosti hvězdy Propus (Tejat) a oba prožijete tak intenzivní vyvrcholení, že se doslova zatřese zem!

Neděle 23. 12. 2018

Pohádky a poslední nákupy

Energií šetřete jako šafránem, a ani omylem se nenechte zlákat na pěší túru! V neharmonické vazbě s Měsícem budou Pluto a Saturn v Kozorohu, a když byste prostydly, klouby by vás možná pobolívaly celé svátky! Naopak skvěle bude postavený Neptun a ten vám radí koukat na pohádky a poslouchat koledy, večer chrámovou hudbu. Když zjistíte, že jste při nákupu dárků na někoho zapomněly, zkuste sami malou drobnost vyrobit. Nápomocna vám bude úžasná fantazie, takže váš výtvor určitě v koši neskončí!

K TÉMATU  Karmický horoskop pro jednotlivá znamení na rok 2019. Co všechno budete řešit a jak se vám vrátí, co jste v minulosti zasely?

Pozor na skořápky!

Budete-li jíst ořechy, pořádně si je prohlídněte, zda mezi nimi není kousek skořápky. Vzhledem ke konstelacím byste si mohly poškodit zuby! Sledujte pozorně pokožku, protože když bude sušší a jakoby bez jiskry, bude to avízo, že musíte povzbudit trávení. To dokáže obyčejná majoránka, tak si ji chvilku povařte a odvar v případě potíží pijte. Bude stačit pár doušků a uleví se vám.

Rituál pro početí

Máte-li problémy s početím potomka, večer je ideální k rituálu na zvýšení plodnosti. Zapalte si červenou svíci, která je symbolem vášně a touhy, a postavte se před ní. Dívejte se do plamínku, vlňte se v bocích a rukama napodobujte pohyb hada.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?

Nepřehlédněte

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek