Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned!
zdroj: 123RF.com

12. 04. 2019

Skončete se zimním obdobím a upravte jarní šatník

Je čas uložit zimní výbavu. Vyperte bundy, šály, rukavice a uložte do vakuových pytlů. Vyčistěte a prohlédněte zimní boty. Ty, které potřebují spravit, odneste k ševci a poté uložte do krabic. A jestliže jste totéž udělala na podzim s jarním a letním oblečením, jste připravená. Nezapomeňte vytřídit oblečení, které jste neměla loni na sobě. Zvažte, zda ho ještě někdy budete nosit, nebo opravdu počká do doby, „než zhubnete“. Možná bude lepší, když udělá radost potřebným a vy provětráte skříň.

Ukliďte na jeden zátah! Ideální je víkend

I když vás sluníčko láká ven, vyberte si jeden víkend a pusťte se do toho. Je to lepší, než práci kouskovat po večerech a volných chvílích. Pravděpodobně nemáte v bytě pavučiny a průběžně uklízíte, tak se můžete soustředit jen na větší práce. Zbavte byt pozůstatků zimní výzdoby. Sundejte záclony a závěsy, postupně dejte do pračky a umyjte okna. Umyjte skla i rámy vodou se saponátem. Poté si připravte čistou vodu s octem, namočte houbičkou sklo a stěrkou setřete. Otřete parapety, zbavte prachu radiátory a je hotovo. Na čistá okna můžete pověsit záclony rovnou z pračky, Nakapou na podlahu, když je necháte vyždímat na málo otáček.

Jde se do ložnice, kuchyně a na police, spotřebiče a lednici

Stáhněte povlečení a vyperte prošívané deky a polštáře. Některé jsou na zip, a tak z nich můžete vysypat letité kuličky, vyprat povlaky a nově naplnit. Vysajte matrace, utřete prach a máte zatím hotovo. Pak je tu kuchyně. Pokud nemáte samočistící troubu, nastříkejte ji potřebným prostředkem a než se špína alespoň trochu uvolní, umyjte poličky, obklady a povrchy kuchyňské linky. Prohlédněte dózy, kořenky. Pokud některé koření nepoužíváte, vyhoďte je. Časem ztrácí své vlastnosti. Totéž udělejte s načatými sušenkami. Lepší zlikvidovat, než za pár dnů zjistit, že vám v uklizené kuchyni řádí mravenci, moli nebo něco podobného. Zkontrolujte odpadkový koš a další možné zdroje špíny a také vyčistěte.

K TÉMATU  DIY: Vánoční dekorace na poslední chvíli. Tohle ještě stihnete a poslouží i jako originální dárek

Dveře, koberce, podlahy i balkon. Končíme koupelnou!

Umyjte všechny dveře. Už vidíte na konec tunelu? Vezměte vysavač, vysajte podlahy a koberce. Pokud jste se rozhodla vyčistit koberce, je právě teď ten správný čas. Pokud to nepotřebují, jen vytřete ostatní podlahové plochy. Na balkoně otřete parapety, umyjte případný nábytek, zasklení a zábradlí. Nakonec vytřete podlahu.

Na řadě je koupelna a WC. Je to praktické, protože sem chodíte vylévat špinavou vodu, máchat hadry, umýt odpadkový koš. Takže teprve, když je všechno ostatní hotové, ukliďte i zde. Dá se předpokládat, že koupelna vám tolik práce nedá, protože tyhle prostory patří k těm, které udržujete každý týden.

Takový byt 3+kk stihnete celý uklidit v klidu za sobotu. Možná budete pěkně unavená, ale zato spokojená. A neděli už strávíte ve vygruntovaném a čistém domově!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek