Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

5 rájů kapsářů a krádeže: Ve kterých destinacích se vyplatí dbát na zvýšenou pozornost?

Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!

1.    Barcelona

Barcelona, čtvrť El Raval, ulice La Rambla – právě pro ni je typická nezměrná hustota zlodějů a násilníků, kteří čekají na své oběti. Tomuto místu se při návštěvě Barcelony rozhodně vyhněte. Nechoďte do temných uliček nebo na opuštěná místa. Nenechávejte své cennosti bez dozoru a hlavně se tvařte, že nejste turista – to je nejlepší prevence krádeží.

2.    Řím a Vatikán

Řím je svou kriminalitou proslulý, Římané se však brání, že v Neapoli jsou krádeže ještě častější. Pokud se na věc podíváme z pohledu přepočtu krádeží na počet obyvatel, je ale prokazatelně nejhorším semeništěm zločinnosti Vatikán. Kapesní zloději jednoduše využívají hojného množství turistů, kteří destinaci navštěvují. Vatikán jakožto sídlo hlavy katolické církve v nich zřejmě moc respektu nebudí.

3.    Praha

Kdo by to byl řekl, že naše krásná stověžatá matička Praha je třetí evropskou metropolí na žebříčku měst, kde turistům hrozí okradení. Zloději tvoří kapsářské gangy, které se soustředí hlavně na oblast Václavského a Staroměstského náměstí. Zvýšené opatrnosti dbejte hlavně v tlačenicích a nepodceňujte ani malé děti.

4.    Londýn

Londýn se „pyšní“ nejen celkovou mírou kriminality a násilných činů, ale hlavně organizovanými kapsářskými skupinami. Každý rok krádeže stoupají o několik procent, jak uvádějí statistiky londýnské policie, která si založila specializovanou hlídku pochůzkářů zaměřenou na kapesní krádeže. Během letních olympijských her v roce 2012 místní policie dokonce vytvořila speciální schéma hlídek s označením „projekt pavoučí síť“.

TIP: Pokud se vám přece jen přihodilo neštěstí a byly vám odcizeny osobní věci, nevěšte hlavu a vyberte si například krásnou novou dámskou peněženku na Zalandu.

5.    Nejhorší kriminální místo světa

Nejhůře na světě, co se týče kriminality, je na tom město San Pedro Sula v Hondurasu, kde nevládnou pouze kapsáři, ale hlavně gangy všeho druhu. Přestřelky v ulicích jsou tam na denním pořádku. Ročně v této oblasti zemře násilnou smrtí průměrně 1 200 lidí.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.

Nepřehlédněte

Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek