Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Jarní úklid rychle a ekonomicky. Ukliďte celý byt naráz. Je to praktičtější, než po částech

Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned!
zdroj: 123RF.com

12. 04. 2019

Skončete se zimním obdobím a upravte jarní šatník

Je čas uložit zimní výbavu. Vyperte bundy, šály, rukavice a uložte do vakuových pytlů. Vyčistěte a prohlédněte zimní boty. Ty, které potřebují spravit, odneste k ševci a poté uložte do krabic. A jestliže jste totéž udělala na podzim s jarním a letním oblečením, jste připravená. Nezapomeňte vytřídit oblečení, které jste neměla loni na sobě. Zvažte, zda ho ještě někdy budete nosit, nebo opravdu počká do doby, „než zhubnete“. Možná bude lepší, když udělá radost potřebným a vy provětráte skříň.

Ukliďte na jeden zátah! Ideální je víkend

I když vás sluníčko láká ven, vyberte si jeden víkend a pusťte se do toho. Je to lepší, než práci kouskovat po večerech a volných chvílích. Pravděpodobně nemáte v bytě pavučiny a průběžně uklízíte, tak se můžete soustředit jen na větší práce. Zbavte byt pozůstatků zimní výzdoby. Sundejte záclony a závěsy, postupně dejte do pračky a umyjte okna. Umyjte skla i rámy vodou se saponátem. Poté si připravte čistou vodu s octem, namočte houbičkou sklo a stěrkou setřete. Otřete parapety, zbavte prachu radiátory a je hotovo. Na čistá okna můžete pověsit záclony rovnou z pračky, Nakapou na podlahu, když je necháte vyždímat na málo otáček.

Jde se do ložnice, kuchyně a na police, spotřebiče a lednici

Stáhněte povlečení a vyperte prošívané deky a polštáře. Některé jsou na zip, a tak z nich můžete vysypat letité kuličky, vyprat povlaky a nově naplnit. Vysajte matrace, utřete prach a máte zatím hotovo. Pak je tu kuchyně. Pokud nemáte samočistící troubu, nastříkejte ji potřebným prostředkem a než se špína alespoň trochu uvolní, umyjte poličky, obklady a povrchy kuchyňské linky. Prohlédněte dózy, kořenky. Pokud některé koření nepoužíváte, vyhoďte je. Časem ztrácí své vlastnosti. Totéž udělejte s načatými sušenkami. Lepší zlikvidovat, než za pár dnů zjistit, že vám v uklizené kuchyni řádí mravenci, moli nebo něco podobného. Zkontrolujte odpadkový koš a další možné zdroje špíny a také vyčistěte.

K TÉMATU  Úklid trochu jinak. Esenciální oleje můžete využít nejen k provonění domácnosti a povzbuzení

Dveře, koberce, podlahy i balkon. Končíme koupelnou!

Umyjte všechny dveře. Už vidíte na konec tunelu? Vezměte vysavač, vysajte podlahy a koberce. Pokud jste se rozhodla vyčistit koberce, je právě teď ten správný čas. Pokud to nepotřebují, jen vytřete ostatní podlahové plochy. Na balkoně otřete parapety, umyjte případný nábytek, zasklení a zábradlí. Nakonec vytřete podlahu.

Na řadě je koupelna a WC. Je to praktické, protože sem chodíte vylévat špinavou vodu, máchat hadry, umýt odpadkový koš. Takže teprve, když je všechno ostatní hotové, ukliďte i zde. Dá se předpokládat, že koupelna vám tolik práce nedá, protože tyhle prostory patří k těm, které udržujete každý týden.

Takový byt 3+kk stihnete celý uklidit v klidu za sobotu. Možná budete pěkně unavená, ale zato spokojená. A neděli už strávíte ve vygruntovaném a čistém domově!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Pokud patříte mezi znalce kávy a je to první věc, na kterou po probuzení myslíte, chápeme vás. Ale mějte se na pozoru. Pokud máte doma čtyřnohého přítele, je možné, že neodolá pokušení ochutnat ten horký nápoj. A zatímco lidé často potřebují na začátek dne kofeinový šok, káva rozhodně není něco, co by si měl dávat váš chlupatý společník. Jak konkrétně je spojení „káva a pes" škodlivé a co může způsobit?
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?

Nepřehlédněte

Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek