Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Jaké jsou nejčastější potíže při vyhledávání nemovitosti?

Trh s nemovitostmi zažívá doslova boom. Je potřeba si však uvědomovat několik možných komplikací. Co nám brání v koupi vysněného příbytku?
nemovitosti
Víte, jaké ceny jsou aktuálně na trhu s nemovitostmi a zdali je pro vás lepší prodej či pronájem?

Zájemců každým dnem roste, a to hlavně díky stále přijatelným hypotečním sazbám, které v nedávné době ještě malinko klesly. Rozhodnout se koupit nemovitost je však jedna věc, druhá je ji koupit. Právě prodej nám velmi často komplikuje několik věcí, proto se nakonec uchýlíme k pronájmu bytu v Praze či jinde v republice.

Prodej bytu v Praze – buďte u nemovitosti jako první

Prakticky denně se stává, že vyhlédnutou nemovitost někdo “vyfoukne” a z prodeje bytu v Praze sejde. Nelze se tomu divit, v hlavním městě je zájem o nemovitosti (ať už o pronájem bytu nebo o jeho koupi) obrovský. Jedno odpoledne si vyhlédneme byt či dům, který naprosto vyhovuje našim předpokladům a splňuje vše, co splňovat má, během hodiny je však pryč dřív, než stihneme vše probrat s rodinou.

Také se velmi často stává, že vysněné nemovitosti zmizí dřív, než se k nim dostaneme. I když trh sledujeme prakticky každý den, stejně nenacházíme reality, které by byly podle představ. V tomto případě doporučujeme nastavit takzvaného “hlídacího psa”, jenž pošle nově přidané nemovitosti podle zadaných parametrů na e-mail. Už nikdy vám tak neunikne žádná novinka a budete moct reagovat okamžitě, jelikož daný příbytek bude přesně podle vámi stanovených kritérií.

Co nám také často brání v koupi bytu nebo domu, jsou vysoké ceny. S tím však nic neuděláme. Je možné usmlouvat nižší cenu, ale k tomu musíme vědět, v jakém cenovém rozmezí se jiné byty ve stejné lokalitě pohybují. Tato cenová analýza může být pomyslným odrazovým můstkem pro smlouvání.

Pronájem je také řešení

Pokud si chcete koupit reality jako investici, je i pronájem bytu řešením. V tomto případě také platí, že skvěle nabízenou nemovitost vám může někdo sebrat dřív, než se k ní vůbec dostanete. Opět platí, že nastavit si hlídacího psa na inzertním portále je ten nejlepší krok vedoucí k požadovanému bydlení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!

Nepřehlédněte

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek