Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Chcete si prodloužit léto? České aquaparky vás volají!

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Aquapark
Letní radovánky lze prodloužit v aquaparku. U nás jich najdete rovnou několik! (zdroj: pixabay.com)

17. 09. 2020

Aquapark Čestlice – Praha

www.aquapalace.cz

Tento aquapark bude pro většinu zřejmě známý. Je v něm úžasná nabídka bazénů, tobogánů, brouzdališť, skluzavek, vířivek, saun, ale i fitness. Najdete tu divokou řeku s úctyhodnou délkou 250 metrů. Nejmenší mohou ocenit dominantu vraku pirátské lodi. V jednom z bazénů se pravidelně dočkáte umělého vlnobití.

Večer bývá pro návštěvníky připravená vodní laser show. Pro milovníky saunování je tu k dispozici hned několik druhů saun. K ochlazení můžete využít bazének, studnu s ledovou drtí a celou řadu sprch. Ve SPA centru si můžete dopřát relax ve vířivce nebo vyzkoušet různé kosmetické a masážní procedury. Vše je samozřejmě doplněno výběrem restaurací i barů

Aquapark Kohoutovice – Brno

https://aqpark.sportujemevbrne.cz/

Návštěva potěší dospělé i děti. K dispozici je tu 25 metrů dlouhý plavecký bazén, další bazén s perličkovými rošty, chrliči vody a vodními tryskami. Pro případ horkého počasí je jeden z bazénů umístěn na střeše. Na terase jsou k dispozici polohovatelná lehátka se slunečníky. Děti ocení brouzdaliště s vodním hřibem. Zábavu si můžete užít v tobogánu nebo divoké řece. Najdete tu i whirlpool, páru, saunu nebo posilovnu.

Aquadrom Most

https://www.aquadrom.cz/

Zábavu vám mohou zajistit zdejší vnitřní i venkovní prostory. V kryté části jsou čtyři samostatné bazény s adrenalinovými tobogány, divokou řekou, houpacím zálivem a vodními chrliči. Další zábavné atrakce jsou určené především nejmenším návštěvníkům. V letní sezóně můžete využít venkovní areál se třemi bazény – rekreačně-plaveckým, dětským a brouzdalištěm.

Je tu skluzavka se třemi drahami, dětský vodní hrad a vodní děla. Součástí Aquadromu je saunový komplex, kde jsou dvě finské sauny a tři parní kabiny. Zabavit se kromě koupání můžete i na minigolfovém hřišti, travnatém hřišti na badminton či písčitém na plážový volejbal. Další rozptýlení skýtají stánky s občerstvením.

Aquapark Olomouc

https://www.aqua-olomouc.cz/

K TÉMATU  Nejoblíbenější romantické filmy roku 2022

Můžete sem vyrazit v kteroukoliv roční dobu a za jakéhokoliv počasí. Najdete tu tobogán, divokou řeku, vodní děla a chrliče. Váš odpočinek podpoří masážní trysky. Kromě whirlpool tu jsou parní prohřívárny, sauny nebo solária. Vše je přizpůsobeno tomu, abyste se tu cítili dobře i s malými dětmi.

Najdete tu místa určená ke kojení nebo přebalování. Větší děti ocení dětský koutek Akvárko. V areálu jsou čtyři restaurační zařízení – samoobslužná restaurace, bar, bistro a letní restaurace.  

Vodní ráj Jihlava

https://www.vodniraj.cz/

I tento aquapark se pyšní celoročním provozem. Najdete tu 108,5 metru dlouhý tobogán, divokou řeku, perličková lůžka a masážní trysky. Jsou tu i různé vodopády, chrliče a vodní clona. Pro vaše pohodlí jsou k dispozici masáže, solárium a sauna. Venku je pro děti připravené brouzdaliště, vodní hřib, skluzavky nebo vodní hrad.

Pro vaše zdraví poslouží i Kneippův chodník, kde střídavě procházíte teplou a studenou vodou. To podpoří prokrvení končetin, chůze po oblázcích zároveň chodidla masíruje. Kromě koupání se tu můžete věnovat i plážovému volejbalu, tenisu nebo nohejbalu.

Aqualand Moravia Pasohlávky

https://www.aqualand-moravia.cz/

Jedná se o rozlehlý a velmi moderní aquapark ležící jen kousek od Brna. Najdete tu 20 tobogánů, 12 bazénů. Pro děti jsou k dispozici skluzavky, skákadla, šplhací sítě nad vodou. K relaxaci je určeno hned 24 saun a procedur. Je tu kryozóna, solná a aroma lázeň nebo balneo vany. Místní koupele mají na tělo ozdravný účinek – podpoří imunitu, pomohou při kožních potížích a zároveň vám dodají energii.

Centrum Babylon – Liberec

https://www.centrumbabylon.cz/aquapark.html

Za hodinku se z Prahy můžete dostat až do největšího zábavního komplexu na severu Čech. V Liberci je pro vás připraven Aquapark, Lunapark, Laser game a řada dalšího. Najdete tu interaktivní vodní hrad, tobogány, vířivky. Odpočinout si můžete v Saunovém světě. Kromě koupání můžete strávit příjemný čas i v Lunaparku.

K TÉMATU  Slovní zásoba u dětí: jak podpořit její rozvoj?

Na vaše děti tu čeká řetízkový kolotoč, horolezecká stěna, trampolína, autodrom nebo simulátor divokého býka. Pokud se sem chcete vypravit na víc dní, můžete využít ubytování přímo v areálu.

Snad jsme vás nalákali k prožití příjemného dne v některém z uvedených aquaparků. Zkuste navrhnout takový výlet partnerovi nebo dětem na nejbližší víkend!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Léto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Chlupaté mazlíčky si pořizujeme, aby nám dělali radost. Pro tahle malá roztomilá koťátka je všechno kolem hra. Podívejte se, jak se seznamují s okolním světem.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Sportovní tenisky jsou extrémně pohodlné a univerzální. V dnešní době je velmi oblíbená kombinace tenisek a šatů, která rovněž může vypadat stylově a žensky. Jaké modely šatů odpovídají ikonickým teniskám?
První snímek princezny Kate po její léčbě vyvolává rozruch. Může fotka z oblíbeného obchodu utišit vlnu spekulací a konspirací?
Že je to nemožné? Není, vážně ne. Běhat můžete i ráda bez toho, aniž byste cítila sebemenší odpor k teniskám, běžeckému úboru nebo k rannímu vstávání a potu. Nic z toho totiž běh obsahovat nemusí. Jen možná máte o běhání zkreslené představy.
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Letní dovolená je obdobím, kdy mnoho párů tráví více času spolu, což může přinést jak radosti, tak výzvy. Přestože je společně strávený čas skvělý pro posílení vztahu, může také vést k ponorce. Zde je několik tipů, jak udržovat zdravý partnerský vztah během tohoto období.

Výběr článků

Zatímco k vánočnímu hodování neodmyslitelně patří cukroví, vaječný koňak, svařák, smažený kapr, řízky, chlebíčky a spousta jiných dobrot, naše tělo už si tuhle smršť tolik neužívá. Připravte se na vánoční svátky s předstihem a posilněte svá játra.
Stres a neustálý tlak na výkon v práci, strach ze selhání a z toho, že nebudete schopna dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí ke stresové poruše, známé jako syndrom vyhoření. Jak ho poznat a jak jej řešit?
Cílem lymfodrenáže je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, popřípadě odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Postup je nutno znát a bezpodmínečně respektovat, a tak patří jen do rukou zkušených odborníků. Nesmí způsobit žádné bolestivé pocity, nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

Nepřehlédněte

Vstávejte s úsměvem! I na dnešní sváteční den pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová horoskop, který poradí, čeho se dnes raději vyvarovat.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek