Středa , 29. 11. 2023

Zina

5 rájů kapsářů a krádeže: Ve kterých destinacích se vyplatí dbát na zvýšenou pozornost?

Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!

1.    Barcelona

Barcelona, čtvrť El Raval, ulice La Rambla – právě pro ni je typická nezměrná hustota zlodějů a násilníků, kteří čekají na své oběti. Tomuto místu se při návštěvě Barcelony rozhodně vyhněte. Nechoďte do temných uliček nebo na opuštěná místa. Nenechávejte své cennosti bez dozoru a hlavně se tvařte, že nejste turista – to je nejlepší prevence krádeží.

2.    Řím a Vatikán

Řím je svou kriminalitou proslulý, Římané se však brání, že v Neapoli jsou krádeže ještě častější. Pokud se na věc podíváme z pohledu přepočtu krádeží na počet obyvatel, je ale prokazatelně nejhorším semeništěm zločinnosti Vatikán. Kapesní zloději jednoduše využívají hojného množství turistů, kteří destinaci navštěvují. Vatikán jakožto sídlo hlavy katolické církve v nich zřejmě moc respektu nebudí.

3.    Praha

Kdo by to byl řekl, že naše krásná stověžatá matička Praha je třetí evropskou metropolí na žebříčku měst, kde turistům hrozí okradení. Zloději tvoří kapsářské gangy, které se soustředí hlavně na oblast Václavského a Staroměstského náměstí. Zvýšené opatrnosti dbejte hlavně v tlačenicích a nepodceňujte ani malé děti.

4.    Londýn

Londýn se „pyšní“ nejen celkovou mírou kriminality a násilných činů, ale hlavně organizovanými kapsářskými skupinami. Každý rok krádeže stoupají o několik procent, jak uvádějí statistiky londýnské policie, která si založila specializovanou hlídku pochůzkářů zaměřenou na kapesní krádeže. Během letních olympijských her v roce 2012 místní policie dokonce vytvořila speciální schéma hlídek s označením „projekt pavoučí síť“.

TIP: Pokud se vám přece jen přihodilo neštěstí a byly vám odcizeny osobní věci, nevěšte hlavu a vyberte si například krásnou novou dámskou peněženku na Zalandu.

5.    Nejhorší kriminální místo světa

Nejhůře na světě, co se týče kriminality, je na tom město San Pedro Sula v Hondurasu, kde nevládnou pouze kapsáři, ale hlavně gangy všeho druhu. Přestřelky v ulicích jsou tam na denním pořádku. Ročně v této oblasti zemře násilnou smrtí průměrně 1 200 lidí.

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.

Nepřehlédněte

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek