Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.
Petra vede vnitřní boj - dítě, nebo drogy? Jak se s touto výzvou popere?

09. 03. 2020

Její chlapeček ale tatínka nikdy nepoznal. Že je těhotná zjistila až v pátém měsíci … a u doktora ztropila pořádnou scénu! Její příběh má díky dítěti ale dobrý konec. Alespoň na nějaký čas … dostanou Petru drogy zase tam, kde byla?

„Tloustneš, měla bys shodit“

Bylo kolem Vánoc, když si Petru začali kamarádi dobírat, že je nějak tlustší, a že by měla shodit. Ani ve snu ji nenapadlo, že v sobě nosí nový život. Žila naprosto bezstarostně – v bytě po babičce si mohla dělat co chtěla, v továrně si vydělala dost na jídlo i zábavu. Ve volných chvílích se ve svých 25 letech scházela s kamarády u piva, kde si každý den dala i několik jointů. Jen tak, z nudy a z dlouhé chvíle. Občas někdo na taneční párty donesl i extázi a jiné drogy. Petra si užila a nic dál neřešila.

„Chci okamžitě na potrat!“

Když se objednala na klasickou prohlídku ke gynekologovi, zažila největší šok svého života. Na ultrazvuku společně s ním sledovala miminko. „Co to je, sakra! Okamžitě to dejte pryč! Chci hned na potrat!“ Vyděšená Petra z náhlé změny životního rytmu vyděšeně křičela na personál ordinace a domáhala se neproveditelného. Doktor jí vysvětlil, že v této fázi těhotenství již potraty nelze provádět. Byla v pátém měsíci. V naprosto nové životní situaci.

Co teď?

Kontaktovala rodinu, která před ní naštěstí nezavřela dveře. Petra žila lehkovážně a utrácela za drogy a alkohol. Teď jí rodina dala jasné ultimátum: „Vystěhuješ se z bytu po babičce, najdeš si vlastní, menší byt.“ Dovolili jí, ať si do bytu po babičce domluví nájemníky, a pomocí těchto peněz platila nájem menšího bytu. Najednou přestala sdílet stejné záliby se svými kamarády, kteří si stále dál krátili čas popíjením a drogami. Začala mít jiné starosti, příchod dítěte se rychle blížil.

Drogy v těhotenství
zdroj foto: pixabay.com

Na chvíli matkou

Když se Matyáš narodil, Petřin svět se zalil mateřskou láskou. Vzorně se o něj starala, přes internet sháněla dětské potřeby ve skupinkách „za odvoz“, vybavila byt a snažila se, aby její dítě mělo dostatek všeho potřebného. Najednou ji nezajímaly hovory kamarádů, kteří se jí beztak posmívali, protože nemohla s dítětem nikam jít. Velkou oporou jí byla rodina – kdykoliv něco potřebovala, přijeli jí ochotně pomoct. Ale snažili se, aby situaci zvládla co nejvíce sama.

K TÉMATU  Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Nejvíce jí pomohlo, že si každý večer psala deník. Zaznamenávala do něj vše, co s Matyáškem ten den dělali a představovala si, jak si tyto záznamy jedou její syn přečte a poděkuje jí, protože on si to ještě nebude moci pamatovat. Tak moc ji mateřství uchvátilo – pro svého syna by udělala vše a doslova pro něj dýchala. Na drogy v té době neměla ani pomyšlení, a byla na sebe pyšná, že objevila tak úžasnou „motivaci“, která jí pomohla začít nový život.

„Otce nikdy nepoznáš“

Jednou věcí si je Petra ve svém životě ale jistá – její dítě nikdy nepozná svého otce. „Než aby zjistil, kdo to je a jak žije, ať ho raději nikdy nepozná,“ říká matka malého chlapečka. Otcem dítěte je muž, který nedávno kvůli užívání drog skončil na ulici. Před porodem vyplnila vše potřebné, otec není nikde uveden. Tím pádem je ale na syna sama i finančně. Hodně jí pomáhá rodina, která sama žije skromně, a samozřejmě stát, díky kterému má Petra příspěvky na dítě, bydlení i školku.

Matka s dítětem
zdroj foto: pixabay.com

Jak to bude dál?

Petra byla několik měsíců vzornou matkou. Když ale zjistila, že je Matyášek hodný a může ho hlídat babička, začala se zase scházet se svou „starou partou“. V současné době žije z příspěvků, nemá zájem jít pracovat. „Vychází mi to líp, než kdybych šla do práce.“ Po vyzvednutí ze školky hned míří k babičce, která je za jediné vnouče přešťastná. Petra tak odchází „hledat práci“ – ve skutečnosti však sedí s kamarády u piva.

Babička malého synka přiznává, že Petře v době dospívání dopřáli až příliš volnosti, a že se jim její výchova vymkla z rukou. V současné době uvažuje, že se s dcerou pokusí domluvit, aby jí předala vnoučka do péče. Ta by ale přišla o všechny sociální výhody, a musela by se vrátit do práce a do reality.

K TÉMATU  Miriam (33): Můj manžel bere 6 let drogy. Přišla jsem na to až po svatbě

Vzpamatuje se Petra a oddá se zase svému Matyáškovi a deníku, který pro něj připravuje, nebo opět spadne do kolotoče drog, chvilkové svobody a alkoholu? Budeme jí držet palce!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Babička na hlídání. Je to radost nebo povinnost a co když hlídat zrovna nechcete

Vaše příběhy: Moje dcera utekla z domu a začala brát drogy! Může za to její první přítel? Nebo selhání ve výchově?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Tavná pistole s horkým lepidlem není jen na adventní věnce a podobné dekorace. Neuvěříte, co všechno s její pomocí dokážete vytvořit. Vyrobte si boty k vodě, podložku pod hrnek nebo pokojovou lampičku!
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Obrovskou tragédii prožívá moderátorka Novy Petra Svoboda (41). Za tragických okolností přišla v neděli odpoledne o manžela. Manažer Ondřej Křivka (†39) utrpěl fatální nehodu na kole, srazil ho nepozorný řidič.
Mláďátka jsou vždycky roztomilá, a platí to nejen o těch zvířecích. Tihle rozpustilí mazlíčci vám zaručeně zvednou náladu, a někteří z nich úplně volají o to si je pochovat.
Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
Knížky pro děti jsou nejen zábavným zdrojem pro trávení volného času, ale také přínosným nástrojem pro rozvoj dětského myšlení a fantazie. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších knih, které nejenže děti baví, ale také jim pomáhají rozvíjet se.
Influencerka Shopaholicadel zažila nečekaný Štědrý den, když došlo k rozchodu s jejím partnerem Janem Kulasem (30). Veřejnost se dozvěděla o těhotenství a potratu, na což okamžitě reagoval expřítel obviněním z nemocničního pobytu způsobeného alkoholem. Nyní Adéla odmítá spekulace o nových vztazích a vyjadřuje lásku k své nezávislosti. Jaké jsou její plány do budoucna a jak se vyrovnává s tlakem veřejnosti? To vše a více v našem podrobném článku.
Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!

Výběr článků

V průběhu života se s bolestí hlavy setká přes 90 procent lidí. Bolest přitom většinou ustoupí během několika málo hodin. Stejně jako při chřipce či jiných nemocech. Jenže migréna, to už je jiná káva. S tou si sami neporadíme. Tady už potřebujeme lékaře jako sůl.
Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
Náš domov je prostor, kde bychom se měly cítit bezpečně. Je to místo, kde čerpáme psychickou pohodu a energii na další dny. Jak jste na tom vy? To vám prozradí náš numeroskop.

Nepřehlédněte

Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek