Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Nela v koučinku: První schůzka s koučkou

Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
první schůzka
Posaďte se, začíná první sezení. Bude to cesta klikatá.

První metry maratonu k lepšímu já. Nervozitka, těšení… Probereme dojmy i fakta o tom, jak koučink Emočních rovnic s Marcelou probíhá. První schůzka začíná.

Krok za krokem

Že jsem Nela a že mi sem tam něco nejde, to už víte. Že jsem s tím začala něco dělat, to víte také… Že mám koučku Marcelu Hlaváčkovou, je také známo.

Zvenčí malý krok pro člověka, začátek velkých věcí pro mě, a dost možná i pro vás, kdo se rozhodnete měnit vytesané cestičky v našich mozkovnách – první koučink, první “ochutnávka” Emočních rovnic, přístupu, pravidel hry a testování mých (a nejspíš i Marcely) pocitů.

Co jsem čekala (a jak jsem se před první schůzkou cítila)?

  • Že budu muset sáhodlouze vysvětlovat, vyprávět a trochu jsem se bála, že vlastně nevím, kde začít.
  • Byla jsem zvědavá, jestli Emoční rovnice odpovídají mé představě zaběhlých synapsí v našich hlavách, který jsou důsledkem našich zkušeností (ať už z reálného, získaného nebo třebas i vybájeného pohledu, prostě toho našeho pohledu na svět), a které jde nějak (ale sakra jak?) přetočit a upravit, aby nám bylo líp.
  • Byla jsem zvědavá, trochu nervózní a těšila jsem se na něco nového.

Co první schůzka přinese?

  • První oťukání
  • Vysvětlení a udělení přístupu do chytré složky (appky, webového rozhraní… ), kde se za vedení Marcely dějou kýžený změny. To se mi ohromně líbí, vidím, že na sobě pracuju, jsem nucená o sobě a svých pocitech a zážitcích přemýšlet, zapsat je. Tady nejdřív kouč začne se zachytáváním vašich/našich Emočních rovnic, aktuálně mě nejvíc pálí to, že nemám dobře zorganizovaný den – ve zkratce makat od 10 do 4 v jedné práci, přiletět domů a pokračovat do půlnoci ťukáním do monitoru měsíce v kuse bez pauzy, to není hrdinství, to je kravina… a ač mi sláma v botách neva, chci je mít aspoň přijatelně čistý.
  • Koučink se soustředí na 4 kvadranty života – VZTAHY, PENÍZE, PRÁCE, ZDRAVÍ – naučila jsem se, jak si “oznámkovat” moji spokojenost/nespokojenost ve všech sférách pomocí škály 0-10. První schůzka tedy znamená výchozí bod – kde jsem teď a jak se v jednotlivých kvadrantech cítím a jako au! Ono podívat se na svůj život a zhodnotit ho bez zbytečnýho přemýšlení, rozumu a vstupů typu: A co si ta Marcela pomyslí, když jí TOHLE přiznám? To vás sem tam bodne. Ale dobře mi tak, je kam jít.
K TÉMATU  Knoflíčky (o 24 let dříve... )

Upřímně mě překvapilo, jak rychle dokáže moje koučka odhadnout, jak člověk funguje a kde je zakopaný pes. Vyvodila o mně závěry, které bych před sebou ještě pár let jinak ráda potutelně tajila. A to hlavně v oblasti partnerských vztahů, kdy jsem pronesla pár vět (když vám pak Marcela čte zpětně, co jste mimoděk pronesli… wow) a byla jsem chycená in flagranti, opravdu, klobouk dolů!

Vysvětlila mi úvod – práci na mých myšlenkách, zatím našla moje nežádoucí cestičky, sepsala je, potvrdily jsme si správnost a můj úkol je převrátit je o 180 stupňů a pak “trochu ubrat páru”, dostat se na chtěnou cestu.

Jednoduchý příklad: Je mi zima, je mi teplo nebo je mi příjemně teplo, a tou mozek naprogramovat – pomocí vizualizace, zapojení všech smyslů. Zatím trénuju.

Co mě dostalo je, že mozku je jedno, zda to či ono opravdu zažil nebo jste si to jen “vysnili”. A ono opravdu. Marcela mě provedla zážitkem, kdy popisovala, co “mám” vidět, slyšet, cítit za vůně, cítit dotykem, cítit uvnitř… a ta moje hlava se opravdu nechala ošálit. Pecka!

Jaký má tedy první schůzka závěr? Máme výchozí body ze všech sfér života. Vím, že se chci posunout ve všech, jen někde to hoří víc a někde míň, jsem přesvědčená o tom, že je záhodno a radno mít po boku někoho, kdo odhadne, kdy je ještě možný přitlačit na posun a vývoj, a kdy je lepší ubrat plyn, abych já, jako koučovanec (prima výraz, ne? )neztratila motivaci, chuť, naděj a víru.

Začínám chápat, jak emoční rovnice fungují, ale zatím bych si to netroufla nikomu vysvětlit sama. Marcela Hlaváčková přirovnává koučink k loupání cibule, tak už se těším, kolik vrstev se nám podaří odloupnout příště. Snad u toho nebudem brečet.

K TÉMATU  Vím, že přítel mojí kamarádky ji podvádí. Mám jí to říct? Neuvěří mi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte obývací pokoj vybavený podle posledních módních trendů, ale přijde vám nudný a zcela bez života? Chtěli byste mu dodat šmrnc nebo naopak tento prostor zútulnit a vykouzlit si tak harmonický domov? Tak se zkuste podívat na několik zajímavých typů, jak vykouzlit z vašeho obýváku opravdu útulný společenský prostor.
Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
Vidět kvést nebo rodit rostlinku, kterou jsme si vypěstovali ze semínka, je čistá radost každého zahrádkáře. Celá řada zelenin i květin se musí vysévat včas, protože mají dlouhou vegetační dobu. Tak abyste stihly sezónu, je nutné se setím začít již nyní v únoru!
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Určitě to znáte. Vytahujete plný pytel z koše a v duchu si říkáte, proč tam každý hází další a další věci, když už je úplně plný. Takový pytel nejde ven z koše snadno, ale tady je návod, jak všechno usnadnit. Stačí nechat koš trochu nadechnout.
Sex během menstruace je téma, které stále vzbuzuje kontroverze. Pro některé je to tabu, pro jiné přirozená součást života. Přestože se o tom nemluví často, sex během menstruace může mít několik výhod a není zdravotně nebezpečný.
Jak si během minuty poradit s okem na svetru? Jak na zaseklý zip u kalhot nebo odpad, ucpaný vašimi vlasy? A k čemu všemu se dá využít korkový špunt? To a mnohem víc praktických vychytávek ve videu. Neuvěříte, jak to může být snadné!
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Sedět doma se zdá jako nuda, nebo dokonce otrava – když se ale na tento problém podíváte z jiného úhlu pohledu, dá se volný čas doma využít docela plodně.

Výběr článků

Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Šťastné a veselé Vánoce vám přeje i kýchající slon, který ozdobil stromeček svíčkami. Co se mu přihodilo ukáže krátký animovaný film, který zaručeně pobaví!

Nepřehlédněte

Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Známe to i z dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu. Synek bohatého obchodníka je vypasený tlouštík, zatímco děti z chudých poměrů jsou hubené. Takhle to bylo během historie lidstva prostě pravidlem. To se ale teď poprvé obrací. Děti bohatých jsou štíhlejší, zatímco ty z chudých rodin častěji tloustnou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek