Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Obličejová jóga pod taktovkou influencerek: Proksichtěte se k pleti bez vrásek

Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
obličejová jóga
Obličejová jóga je perfektní způsob, jak si udržet mládí.

10. 01. 2023

Ne řezání, ne nitě, ne výplně a kdoví co ještě. Přirozenost, to je aktuální trend v beauty péči o pleť. A právě proto v poslední době sociální sítě zahltily influencerky, které se vyhýbají jakékoliv umělé a chemické úpravě obličeje, a místo toho dávají přednost přírodnímu liftingu. Předně si tedy pojďme říct, co si vlastně pod pojmem obličejová jóga představit.

Co je obličejová (face) jóga?

Principem face jógy je posílení obličejových svalů a zlepšení cirkulace krve cvičením, díky čemuž se eliminují vrásky a celkově zlepší stav pokožky (pokožka je pružnější, svěžejší). Obličejové cvičení nevypadá bůhvíjak přitažlivě, ovšem jeho kvality nepodceňujte. Během něj je podstatné zapojit všechny obličejové svaly, takže vyplazování jazyku, špulení rtů a jiné podobné cviky jsou na denním pořádku.

Výhody face jógy

Obličejová jóga je skvělá v tom, že rozdíl můžeme pozorovat již po pár cvičeních. Pleť je znovu nabitá a povznesená. Stárnutím svaly ztrácí svůj objem, sílu i elasticitu. Produkce kolagenu se zpomaluje, což způsobuje větší ochablost pokožky. Aby se těmto změnám zabránilo, face jóga je ideálním řešením.

Myslete na to, že… Abyste viděla skutečný rozdíl, je třeba obličejovou jógu začlenit do vaší každodenní rutiny, pokožka bude nakonec pevnější a zdravější.

Další obrovskou výhodou je ta, že na obličejové cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky ani elektronické přístroje. Zrcadlo a pět minut vašeho času, to jest vše.

Kdo z onlinu za to stojí?

Abyste svoji denní rutinu chytila do ruky, neváhejte se inspirovat odbornicemi, které už jsou na poli přirozené krásy jako doma. Koho sledovat?

@face.yoga.simona

Nemusíme chodit ani moc daleko. Z českých online vod vystupuje na hladinu Simona Rydlová, která osvětu obličejové jógy šíří, kudy chodí. Simona je českou blogerkou a modelkou, která na face jógu nedá dopustit.

K TÉMATU  Denim. Nestárnoucí klasika která frčí!

Ve svých 35 letech zjistila, že čas se na ní postupně podepisuje a hledala řešení, jak minimalizovat jeho dopady na obličej. Vzhledem k tomu, že józe se věnuje už pěkných pár let, věděla, že tímto směrem se chce ubírat i v případě tvarování obličeje. Absolvovala tedy kurz Fumiko Takatsu, která je zakladatelkou tohoto cvičení. Dnes je Simoně 41 let a nestydí se za to.

face
Simoně je 41 a je na to pyšná.

Zprvu vám bohatě postačí projet si její příspěvky na instáči, a pokud vás zaujmou, Simona pořádá kurzy, které každou ženu naučí, jak s obličejovými svaly pracovat tak, aby se vyhnula lékařským zákrokům. Najdete ji jak na webových stránkách simyoga, tak na sítích.

@karina_na_more

Karina je jedna z prvních online průkopnic obličejové jógy. Profil této ukrajinské influencerky, mimochodem mistryně sportu v atletice, je plný videí a tipů, jak s face jógou začít. Mimoto nabízí i kompletní program, který je celosvětově oblíbený.

face
Karina má řadu spokojených klientek.

Tento 21denní maraton zahrnuje sérii cvičení, které je vždy zaměřeno na kritické partie jako je dvojitá brada, mimické vrásky, symetrie obličeje, váčky pod očima apod. Karina se snaží lidem představit, že obličej se dá tvarovat i bez botoxu a výplní, a to pomocí posturálních strečinků a odvodnění lymfatického systému.

@sophieanneperry_

Také influencerka Sophie Perry objevila kouzlo, které obličejová jóga přináší a se zanícením ji propaguje na svém instagramovém profilu. Najdete na něm nejen rady, jak jednotlivá cvičení provádět, ale také jak se správně o svou pleť starat a vyživovat ji zevnitř i zvenku.

face
Sophie je důkazem, že to jde i bez injekcí.

@martadrimalondrackova

Skončíme opět v Čechách. Přírodnímu liftingu propadla i herečka Marta Ondráčková, která svůj beauty program nazvala jednoduše #udrzksicht. Na webových stránkách nabízí jak workshopy, tak konzultace a online lekce, nicméně spoustu cvičení a inspirace najdete taktéž na jejím YouTube kanálu. Začít můžete třeba hned s touhle pětiminutovkou.

K TÉMATU  Plavky pro každý typ postavy: Najděte ty své
Lepší 5 minut denně než 30 minut jednou za týden.

Pár příkladů obličejového cvičení

Úsměv, prosím

Usmějte se tak, že koutky úst vytáhnete ven, nešklebte se a nemačkejte oči. Místo toho si představte, že říkáte písmeno „E“. Zbytek vašeho obličeje by měl být zcela nehybný. Držte tuto pozici po dobu alespoň 10 sekund, a poté uvolněte. Toto cvičení je zaměřeno na krátké svaly kolem vašich úst, aby zabránilo jejich ochabování v koutcích.

Mračivka

Ukazováček položte na sval přímo mezi obočí – tam, kde se vám krabatí kůže při mračení. Poté 10× zvedněte obočí nahoru a dolů. Zvedněte obočí tak daleko, jak jen to jde, abyste prohloubila trénink a protažení. Tímto cvičením posílíte svaly na čele a oči budou více rozzářené. Důležité je držet ukazováček po celou dobu na „mračivce“.

Dvojitá brada

Zatněte pěst a položte si ji pod bradu – dvojitou bradu (jako byste se chtěli o bradu opřít). Dlaní do míst pod bradou tlačte, a přitom otevírejte a zavírejte ústa. Cvičení opakujte 10× každý den.

Teď už máte do začátku vše potřebné a nezbývá než se do toho pustit!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
www.byrdie.com, www.draxe.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek