Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.
Petra vede vnitřní boj - dítě, nebo drogy? Jak se s touto výzvou popere?

09. 03. 2020

Její chlapeček ale tatínka nikdy nepoznal. Že je těhotná zjistila až v pátém měsíci … a u doktora ztropila pořádnou scénu! Její příběh má díky dítěti ale dobrý konec. Alespoň na nějaký čas … dostanou Petru drogy zase tam, kde byla?

„Tloustneš, měla bys shodit“

Bylo kolem Vánoc, když si Petru začali kamarádi dobírat, že je nějak tlustší, a že by měla shodit. Ani ve snu ji nenapadlo, že v sobě nosí nový život. Žila naprosto bezstarostně – v bytě po babičce si mohla dělat co chtěla, v továrně si vydělala dost na jídlo i zábavu. Ve volných chvílích se ve svých 25 letech scházela s kamarády u piva, kde si každý den dala i několik jointů. Jen tak, z nudy a z dlouhé chvíle. Občas někdo na taneční párty donesl i extázi a jiné drogy. Petra si užila a nic dál neřešila.

„Chci okamžitě na potrat!“

Když se objednala na klasickou prohlídku ke gynekologovi, zažila největší šok svého života. Na ultrazvuku společně s ním sledovala miminko. „Co to je, sakra! Okamžitě to dejte pryč! Chci hned na potrat!“ Vyděšená Petra z náhlé změny životního rytmu vyděšeně křičela na personál ordinace a domáhala se neproveditelného. Doktor jí vysvětlil, že v této fázi těhotenství již potraty nelze provádět. Byla v pátém měsíci. V naprosto nové životní situaci.

Co teď?

Kontaktovala rodinu, která před ní naštěstí nezavřela dveře. Petra žila lehkovážně a utrácela za drogy a alkohol. Teď jí rodina dala jasné ultimátum: „Vystěhuješ se z bytu po babičce, najdeš si vlastní, menší byt.“ Dovolili jí, ať si do bytu po babičce domluví nájemníky, a pomocí těchto peněz platila nájem menšího bytu. Najednou přestala sdílet stejné záliby se svými kamarády, kteří si stále dál krátili čas popíjením a drogami. Začala mít jiné starosti, příchod dítěte se rychle blížil.

Drogy v těhotenství
zdroj foto: pixabay.com

Na chvíli matkou

Když se Matyáš narodil, Petřin svět se zalil mateřskou láskou. Vzorně se o něj starala, přes internet sháněla dětské potřeby ve skupinkách „za odvoz“, vybavila byt a snažila se, aby její dítě mělo dostatek všeho potřebného. Najednou ji nezajímaly hovory kamarádů, kteří se jí beztak posmívali, protože nemohla s dítětem nikam jít. Velkou oporou jí byla rodina – kdykoliv něco potřebovala, přijeli jí ochotně pomoct. Ale snažili se, aby situaci zvládla co nejvíce sama.

K TÉMATUIntimní chvíle s partnerem se proměnily v humornou situaci. Příběhy čtenářek

Nejvíce jí pomohlo, že si každý večer psala deník. Zaznamenávala do něj vše, co s Matyáškem ten den dělali a představovala si, jak si tyto záznamy jedou její syn přečte a poděkuje jí, protože on si to ještě nebude moci pamatovat. Tak moc ji mateřství uchvátilo – pro svého syna by udělala vše a doslova pro něj dýchala. Na drogy v té době neměla ani pomyšlení, a byla na sebe pyšná, že objevila tak úžasnou „motivaci“, která jí pomohla začít nový život.

„Otce nikdy nepoznáš“

Jednou věcí si je Petra ve svém životě ale jistá – její dítě nikdy nepozná svého otce. „Než aby zjistil, kdo to je a jak žije, ať ho raději nikdy nepozná,“ říká matka malého chlapečka. Otcem dítěte je muž, který nedávno kvůli užívání drog skončil na ulici. Před porodem vyplnila vše potřebné, otec není nikde uveden. Tím pádem je ale na syna sama i finančně. Hodně jí pomáhá rodina, která sama žije skromně, a samozřejmě stát, díky kterému má Petra příspěvky na dítě, bydlení i školku.

Matka s dítětem
zdroj foto: pixabay.com

Jak to bude dál?

Petra byla několik měsíců vzornou matkou. Když ale zjistila, že je Matyášek hodný a může ho hlídat babička, začala se zase scházet se svou „starou partou“. V současné době žije z příspěvků, nemá zájem jít pracovat. „Vychází mi to líp, než kdybych šla do práce.“ Po vyzvednutí ze školky hned míří k babičce, která je za jediné vnouče přešťastná. Petra tak odchází „hledat práci“ – ve skutečnosti však sedí s kamarády u piva.

Babička malého synka přiznává, že Petře v době dospívání dopřáli až příliš volnosti, a že se jim její výchova vymkla z rukou. V současné době uvažuje, že se s dcerou pokusí domluvit, aby jí předala vnoučka do péče. Ta by ale přišla o všechny sociální výhody, a musela by se vrátit do práce a do reality.

K TÉMATURadka (21): Byla jsem zdrogovaná. Ráno jsem se probudila nahá. Nic si nepamatuji

Vzpamatuje se Petra a oddá se zase svému Matyáškovi a deníku, který pro něj připravuje, nebo opět spadne do kolotoče drog, chvilkové svobody a alkoholu? Budeme jí držet palce!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Babička na hlídání. Je to radost nebo povinnost a co když hlídat zrovna nechcete

Vaše příběhy: Moje dcera utekla z domu a začala brát drogy! Může za to její první přítel? Nebo selhání ve výchově?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Seznamování je samo o sobě poměrně náročnou činností, pokud chcete zanechat opravdu dobrý dojem. Ještě horší je, pokud se do této odvážné činnosti vrhnete v zimním období. V zimě totiž mnoho okolností vůbec nepřidává vaší snaze ohromit daného člověka. Je však škoda v těchto chladných měsících zahodit šanci poznat toho pravého nebo tu pravou.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Podzim je ideálním časem vyrazit na výlet. Příroda se zbarvuje do oranžových, žlutých a červených tónů, památkám pomalu končí sezóna a proto téměř nikde se nemusíte mačkat s ostatními turisty. Naplánujte si výlet po severní Moravě.

Nepřehlédněte

Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek