Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Nechci dětem vzít tátu! Je to řešení?

Zdroj: 123RF.com

27. 07. 2017

“Na začátku to bylo všechno krásné. Měla jsem růžové brýle, přes které svět, a hlavně náš vztah, vypadal krásně a nekomplikovaně. Hned jsme do vztahu skočili rovnýma nohama, nic nestálo v cestě, byla to vášeň. Opravdu jsme se milovali,” začíná svůj příběh trpce Eva. Nyní je vztah v troskách, ale Eva stále nedokázala od partnera odejít.

Dítě vztah nezachrání!

Se svatbou nebylo nutné otálet, chtěla děti a Petr byl pro ni ten pravý. Za rok přišlo na svět první dítko a vztah se začal otřásat v základech. “Po narození Adélky to mezi námi začalo trochu skřípat. Všechno jsem podle něj dělala špatně. Nic nebylo dostatečné. Aby se vyhnul neustálým konfliktům, protože jsem se hodlala bránit, začal se Petr zdržovat v práci. Když byl zrovna doma, stále si nacházel důvody, proč mě urážet a soustavně poučovat. Jen jeho výchova byla ta nejlepší. S ničím mi nehodlal ovšem pomáhat. Myslela jsem si bláhově, že druhé dítě náš vztah napraví, že se to srovná, že to překonáme. Ale jak asi čekáte, nestalo se. Naopak se všechno ještě zhoršilo,” vypráví téměř klasický příběh sedmatřicetiletá maminka.

Co teď? Vztah je v troskách. Petr vytušil její obavy a začal ji psychicky týrat. Vyhrožoval, že jí vezme děti, když se rozvedou. Nevěděla si rady a nenašla sílu bohovat. Tak si zkusila žít svůj život. “Tím, že jsem přestala situaci řešit, se naše emoce trochu zklidnily. Přestal nadávat. Začal se opravdu věnovat dětem. Ať je, jaký je, myslím, že je dobrý táta. Jako partner pro mě ovšem selhal na plné čáře,” říká Eva.

Paralelní vztahy neskončily

Čas trochu rodinné problémy omlel jako voda kámen. Přesto tu jsou. Žena dobře ví, že to není ideální, ale děti svého tátu milují a ona jim ho přece nevezme. Uvědomuje si, že sama nemá dostatek citu a lásky a velmi ji to trápí. Petr si podle jejích slov s problémy hlavu nedělá. Žije své paralelní vztahy na pár nocí a ona dělá, že to nevidí. Přednější jsou pro ni děti. Ty jsou teď na stupnici důležitosti úplně nahoře. “Až vyrostou, budu to řešit. Bude to určitě snazší. Dneska bych si určitě život zařídila jinak, ale nemůžu. Mám obrovský strach, co by se stalo, kdybychom se rozvedli. Udělal by všechno proto, abych o děti přišla. Je schopen ze mě udělat i nesvéprávnou, bude-li to třeba. A já bych bez svých dětí nepřežila ani den,” dodává zklamaná žena.

K TÉMATU  Návrat do školy po prázdninách: Jak podporovat děti v návratu do škol?

čtenářka Eva (39)

Zůstat nebo odejít? Co byste Evě poradily vy? Své názory piště do komentářů pod článkem.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Husté, bohaté a dlouhé vlasy chceme snad každá, proto se centrem našeho zájmu stávají nejrůznější pomocníci, kteří podpoří rychlejší růst. Když ale pomineme všelijaké vlasové produkty, existují i další účinné cesty, které společně prozkoumáme.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Hlavní rozdíl, kterým se vířivky liší od bazénu? Užíváte si je celoročně! Odhalit vyhřátou kouřící hladinu je paráda, třeba uprostřed noci, kdy můžete pozorovat hvězdy. Stejně tak skvělý zážitek je koupání v zimním období, kdy horká koupel kontrastuje s chladným vzduchem.
Skáčou, plavou, dovádějí. Tučňáci jsou nelétaví ptáci, které v zoo nezapomene navštívit nikdo. Ve volné přírodě ale předvádějí větší kousky!
Všichni mluví o tom, že předehra je důležitou součástí dobrého sexu. Ale jak na tu nejlepší předehru, aby vaše žena byla úplně hotová? Protože milostná předehra přichází v různých podobách, a pro někoho může být matoucí, nebo dokonce stresující se v této změti zorientovat. Ale žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám pomohli.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.
Postavte dětem pokojíček podle jejich přání. Prodávají se sice připravené sestavy pro děti, ale nic vám nebrání popustit uzdu fantazii a vytvořit bláznivý a originální dětský pokoj. Jen s přibývajícím věkem budou nutné další úpravy, ale zatím jim můžete stvořit vlastní svět.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.
Turistické středisko Jasná je velmi známé, stejně jako mnoho dalších míst v jeho okolí. Dovolená v Nízkých Tatrách na Slovensku ale může být plná jedinečných zážitků z míst, která každý nezná. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste nebyli obklopeni obrovskými davy turistů. Díky tomu si užijete dovolenou mnohem více.

Nepřehlédněte

Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
V obláčku zamilovanosti se vám to možná nezdálo. Nebo jste měla pocit, že je normální pro něj udělat první poslední. Splnit mu každé přání. Jenže po čase si připadáte jako zahnaná do kouta. Přestáváte být sama sebou. A najednou si uvědomíte, že váš partner je zdatný manipulátor. Jak z toho ven?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek