Úterý , 28. 03. 2023

Soňa

Tohle skvělé hnojivo vám přinese nečekanou úrodu okurek!

Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu
okurky
Kdo by nemiloval nakládané kyselé okurky. Jsou výborné k masitému pokrmu, nebo jen tak, když máme chuť. Legendární „kvašáky“ se zkrátka těší velké oblibě. Pokud ale chcete mít ve špajzu dostatečné zásoby zavařených okurek na zimu, je zapotřebí mít dobrou úrodu. (zdroj foto: pixabay.com)

15. 07. 2020

15. 07. 2020

Při pěstování okurek se můžete potýkat s různými nepříjemnostmi, jako je žloutnutí listů, schnutí listů, hnijící kořeny a pořádnou neplechu mohou nadělat i škůdci, co listy napadají, nebo ohlodávají. Máme pro vás tip od zkušené pěstitelky, který vám s tím vším pomůže. Vyzkoušejte toto hnojivo a budete mít hojné množství lahodných okurek k zavařování.

Jak na zázračné hnojivo?

Příprava tohoto zázračného hnojiva na okurky není nikterak zdlouhavá, zvládne ji kdejaký kutil a zahrádkář. K zhotovení tohoto báječného hnojiva na okurky budete potřebovat:

  • asi 1/2 litru cibulových slupek
  • 2 litry vody

Oloupané cibule pak můžete v podstatě zužitkovat ve směsi k nakládání své bohaté úrody.

Postup přípravy

Vyrobit přírodní hnojivo na okurky není nic komplikovaného. Cibulové slupky povaříte asi deset minut ve vodě. Odvar ze slupek pak necháte vychladnout. Posléze do vyvařené tekutiny dolijete tolik vody, abyste jí měli 5 litrů.

Jak roztok použít na okurky?

Vytvořený odvar z cibulových slupek pak nalijete do vhodného rozprašovače a kropíte své sazenice okurek na zahradě několikrát týdně, nejlépe však každý den. Přidanou hodnotou této pravidelné péče bude i to, že odradíte neodbytné škůdce, kteří by chtěli okurkové listy napadnout. Pokud budete hnojivo pravidelně aplikovat dle doporučení, můžete se těšit na bohatou úrodu výborných okurek, které s radostí použijete nejen do sklenic, ale třeba také do salátů a jiných zeleninových pokrmů. Přejeme vám, ať tohle vaše pěstitelské činění nese brzy své „ovoce“, tedy především pak tu s nadějí očekávanou zeleninu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak může jedlá soda pomoct na zahradě? Budete překvapení!

Česnek už nikdy nebudete muset kupovat. Pěstujte si doma vlastní

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.

Nepřehlédněte

Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek