Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
koučink
Zdroj: 123RF.com

Koučink vám pomůže, když se neumíte zastavit

Mnoho z nás se v této uspěchané době jednoduše nedokáže zastavit, najít si čas pro sebe, přestože právě tento čas je tím nejcennějším, co v životě máme, abychom mohli fungovat. Co s tím?

Dejte do rovnováhy tělo i duši

Ano, dá se s tím něco dělat! Věřte mi, že existuje mnoho míst, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, najdete nový směr, chytnete vítr do plachet svého života a vyplujete vstříc s radostí a očekáváním nových zítřků. Já jsem pro vás jedno našla. Říká vám něco slovo koučink nebo osobní rozvoj?

Co dělat, když nevíte, kde a jak začít

Osobní rozvoj, jak se tomu dnes moderně říká, je v současnosti žhavé téma. Lidé se s ním však setkávají spíše v rámci firemních teambuildingů. A to je skoro škoda. Speciální „nakopávací seminář“ přitom může být přesně to, co vás dokáže vyhnat z komfortní zóny a vyburcovat příjemným způsobem k dalším, novým cílům.

A tak než zase řeknete posté NE, na tohle nemám čas nebo peníze, raději vyrazte. Navštivte nějaké centrum rozvoje, kde vás naučí efektivně pracovat se svým časem i energií, kterou potřebuje vaše tělo, aby mohlo fungovat. Já jsem vyrazila do Běchovic do Aumakua centra. A od té doby se stalo mou druhou rodinou. To myslím naprosto vážně. Našla jsem tu motivaci, klid i nové přátele.

Propojení těla, mysli a duše

Seminář, který jsem navštívila, měl zvláštní název: Abakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a duši, pod kterým jsem si neuměla nic představit, a proto jsem se těšila, co mě čeká. Už po vstupu do centra na mě dýchla nádherná atmosféra plná pozitivní energie. A první, co ze mě vypadlo, bylo: Tady chci bydlet. A myslím, že to vypovídá za všechno. Prostředí ovšem není všechno, co vás tady dostane. Bez Ondry a Dana, kteří centrum založili a starají se o něj jako o své právě narozené dítě, by nic nebylo takové, jaké je.

K TÉMATU  9 tipů pro vaření zdravých pokrmů

Ale zpět ke kurzu. O co tu jde?

Klíčovou podmínkou trvalých změn je podle Ondry i Dana správná motivace. A tohle kluci ovládají opravdu na jedničku s hvězdičkou. Aby ne, však koučují roky nejvyšší manažery současných úspěšných firem na českém trhu.

Ptáte se, v čem je ten jejich fígl? Je to vlastně jednoduché, tedy teoreticky. Čím více si totiž uvědomíme, co skutečně chceme, tím větší šanci máme, že toho dosáhneme. Odpovědi na tyto otázky se ale nehledají snadno. Ondra a Dan ale vědí, jak se správně zeptat, jak vás navést k tomu, abyste nakonec odpověď sami našli, jak vás uvolnit, jak vás přirozeně povzbudit, aniž byste si toho vůbec stihli všimnout. Zkušený kouč tak může nastartovat vaši novou cestu. Pomůže vám totiž nejen definovat cíle, ale i změnit vaše návyky tak, aby to šlo přirozeněji.

Tak trochu jiný koučink

Přesto musím říci, že není koučink jako koučink. V Aumakua centru jsem se setkala s úplně jiným přístupem, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. Kluci vytvořili unikátní koncept, ve kterém harmonicky a zcela přirozeně propojují tři základní pilíře lidského bytí: mysl, tělo a duši. Semináře se proto skládají z několika bloků, které na sebe plynule navazují, od terapie jako takové, přes fyzické aktivity jako je jóga, běh nebo kruhový trénink až po meditaci. Ondra i Dan se tak nevěnují pouze koučinku, ale stanou se zároveň i vašimi trenéry a duchovními průvodci. Jsou zvyklí pracovat nejen ve skupinách, ale i s jednotlivci, rodinami, sportovci, umělci apod. Pomoc tu proto najde každý, kdo ji hledá.

Každý s jiným očekáváním

Na našem celodenním kurzu se sešli nejrůznější lidé z rozmanitých oborů. Ačkoli sem každý přišel s jinou představou a jiným záměrem, přesto nás všechny nakonec seminář neuvěřitelně propojil a zanechal v nás krásný zážitek i velmi podrobný návod, jak dosáhnout jakéhokoli cíle, který nás napadne. Bylo to nezapomenutelné! Kluci děkuji!

Jedna velká rodina

Aumakua je ve všech směrech neobyčejné koučinkové centrum. Kromě vždy usměvavých lidí tady najdete příjemné útočiště i po skončení akce. Lidé se tu rádi zdržují, popíjí kvalitní čaje i kávu a předávají si své zkušenosti, zážitky i energii navzájem. Když sem přijdete, vždycky se cítíte jako doma. Já od té doby chodím každý týden na speciální jógu a občas i na další zajímavé semináře. Pokaždé to stojí za to. A pokaždé se zdržím i několik hodin. Nedá se zkrátka hned odejít. Jednoduše chcete zůstat.  

K TÉMATU  Nela v koučinku: Druhá schůzka s koučkou a moje chyby

Poznámka redakce

AU ve smyslu času a prostoru + MAKUA ve smyslu božství = AUMAKUA. Aumakua je výraz pocházející z havajštiny a označující spojení fyzické reality s realitou duchovní. Aumakua je také jeden splněný sen, a to jeho zakladatelů Daniela Trpáka a Ondry Halamy. Ti spolu s týmem specialistů pomáhají na cestě všem, kdo se rozhodli, že nejsou se svým životem spokojení a chtějí učinit změnu.

A ještě něco: další Abakus je už 27. července.:)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
My Little Pony - tato ikonická značka malých, barevných poníků se stala symbolem radosti a přátelství po celém světě. Bez ohledu na váš věk, My Little Pony vám okamžitě získá srdce svou roztomilostí a pozitivní energií. Ponořte se do světa barev, přátelství a dobrodružství My Little Pony a objevte nový způsob, jak obohatit svůj životní styl.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek