Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned!
zdroj: 123RF.com

12. 04. 2019

Skončete se zimním obdobím a upravte jarní šatník

Je čas uložit zimní výbavu. Vyperte bundy, šály, rukavice a uložte do vakuových pytlů. Vyčistěte a prohlédněte zimní boty. Ty, které potřebují spravit, odneste k ševci a poté uložte do krabic. A jestliže jste totéž udělala na podzim s jarním a letním oblečením, jste připravená. Nezapomeňte vytřídit oblečení, které jste neměla loni na sobě. Zvažte, zda ho ještě někdy budete nosit, nebo opravdu počká do doby, „než zhubnete“. Možná bude lepší, když udělá radost potřebným a vy provětráte skříň.

Ukliďte na jeden zátah! Ideální je víkend

I když vás sluníčko láká ven, vyberte si jeden víkend a pusťte se do toho. Je to lepší, než práci kouskovat po večerech a volných chvílích. Pravděpodobně nemáte v bytě pavučiny a průběžně uklízíte, tak se můžete soustředit jen na větší práce. Zbavte byt pozůstatků zimní výzdoby. Sundejte záclony a závěsy, postupně dejte do pračky a umyjte okna. Umyjte skla i rámy vodou se saponátem. Poté si připravte čistou vodu s octem, namočte houbičkou sklo a stěrkou setřete. Otřete parapety, zbavte prachu radiátory a je hotovo. Na čistá okna můžete pověsit záclony rovnou z pračky, Nakapou na podlahu, když je necháte vyždímat na málo otáček.

Jde se do ložnice, kuchyně a na police, spotřebiče a lednici

Stáhněte povlečení a vyperte prošívané deky a polštáře. Některé jsou na zip, a tak z nich můžete vysypat letité kuličky, vyprat povlaky a nově naplnit. Vysajte matrace, utřete prach a máte zatím hotovo. Pak je tu kuchyně. Pokud nemáte samočistící troubu, nastříkejte ji potřebným prostředkem a než se špína alespoň trochu uvolní, umyjte poličky, obklady a povrchy kuchyňské linky. Prohlédněte dózy, kořenky. Pokud některé koření nepoužíváte, vyhoďte je. Časem ztrácí své vlastnosti. Totéž udělejte s načatými sušenkami. Lepší zlikvidovat, než za pár dnů zjistit, že vám v uklizené kuchyni řádí mravenci, moli nebo něco podobného. Zkontrolujte odpadkový koš a další možné zdroje špíny a také vyčistěte.

K TÉMATU6 tipů, jak zařídit pokojíček pro vaše miminko

Dveře, koberce, podlahy i balkon. Končíme koupelnou!

Umyjte všechny dveře. Už vidíte na konec tunelu? Vezměte vysavač, vysajte podlahy a koberce. Pokud jste se rozhodla vyčistit koberce, je právě teď ten správný čas. Pokud to nepotřebují, jen vytřete ostatní podlahové plochy. Na balkoně otřete parapety, umyjte případný nábytek, zasklení a zábradlí. Nakonec vytřete podlahu.

Na řadě je koupelna a WC. Je to praktické, protože sem chodíte vylévat špinavou vodu, máchat hadry, umýt odpadkový koš. Takže teprve, když je všechno ostatní hotové, ukliďte i zde. Dá se předpokládat, že koupelna vám tolik práce nedá, protože tyhle prostory patří k těm, které udržujete každý týden.

Takový byt 3+kk stihnete celý uklidit v klidu za sobotu. Možná budete pěkně unavená, ale zato spokojená. A neděli už strávíte ve vygruntovaném a čistém domově!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.

Nepřehlédněte

Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek