Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Když se chcete posunout v životě nebo najít nový směr, pomůže vám koučink

Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
koučink
Zdroj: 123RF.com

Koučink vám pomůže, když se neumíte zastavit

Mnoho z nás se v této uspěchané době jednoduše nedokáže zastavit, najít si čas pro sebe, přestože právě tento čas je tím nejcennějším, co v životě máme, abychom mohli fungovat. Co s tím?

Dejte do rovnováhy tělo i duši

Ano, dá se s tím něco dělat! Věřte mi, že existuje mnoho míst, kde si odpočinete, načerpáte nové síly, najdete nový směr, chytnete vítr do plachet svého života a vyplujete vstříc s radostí a očekáváním nových zítřků. Já jsem pro vás jedno našla. Říká vám něco slovo koučink nebo osobní rozvoj?

Co dělat, když nevíte, kde a jak začít

Osobní rozvoj, jak se tomu dnes moderně říká, je v současnosti žhavé téma. Lidé se s ním však setkávají spíše v rámci firemních teambuildingů. A to je skoro škoda. Speciální „nakopávací seminář“ přitom může být přesně to, co vás dokáže vyhnat z komfortní zóny a vyburcovat příjemným způsobem k dalším, novým cílům.

A tak než zase řeknete posté NE, na tohle nemám čas nebo peníze, raději vyrazte. Navštivte nějaké centrum rozvoje, kde vás naučí efektivně pracovat se svým časem i energií, kterou potřebuje vaše tělo, aby mohlo fungovat. Já jsem vyrazila do Běchovic do Aumakua centra. A od té doby se stalo mou druhou rodinou. To myslím naprosto vážně. Našla jsem tu motivaci, klid i nové přátele.

Propojení těla, mysli a duše

Seminář, který jsem navštívila, měl zvláštní název: Abakus vol. 2 – celodenní retreat pro tělo, mysl a duši, pod kterým jsem si neuměla nic představit, a proto jsem se těšila, co mě čeká. Už po vstupu do centra na mě dýchla nádherná atmosféra plná pozitivní energie. A první, co ze mě vypadlo, bylo: Tady chci bydlet. A myslím, že to vypovídá za všechno. Prostředí ovšem není všechno, co vás tady dostane. Bez Ondry a Dana, kteří centrum založili a starají se o něj jako o své právě narozené dítě, by nic nebylo takové, jaké je.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Ale zpět ke kurzu. O co tu jde?

Klíčovou podmínkou trvalých změn je podle Ondry i Dana správná motivace. A tohle kluci ovládají opravdu na jedničku s hvězdičkou. Aby ne, však koučují roky nejvyšší manažery současných úspěšných firem na českém trhu.

Ptáte se, v čem je ten jejich fígl? Je to vlastně jednoduché, tedy teoreticky. Čím více si totiž uvědomíme, co skutečně chceme, tím větší šanci máme, že toho dosáhneme. Odpovědi na tyto otázky se ale nehledají snadno. Ondra a Dan ale vědí, jak se správně zeptat, jak vás navést k tomu, abyste nakonec odpověď sami našli, jak vás uvolnit, jak vás přirozeně povzbudit, aniž byste si toho vůbec stihli všimnout. Zkušený kouč tak může nastartovat vaši novou cestu. Pomůže vám totiž nejen definovat cíle, ale i změnit vaše návyky tak, aby to šlo přirozeněji.

Tak trochu jiný koučink

Přesto musím říci, že není koučink jako koučink. V Aumakua centru jsem se setkala s úplně jiným přístupem, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. Kluci vytvořili unikátní koncept, ve kterém harmonicky a zcela přirozeně propojují tři základní pilíře lidského bytí: mysl, tělo a duši. Semináře se proto skládají z několika bloků, které na sebe plynule navazují, od terapie jako takové, přes fyzické aktivity jako je jóga, běh nebo kruhový trénink až po meditaci. Ondra i Dan se tak nevěnují pouze koučinku, ale stanou se zároveň i vašimi trenéry a duchovními průvodci. Jsou zvyklí pracovat nejen ve skupinách, ale i s jednotlivci, rodinami, sportovci, umělci apod. Pomoc tu proto najde každý, kdo ji hledá.

Každý s jiným očekáváním

Na našem celodenním kurzu se sešli nejrůznější lidé z rozmanitých oborů. Ačkoli sem každý přišel s jinou představou a jiným záměrem, přesto nás všechny nakonec seminář neuvěřitelně propojil a zanechal v nás krásný zážitek i velmi podrobný návod, jak dosáhnout jakéhokoli cíle, který nás napadne. Bylo to nezapomenutelné! Kluci děkuji!

Jedna velká rodina

Aumakua je ve všech směrech neobyčejné koučinkové centrum. Kromě vždy usměvavých lidí tady najdete příjemné útočiště i po skončení akce. Lidé se tu rádi zdržují, popíjí kvalitní čaje i kávu a předávají si své zkušenosti, zážitky i energii navzájem. Když sem přijdete, vždycky se cítíte jako doma. Já od té doby chodím každý týden na speciální jógu a občas i na další zajímavé semináře. Pokaždé to stojí za to. A pokaždé se zdržím i několik hodin. Nedá se zkrátka hned odejít. Jednoduše chcete zůstat.  

K TÉMATU  Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Poznámka redakce

AU ve smyslu času a prostoru + MAKUA ve smyslu božství = AUMAKUA. Aumakua je výraz pocházející z havajštiny a označující spojení fyzické reality s realitou duchovní. Aumakua je také jeden splněný sen, a to jeho zakladatelů Daniela Trpáka a Ondry Halamy. Ti spolu s týmem specialistů pomáhají na cestě všem, kdo se rozhodli, že nejsou se svým životem spokojení a chtějí učinit změnu.

A ještě něco: další Abakus je už 27. července.:)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek