Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Jak vybrat vánoční dárky pro každého člena rodiny?

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
vánoční dárky
Vánoce jsou trochu o dárcích, takže co blízkým darovat? (foto: 123RF)

03. 12. 2021

U dětí problém vyřeší dopis pro Ježíška

První a asi nejjednodušší kategorií jsou vánoční dárky pro nejmladší členy rodiny. Děti se těší na Vánoce nejvíce, protože přijde Ježíšek a přinese jim dárečky, o které si samy napsaly. Jenže pokud dítko není naše a máme kupovat dárek například pro dítě manželovy sestry, může to být problém. Nejužší rodina si už všechny dárky ze seznamu mezi sebou rozdělí a co máte tedy koupit vy?

Vybírejte dárky, které dítě zaujmou a které rozvinou jejich osobnost, něčemu je přiučí. Skvělou volbou může být puzzle, desková hra nebo nejrůznější stavebnice. Určitě se ale vyvarujte nákupu oblečení, jestli bychom měli určit někoho, kdo opravdu nesnáší měkké dárky od členů rodiny, jsou to rozhodně děti.

U malinkých dětí, které ještě z Vánoc ani nemají rozum, je to snadné, můžete sáhnout po chrastítku, dudlíku, dupačkách nebo zvukové hračce nad postýlku. Miminkům dávejte i měkké dárky, ty z toho zklamané nebudou. Zajímavým a praktickým dárkem jsou rovněž MimiBoxy, což jsou dárkové boxy naplněné přírodní kosmetikou pro miminko i maminku, které navíc obsahují ručně šitou plyšovou hračku.

A u svých vlastních dětí se vždycky držte pravidla, že by pod stromečkem měly najít přesně to, co si napsaly do dopisu pro Ježíška.

Děti by neměly být zklamané z toho, že jim Ježíšek nepřinesl to, o co si napsaly. Pokud jsou jejich přání tedy reálné, všichni známe děti. Zaveďte si doma tradici a každoročně s dětmi dopis pro Ježíška pište, i s těmi většími, které na něj už nevěří. Budete mít kouzelnou tradici a vždycky se dozvíte, po čem jejich dušička prahne.

Dárky pro ženy

Tuto kategorii ještě rozdělíme na dvě menší, protože jednou kategorií mohou být maminky, tetičky a partnerky, tou druhou jsou babičky. Babičkám budeme vybírat úplně něco jiného. Obecně dávejte ženám to, po čem dlouhou touží, ale samy si to nekoupí. Třeba proto, že je to drahé nebo nechtějí utrácet za něco, co by mělo být jen pro ně. Ženy totiž obvykle pořizují všechno to, co se hodí celé domácnosti, řada žen, maminek už zapomíná na sebe a své potřeby a touhy.

K TÉMATU  Jak si užít single Vánoce. PS: a být co nejvíc v pohodě

Ženám se kupují dárky mnohem lépe než mužům. Oslní je drahé parfémy, kosmetika, ale i teplé ponožky a pěkné pyžamo. Určitě nekupujte nic praktického. Něco, co se hodí do kuchyně či na úklid, tím je jen zklamete a dáte jim najevo, kde je jejich místo. Sledujte, co ženu baví a zajímá. Pak vyberte například dárkový poukaz na kosmetiku, poukaz na zážitek či na wellness víkend, neurazí určitě ani pěkná knížka.

Dárky pro babičky

No a máme tu jeden z těch zapeklitějších případů. Babičky by se totiž samy nejraději rozdaly, všechno chtějí dát vnoučatům a samy nic nepotřebují a nechtějí. Potěšte je. Starší lidé ale většinou všechno mají, i zde darujte něco jen tak pro radost. Drahým parfémem to asi nezachráníte, ale co takhle darovat něco, co babička celý život chtěla, ale sama si to nepořídila, protože se bála? Dobrým dárkem ale může být i pomůcka na pečení nebo nějaká nová kuchařka.

Dárky pro muže

Potěšit muže je mnohem horší než potěšit ženu. Jaký dárek pořídit, aby se chlapovi také rozzářily oči pod vánočním stromečkem? U kutilů vybírejte kvalitní nářadí, u sportovců zase sportovní vybavení, z toho plyne, že muži musíte dát něco, o čem neustále mluví, něco, o co e skutečně zajímá. Nebude to snadné, ale jistě vás něco napadne. Držte se pravidla, že všechno je lepší, než ponožky a trenýrky.

Dárky pro dědečky

I zde máme muže dědečky zvlášť. Přeci jen starší pánové jsou také úplně jinou kategorií. Pokud si děda rád zakouří, zkuste mu koupit sadu kvalitních doutníků, pokud si rád dá skleničku něčeho ostřejšího, pod stromečkem by měl najít lahvinku kvalitního alkoholu. Pro dědečky s bolavými klouby můžete ale pořídit i poukaz do lékárny nebo mu rovnou kupte balení doplňků stravy. Přeci jen u starších lidí můžete sáhnout i po lécích a léčivých přípravcích.

K TÉMATU  Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Při nákupu dárků se nebojte trošku zariskovat a buďte originální. Držte se pravidla, že dárkem není myšleno to, co člověk potřebuje, ale to, co mu udělá radost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na balení vánočních dárků originálně a zábavně?

Vánoční výzdoba – vkusně a levně. Stačí jen troška času

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!
Jsou muži a ženy z různých planet? Ano, mezi námi je velký rozdíl! Jak vypadá vaše ranní rutina, postoj k životu nebo jak reagujete na různé situace? A jak na stejné situace reaguje váš mužský protějšek? Podívejte se na hlavní rozdíly mezi námi a muži. Tyhle úsměvné příhody ze života vám budou povědomé!
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?
Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.
Dosud jste si mysleli, že stačí, když si ráno a večer vyčistíte zuby klasickým kartáčkem a zubní pastou a máte hotovo? V tom případě vás zklameme. Pokud chcete předejít zubním kazům, zubnímu kameni a zánětu dásní, pak je zapotřebí věnovat svým zubům řádnější péči.
Klimakterium neboli menopauza je přirozené období v životě ženy, které může nastat kdykoli mezi 45. až 55. rokem života. Organismus pozvolna přejde z reprodukční fáze do fáze klidové. Tahle fyziologická životní etapa se prostě nedá zastavit ani obejít. A tělo vám může připravit horké chvilky právě ve věku, kdy se cítíte tak skvěle. Dá se ale to zvládnout.
Do kin se chystá neobvyklý český film První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Tvůrci v čele s režisérem Janem Haluzou chtějí ukázat, že akční film může vzniknout i v českém prostředí. O čem bude a co prozradil sám Mádl?
Potřebujete se uklidnit nebo zahnat stres? Ano, můžete si jít zaběhat, ale komu by se chtělo běhat v tom mrazivém vichru venku. Spíše vsaďte na bylinku, která oslní nejen svou vůní, ale i na pohled.
Vlastníte chytrý telefon? V tom případě byste v něm měla mít nainstalované i chytré aplikace. Které že to jsou? Samozřejmě jde o aplikace, které ocení každá moderní žena.
Také umýváte okna léta páně stejně? Máte své vyzkoušené metody, na které nedáte dopustit? Podívali jsme se za vás a vyzkoušeli, co nového lze na trhu najít. Umí toho technologie více než poctivá lidská ruka? Jak probíhal úklid oken?
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!

Výběr článků

Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Možná už je pozdě a jedete na vlně nervozity. Stres pomalu narůstá. I tak ještě stihnete zabrzdit a svátky prožít v klidu. Dejte na našich 5 rad, které vám pomohou nadbytečný stres odbourat. Ale znáte to, vše je v hlavě, takže pokud hlava nechce, tak vám ani voňavá relaxační koupel nepomůže.

Nepřehlédněte

Manželství je pro drtivou Čechů nedotknutelné. Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů. Manželská práva ano, ale ne manželství, míní většina veřejnosti. Vyplývá to z aktuálního průzkumu.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek