Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Nechci dětem vzít tátu! Je to řešení?

Zdroj: 123RF.com

27. 07. 2017

“Na začátku to bylo všechno krásné. Měla jsem růžové brýle, přes které svět, a hlavně náš vztah, vypadal krásně a nekomplikovaně. Hned jsme do vztahu skočili rovnýma nohama, nic nestálo v cestě, byla to vášeň. Opravdu jsme se milovali,” začíná svůj příběh trpce Eva. Nyní je vztah v troskách, ale Eva stále nedokázala od partnera odejít.

Dítě vztah nezachrání!

Se svatbou nebylo nutné otálet, chtěla děti a Petr byl pro ni ten pravý. Za rok přišlo na svět první dítko a vztah se začal otřásat v základech. “Po narození Adélky to mezi námi začalo trochu skřípat. Všechno jsem podle něj dělala špatně. Nic nebylo dostatečné. Aby se vyhnul neustálým konfliktům, protože jsem se hodlala bránit, začal se Petr zdržovat v práci. Když byl zrovna doma, stále si nacházel důvody, proč mě urážet a soustavně poučovat. Jen jeho výchova byla ta nejlepší. S ničím mi nehodlal ovšem pomáhat. Myslela jsem si bláhově, že druhé dítě náš vztah napraví, že se to srovná, že to překonáme. Ale jak asi čekáte, nestalo se. Naopak se všechno ještě zhoršilo,” vypráví téměř klasický příběh sedmatřicetiletá maminka.

Co teď? Vztah je v troskách. Petr vytušil její obavy a začal ji psychicky týrat. Vyhrožoval, že jí vezme děti, když se rozvedou. Nevěděla si rady a nenašla sílu bohovat. Tak si zkusila žít svůj život. “Tím, že jsem přestala situaci řešit, se naše emoce trochu zklidnily. Přestal nadávat. Začal se opravdu věnovat dětem. Ať je, jaký je, myslím, že je dobrý táta. Jako partner pro mě ovšem selhal na plné čáře,” říká Eva.

Paralelní vztahy neskončily

Čas trochu rodinné problémy omlel jako voda kámen. Přesto tu jsou. Žena dobře ví, že to není ideální, ale děti svého tátu milují a ona jim ho přece nevezme. Uvědomuje si, že sama nemá dostatek citu a lásky a velmi ji to trápí. Petr si podle jejích slov s problémy hlavu nedělá. Žije své paralelní vztahy na pár nocí a ona dělá, že to nevidí. Přednější jsou pro ni děti. Ty jsou teď na stupnici důležitosti úplně nahoře. “Až vyrostou, budu to řešit. Bude to určitě snazší. Dneska bych si určitě život zařídila jinak, ale nemůžu. Mám obrovský strach, co by se stalo, kdybychom se rozvedli. Udělal by všechno proto, abych o děti přišla. Je schopen ze mě udělat i nesvéprávnou, bude-li to třeba. A já bych bez svých dětí nepřežila ani den,” dodává zklamaná žena.

K TÉMATU  Jitka (43): Dceru mi odvedl drogový dealer. Jak se s tím srovnat?

čtenářka Eva (39)

Zůstat nebo odejít? Co byste Evě poradily vy? Své názory piště do komentářů pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Existuje tolik různých způsobů, jak si s rodinou vyrobit vlastní ozdoby. A při jejich tvorbě můžete využít spoustu různých materiálů! Každý jistě máme doma třeba nějaký přebytečný papír, že ano? Máme pro vás jednoduché vánoční ozdoby, které si dnes večer můžete s dětmi vytvořit.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.

Nepřehlédněte

Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek