Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Jak vybrat vánoční dárky pro každého člena rodiny?

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
vánoční dárky
Vánoce jsou trochu o dárcích, takže co blízkým darovat? (foto: 123RF)

03. 12. 2021

U dětí problém vyřeší dopis pro Ježíška

První a asi nejjednodušší kategorií jsou vánoční dárky pro nejmladší členy rodiny. Děti se těší na Vánoce nejvíce, protože přijde Ježíšek a přinese jim dárečky, o které si samy napsaly. Jenže pokud dítko není naše a máme kupovat dárek například pro dítě manželovy sestry, může to být problém. Nejužší rodina si už všechny dárky ze seznamu mezi sebou rozdělí a co máte tedy koupit vy?

Vybírejte dárky, které dítě zaujmou a které rozvinou jejich osobnost, něčemu je přiučí. Skvělou volbou může být puzzle, desková hra nebo nejrůznější stavebnice. Určitě se ale vyvarujte nákupu oblečení, jestli bychom měli určit někoho, kdo opravdu nesnáší měkké dárky od členů rodiny, jsou to rozhodně děti.

U malinkých dětí, které ještě z Vánoc ani nemají rozum, je to snadné, můžete sáhnout po chrastítku, dudlíku, dupačkách nebo zvukové hračce nad postýlku. Miminkům dávejte i měkké dárky, ty z toho zklamané nebudou. Zajímavým a praktickým dárkem jsou rovněž MimiBoxy, což jsou dárkové boxy naplněné přírodní kosmetikou pro miminko i maminku, které navíc obsahují ručně šitou plyšovou hračku.

A u svých vlastních dětí se vždycky držte pravidla, že by pod stromečkem měly najít přesně to, co si napsaly do dopisu pro Ježíška.

Děti by neměly být zklamané z toho, že jim Ježíšek nepřinesl to, o co si napsaly. Pokud jsou jejich přání tedy reálné, všichni známe děti. Zaveďte si doma tradici a každoročně s dětmi dopis pro Ježíška pište, i s těmi většími, které na něj už nevěří. Budete mít kouzelnou tradici a vždycky se dozvíte, po čem jejich dušička prahne.

Dárky pro ženy

Tuto kategorii ještě rozdělíme na dvě menší, protože jednou kategorií mohou být maminky, tetičky a partnerky, tou druhou jsou babičky. Babičkám budeme vybírat úplně něco jiného. Obecně dávejte ženám to, po čem dlouhou touží, ale samy si to nekoupí. Třeba proto, že je to drahé nebo nechtějí utrácet za něco, co by mělo být jen pro ně. Ženy totiž obvykle pořizují všechno to, co se hodí celé domácnosti, řada žen, maminek už zapomíná na sebe a své potřeby a touhy.

K TÉMATU  Krabičková dieta doma: Na co se zaměřit a jak ji vyladit k dokonalosti?

Ženám se kupují dárky mnohem lépe než mužům. Oslní je drahé parfémy, kosmetika, ale i teplé ponožky a pěkné pyžamo. Určitě nekupujte nic praktického. Něco, co se hodí do kuchyně či na úklid, tím je jen zklamete a dáte jim najevo, kde je jejich místo. Sledujte, co ženu baví a zajímá. Pak vyberte například dárkový poukaz na kosmetiku, poukaz na zážitek či na wellness víkend, neurazí určitě ani pěkná knížka.

Dárky pro babičky

No a máme tu jeden z těch zapeklitějších případů. Babičky by se totiž samy nejraději rozdaly, všechno chtějí dát vnoučatům a samy nic nepotřebují a nechtějí. Potěšte je. Starší lidé ale většinou všechno mají, i zde darujte něco jen tak pro radost. Drahým parfémem to asi nezachráníte, ale co takhle darovat něco, co babička celý život chtěla, ale sama si to nepořídila, protože se bála? Dobrým dárkem ale může být i pomůcka na pečení nebo nějaká nová kuchařka.

Dárky pro muže

Potěšit muže je mnohem horší než potěšit ženu. Jaký dárek pořídit, aby se chlapovi také rozzářily oči pod vánočním stromečkem? U kutilů vybírejte kvalitní nářadí, u sportovců zase sportovní vybavení, z toho plyne, že muži musíte dát něco, o čem neustále mluví, něco, o co e skutečně zajímá. Nebude to snadné, ale jistě vás něco napadne. Držte se pravidla, že všechno je lepší, než ponožky a trenýrky.

Dárky pro dědečky

I zde máme muže dědečky zvlášť. Přeci jen starší pánové jsou také úplně jinou kategorií. Pokud si děda rád zakouří, zkuste mu koupit sadu kvalitních doutníků, pokud si rád dá skleničku něčeho ostřejšího, pod stromečkem by měl najít lahvinku kvalitního alkoholu. Pro dědečky s bolavými klouby můžete ale pořídit i poukaz do lékárny nebo mu rovnou kupte balení doplňků stravy. Přeci jen u starších lidí můžete sáhnout i po lécích a léčivých přípravcích.

K TÉMATU  Nejlepší recept na tradiční vanilkové rohlíčky! Vyzkoušíte?

Při nákupu dárků se nebojte trošku zariskovat a buďte originální. Držte se pravidla, že dárkem není myšleno to, co člověk potřebuje, ale to, co mu udělá radost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Slunné počasí nám za chvíli dovolí koupání. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Při skákání nebo při blbnutí, děti nebo dospělí, občas to prostě nevyjde a ostatní se se tomu smějí! Protože pokud se zrovna nikomu nic nestane, je to vždycky legrace.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Populární zpěvačka Ewa Farna, známá svým jedinečným hlasem a výraznou hudební kariérou, představila svou novou píseň, která je součástí soundtracku k filmu "Vlny". Tento snímek režírovaný Jiřím Mádlem přináší divákům dramatický příběh a Ewa Farna k němu přispěla svou hudbou, která dokonale podtrhuje atmosféru filmu.
Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
Film Svatá režiséra Jiřího Stracha zaujal diváky svým silným příběhem a vynikajícími hereckými výkony. Jiřina Bohdalová (92) v hlavní roli důchodkyně Olgy předvedla nezapomenutelný výkon, který si získal srdce publika. Vedle ní excelovala také Lenka Vlasáková (52), která ztvárnila její dceru. Diváci ocenili jak emocionální hloubku filmu, tak mistrovské herectví obou hlavních představitelek.
I přímotopy jdou s dobou. Ta si žádá úsporné a efektivní přístroje, které nebude třeba schovávat do skříní, ale naopak vystavovat na obdiv členům domácnosti i návštěvám.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.
Vlasta Zahrádka, známý český hudebník, zpěvák a skladatel, náhle zemřel ve věku 59 let. Jeho úmrtí oznámili jeho přátelé na sociálních sítích. Byl známý svou prací ve skupinách Carmen, Pop Killers, ZaHRaDa, Le Garden a Czech Faith No More.

Výběr článků

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Příprava na pohovor v digitální době vyžaduje trochu jiný přístup než klasický pohovor. S rozvojem technologií a nárůstem online pracovních pohovorů je důležité vědět, jak se na takový pohovor připravit, abyste byli úspěšní. Zde je několik praktických tipů, jak se připravit na pohovor v dnešním digitálním světě.
Trendem poslední doby, zejména mezi mladými lidmi na různých sociálních platformách, je pojem zvaný body count. Možná už jste o něm slyšeli, možná vás úplně minul. Co to ten body count vlastně je? Proč se najednou tolik řeší? A co o nás vypovídá?

Nepřehlédněte

Každodenní dávka oblíbeného seriálu nebo víkendový relax u filmových novinek nemusí být ztráta času. Televizní či počítačová obrazovka může posloužit stejně dobře jako jazyková učebnice. Důležité je vybrat správnou jazykovou úroveň snímku a obsah na míru. Jak z filmového večera vytěžit maximum?
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek