Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
koučink
Zdroj: 123RF.com

Koučink vám pomůže, když se neumíte zastavit

Mnoho z nás se v této uspěchané době jednoduše nedokáže zastavit, najít si čas pro sebe, přestože právě tento čas je tím nejcennějším, co v životě máme, abychom mohli fungovat. Co s tím?

Dejte do rovnováhy tělo i duši

Ano, dá se s tím něco dělat! Věřte mi, že existuje mnoho míst, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, najdete nový směr, chytnete vítr do plachet svého života a vyplujete vstříc s radostí a očekáváním nových zítřků. Já jsem pro vás jedno našla. Říká vám něco slovo koučink nebo osobní rozvoj?

Co dělat, když nevíte, kde a jak začít

Osobní rozvoj, jak se tomu dnes moderně říká, je v současnosti žhavé téma. Lidé se s ním však setkávají spíše v rámci firemních teambuildingů. A to je skoro škoda. Speciální „nakopávací seminář“ přitom může být přesně to, co vás dokáže vyhnat z komfortní zóny a vyburcovat příjemným způsobem k dalším, novým cílům.

A tak než zase řeknete posté NE, na tohle nemám čas nebo peníze, raději vyrazte. Navštivte nějaké centrum rozvoje, kde vás naučí efektivně pracovat se svým časem i energií, kterou potřebuje vaše tělo, aby mohlo fungovat. Já jsem vyrazila do Běchovic do Aumakua centra. A od té doby se stalo mou druhou rodinou. To myslím naprosto vážně. Našla jsem tu motivaci, klid i nové přátele.

Propojení těla, mysli a duše

Seminář, který jsem navštívila, měl zvláštní název: Abakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a duši, pod kterým jsem si neuměla nic představit, a proto jsem se těšila, co mě čeká. Už po vstupu do centra na mě dýchla nádherná atmosféra plná pozitivní energie. A první, co ze mě vypadlo, bylo: Tady chci bydlet. A myslím, že to vypovídá za všechno. Prostředí ovšem není všechno, co vás tady dostane. Bez Ondry a Dana, kteří centrum založili a starají se o něj jako o své právě narozené dítě, by nic nebylo takové, jaké je.

K TÉMATUKeto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Ale zpět ke kurzu. O co tu jde?

Klíčovou podmínkou trvalých změn je podle Ondry i Dana správná motivace. A tohle kluci ovládají opravdu na jedničku s hvězdičkou. Aby ne, však koučují roky nejvyšší manažery současných úspěšných firem na českém trhu.

Ptáte se, v čem je ten jejich fígl? Je to vlastně jednoduché, tedy teoreticky. Čím více si totiž uvědomíme, co skutečně chceme, tím větší šanci máme, že toho dosáhneme. Odpovědi na tyto otázky se ale nehledají snadno. Ondra a Dan ale vědí, jak se správně zeptat, jak vás navést k tomu, abyste nakonec odpověď sami našli, jak vás uvolnit, jak vás přirozeně povzbudit, aniž byste si toho vůbec stihli všimnout. Zkušený kouč tak může nastartovat vaši novou cestu. Pomůže vám totiž nejen definovat cíle, ale i změnit vaše návyky tak, aby to šlo přirozeněji.

Tak trochu jiný koučink

Přesto musím říci, že není koučink jako koučink. V Aumakua centru jsem se setkala s úplně jiným přístupem, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. Kluci vytvořili unikátní koncept, ve kterém harmonicky a zcela přirozeně propojují tři základní pilíře lidského bytí: mysl, tělo a duši. Semináře se proto skládají z několika bloků, které na sebe plynule navazují, od terapie jako takové, přes fyzické aktivity jako je jóga, běh nebo kruhový trénink až po meditaci. Ondra i Dan se tak nevěnují pouze koučinku, ale stanou se zároveň i vašimi trenéry a duchovními průvodci. Jsou zvyklí pracovat nejen ve skupinách, ale i s jednotlivci, rodinami, sportovci, umělci apod. Pomoc tu proto najde každý, kdo ji hledá.

Každý s jiným očekáváním

Na našem celodenním kurzu se sešli nejrůznější lidé z rozmanitých oborů. Ačkoli sem každý přišel s jinou představou a jiným záměrem, přesto nás všechny nakonec seminář neuvěřitelně propojil a zanechal v nás krásný zážitek i velmi podrobný návod, jak dosáhnout jakéhokoli cíle, který nás napadne. Bylo to nezapomenutelné! Kluci děkuji!

Jedna velká rodina

Aumakua je ve všech směrech neobyčejné koučinkové centrum. Kromě vždy usměvavých lidí tady najdete příjemné útočiště i po skončení akce. Lidé se tu rádi zdržují, popíjí kvalitní čaje i kávu a předávají si své zkušenosti, zážitky i energii navzájem. Když sem přijdete, vždycky se cítíte jako doma. Já od té doby chodím každý týden na speciální jógu a občas i na další zajímavé semináře. Pokaždé to stojí za to. A pokaždé se zdržím i několik hodin. Nedá se zkrátka hned odejít. Jednoduše chcete zůstat.  

K TÉMATUNela v koučinku: Dubnový koučink pro hodný holky a kde mi končí hranice

Poznámka redakce

AU ve smyslu času a prostoru + MAKUA ve smyslu božství = AUMAKUA. Aumakua je výraz pocházející z havajštiny a označující spojení fyzické reality s realitou duchovní. Aumakua je také jeden splněný sen, a to jeho zakladatelů Daniela Trpáka a Ondry Halamy. Ti spolu s týmem specialistů pomáhají na cestě všem, kdo se rozhodli, že nejsou se svým životem spokojení a chtějí učinit změnu.

A ještě něco: další Abakus je už 27. července.:)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek