Úterý , 04. 10. 2022

František

Elektrokolo: Vyzkoušeli jsme. Konečně stačíme partnerovi

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
elektrokolo
Vyzkoušeli jsme elektrokolo. (foto: 123RF)

12. 04. 2021

Dlouhodobá otázka

„Bylo by fajn, kdybys se mnou jela, ale já na tebe pořád nechci čekat.“ Tak tuhle větu možná i vy dobře znáte. Rády byste si daly pořádně do těla, ale fyzické schopnosti vašeho partnera jsou prostě a jednoduše větší, a on tak nechce místo pohybu a relaxu pořád dokola čekat, až jej dojedete.

A vy se cítíte příšerně, protože jeho tempo vám vůbec nevyhovuje a je daleko za vašimi schopnostmi.

Možná máte partnera, kterého pohyb nezajímá vůbec. A vy byste se tak ráda zajela podívat na místa ve vašem okolí, ale fyzické síly vám v naší krajině neumožní, abyste celou trasu zvládla. A tyhle otázky hlodají a hlodají.

První den a elektrokolo

Rozhodly jsme se, že uděláme první krok. Půjčily jsme si dámské elektrokolo, které splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Rozhodně nemáme v plánu se bezhlavě řídit na kole padesátikilometrovou rychlostí, takže si půjčujeme kolo, které při rychlosti vyšší než 25 kilometrů za hodinu vypíná svůj pohon.

Už první kopec, který si na elektrokole prožijete, je jedna velká euforie. Místo zpoceného čela si v klidu udržujete své tempo a nezatěžujete nadměrně svá kolena. Pocit je zhruba takový, jako by někdo jel vedle vás a tlačil vás za sedátko do kopce. Prostě velká pomoc.

Kolo jede tiše, pouze slyšíte jemně elektrický motorek. Jedete si krajinou a je vám báječně! Trasu, kterou byste jindy s námahou vyšlapaly za hodinu, si dnes dáváte za polovinu času.

Nic se nesmí přehánět

Po prvním dnu, kdy jsme si užily vítr ve vlasech, nastává pocit zodpovědnosti. Není přece účelem vozit se na kole jako na skútru. Takže si ze zvolených možností úrovně elektrické pomoci zvolíme pouze první nebo druhý stupeň. Ten nám bohatě postačí. Jedeme si krajinou a zároveň děláme něco pro své tělo. Elektrická energie nám pomáhá tam, kde síla nestačí.

K TÉMATU  Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Zkouška ve dvou

Když jsme si elektrokolo dva dny vyzkoušely, každá jsme se rozhodla, že oslovíme svého partnera na společnou vyjížďku. A výsledek byl parádní! Muži byli nadšeni, že jim stačíme. Parádně jsme se projeli krajinou a společně zažili nové objevování okolí. Bylo příjemné zjistit, že s malou pomocí elektřiny dokážeme udržet tempo s partnery.

Týden v sedle

Nechaly jsme si elektrokolo po celý týden, kdy jsme zkoušely, co nám nejvíce sedne. Pro kopcovitý terén je to naprosto ideální varianta, protože opravdu díky elektřině získáte pocit, že se můžete vydat i na trasu, o které byste dříve jen snily.

Ohledně údržby stačí, když po jízdě kolo pomocí tlačítka vypnete. A když jej vezete na autě, vyjmete z něj předtím baterii. Baterka vám podle typu kola vystačí zhruba na sto kilometrů.

My si denně dávaly necelých padesát, to bohatě stačilo. A večer jsme baterku vzaly domů, kde se nabila. Čištění elektrokola je rozdílné pouze v tom, že nejdříve vypnete elektřinu a vyjmete baterii. Poté je uvedeno v návodu, že nesmíte použít proud vody. Takže pouze jemně kolo v místech kontaktu s baterií umyjete, otřete – a je opět krásné.

Offroad a technická závada

Když jsme kolo ozkoušely na cestách, rozhodly jsme se vydat i mimo ně. Trocha nezpevněných cest, abychom zjistily, jak si kolo povede. A vedlo si skvěle. Opět nám svou silou pomohlo v místech, kde byl štěrkovitý terén příliš příkrý, a kde bychom jinak šlapaly vedle kola pěšky.

Bohužel se nám při společné vyjížďce krajinou „podařilo“ zavadit o větev tak nešťastně, že se utrhlo drobné plastové čidlo snímající rychlost kola. Sice displej kola poté blikal a hlásil závadu, ale elektřina jela dál, a tak jsme mohly dojet až do servisu, kde vše opravili.

K TÉMATU  Tip na výlet 2019: Jurský park můžete skutečně navštívit! Vodní atrakce na Floridě je velké lákadlo. Podívejte se na celou projížďku!

Výhoda elektrokola je jasná – dostanete se i do míst, o kterých jste dříve jen snila. Pokud si nehodláte dělat z kola skútr a zapínat si elektrickou pomoc na nejvyšší úroveň, zažijete příjemnou projížďku a dáte si pořádně do těla. Skvělý pocit z krásného dne venku je třešničkou na dortu. A konečně stačíte svému partnerovi!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 chytrých vychytávek, které vám usnadní život při sportu! Nevěříte?

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.

Nepřehlédněte

Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek