Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Chcete si prodloužit léto? České aquaparky vás volají!

Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Aquapark
Letní radovánky lze prodloužit v aquaparku. U nás jich najdete rovnou několik! (zdroj: pixabay.com)

17. 09. 2020

Aquapark Čestlice – Praha

www.aquapalace.cz

Tento aquapark bude pro většinu zřejmě známý. Je v něm úžasná nabídka bazénů, tobogánů, brouzdališť, skluzavek, vířivek, saun, ale i fitness. Najdete tu divokou řeku s úctyhodnou délkou 250 metrů. Nejmenší mohou ocenit dominantu vraku pirátské lodi. V jednom z bazénů se pravidelně dočkáte umělého vlnobití.

Večer bývá pro návštěvníky připravená vodní laser show. Pro milovníky saunování je tu k dispozici hned několik druhů saun. K ochlazení můžete využít bazének, studnu s ledovou drtí a celou řadu sprch. Ve SPA centru si můžete dopřát relax ve vířivce nebo vyzkoušet různé kosmetické a masážní procedury. Vše je samozřejmě doplněno výběrem restaurací i barů

Aquapark Kohoutovice – Brno

https://aqpark.sportujemevbrne.cz/

Návštěva potěší dospělé i děti. K dispozici je tu 25 metrů dlouhý plavecký bazén, další bazén s perličkovými rošty, chrliči vody a vodními tryskami. Pro případ horkého počasí je jeden z bazénů umístěn na střeše. Na terase jsou k dispozici polohovatelná lehátka se slunečníky. Děti ocení brouzdaliště s vodním hřibem. Zábavu si můžete užít v tobogánu nebo divoké řece. Najdete tu i whirlpool, páru, saunu nebo posilovnu.

Aquadrom Most

https://www.aquadrom.cz/

Zábavu vám mohou zajistit zdejší vnitřní i venkovní prostory. V kryté části jsou čtyři samostatné bazény s adrenalinovými tobogány, divokou řekou, houpacím zálivem a vodními chrliči. Další zábavné atrakce jsou určené především nejmenším návštěvníkům. V letní sezóně můžete využít venkovní areál se třemi bazény – rekreačně-plaveckým, dětským a brouzdalištěm.

Je tu skluzavka se třemi drahami, dětský vodní hrad a vodní děla. Součástí Aquadromu je saunový komplex, kde jsou dvě finské sauny a tři parní kabiny. Zabavit se kromě koupání můžete i na minigolfovém hřišti, travnatém hřišti na badminton či písčitém na plážový volejbal. Další rozptýlení skýtají stánky s občerstvením.

Aquapark Olomouc

https://www.aqua-olomouc.cz/

K TÉMATUPetra (46): Jsem outsider, rodina se mě zřekla. Vážně jsem tak špatná?

Můžete sem vyrazit v kteroukoliv roční dobu a za jakéhokoliv počasí. Najdete tu tobogán, divokou řeku, vodní děla a chrliče. Váš odpočinek podpoří masážní trysky. Kromě whirlpool tu jsou parní prohřívárny, sauny nebo solária. Vše je přizpůsobeno tomu, abyste se tu cítili dobře i s malými dětmi.

Najdete tu místa určená ke kojení nebo přebalování. Větší děti ocení dětský koutek Akvárko. V areálu jsou čtyři restaurační zařízení – samoobslužná restaurace, bar, bistro a letní restaurace.  

Vodní ráj Jihlava

https://www.vodniraj.cz/

I tento aquapark se pyšní celoročním provozem. Najdete tu 108,5 metru dlouhý tobogán, divokou řeku, perličková lůžka a masážní trysky. Jsou tu i různé vodopády, chrliče a vodní clona. Pro vaše pohodlí jsou k dispozici masáže, solárium a sauna. Venku je pro děti připravené brouzdaliště, vodní hřib, skluzavky nebo vodní hrad.

Pro vaše zdraví poslouží i Kneippův chodník, kde střídavě procházíte teplou a studenou vodou. To podpoří prokrvení končetin, chůze po oblázcích zároveň chodidla masíruje. Kromě koupání se tu můžete věnovat i plážovému volejbalu, tenisu nebo nohejbalu.

Aqualand Moravia Pasohlávky

https://www.aqualand-moravia.cz/

Jedná se o rozlehlý a velmi moderní aquapark ležící jen kousek od Brna. Najdete tu 20 tobogánů, 12 bazénů. Pro děti jsou k dispozici skluzavky, skákadla, šplhací sítě nad vodou. K relaxaci je určeno hned 24 saun a procedur. Je tu kryozóna, solná a aroma lázeň nebo balneo vany. Místní koupele mají na tělo ozdravný účinek – podpoří imunitu, pomohou při kožních potížích a zároveň vám dodají energii.

Centrum Babylon – Liberec

https://www.centrumbabylon.cz/aquapark.html

Za hodinku se z Prahy můžete dostat až do největšího zábavního komplexu na severu Čech. V Liberci je pro vás připraven Aquapark, Lunapark, Laser game a řada dalšího. Najdete tu interaktivní vodní hrad, tobogány, vířivky. Odpočinout si můžete v Saunovém světě. Kromě koupání můžete strávit příjemný čas i v Lunaparku.

K TÉMATUVtipná tvář Hollywoodu: Živoucí parodie Celeste Barber!

Na vaše děti tu čeká řetízkový kolotoč, horolezecká stěna, trampolína, autodrom nebo simulátor divokého býka. Pokud se sem chcete vypravit na víc dní, můžete využít ubytování přímo v areálu.

Snad jsme vás nalákali k prožití příjemného dne v některém z uvedených aquaparků. Zkuste navrhnout takový výlet partnerovi nebo dětem na nejbližší víkend!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Léto je skoro za rohem. Koupání patří ke slunci a dovolené, stejně jako pády do vody ze všech úhlů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek