Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
obličejová jóga
Obličejová jóga je perfektní způsob, jak si udržet mládí.

10. 01. 2023

Ne řezání, ne nitě, ne výplně a kdoví co ještě. Přirozenost, to je aktuální trend v beauty péči o pleť. A právě proto v poslední době sociální sítě zahltily influencerky, které se vyhýbají jakékoliv umělé a chemické úpravě obličeje, a místo toho dávají přednost přírodnímu liftingu. Předně si tedy pojďme říct, co si vlastně pod pojmem obličejová jóga představit.

Co je obličejová (face) jóga?

Principem face jógy je posílení obličejových svalů a zlepšení cirkulace krve cvičením, díky čemuž se eliminují vrásky a celkově zlepší stav pokožky (pokožka je pružnější, svěžejší). Obličejové cvičení nevypadá bůhvíjak přitažlivě, ovšem jeho kvality nepodceňujte. Během něj je podstatné zapojit všechny obličejové svaly, takže vyplazování jazyku, špulení rtů a jiné podobné cviky jsou na denním pořádku.

Výhody face jógy

Obličejová jóga je skvělá v tom, že rozdíl můžeme pozorovat již po pár cvičeních. Pleť je znovu nabitá a povznesená. Stárnutím svaly ztrácí svůj objem, sílu i elasticitu. Produkce kolagenu se zpomaluje, což způsobuje větší ochablost pokožky. Aby se těmto změnám zabránilo, face jóga je ideálním řešením.

Myslete na to, že… Abyste viděla skutečný rozdíl, je třeba obličejovou jógu začlenit do vaší každodenní rutiny, pokožka bude nakonec pevnější a zdravější.

Další obrovskou výhodou je ta, že na obličejové cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky ani elektronické přístroje. Zrcadlo a pět minut vašeho času, to jest vše.

Kdo z onlinu za to stojí?

Abyste svoji denní rutinu chytila do ruky, neváhejte se inspirovat odbornicemi, které už jsou na poli přirozené krásy jako doma. Koho sledovat?

@face.yoga.simona

Nemusíme chodit ani moc daleko. Z českých online vod vystupuje na hladinu Simona Rydlová, která osvětu obličejové jógy šíří, kudy chodí. Simona je českou blogerkou a modelkou, která na face jógu nedá dopustit.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 17. do 21. 12. 2018. Skvělý čas na změnu barvy vlasů, řas či obočí! Co ještě tento týden nepropásnout?

Ve svých 35 letech zjistila, že čas se na ní postupně podepisuje a hledala řešení, jak minimalizovat jeho dopady na obličej. Vzhledem k tomu, že józe se věnuje už pěkných pár let, věděla, že tímto směrem se chce ubírat i v případě tvarování obličeje. Absolvovala tedy kurz Fumiko Takatsu, která je zakladatelkou tohoto cvičení. Dnes je Simoně 41 let a nestydí se za to.

face
Simoně je 41 a je na to pyšná.

Zprvu vám bohatě postačí projet si její příspěvky na instáči, a pokud vás zaujmou, Simona pořádá kurzy, které každou ženu naučí, jak s obličejovými svaly pracovat tak, aby se vyhnula lékařským zákrokům. Najdete ji jak na webových stránkách simyoga, tak na sítích.

@karina_na_more

Karina je jedna z prvních online průkopnic obličejové jógy. Profil této ukrajinské influencerky, mimochodem mistryně sportu v atletice, je plný videí a tipů, jak s face jógou začít. Mimoto nabízí i kompletní program, který je celosvětově oblíbený.

face
Karina má řadu spokojených klientek.

Tento 21denní maraton zahrnuje sérii cvičení, které je vždy zaměřeno na kritické partie jako je dvojitá brada, mimické vrásky, symetrie obličeje, váčky pod očima apod. Karina se snaží lidem představit, že obličej se dá tvarovat i bez botoxu a výplní, a to pomocí posturálních strečinků a odvodnění lymfatického systému.

@sophieanneperry_

Také influencerka Sophie Perry objevila kouzlo, které obličejová jóga přináší a se zanícením ji propaguje na svém instagramovém profilu. Najdete na něm nejen rady, jak jednotlivá cvičení provádět, ale také jak se správně o svou pleť starat a vyživovat ji zevnitř i zvenku.

face
Sophie je důkazem, že to jde i bez injekcí.

@martadrimalondrackova

Skončíme opět v Čechách. Přírodnímu liftingu propadla i herečka Marta Ondráčková, která svůj beauty program nazvala jednoduše #udrzksicht. Na webových stránkách nabízí jak workshopy, tak konzultace a online lekce, nicméně spoustu cvičení a inspirace najdete taktéž na jejím YouTube kanálu. Začít můžete třeba hned s touhle pětiminutovkou.

K TÉMATU  Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?
Lepší 5 minut denně než 30 minut jednou za týden.

Pár příkladů obličejového cvičení

Úsměv, prosím

Usmějte se tak, že koutky úst vytáhnete ven, nešklebte se a nemačkejte oči. Místo toho si představte, že říkáte písmeno „E“. Zbytek vašeho obličeje by měl být zcela nehybný. Držte tuto pozici po dobu alespoň 10 sekund, a poté uvolněte. Toto cvičení je zaměřeno na krátké svaly kolem vašich úst, aby zabránilo jejich ochabování v koutcích.

Mračivka

Ukazováček položte na sval přímo mezi obočí – tam, kde se vám krabatí kůže při mračení. Poté 10× zvedněte obočí nahoru a dolů. Zvedněte obočí tak daleko, jak jen to jde, abyste prohloubila trénink a protažení. Tímto cvičením posílíte svaly na čele a oči budou více rozzářené. Důležité je držet ukazováček po celou dobu na „mračivce“.

Dvojitá brada

Zatněte pěst a položte si ji pod bradu – dvojitou bradu (jako byste se chtěli o bradu opřít). Dlaní do míst pod bradou tlačte, a přitom otevírejte a zavírejte ústa. Cvičení opakujte 10× každý den.

Teď už máte do začátku vše potřebné a nezbývá než se do toho pustit!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
www.byrdie.com, www.draxe.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Zboží z Německa a Německé potraviny - slova, která vyvolávají v mysli mnoha lidí asociace na vynikající kvalitu a špičkové produkty. Pro moderní ženy, které dbají na svůj životní styl a chtějí nakupovat inteligentně, je Německo vynikajícím zdrojem kvalitních výrobků a příležitostí k úsporám. V tomto článku vám přinášíme praktické tipy, jak se stát mistrkou nakupování a získat ty nejlepší produkty z Německa, aniž byste zbytečně utrácely.
Několikrát denně slýcháme že tent o či onen šampón pomůže našim vlasům od kořínků až po konečky. Dámy, která z vás trpí na roztřepané konečky vlasů dáte nám zapravdu, že jediné, co jim zaručeně pomůže je kadeřník. Ale ještě, než půjdete opět ke kadeřníkovi, vsaďte na účinnou prevenci.
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?

Nepřehlédněte

Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek