Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Nela v koučinku: Koučink nekoučink

Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
koučink
ilustrační obrázek

17. 02. 2023

Na úvod bych ráda řekla, že jsme s Marcelou opravdu necvičily jógu. V rámci nově nalezeného pnutí pečovat o svou schránku zvenčí i zevnitř totiž pravidelně navštěvuju nejen koučku Emočních rovnic podle Aleše Kaliny – Marcelu, ale mezi jinými jsem dostala báječný tip i na fyzioterapii, kde se občas i pro své dobro zkusím zamotat do nějaké báječné krkolomné pózy, ze které se cítím dočista rozbitá, ale spokojená a paní výše mi přišla jako hezká metafora mojí celkové cesty k lepšímu životu.

Pořád nejsem ve formě

S Marcelkou to byl koučink opravdu nevídaný a skvělý. Člověk míní, breberky mění. Proto si cením osobního přístupu, který ke mně Marcela od začátku naší spolupráce má. Bohužel stále nejsem zdravotně na výši a kdo nějaké dlouhodobější potíže zažil, ví, že je to na budku. Ještě o něco víc na budku je, udržet si pozitivní přistup k věci, hledat nové cesty, jiné pohledy a nevnímat to celé jen jako černý velký špatný.

Ono je krásný se neustále vzdělávat, rozvíjet (a věřte nevěřte, už jsem se toho narozvíjela hodně a ohromně mě to baví) a makat, makat, makat, jenže někdy do toho ta naše báječná schránka prostě hodí vidle a člověku nezbyde, než na ni teda konečně vzít trochu ohled. A když za mnou Marcela přišla s tím, že zkusíme trochu pomoct i tělu a zpomalit, cítila jsem se pochopená a vnímaná (sama bych si totiž o nějaké zvolnění stopro neřekla, protože výzva je výzva a jedem, všechno zvládnu, hory přenesu).

Zpátky na začátek

Teď už ale k věci. Prošly jsme klasicky moje hodnocení všech důležitých oblastí života – práce, peníze, vztah k rodičům, dětem, partnerovi i sobě samé. Samotnou mě překvapilo, že vlastně hodnotím všechny oblasti směrem k lepšímu. Troufám si říct, že po pár desítkách otočených rovnic se věci dávají do pohybu vlastně samy. Protože najednou je vám to “nové” vlastní. Možná si jako já při čtení takových článků teď říkáte – jojo, to je pěkný, ale kde je teda něco hmatatelnýho? Kde máš ty posuny, Neliso? Zapátrala jsem v mém úplně prvním článku a vida je! Jsou tam, kuci a holky i oni, ti druzí. Abyste nemuseli hledat vy, mám tu seznam mých přání při začátku koučinku:

K TÉMATU  Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

„Moje upřímný přání je, se díky koučinku naučit jak být klidná máma, spokojená, šťastnější, sebevědomější, umět říkat ne a lépe si zorganizovat život. Líp zvládat stres, kritiku a okolnosti, na který nemám vliv. Posunout své podnikání nebo aspoň najít efektivnější cestu a vyškrábnout čas i pro sebe.”

Vezmu to postupně:

  • stojatá voda matka nejsem, ale rozhodně vidím rozdíl, rozhodně mi přibylo na trpělivosti a i od dcery slýchám mnohem častěji: “to jsme si to spolu užily”
  • jsem celkově spokojenější v tom, jak to máme nastavené doma
  • šťastnější jsem díky tomu, že už opravdu řeknu někdy NE a prostě se zařídím podle sebe
  • v organizaci života se lepším, dokonce už i odmítám další zakázky, protože na ně nemám kapacitu a dřív bych raději nespala
  • té kritiky a z ní plynoucího stresu je buď náhodou méně, nebo si prostě věci méně beru, každopádně je to prima změna
  • čas pro sebe si pomalu právě třeba tou zmiňovanou fyzioterapií dělám (ještě to není víkend sama s knihou, ale jejej, i tak je to pro mě velký posun)

Výsledky jsou takové na první pohled nenápadné, jak jsou součástí naší každodenní reality. Proto jsem ráda, že tyto články s vámi sdílím, mám se k čemu vracet a s čím porovnávat.

jóga
Krůčky to jsou malé, ale velké pro můj život.

Podtrženo, sečteno

Po vyhodnocení pokroků i aktuálních bolístek jsem se nechala Marcelou vést při práci s dechem. Když se dřív řeklo “meditace” nebo jakákoli jiná řekněme spirituální záležitost, přecházela jsem to s úsměvem a s tím, že to není nic pro mě, ale že koho to baví, tak prosím. Ale je pravda, že když má moje ratolest z něčeho strach, říkám jí automaticky: „Dýchej zhluboka nosem, vydechuj pusou.” V šatně její školky jsem dokonce zaslechla, jak stejně utěšovala jistého souputníka. A protože mám sama potíž v tom, uvolnit se, dechová cvičení, kterými mě Marcela prováděla na dálku, hezky z pohodlí vlastního domova, mi udělala velmi dobře.

K TÉMATU  Vaše příběhy: Moje dcera utekla z domu a začala brát drogy! Může za to její první přítel? Nebo selhání ve výchově?

Protože si sama netroufám popisovat konkrétní techniky, které Marcela umí, popíšu vám můj pocit a pochopení v kostce. Dává mi smysl, že chceme do sebe přijímat to dobré a zbavovat se toho špatného. Proto už jen soustředit se při klidném, hlubokém dýchání na to, že při nádechu člověk myslí na hezké věci, ať už to jsou třeba (dosaďte si to své) vize do budoucna, vděk a při výdechu se zbavit balastu, který nás táhne dolů (stres, nepochopení, bolest), má svou logiku. A když si na takové cvičení najdete čas, kdy vás nikdo neruší a ještě vás vede někdo, komu důvěřujete a cítíte se u něčeho tak nového komfortně, má to dost do sebe.

A ještě jsem využila toho, že na své roli poslušné holčičky stále pracuju – když se chci donutit uvolnit sama před spaním, úplně to nejde podle plánu, ale když mi to řekne někdo jiný, tak hezky ku svému prospěchu poslouchám.

I takto netradičně tedy může koučink Emočních rovnic probíhat. Prostě tak, jak to potřebujete, abyste mohli na přepisování nevhodných cestiček v hlavě pokračovat úspěšně dál.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Koučink Emočních rovnic „na Fénixe“

Nela v koučinku: A co chceš ty? Co tě učiní šťastnou?

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/post/koučink-nekoučink
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Život je krásný tím, že nikdy dopředu nevíme, co nám přichystá. I ta nejlépe promyšlená a naplánovaná akce, jako je svatba, se dovede proměnit v naprostý trapas.
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.
Čtení klasických knih vás nebaví? Nebo byste je rádi proložili i nějakým poslechem? V tom případě si vyberte z našich tipů na audioknížky, které vám jistě v letních měsících udělají radost a zpříjemní horké dny.
Na stůl o vánocích prostě patří. Adventní věnec je jedním ze základních prvků vánoční výzdoby. Tahle dekorace se stane vaší chloubou, když jí vyrobíte sama! Možná už v tom máte praxi, možná to zkusíte poprvé, ale v každém případě se můžete inspirovat. A pokud věnec vyrábět nechcete, alespoň si nějaký vyberete.
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Způsobů uchovávání potravin a úrody je několik – vedle klasického zmrazování v mrazáku můžete také své plodiny zavařit a vychutnat si tak jejich skvělou chuť i několik měsíců poté. Vyzkoušejte tyto snadné tipy a zavařujte v pohodlí domova.

Výběr článků

Když se podíváte do ledničky u svých rodičů nebo u známých, možná vás překvapí, že tam dávají i potraviny, které vy uchováváte jinde. Víte však, co je tedy správné, a jaké potraviny bychom do lednice opravdu dávat neměli?
Únava ze všech omezení a koronavirusových opatření je přirozená, ale určitě by kvůli nim neměl trpět váš sexuální život. Přispět k tomu můžete i eJoy®.
Děti i domácí mazlíčci umí být roztomilí. Tihle prckové sice ještě nosí pleny, ale už mají doslova záchvat smíchu. A může za to pes! Slyšet dětský smích je rozhodně lepší, než křik. Možná se budete smát s nimi!

Nepřehlédněte

Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek