Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
koučink
Zdroj: 123RF.com

Koučink vám pomůže, když se neumíte zastavit

Mnoho z nás se v této uspěchané době jednoduše nedokáže zastavit, najít si čas pro sebe, přestože právě tento čas je tím nejcennějším, co v životě máme, abychom mohli fungovat. Co s tím?

Dejte do rovnováhy tělo i duši

Ano, dá se s tím něco dělat! Věřte mi, že existuje mnoho míst, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, najdete nový směr, chytnete vítr do plachet svého života a vyplujete vstříc s radostí a očekáváním nových zítřků. Já jsem pro vás jedno našla. Říká vám něco slovo koučink nebo osobní rozvoj?

Co dělat, když nevíte, kde a jak začít

Osobní rozvoj, jak se tomu dnes moderně říká, je v současnosti žhavé téma. Lidé se s ním však setkávají spíše v rámci firemních teambuildingů. A to je skoro škoda. Speciální „nakopávací seminář“ přitom může být přesně to, co vás dokáže vyhnat z komfortní zóny a vyburcovat příjemným způsobem k dalším, novým cílům.

A tak než zase řeknete posté NE, na tohle nemám čas nebo peníze, raději vyrazte. Navštivte nějaké centrum rozvoje, kde vás naučí efektivně pracovat se svým časem i energií, kterou potřebuje vaše tělo, aby mohlo fungovat. Já jsem vyrazila do Běchovic do Aumakua centra. A od té doby se stalo mou druhou rodinou. To myslím naprosto vážně. Našla jsem tu motivaci, klid i nové přátele.

Propojení těla, mysli a duše

Seminář, který jsem navštívila, měl zvláštní název: Abakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a duši, pod kterým jsem si neuměla nic představit, a proto jsem se těšila, co mě čeká. Už po vstupu do centra na mě dýchla nádherná atmosféra plná pozitivní energie. A první, co ze mě vypadlo, bylo: Tady chci bydlet. A myslím, že to vypovídá za všechno. Prostředí ovšem není všechno, co vás tady dostane. Bez Ondry a Dana, kteří centrum založili a starají se o něj jako o své právě narozené dítě, by nic nebylo takové, jaké je.

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Ale zpět ke kurzu. O co tu jde?

Klíčovou podmínkou trvalých změn je podle Ondry i Dana správná motivace. A tohle kluci ovládají opravdu na jedničku s hvězdičkou. Aby ne, však koučují roky nejvyšší manažery současných úspěšných firem na českém trhu.

Ptáte se, v čem je ten jejich fígl? Je to vlastně jednoduché, tedy teoreticky. Čím více si totiž uvědomíme, co skutečně chceme, tím větší šanci máme, že toho dosáhneme. Odpovědi na tyto otázky se ale nehledají snadno. Ondra a Dan ale vědí, jak se správně zeptat, jak vás navést k tomu, abyste nakonec odpověď sami našli, jak vás uvolnit, jak vás přirozeně povzbudit, aniž byste si toho vůbec stihli všimnout. Zkušený kouč tak může nastartovat vaši novou cestu. Pomůže vám totiž nejen definovat cíle, ale i změnit vaše návyky tak, aby to šlo přirozeněji.

Tak trochu jiný koučink

Přesto musím říci, že není koučink jako koučink. V Aumakua centru jsem se setkala s úplně jiným přístupem, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. Kluci vytvořili unikátní koncept, ve kterém harmonicky a zcela přirozeně propojují tři základní pilíře lidského bytí: mysl, tělo a duši. Semináře se proto skládají z několika bloků, které na sebe plynule navazují, od terapie jako takové, přes fyzické aktivity jako je jóga, běh nebo kruhový trénink až po meditaci. Ondra i Dan se tak nevěnují pouze koučinku, ale stanou se zároveň i vašimi trenéry a duchovními průvodci. Jsou zvyklí pracovat nejen ve skupinách, ale i s jednotlivci, rodinami, sportovci, umělci apod. Pomoc tu proto najde každý, kdo ji hledá.

Každý s jiným očekáváním

Na našem celodenním kurzu se sešli nejrůznější lidé z rozmanitých oborů. Ačkoli sem každý přišel s jinou představou a jiným záměrem, přesto nás všechny nakonec seminář neuvěřitelně propojil a zanechal v nás krásný zážitek i velmi podrobný návod, jak dosáhnout jakéhokoli cíle, který nás napadne. Bylo to nezapomenutelné! Kluci děkuji!

Jedna velká rodina

Aumakua je ve všech směrech neobyčejné koučinkové centrum. Kromě vždy usměvavých lidí tady najdete příjemné útočiště i po skončení akce. Lidé se tu rádi zdržují, popíjí kvalitní čaje i kávu a předávají si své zkušenosti, zážitky i energii navzájem. Když sem přijdete, vždycky se cítíte jako doma. Já od té doby chodím každý týden na speciální jógu a občas i na další zajímavé semináře. Pokaždé to stojí za to. A pokaždé se zdržím i několik hodin. Nedá se zkrátka hned odejít. Jednoduše chcete zůstat.  

K TÉMATU  Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Poznámka redakce

AU ve smyslu času a prostoru + MAKUA ve smyslu božství = AUMAKUA. Aumakua je výraz pocházející z havajštiny a označující spojení fyzické reality s realitou duchovní. Aumakua je také jeden splněný sen, a to jeho zakladatelů Daniela Trpáka a Ondry Halamy. Ti spolu s týmem specialistů pomáhají na cestě všem, kdo se rozhodli, že nejsou se svým životem spokojení a chtějí učinit změnu.

A ještě něco: další Abakus je už 27. července.:)

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.

Výběr článků

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Viber, jedna z předních světových platforem pro komunikaci a zasílání zpráv oznamuje uvedení verze Viber 10, která přináší nový elegantní design uzpůsobený pro lepší zážitek uživatelů a větší výkon aplikace, který umožňuje posílat zprávy 2 x rychleji.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek