Sobota , 02. 07. 2022

Jaroslava

Nechci dětem vzít tátu! Je to řešení?

Zdroj: 123RF.com

27. 07. 2017

“Na začátku to bylo všechno krásné. Měla jsem růžové brýle, přes které svět, a hlavně náš vztah, vypadal krásně a nekomplikovaně. Hned jsme do vztahu skočili rovnýma nohama, nic nestálo v cestě, byla to vášeň. Opravdu jsme se milovali,” začíná svůj příběh trpce Eva. Nyní je vztah v troskách, ale Eva stále nedokázala od partnera odejít.

Dítě vztah nezachrání!

Se svatbou nebylo nutné otálet, chtěla děti a Petr byl pro ni ten pravý. Za rok přišlo na svět první dítko a vztah se začal otřásat v základech. “Po narození Adélky to mezi námi začalo trochu skřípat. Všechno jsem podle něj dělala špatně. Nic nebylo dostatečné. Aby se vyhnul neustálým konfliktům, protože jsem se hodlala bránit, začal se Petr zdržovat v práci. Když byl zrovna doma, stále si nacházel důvody, proč mě urážet a soustavně poučovat. Jen jeho výchova byla ta nejlepší. S ničím mi nehodlal ovšem pomáhat. Myslela jsem si bláhově, že druhé dítě náš vztah napraví, že se to srovná, že to překonáme. Ale jak asi čekáte, nestalo se. Naopak se všechno ještě zhoršilo,” vypráví téměř klasický příběh sedmatřicetiletá maminka.

Co teď? Vztah je v troskách. Petr vytušil její obavy a začal ji psychicky týrat. Vyhrožoval, že jí vezme děti, když se rozvedou. Nevěděla si rady a nenašla sílu bohovat. Tak si zkusila žít svůj život. “Tím, že jsem přestala situaci řešit, se naše emoce trochu zklidnily. Přestal nadávat. Začal se opravdu věnovat dětem. Ať je, jaký je, myslím, že je dobrý táta. Jako partner pro mě ovšem selhal na plné čáře,” říká Eva.

Paralelní vztahy neskončily

Čas trochu rodinné problémy omlel jako voda kámen. Přesto tu jsou. Žena dobře ví, že to není ideální, ale děti svého tátu milují a ona jim ho přece nevezme. Uvědomuje si, že sama nemá dostatek citu a lásky a velmi ji to trápí. Petr si podle jejích slov s problémy hlavu nedělá. Žije své paralelní vztahy na pár nocí a ona dělá, že to nevidí. Přednější jsou pro ni děti. Ty jsou teď na stupnici důležitosti úplně nahoře. “Až vyrostou, budu to řešit. Bude to určitě snazší. Dneska bych si určitě život zařídila jinak, ale nemůžu. Mám obrovský strach, co by se stalo, kdybychom se rozvedli. Udělal by všechno proto, abych o děti přišla. Je schopen ze mě udělat i nesvéprávnou, bude-li to třeba. A já bych bez svých dětí nepřežila ani den,” dodává zklamaná žena.

K TÉMATUIva (28): Dorazila jsem na rande naslepo a nestačila se divit, kdo přišel

čtenářka Eva (39)

Zůstat nebo odejít? Co byste Evě poradily vy? Své názory piště do komentářů pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.

Nepřehlédněte

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek