Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Sociální sítě ničí, i budují zároveň. Ale proč už to bez nich nejde?

Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
sociální sítě
Na sociálních sítích trávíme v průměru tři hodiny denně. Kolik jiných věci jste mohli místo toho udělat?

27. 12. 2022

Rádi bychom skončili, ale…

Nebudu hned po probuzení sahat po telefonu a kontrolovat, co je na sítích nového.”

Nebudu přemýšlet co minutu nad tím, jestli náhodou někdo nepřidal nové story nebo příspěvek, který vlastně reálně bude vypovídat o hlouposti.”

Nebudu jen bezcílně scrollovat nejnovějšími příspěvky, abych náhodou narazil na něco, co si stejně zanedlouho nebudu pamatovat.

A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Sociální sítě jsou zkrátka a dobře požíračem našeho života a je skutečně nutné si uvědomit zavčas, že bychom na nich neměli trávit takovou spoustu času, jakou trávíme nyní.

Poslední statistiky mluví jasně – sociální sítě nám kradou v průměru 3 hodiny denně. Tento vzniklý výsledek se však začíná v posledních letech zvyšovat. Tou smutnou skutečností je, že i kdybychom chtěli přestat, vlastně už nemůžeme. Protože bez sociálních sítích to dnes už skutečně nejde.

Prezentace nás i naší značky

Jak již bylo zmíněno, sociální sítě jsou největším marketingovým nástrojem dnešní doby. A nejen tím největším, ale také tím nejlepším a nejvíce efektivním. I proto sem přichází značky ze všech oborů, aby se zde prezentovaly a přicházely s novými propagacemi sebe a svých služeb.

Ostatně sociální sítě jsou i z pohledu osobního pouze prezentací nás a toho, co zastáváme (nebo co zastávat chceme). Zatímco někdy je prezentace opravdu poutavá (dokonce natolik, že se z původního hobby stane naše živobytí), jindy zaujmeme jenom to nejbližší okolí, které zaujmout chceme.

sítě
Sociální sítě nás sbližují, i oddalují zároveň.

Když se na to podíváme z byznys úhlu

Pojďme se však na sociální sítě podívat spíše z obchodní stránky. Platí, že je to skvělý a bezplatný způsob, jak se prezentovat. Je to však také prostředek, díky kterému můžeme lépe komunikovat s našimi zákazníky nebo potenciálními klienty, a hlavně můžeme přirozeně komunikovat, což je podstatný rozdíl.

  • V rámci budování dobrých vzájemných vztahů a komunity, která vám na sociálních sítích bude růst, se zároveň budou nejen vaše služby, ale také vaše produkty snáze prodávat.
  • Vytvoří se tím pádem organická, přirozená forma propagace.
  • Získáte ucelený přehled o svých sledujících a také o počtu vašich sledujících, máte alespoň nějaké ponětí o tom, kdo je tím, koho váš obsah zajímá, odkud pochází a jakého je věku.
K TÉMATU  Digitální detox: Vypněte se na pár hodin denně. Prospěje to vám i okolí

Jinými slovy ušetříte hromadu peněz, které byste jinak zkoušením a získáváním správných dat utratili.

Vypěstovaná závislost 

Z pohledu osobního mluvíme o sociálních sítích jako o droze, na které jsme se stali závislí. A i kdyby si člověk řekl, že nemá takový negativní dopad, jaký mají alkoholické nápoje, kokain nebo podobné návykové látky, zruinovat se přílišným působením na sítích může něco mnohem důležitějšího – naše vztahy s okolím. Ne všichni totiž vidí rádi, když je jejich polovička či známý neustále na sítích a online. Off-line svět je něčím, co zde stále existuje, a v jeho ignorování je to největší riziko.

sítě
Kolik času denně strávíte bezcílným scrollováním?

Měli bychom si v ideálním případě uvědomit jedno. Ano, sociální sítě jsou zde proto, abychom se spojovali s těmi, kteří jsou daleko. Naopak nás (paradoxně) oddalují od těch, kteří jsou hned vedle nás. K zamyšlení? To rozhodně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč v nás sociální sítě vzbuzují úzkost? 5 tipů, jak to zarazit!

Digitální svět a sociální sítě zcela narušují naše soustředění a způsobují stres

Zdroje článku:
https://www.marionmarketing.cz/post/proc-mit-socialni-site
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jedná se o další díl našeho seriálu Čtení na pokračování od začínající spisovatelky Teri Kerot. V tomto příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Klárou, která zavírá bar po dlouhé noční směně. Noc nabere nečekaný směr, když se objeví její stálý zákazník Tony, a Klára se ocitne uprostřed vášnivého dobrodružství. Jak se příběh vyvine, když se Klára ráno musí vrátit do své každodenní reality a čelit svému nepříjemnému šéfovi? Teri Kerot opět přináší napínavý příběh plný lásky, vášně a nečekaných zvratů.
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.
Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, co byste se svojí láskou podnikli? Nebo jenom hledáte atraktivní destinaci, kterou navštívíte při další letní dovolené? Nemusíte vždy jezdit tam, kam většina lidí. Zajeďte si za romantikou, která se vám doslova vryje pod kůži.
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
Tento týden bude Slunce ve znamení Blíženců, což přináší energii a komunikativnost. Připravte se na dynamické a inspirativní období, které bude obohaceno úplňkem ve znamení Kozoroha 21. června a letním slunovratem. Úplněk přináší vyvrcholení určitých procesů a může vám pomoci dosáhnout dlouhodobých cílů. Podívejte se, jak tato planetární postavení ovlivní vaše znamení a co vás čeká v nadcházejících dnech.
Rak je čtvrtým znamením horoskopu, které začíná vládnout 21. června a 22. července ho dále střídá Lev. Ale nepředbíhejme. Jedná se o vodní znamení, které je, jak název napovídá, reprezentováno rakem.
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.

Výběr článků

Je jich plný internet, ale tahle taneční kompilace vede na plné čáře. Lidé se dokáží úplně odvázat, a to i v těch nejméně očekávaných situacích. Policisté na ulici, zákazník v prodejně s elektronikou nebo člen security na plném stadionu. Tohle vás dostane!
Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
Nakupování potravin se za poslední měsíce posunulo na zcela jinou úroveň. Pryč jsou časy, kdy se stály fronty před supermarketem nebo kdy se zdlouhavě skládal nákup na pás a poté se následně s obrovským vynaloženým úsilím táhl domů.

Nepřehlédněte

Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek