Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Chcete si prodloužit léto? České aquaparky vás volají!

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Aquapark
Letní radovánky lze prodloužit v aquaparku. U nás jich najdete rovnou několik! (zdroj: pixabay.com)

17. 09. 2020

Aquapark Čestlice – Praha

www.aquapalace.cz

Tento aquapark bude pro většinu zřejmě známý. Je v něm úžasná nabídka bazénů, tobogánů, brouzdališť, skluzavek, vířivek, saun, ale i fitness. Najdete tu divokou řeku s úctyhodnou délkou 250 metrů. Nejmenší mohou ocenit dominantu vraku pirátské lodi. V jednom z bazénů se pravidelně dočkáte umělého vlnobití.

Večer bývá pro návštěvníky připravená vodní laser show. Pro milovníky saunování je tu k dispozici hned několik druhů saun. K ochlazení můžete využít bazének, studnu s ledovou drtí a celou řadu sprch. Ve SPA centru si můžete dopřát relax ve vířivce nebo vyzkoušet různé kosmetické a masážní procedury. Vše je samozřejmě doplněno výběrem restaurací i barů

Aquapark Kohoutovice – Brno

https://aqpark.sportujemevbrne.cz/

Návštěva potěší dospělé i děti. K dispozici je tu 25 metrů dlouhý plavecký bazén, další bazén s perličkovými rošty, chrliči vody a vodními tryskami. Pro případ horkého počasí je jeden z bazénů umístěn na střeše. Na terase jsou k dispozici polohovatelná lehátka se slunečníky. Děti ocení brouzdaliště s vodním hřibem. Zábavu si můžete užít v tobogánu nebo divoké řece. Najdete tu i whirlpool, páru, saunu nebo posilovnu.

Aquadrom Most

https://www.aquadrom.cz/

Zábavu vám mohou zajistit zdejší vnitřní i venkovní prostory. V kryté části jsou čtyři samostatné bazény s adrenalinovými tobogány, divokou řekou, houpacím zálivem a vodními chrliči. Další zábavné atrakce jsou určené především nejmenším návštěvníkům. V letní sezóně můžete využít venkovní areál se třemi bazény – rekreačně-plaveckým, dětským a brouzdalištěm.

Je tu skluzavka se třemi drahami, dětský vodní hrad a vodní děla. Součástí Aquadromu je saunový komplex, kde jsou dvě finské sauny a tři parní kabiny. Zabavit se kromě koupání můžete i na minigolfovém hřišti, travnatém hřišti na badminton či písčitém na plážový volejbal. Další rozptýlení skýtají stánky s občerstvením.

Aquapark Olomouc

https://www.aqua-olomouc.cz/

K TÉMATU  5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Můžete sem vyrazit v kteroukoliv roční dobu a za jakéhokoliv počasí. Najdete tu tobogán, divokou řeku, vodní děla a chrliče. Váš odpočinek podpoří masážní trysky. Kromě whirlpool tu jsou parní prohřívárny, sauny nebo solária. Vše je přizpůsobeno tomu, abyste se tu cítili dobře i s malými dětmi.

Najdete tu místa určená ke kojení nebo přebalování. Větší děti ocení dětský koutek Akvárko. V areálu jsou čtyři restaurační zařízení – samoobslužná restaurace, bar, bistro a letní restaurace.  

Vodní ráj Jihlava

https://www.vodniraj.cz/

I tento aquapark se pyšní celoročním provozem. Najdete tu 108,5 metru dlouhý tobogán, divokou řeku, perličková lůžka a masážní trysky. Jsou tu i různé vodopády, chrliče a vodní clona. Pro vaše pohodlí jsou k dispozici masáže, solárium a sauna. Venku je pro děti připravené brouzdaliště, vodní hřib, skluzavky nebo vodní hrad.

Pro vaše zdraví poslouží i Kneippův chodník, kde střídavě procházíte teplou a studenou vodou. To podpoří prokrvení končetin, chůze po oblázcích zároveň chodidla masíruje. Kromě koupání se tu můžete věnovat i plážovému volejbalu, tenisu nebo nohejbalu.

Aqualand Moravia Pasohlávky

https://www.aqualand-moravia.cz/

Jedná se o rozlehlý a velmi moderní aquapark ležící jen kousek od Brna. Najdete tu 20 tobogánů, 12 bazénů. Pro děti jsou k dispozici skluzavky, skákadla, šplhací sítě nad vodou. K relaxaci je určeno hned 24 saun a procedur. Je tu kryozóna, solná a aroma lázeň nebo balneo vany. Místní koupele mají na tělo ozdravný účinek – podpoří imunitu, pomohou při kožních potížích a zároveň vám dodají energii.

Centrum Babylon – Liberec

https://www.centrumbabylon.cz/aquapark.html

Za hodinku se z Prahy můžete dostat až do největšího zábavního komplexu na severu Čech. V Liberci je pro vás připraven Aquapark, Lunapark, Laser game a řada dalšího. Najdete tu interaktivní vodní hrad, tobogány, vířivky. Odpočinout si můžete v Saunovém světě. Kromě koupání můžete strávit příjemný čas i v Lunaparku.

K TÉMATU  Nadupané detektivky z pera těch nejlepších autorů. Které musíte jako fanda napětí přečíst?

Na vaše děti tu čeká řetízkový kolotoč, horolezecká stěna, trampolína, autodrom nebo simulátor divokého býka. Pokud se sem chcete vypravit na víc dní, můžete využít ubytování přímo v areálu.

Snad jsme vás nalákali k prožití příjemného dne v některém z uvedených aquaparků. Zkuste navrhnout takový výlet partnerovi nebo dětem na nejbližší víkend!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Léto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.

Nepřehlédněte

Možná máte skvělý sex, na kterém nechcete nic měnit. V pořádku, ale jedna malá drobnost může vaše milostné prožitky pozvednout na novou, vášnivější a intenzivnější úroveň. Stačí věnovat pozornost něčemu, co běžně děláte. Správně se nadechněte!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek