Úterý , 28. 05. 2024

Valdemar

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
obličejová jóga
Obličejová jóga je perfektní způsob, jak si udržet mládí.

10. 01. 2023

Ne řezání, ne nitě, ne výplně a kdoví co ještě. Přirozenost, to je aktuální trend v beauty péči o pleť. A právě proto v poslední době sociální sítě zahltily influencerky, které se vyhýbají jakékoliv umělé a chemické úpravě obličeje, a místo toho dávají přednost přírodnímu liftingu. Předně si tedy pojďme říct, co si vlastně pod pojmem obličejová jóga představit.

Co je obličejová (face) jóga?

Principem face jógy je posílení obličejových svalů a zlepšení cirkulace krve cvičením, díky čemuž se eliminují vrásky a celkově zlepší stav pokožky (pokožka je pružnější, svěžejší). Obličejové cvičení nevypadá bůhvíjak přitažlivě, ovšem jeho kvality nepodceňujte. Během něj je podstatné zapojit všechny obličejové svaly, takže vyplazování jazyku, špulení rtů a jiné podobné cviky jsou na denním pořádku.

Výhody face jógy

Obličejová jóga je skvělá v tom, že rozdíl můžeme pozorovat již po pár cvičeních. Pleť je znovu nabitá a povznesená. Stárnutím svaly ztrácí svůj objem, sílu i elasticitu. Produkce kolagenu se zpomaluje, což způsobuje větší ochablost pokožky. Aby se těmto změnám zabránilo, face jóga je ideálním řešením.

Myslete na to, že… Abyste viděla skutečný rozdíl, je třeba obličejovou jógu začlenit do vaší každodenní rutiny, pokožka bude nakonec pevnější a zdravější.

Další obrovskou výhodou je ta, že na obličejové cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky ani elektronické přístroje. Zrcadlo a pět minut vašeho času, to jest vše.

Kdo z onlinu za to stojí?

Abyste svoji denní rutinu chytila do ruky, neváhejte se inspirovat odbornicemi, které už jsou na poli přirozené krásy jako doma. Koho sledovat?

@face.yoga.simona

Nemusíme chodit ani moc daleko. Z českých online vod vystupuje na hladinu Simona Rydlová, která osvětu obličejové jógy šíří, kudy chodí. Simona je českou blogerkou a modelkou, která na face jógu nedá dopustit.

K TÉMATU  Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

Ve svých 35 letech zjistila, že čas se na ní postupně podepisuje a hledala řešení, jak minimalizovat jeho dopady na obličej. Vzhledem k tomu, že józe se věnuje už pěkných pár let, věděla, že tímto směrem se chce ubírat i v případě tvarování obličeje. Absolvovala tedy kurz Fumiko Takatsu, která je zakladatelkou tohoto cvičení. Dnes je Simoně 41 let a nestydí se za to.

face
Simoně je 41 a je na to pyšná.

Zprvu vám bohatě postačí projet si její příspěvky na instáči, a pokud vás zaujmou, Simona pořádá kurzy, které každou ženu naučí, jak s obličejovými svaly pracovat tak, aby se vyhnula lékařským zákrokům. Najdete ji jak na webových stránkách simyoga, tak na sítích.

@karina_na_more

Karina je jedna z prvních online průkopnic obličejové jógy. Profil této ukrajinské influencerky, mimochodem mistryně sportu v atletice, je plný videí a tipů, jak s face jógou začít. Mimoto nabízí i kompletní program, který je celosvětově oblíbený.

face
Karina má řadu spokojených klientek.

Tento 21denní maraton zahrnuje sérii cvičení, které je vždy zaměřeno na kritické partie jako je dvojitá brada, mimické vrásky, symetrie obličeje, váčky pod očima apod. Karina se snaží lidem představit, že obličej se dá tvarovat i bez botoxu a výplní, a to pomocí posturálních strečinků a odvodnění lymfatického systému.

@sophieanneperry_

Také influencerka Sophie Perry objevila kouzlo, které obličejová jóga přináší a se zanícením ji propaguje na svém instagramovém profilu. Najdete na něm nejen rady, jak jednotlivá cvičení provádět, ale také jak se správně o svou pleť starat a vyživovat ji zevnitř i zvenku.

face
Sophie je důkazem, že to jde i bez injekcí.

@martadrimalondrackova

Skončíme opět v Čechách. Přírodnímu liftingu propadla i herečka Marta Ondráčková, která svůj beauty program nazvala jednoduše #udrzksicht. Na webových stránkách nabízí jak workshopy, tak konzultace a online lekce, nicméně spoustu cvičení a inspirace najdete taktéž na jejím YouTube kanálu. Začít můžete třeba hned s touhle pětiminutovkou.

K TÉMATU  Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů
Lepší 5 minut denně než 30 minut jednou za týden.

Pár příkladů obličejového cvičení

Úsměv, prosím

Usmějte se tak, že koutky úst vytáhnete ven, nešklebte se a nemačkejte oči. Místo toho si představte, že říkáte písmeno „E“. Zbytek vašeho obličeje by měl být zcela nehybný. Držte tuto pozici po dobu alespoň 10 sekund, a poté uvolněte. Toto cvičení je zaměřeno na krátké svaly kolem vašich úst, aby zabránilo jejich ochabování v koutcích.

Mračivka

Ukazováček položte na sval přímo mezi obočí – tam, kde se vám krabatí kůže při mračení. Poté 10× zvedněte obočí nahoru a dolů. Zvedněte obočí tak daleko, jak jen to jde, abyste prohloubila trénink a protažení. Tímto cvičením posílíte svaly na čele a oči budou více rozzářené. Důležité je držet ukazováček po celou dobu na „mračivce“.

Dvojitá brada

Zatněte pěst a položte si ji pod bradu – dvojitou bradu (jako byste se chtěli o bradu opřít). Dlaní do míst pod bradou tlačte, a přitom otevírejte a zavírejte ústa. Cvičení opakujte 10× každý den.

Teď už máte do začátku vše potřebné a nezbývá než se do toho pustit!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
www.byrdie.com, www.draxe.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Váhy, jak již jejich zástupce napovídá, se ve svých životech neustále snaží nalézt rovnováhu a harmonii, a to ve všech oblastech. Váhy mívají vytříbený vkus, dokážou ocenit umění a osoby, které mají hluboké znalosti. Samy mají smysl pro tvořivost.
Petr Hapka, významný český skladatel, by oslavil 13. května 2024 své osmdesáté narozeniny. Své umělecké kořeny má v hudební rodině a vzdělání z pražské konzervatoře. Jeho rozsáhlé dílo zahrnuje hudbu k filmům, televizním seriálům, divadelním představením a také vlastní hudební projekty. Hapka je známý svým jedinečným skladebným stylem, který ovlivnil mnohé generace.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Celé jaro jste se snažila zhubnout do plavek. Pár kilo je dole a vy vypadáte skvěle. Tak si dovolíte na dovolené trochu hřešit. U vody si dopřejete zmrzlinu, odpoledne aperol, večer pár koktejlů. Když přijedete domů, zjistíte, že váha je opět nahoře. Co dělat, aby se to nestalo?
Je skvělé, když si se svým novým partnerem rozumíte téměř ve všem. Ovšem, už jste se setkala s jeho přáteli? Obáváte se prvního setkání? A co když to napoprvé moc nevyšlo? Nezoufejte, připravili jsme pro vás několik rad, které vás navedou k tomu, abyste se s jeho přáteli více sblížila.
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  

Výběr článků

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.

Nepřehlédněte

Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Suchý únor se těší čím dál větší popularitě. Zatímco v zahraničí jede spíš ”dry january”, už proto že navazuje skvěle na novoroční předsevzetí, my Češi jsme spíš pro ten kratší měsíc bez alkoholu. I tak ty čtyři střízlivé týdny nemusí být žádná pruda, když si je zpříjemníte mocktaily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek