Neděle , 29. 01. 2023

Otýlie

Sociální sítě ničí, i budují zároveň. Ale proč už to bez nich nejde?

Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
sociální sítě
Na sociálních sítích trávíme v průměru tři hodiny denně. Kolik jiných věci jste mohli místo toho udělat?

27. 12. 2022

Rádi bychom skončili, ale…

Nebudu hned po probuzení sahat po telefonu a kontrolovat, co je na sítích nového.”

Nebudu přemýšlet co minutu nad tím, jestli náhodou někdo nepřidal nové story nebo příspěvek, který vlastně reálně bude vypovídat o hlouposti.”

Nebudu jen bezcílně scrollovat nejnovějšími příspěvky, abych náhodou narazil na něco, co si stejně zanedlouho nebudu pamatovat.

A takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Sociální sítě jsou zkrátka a dobře požíračem našeho života a je skutečně nutné si uvědomit zavčas, že bychom na nich neměli trávit takovou spoustu času, jakou trávíme nyní.

Poslední statistiky mluví jasně – sociální sítě nám kradou v průměru 3 hodiny denně. Tento vzniklý výsledek se však začíná v posledních letech zvyšovat. Tou smutnou skutečností je, že i kdybychom chtěli přestat, vlastně už nemůžeme. Protože bez sociálních sítích to dnes už skutečně nejde.

Prezentace nás i naší značky

Jak již bylo zmíněno, sociální sítě jsou největším marketingovým nástrojem dnešní doby. A nejen tím největším, ale také tím nejlepším a nejvíce efektivním. I proto sem přichází značky ze všech oborů, aby se zde prezentovaly a přicházely s novými propagacemi sebe a svých služeb.

Ostatně sociální sítě jsou i z pohledu osobního pouze prezentací nás a toho, co zastáváme (nebo co zastávat chceme). Zatímco někdy je prezentace opravdu poutavá (dokonce natolik, že se z původního hobby stane naše živobytí), jindy zaujmeme jenom to nejbližší okolí, které zaujmout chceme.

sítě
Sociální sítě nás sbližují, i oddalují zároveň.

Když se na to podíváme z byznys úhlu

Pojďme se však na sociální sítě podívat spíše z obchodní stránky. Platí, že je to skvělý a bezplatný způsob, jak se prezentovat. Je to však také prostředek, díky kterému můžeme lépe komunikovat s našimi zákazníky nebo potenciálními klienty, a hlavně můžeme přirozeně komunikovat, což je podstatný rozdíl.

  • V rámci budování dobrých vzájemných vztahů a komunity, která vám na sociálních sítích bude růst, se zároveň budou nejen vaše služby, ale také vaše produkty snáze prodávat.
  • Vytvoří se tím pádem organická, přirozená forma propagace.
  • Získáte ucelený přehled o svých sledujících a také o počtu vašich sledujících, máte alespoň nějaké ponětí o tom, kdo je tím, koho váš obsah zajímá, odkud pochází a jakého je věku.
K TÉMATU  Už je sledujete? 9 uživatelů, kteří vám na TikToku nesmí uniknout

Jinými slovy ušetříte hromadu peněz, které byste jinak zkoušením a získáváním správných dat utratili.

Vypěstovaná závislost 

Z pohledu osobního mluvíme o sociálních sítích jako o droze, na které jsme se stali závislí. A i kdyby si člověk řekl, že nemá takový negativní dopad, jaký mají alkoholické nápoje, kokain nebo podobné návykové látky, zruinovat se přílišným působením na sítích může něco mnohem důležitějšího – naše vztahy s okolím. Ne všichni totiž vidí rádi, když je jejich polovička či známý neustále na sítích a online. Off-line svět je něčím, co zde stále existuje, a v jeho ignorování je to největší riziko.

sítě
Kolik času denně strávíte bezcílným scrollováním?

Měli bychom si v ideálním případě uvědomit jedno. Ano, sociální sítě jsou zde proto, abychom se spojovali s těmi, kteří jsou daleko. Naopak nás (paradoxně) oddalují od těch, kteří jsou hned vedle nás. K zamyšlení? To rozhodně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč v nás sociální sítě vzbuzují úzkost? 5 tipů, jak to zarazit!

Digitální svět a sociální sítě zcela narušují naše soustředění a způsobují stres

Zdroje článku:
https://www.marionmarketing.cz/post/proc-mit-socialni-site
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!

Nepřehlédněte

Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek