Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Nela v koučinku: Koučink nekoučink

Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
koučink
ilustrační obrázek

17. 02. 2023

Na úvod bych ráda řekla, že jsme s Marcelou opravdu necvičily jógu. V rámci nově nalezeného pnutí pečovat o svou schránku zvenčí i zevnitř totiž pravidelně navštěvuju nejen koučku Emočních rovnic podle Aleše Kaliny – Marcelu, ale mezi jinými jsem dostala báječný tip i na fyzioterapii, kde se občas i pro své dobro zkusím zamotat do nějaké báječné krkolomné pózy, ze které se cítím dočista rozbitá, ale spokojená a paní výše mi přišla jako hezká metafora mojí celkové cesty k lepšímu životu.

Pořád nejsem ve formě

S Marcelkou to byl koučink opravdu nevídaný a skvělý. Člověk míní, breberky mění. Proto si cením osobního přístupu, který ke mně Marcela od začátku naší spolupráce má. Bohužel stále nejsem zdravotně na výši a kdo nějaké dlouhodobější potíže zažil, ví, že je to na budku. Ještě o něco víc na budku je, udržet si pozitivní přistup k věci, hledat nové cesty, jiné pohledy a nevnímat to celé jen jako černý velký špatný.

Ono je krásný se neustále vzdělávat, rozvíjet (a věřte nevěřte, už jsem se toho narozvíjela hodně a ohromně mě to baví) a makat, makat, makat, jenže někdy do toho ta naše báječná schránka prostě hodí vidle a člověku nezbyde, než na ni teda konečně vzít trochu ohled. A když za mnou Marcela přišla s tím, že zkusíme trochu pomoct i tělu a zpomalit, cítila jsem se pochopená a vnímaná (sama bych si totiž o nějaké zvolnění stopro neřekla, protože výzva je výzva a jedem, všechno zvládnu, hory přenesu).

Zpátky na začátek

Teď už ale k věci. Prošly jsme klasicky moje hodnocení všech důležitých oblastí života – práce, peníze, vztah k rodičům, dětem, partnerovi i sobě samé. Samotnou mě překvapilo, že vlastně hodnotím všechny oblasti směrem k lepšímu. Troufám si říct, že po pár desítkách otočených rovnic se věci dávají do pohybu vlastně samy. Protože najednou je vám to “nové” vlastní. Možná si jako já při čtení takových článků teď říkáte – jojo, to je pěkný, ale kde je teda něco hmatatelnýho? Kde máš ty posuny, Neliso? Zapátrala jsem v mém úplně prvním článku a vida je! Jsou tam, kuci a holky i oni, ti druzí. Abyste nemuseli hledat vy, mám tu seznam mých přání při začátku koučinku:

K TÉMATU  Nela v koučinku: Velikonoční emoční jízda po Skypu

„Moje upřímný přání je, se díky koučinku naučit jak být klidná máma, spokojená, šťastnější, sebevědomější, umět říkat ne a lépe si zorganizovat život. Líp zvládat stres, kritiku a okolnosti, na který nemám vliv. Posunout své podnikání nebo aspoň najít efektivnější cestu a vyškrábnout čas i pro sebe.”

Vezmu to postupně:

  • stojatá voda matka nejsem, ale rozhodně vidím rozdíl, rozhodně mi přibylo na trpělivosti a i od dcery slýchám mnohem častěji: “to jsme si to spolu užily”
  • jsem celkově spokojenější v tom, jak to máme nastavené doma
  • šťastnější jsem díky tomu, že už opravdu řeknu někdy NE a prostě se zařídím podle sebe
  • v organizaci života se lepším, dokonce už i odmítám další zakázky, protože na ně nemám kapacitu a dřív bych raději nespala
  • té kritiky a z ní plynoucího stresu je buď náhodou méně, nebo si prostě věci méně beru, každopádně je to prima změna
  • čas pro sebe si pomalu právě třeba tou zmiňovanou fyzioterapií dělám (ještě to není víkend sama s knihou, ale jejej, i tak je to pro mě velký posun)

Výsledky jsou takové na první pohled nenápadné, jak jsou součástí naší každodenní reality. Proto jsem ráda, že tyto články s vámi sdílím, mám se k čemu vracet a s čím porovnávat.

jóga
Krůčky to jsou malé, ale velké pro můj život.

Podtrženo, sečteno

Po vyhodnocení pokroků i aktuálních bolístek jsem se nechala Marcelou vést při práci s dechem. Když se dřív řeklo “meditace” nebo jakákoli jiná řekněme spirituální záležitost, přecházela jsem to s úsměvem a s tím, že to není nic pro mě, ale že koho to baví, tak prosím. Ale je pravda, že když má moje ratolest z něčeho strach, říkám jí automaticky: „Dýchej zhluboka nosem, vydechuj pusou.” V šatně její školky jsem dokonce zaslechla, jak stejně utěšovala jistého souputníka. A protože mám sama potíž v tom, uvolnit se, dechová cvičení, kterými mě Marcela prováděla na dálku, hezky z pohodlí vlastního domova, mi udělala velmi dobře.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Koučink Emočních rovnic "na Fénixe"

Protože si sama netroufám popisovat konkrétní techniky, které Marcela umí, popíšu vám můj pocit a pochopení v kostce. Dává mi smysl, že chceme do sebe přijímat to dobré a zbavovat se toho špatného. Proto už jen soustředit se při klidném, hlubokém dýchání na to, že při nádechu člověk myslí na hezké věci, ať už to jsou třeba (dosaďte si to své) vize do budoucna, vděk a při výdechu se zbavit balastu, který nás táhne dolů (stres, nepochopení, bolest), má svou logiku. A když si na takové cvičení najdete čas, kdy vás nikdo neruší a ještě vás vede někdo, komu důvěřujete a cítíte se u něčeho tak nového komfortně, má to dost do sebe.

A ještě jsem využila toho, že na své roli poslušné holčičky stále pracuju – když se chci donutit uvolnit sama před spaním, úplně to nejde podle plánu, ale když mi to řekne někdo jiný, tak hezky ku svému prospěchu poslouchám.

I takto netradičně tedy může koučink Emočních rovnic probíhat. Prostě tak, jak to potřebujete, abyste mohli na přepisování nevhodných cestiček v hlavě pokračovat úspěšně dál.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nela v koučinku: Koučink Emočních rovnic „na Fénixe“

Nela v koučinku: A co chceš ty? Co tě učiní šťastnou?

Zdroje článku:
https://www.marcelahlavackova.cz/post/koučink-nekoučink
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Lana a provazy jsou báječný retro a vintage doplněk jakéhokoli interiéru. I moderní bydlení můžete podtrhnout jedním z těchto kousků. Nejčastější uplatnění pro lano je designové osvětlení, ale uplatnění najde i jinde. Inspirujte se!
Ekologická a přátelská vůči přírodě. Přesně taková je udržitelná móda, která se za poslední roky stala doslova hitem. Co vlastně představuje a v čem má tento alternativní přístup k módě své kouzlo?
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Šestý den Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se nesl ve znamení hudební kapely Tata Bojs. V KVIFF.TV Parku proběhl rozhovor se členy kapely, který vedl Čestmír Strakatý. Následovalo představení kapely v Domě ČT a premiéra dokumentu tata_bojs.doc v Puppu. Den zakončili koncertem. Kromě toho se návštěvníci festivalu mohli těšit na vystoupení Pam Rabbit a Dana Bárty, parkurovou show týmu IN MOTION, debaty s filmovými tvůrci a projekce soutěžních filmů.
Čas od času takové jednání musí absolvovat každý z nás. Někdy je to vyřešení rodinného nebo partnerského problému, ale daleko častěji se týká pracovních záležitostí. Chce s vámi mluvit nadřízený nebo máte vy pokárat svého podřízeného. Potřebujete se připravit tak, aby rozhovor proběhl bez zbytečných konfliktů a hádek.
Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.

Výběr článků

Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Ještě v botníku nemáte bílé tenisky? Pak byste tuhle chybu měly rychle napravit. Tenisky se totiž hodí ke všemu – k sukni, džínům a třeba i k šatům. Podívejte se, jak můžete tenisky kombinovat.

Nepřehlédněte

Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek