Domů » Životní styl » Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink
Životní styl

Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

koučink
Zdroj: 123RF.com
Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!

Koučink vám pomůže, když se neumíte zastavit

Mnoho z nás se v této uspěchané době jednoduše nedokáže zastavit, najít si čas pro sebe, přestože právě tento čas je tím nejcennějším, co v životě máme, abychom mohli fungovat. Co s tím?

Dejte do rovnováhy tělo i duši

Ano, dá se s tím něco dělat! Věřte mi, že existuje mnoho míst, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, najdete nový směr, chytnete vítr do plachet svého života a vyplujete vstříc s radostí a očekáváním nových zítřků. Já jsem pro vás jedno našla. Říká vám něco slovo koučink nebo osobní rozvoj?

Co dělat, když nevíte, kde a jak začít

Osobní rozvoj, jak se tomu dnes moderně říká, je v současnosti žhavé téma. Lidé se s ním však setkávají spíše v rámci firemních teambuildingů. A to je skoro škoda. Speciální „nakopávací seminář“ přitom může být přesně to, co vás dokáže vyhnat z komfortní zóny a vyburcovat příjemným způsobem k dalším, novým cílům.

A tak než zase řeknete posté NE, na tohle nemám čas nebo peníze, raději vyrazte. Navštivte nějaké centrum rozvoje, kde vás naučí efektivně pracovat se svým časem i energií, kterou potřebuje vaše tělo, aby mohlo fungovat. Já jsem vyrazila do Běchovic do Aumakua centra. A od té doby se stalo mou druhou rodinou. To myslím naprosto vážně. Našla jsem tu motivaci, klid i nové přátele.

Propojení těla, mysli a duše

Seminář, který jsem navštívila, měl zvláštní název: Abakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a duši, pod kterým jsem si neuměla nic představit, a proto jsem se těšila, co mě čeká. Už po vstupu do centra na mě dýchla nádherná atmosféra plná pozitivní energie. A první, co ze mě vypadlo, bylo: Tady chci bydlet. A myslím, že to vypovídá za všechno. Prostředí ovšem není všechno, co vás tady dostane. Bez Ondry a Dana, kteří centrum založili a starají se o něj jako o své právě narozené dítě, by nic nebylo takové, jaké je.

Ale zpět ke kurzu. O co tu jde?

Klíčovou podmínkou trvalých změn je podle Ondry i Dana správná motivace. A tohle kluci ovládají opravdu na jedničku s hvězdičkou. Aby ne, však koučují roky nejvyšší manažery současných úspěšných firem na českém trhu.

Ptáte se, v čem je ten jejich fígl? Je to vlastně jednoduché, tedy teoreticky. Čím více si totiž uvědomíme, co skutečně chceme, tím větší šanci máme, že toho dosáhneme. Odpovědi na tyto otázky se ale nehledají snadno. Ondra a Dan ale vědí, jak se správně zeptat, jak vás navést k tomu, abyste nakonec odpověď sami našli, jak vás uvolnit, jak vás přirozeně povzbudit, aniž byste si toho vůbec stihli všimnout. Zkušený kouč tak může nastartovat vaši novou cestu. Pomůže vám totiž nejen definovat cíle, ale i změnit vaše návyky tak, aby to šlo přirozeněji.

Tak trochu jiný koučink

Přesto musím říci, že není koučink jako koučink. V Aumakua centru jsem se setkala s úplně jiným přístupem, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. Kluci vytvořili unikátní koncept, ve kterém harmonicky a zcela přirozeně propojují tři základní pilíře lidského bytí: mysl, tělo a duši. Semináře se proto skládají z několika bloků, které na sebe plynule navazují, od terapie jako takové, přes fyzické aktivity jako je jóga, běh nebo kruhový trénink až po meditaci. Ondra i Dan se tak nevěnují pouze koučinku, ale stanou se zároveň i vašimi trenéry a duchovními průvodci. Jsou zvyklí pracovat nejen ve skupinách, ale i s jednotlivci, rodinami, sportovci, umělci apod. Pomoc tu proto najde každý, kdo ji hledá.

Každý s jiným očekáváním

Na našem celodenním kurzu se sešli nejrůznější lidé z rozmanitých oborů. Ačkoli sem každý přišel s jinou představou a jiným záměrem, přesto nás všechny nakonec seminář neuvěřitelně propojil a zanechal v nás krásný zážitek i velmi podrobný návod, jak dosáhnout jakéhokoli cíle, který nás napadne. Bylo to nezapomenutelné! Kluci děkuji!

Jedna velká rodina

Aumakua je ve všech směrech neobyčejné koučinkové centrum. Kromě vždy usměvavých lidí tady najdete příjemné útočiště i po skončení akce. Lidé se tu rádi zdržují, popíjí kvalitní čaje i kávu a předávají si své zkušenosti, zážitky i energii navzájem. Když sem přijdete, vždycky se cítíte jako doma. Já od té doby chodím každý týden na speciální jógu a občas i na další zajímavé semináře. Pokaždé to stojí za to. A pokaždé se zdržím i několik hodin. Nedá se zkrátka hned odejít. Jednoduše chcete zůstat.  

Poznámka redakce

AU ve smyslu času a prostoru + MAKUA ve smyslu božství = AUMAKUA. Aumakua je výraz pocházející z havajštiny a označující spojení fyzické reality s realitou duchovní. Aumakua je také jeden splněný sen, a to jeho zakladatelů Daniela Trpáka a Ondry Halamy. Ti spolu s týmem specialistů pomáhají na cestě všem, kdo se rozhodli, že nejsou se svým životem spokojení a chtějí učinit změnu.

A ještě něco: další Abakus je už 27. července.:)

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář