Středa , 29. 11. 2023

Zina

Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Děti jsem nikdy nechtěla, a to můj přítel dobře věděl. Myslela jsem si, že náš vztah je jasně nastavený, že jsme domluvení a nic to nezmění. Právě i podle toho jsem si partnera vybírala. Dnes je ale všechno jinak, i když jsme si dávali pozor, já otěhotněla a dostala jsem se do nepříjemné situace.
těhotenství
ilustrační obrázek

09. 09. 2022

Děti mít nebudeme

Děti jsem nikdy nechtěla, hlavně je moc nemám ráda, nebojím se to přiznat, i když okolí na tohle reaguje různě. Já jsem si už zvykla a je mi jedno, kdo si co myslí. Když jsem navazovala nějaký vztah, jakmile to začalo být vážné, narovinu jsem si s partnerem promluvila o otázce dětí. Nechtěla jsem někomu slibovat, že budeme mít jednou děti, když jsem věděla, že po tom netoužím. Také jsem nechtěla, aby se kdokoliv kvůli mně vzdával svého snu mít potomka. Roky jsem tak byla sama, což jsem chápala, až jsem potkala Marka, mého posledního přítele.

Spolu jsme byli na stejné vlně, chtěli jsme cestovat, pracovat ve světě, na léto jsme odjížděli vždy jinam, žili v cizích zemích a pak se vraceli domů. Tak to fungovalo čtyři krásné roky, kdy jsme nic neřešili. Já myslela, že ani není co řešit.

Ne vždy jde vše podle plánů

Ono ale opravdu nejde vždycky všechno podle plánů. A i když jsem měla vždy samozřejmě antikoncepci, občas se stalo, že jsem na prášek zapomněla. Dávali jsme si běžně pozor, už jsme to tak měli zavedené, ale nedávno jsme se opili a bohužel jsme přestali být obezřetní. Opravdu jsme ten večer hodně pili, já si zapomněla vzít svou pilulku a ani během sexu jsme se nechránili. Ale že by mě napadlo nějak zvlášť o tom přemýšlet a bát se, to opravdu ne.

Jenže všechno si člověk nenaplánuje a já jsem se o tom záhy sama také přesvědčila. Po šesti týdnech od oné noci jsem zjistila, že se necítím dobře. Měla jsem bolesti v podbřišku, opozdila se mi menstruace a já si pořád myslela, že to je tím. Že ji teprve dostanu a bude to v pohodě, ale když ani po týdnu nepřišla změna, začala jsem se bát.

K TÉMATU  Rodičovské typy k popukání. Poznáte se i vy?

Nemoc, nebo těhotenství?

Myslela jsem si, že mohu být nemocná, že mám nějaký problém. Že bych mohla být těhotná, to mě opravdu nenapadlo. To už mě ale kamarádky varovaly, že i takto se může projevovat těhotenství, já jsem se jim smála, že mně se to stát nemohlo. Že prostě mě se tahle otázka bude celý život vyhýbat, ať už se chráním, nebo ne. Tak naivní jsem byla. Až jsem se konečně odhodlala objednat na gynekologii, kde jsem prozřela. Doktor mi okamžitě potvrdil to, co si myslely moje kamarádky. Nebyla jsem nemocná, ale těhotná.

potrat
Nikdy jsem děti nechtěla, podle toho jsem si vybírala i partnery.

Ještě v ordinaci mě polilo horko, málem jsem šokem zkolabovala. To, co se mi začalo hlavou honit, bych nepřála nikomu. Vím, že řada žen by za můj stav dala cokoliv, ale já to neplánovala, myslím, že bych nebyla nikdy dobrá a milující matka. Prostě tak to vnitřně cítím.

Rozhodnout jsem to chtěla sama

I přesto, že jsem o dítě nestála, jsem nad tím musela přemýšlet. Já chtěla udělat všechno správně. Nejsem úplně necitelný člověk, nejsem zrůda. Stejně jsem se ale nakonec rozhodla, že půjdu na potrat a příteli nic neřeknu. Aby se zbytečně netrápil ještě i on. Ale to mi nevyšlo. Myslela jsem to dobře a vše se obrátilo proti mně. Já žila v tom, že přítel také děti nechce, že by se tedy jen zbytečně nad něčím zamýšlel. Samotnou mě to vnitřně žralo, asi jsem ho chtěla ušetřit.

Kamarádka měla však prořízlou pusu a byla rychlejší. Všechno mu pověděla, a to vyvolalo drsnou reakci. Přítel přišel s tím, že jsem ho podrazila, že dítě nechce dát pryč a že se mi bude snažit zabránit v tom, abych na potrat šla. Nejhorší je, že se mě snaží vydírat. Chce si vzít právníka a žalovat mě, nejen kvůli zatajenému těhotenství, ale hlavně ze mě chce dostat peníze, které do našeho společného života vložil.

K TÉMATU  Erika (40): Vzala jsem zpět bývalého muže, ale jen kvůli dětem. Teď lituji

Jestli uspět může, netuším. Nad tím ani nepřemýšlím, čas už nemám, a pokud se nerozhodnu hned, bude pozdě. Už to není o tom, zda zničím život sobě, ale co to dítě?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.

Nepřehlédněte

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek