Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Nela v koučinku: Emoční koučink fakt až na dřeň

V prvním květnovém koučinku se Nela otevřela své koučce Marcele na maximum. Napsala pro vás, jak sezení vnímala, co si díky němu uvědomila a jaké má vlivem koučinku Emočních rovnic výsledky.
emoční
Proč na dřeň? Protože jsme vytáhly cestičky, který sem uložila někam hodně dozadu hlavy.

07. 06. 2022

Sednout si a vypsat se z posledního sezení s Marcelou mi tentokrát trvalo o něco déle. Když mi na první schůzce říkala, že někdy její klienti popisují stav po koučinku jako lobotomii, přišlo mi to vtipný. A ejhle, už vím, co tím myslela. Ale vezmu ten náš jarní emoční koučink popořádku.

Emoční rovnice hadr

Koučink má svůj postup. Na začátku opět hodnotíme, jak se cítím ve všech důležitých oblastech života – vztahy, peníze, práce, zdraví… Snažím se před setkáním o ničem moc nepřemýšlet, aby mi rozum nenamluvil, že je přece všechno v okáčku, pane Ducháčku, že se přece všechno musí neustále zlepšovat, a přece nepřiznám, že se něco z plánů, které jsme s Marcelou vytyčily a do kterých jsem se pustila, nevydařilo.

Ale to by zas byl ten strach z chyby, kterej by ten hezky se rozjíždějící vlak zastavil nouzovou brzdou někde v prérii, kde si sice člověk na chvilku vydechne, že uf, klid, bezvětří, ale k čemu to? Naopak, když se něco nepovede, má to třeba ještě jiný důvod. Jinou kolejničku v palici. Pěkně zrezlou, výhybka se zadrhla. Ale když se za ni zabere ve dvou, ona povolí, nezbeda jedna.

sazenice
Nele se rodí nové já. Mění své rovnice, které se pokouší přenastavit.

Takže nepřemýšlím, upřímně střílím pocity od 0 do 10 (od úplně špatně po absolutní labůžo). Pak si vývoj můžete hezky zkouknout v grafech na webovkách Aleše Kaliny, které se jmenují Můj koučink. Je fakt jen váš. Přístup do něj máte vy a váš kouč.

Už zase si píšu deník

Jako malá jsem si psala deník, tohle mi to trošku připomíná, tak hezky. A jak si každý den zapisuju, co jsem dělala, co mi bylo příjemný, kdy mi bylo báječně, jak jsem se plavila na vlně úspěchu a kdy to ve mně řvalo, že tohle néééé, tohle nechci, to se mi nelíbí, tohle mě zabolelo a tohle mě naštvalo, nepřetržitě, na to se Marcela při koučinku dívá a pěkně ze mě chca nechca tahá moje cestičky v hlavě.

Někdy jsou klikatý a trošku to dře, říct proč to či ono tak “mám”. Proč je třeba tak těžký, mít se rád? Hm? Proč a proč a proč? Někdy jsou ty cestičky zaplevelený jen trochu, a někdy tam zarost plevel s tak tuhým kořenem, že se za jedno odpoledne ani mým rýčem od Fiskars nedá zdolat.

K TÉMATU  Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Emoční rovnice, nebo-li ty moje “cestičky” si s Marcelou odsouhlasíme, pak je doma v klidu otáčím do pro mě kýžený formy. Tu pak opět společně na dalším koučinku kontrolujeme a pilujeme tak, aby byly použitelný, pro moji beraní hlavu přijatelný a ne nějaká vzdálená Fata morgana, nad kterou by beztak jen mávla rukou s tím, že tohle, děvče, to se ti teda nepodaří/to si nezasloužíš/to by sis musela jináč odmakat.

Co jsem se naučila?

Slíbila jsem vyhodnocování mojí cesty díky koučinku a podpoře Marcely, tak hurá (hurá pro mě, a třebas by se to šiklo i u vás) na to:

  • Posiluju si umění (a že to je vyšší dívčí) říkat “ne”, teď každý den, když něco nechci, řekněme, že vlezu do obchodu a dřív bych si koupila aspoň něco, aby se neřeklo, teď řeknu, co potřebuju a když nabídka neodpovídá poptávce, s úsměvem odmítám a loučím se a světe zboř se, zatím mi hlavu nikdo neukous. A ta dovednost tím sílí.
  • Učím se stanovovat si hranice, respektive si je uvědomovat – krom pocitu, že tohle se mi nelíbí, mi pomáhá si jasně spočítat (čas, energii, peníze…), porovnat si v hlavě, co se po mě chce a zda je mi v tom dobře, jestli je to pro mě fér nebo jestli už je to z mé strany (zas) situace, že jdu přes sebe. A abrakadabra, zas se ten svět nehroutí, ačkoli já teda skoro omdlívám.
  • Přijala jsem myšlenku, že aby moje tělo a mysl mohly fungovat, je záhodno se o ně starat, a ne je ždímat jak automatku.

Někdy je dobrý, hodit nohy nahoru

Heuréka pro mě byl poslední bod výše. V té šedé teorii je to přece jasný, to tisíckrát omletý “nejdřív nasaď masku sobě, pak dítěti/druhému”. Bla bla… to dá přece rozum, no ne? U mě očividně ne. Tu masku, tu bych si nasadila. Ale že bych si třeba odpočala? Že bych dala přednost svým prioritám? Že bych si v klidu sedla k už tak neduhy na max ořezanýmu jídelníčku? Že bych si došla třeba na masáž, když mám věčně zatuhlej krk a pěkně pak papám růžový brufíky, páč mě z toho třeští hlava?

Nela
Moje tělo není stroj, kterej můžu ždímat.

Hm. Přitom u takovýho auta si hledím gum s pořádným vzorkem. Pojistku mám famfárovou, čerpám naftu kvalitní, táta mi každý zavrnění volantu zkontroluje… Olej měníme častěji než je předepsáno, aby to hezky jezdilo a vydrželo. Rozvody mám v cajku, filtry nový, flešku s muzikou projetou antivirem… U jednoho fára se mi na dálnici kdesi za Halle rozskočil motor. Pominu příběh o dešti, zimě a klepajícím se psím kamarádovi, slzu společně utřeme určitě ještě mockrát.

K TÉMATU  Příběh Kristýny (33): Borelióza a já. Změna pohledu na můj handicap mi zachránila život

Long story short. Motor jsme vyměnili. A to auto už nikdy nejelo tak, jako předtím. A poučení pro mě? Díky týhle rozpravě s Marcelou jsem si uvědomila, že moje tělo není samozřejmost a stroj, kterej musí poslouchat a musí plnit na 120 %. Zatím jsem ve fázi úžasu nad svým objevem a budu se dál učit, jak s tím naložit.

holiny
Jestli chcete sázet, musíte se nejdřív zbavit plevele.

A proč vlastně to byl koučink na dřeň? Dostaly jsme se k mým nejtemnějším vzpomínkám. O kterých jsem do tý doby nikomu neřekla, ani sobě. Zčásti asi z pocitu studu, zčásti z pocitů viny. Něco bylo z dětství a něco z takové řekněme rané dospělosti. Situace, který jsem vůbec neukočírovala a hlava si je drží pěkně v mlžným oparu. Ale on prostě ten největší hnus musí pryč, aby se dalo do čistýho záhonku zasadit něco, co dobře poroste.

Takže motto týdne pro mě je: “chilli holiny”! aneb čerstvý vzduch, přírodu, sekačku, spoustu semínek a taky závěsnou houpačku, dát si kopýtka hore a mít se taky trochu ráda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Nela v koučinku: Čtyřka je číslo, které odráží stabilitu a sílu. Co si odnáším ze čtvrtého sezení?

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/post/koučink-fakt-až-na-dřeň
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Každá žena se měsíc co měsíc setkává s menstruací, během které se neobejde bez vložek či tampónů. Málokdo si ale v tu chvíli uvědomí, jaké množství odpadu se vytvoří během používání tradičních menstruačních pomůcek, které následně zbytečně škodí okolní přírodě. Naštěstí ale existuje několik ekologických alternativ, za které vám příroda poděkuje a oceníte je i vy z hlediska snadného použití. Pojďme se podívat na téma ekologické menstruace.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.

Nepřehlédněte

Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek