Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

5 rájů kapsářů a krádeže: Ve kterých destinacích se vyplatí dbát na zvýšenou pozornost?

Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!

1.    Barcelona

Barcelona, čtvrť El Raval, ulice La Rambla – právě pro ni je typická nezměrná hustota zlodějů a násilníků, kteří čekají na své oběti. Tomuto místu se při návštěvě Barcelony rozhodně vyhněte. Nechoďte do temných uliček nebo na opuštěná místa. Nenechávejte své cennosti bez dozoru a hlavně se tvařte, že nejste turista – to je nejlepší prevence krádeží.

2.    Řím a Vatikán

Řím je svou kriminalitou proslulý, Římané se však brání, že v Neapoli jsou krádeže ještě častější. Pokud se na věc podíváme z pohledu přepočtu krádeží na počet obyvatel, je ale prokazatelně nejhorším semeništěm zločinnosti Vatikán. Kapesní zloději jednoduše využívají hojného množství turistů, kteří destinaci navštěvují. Vatikán jakožto sídlo hlavy katolické církve v nich zřejmě moc respektu nebudí.

3.    Praha

Kdo by to byl řekl, že naše krásná stověžatá matička Praha je třetí evropskou metropolí na žebříčku měst, kde turistům hrozí okradení. Zloději tvoří kapsářské gangy, které se soustředí hlavně na oblast Václavského a Staroměstského náměstí. Zvýšené opatrnosti dbejte hlavně v tlačenicích a nepodceňujte ani malé děti.

4.    Londýn

Londýn se „pyšní“ nejen celkovou mírou kriminality a násilných činů, ale hlavně organizovanými kapsářskými skupinami. Každý rok krádeže stoupají o několik procent, jak uvádějí statistiky londýnské policie, která si založila specializovanou hlídku pochůzkářů zaměřenou na kapesní krádeže. Během letních olympijských her v roce 2012 místní policie dokonce vytvořila speciální schéma hlídek s označením „projekt pavoučí síť“.

TIP: Pokud se vám přece jen přihodilo neštěstí a byly vám odcizeny osobní věci, nevěšte hlavu a vyberte si například krásnou novou dámskou peněženku na Zalandu.

5.    Nejhorší kriminální místo světa

Nejhůře na světě, co se týče kriminality, je na tom město San Pedro Sula v Hondurasu, kde nevládnou pouze kapsáři, ale hlavně gangy všeho druhu. Přestřelky v ulicích jsou tam na denním pořádku. Ročně v této oblasti zemře násilnou smrtí průměrně 1 200 lidí.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek