Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Nechci dětem vzít tátu! Je to řešení?

Zdroj: 123RF.com

27. 07. 2017

“Na začátku to bylo všechno krásné. Měla jsem růžové brýle, přes které svět, a hlavně náš vztah, vypadal krásně a nekomplikovaně. Hned jsme do vztahu skočili rovnýma nohama, nic nestálo v cestě, byla to vášeň. Opravdu jsme se milovali,” začíná svůj příběh trpce Eva. Nyní je vztah v troskách, ale Eva stále nedokázala od partnera odejít.

Dítě vztah nezachrání!

Se svatbou nebylo nutné otálet, chtěla děti a Petr byl pro ni ten pravý. Za rok přišlo na svět první dítko a vztah se začal otřásat v základech. “Po narození Adélky to mezi námi začalo trochu skřípat. Všechno jsem podle něj dělala špatně. Nic nebylo dostatečné. Aby se vyhnul neustálým konfliktům, protože jsem se hodlala bránit, začal se Petr zdržovat v práci. Když byl zrovna doma, stále si nacházel důvody, proč mě urážet a soustavně poučovat. Jen jeho výchova byla ta nejlepší. S ničím mi nehodlal ovšem pomáhat. Myslela jsem si bláhově, že druhé dítě náš vztah napraví, že se to srovná, že to překonáme. Ale jak asi čekáte, nestalo se. Naopak se všechno ještě zhoršilo,” vypráví téměř klasický příběh sedmatřicetiletá maminka.

Co teď? Vztah je v troskách. Petr vytušil její obavy a začal ji psychicky týrat. Vyhrožoval, že jí vezme děti, když se rozvedou. Nevěděla si rady a nenašla sílu bohovat. Tak si zkusila žít svůj život. “Tím, že jsem přestala situaci řešit, se naše emoce trochu zklidnily. Přestal nadávat. Začal se opravdu věnovat dětem. Ať je, jaký je, myslím, že je dobrý táta. Jako partner pro mě ovšem selhal na plné čáře,” říká Eva.

Paralelní vztahy neskončily

Čas trochu rodinné problémy omlel jako voda kámen. Přesto tu jsou. Žena dobře ví, že to není ideální, ale děti svého tátu milují a ona jim ho přece nevezme. Uvědomuje si, že sama nemá dostatek citu a lásky a velmi ji to trápí. Petr si podle jejích slov s problémy hlavu nedělá. Žije své paralelní vztahy na pár nocí a ona dělá, že to nevidí. Přednější jsou pro ni děti. Ty jsou teď na stupnici důležitosti úplně nahoře. “Až vyrostou, budu to řešit. Bude to určitě snazší. Dneska bych si určitě život zařídila jinak, ale nemůžu. Mám obrovský strach, co by se stalo, kdybychom se rozvedli. Udělal by všechno proto, abych o děti přišla. Je schopen ze mě udělat i nesvéprávnou, bude-li to třeba. A já bych bez svých dětí nepřežila ani den,” dodává zklamaná žena.

K TÉMATU  Když naše děti berou drogy. Co všechno se může stát i dobré mámě?

čtenářka Eva (39)

Zůstat nebo odejít? Co byste Evě poradily vy? Své názory piště do komentářů pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?

Nepřehlédněte

Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek