Středa , 29. 11. 2023

Zina

Elektrokolo: Vyzkoušeli jsme. Konečně stačíme partnerovi

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
elektrokolo
Vyzkoušeli jsme elektrokolo. (foto: 123RF)

12. 04. 2021

Dlouhodobá otázka

„Bylo by fajn, kdybys se mnou jela, ale já na tebe pořád nechci čekat.“ Tak tuhle větu možná i vy dobře znáte. Rády byste si daly pořádně do těla, ale fyzické schopnosti vašeho partnera jsou prostě a jednoduše větší, a on tak nechce místo pohybu a relaxu pořád dokola čekat, až jej dojedete.

A vy se cítíte příšerně, protože jeho tempo vám vůbec nevyhovuje a je daleko za vašimi schopnostmi.

Možná máte partnera, kterého pohyb nezajímá vůbec. A vy byste se tak ráda zajela podívat na místa ve vašem okolí, ale fyzické síly vám v naší krajině neumožní, abyste celou trasu zvládla. A tyhle otázky hlodají a hlodají.

První den a elektrokolo

Rozhodly jsme se, že uděláme první krok. Půjčily jsme si dámské elektrokolo, které splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Rozhodně nemáme v plánu se bezhlavě řídit na kole padesátikilometrovou rychlostí, takže si půjčujeme kolo, které při rychlosti vyšší než 25 kilometrů za hodinu vypíná svůj pohon.

Už první kopec, který si na elektrokole prožijete, je jedna velká euforie. Místo zpoceného čela si v klidu udržujete své tempo a nezatěžujete nadměrně svá kolena. Pocit je zhruba takový, jako by někdo jel vedle vás a tlačil vás za sedátko do kopce. Prostě velká pomoc.

Kolo jede tiše, pouze slyšíte jemně elektrický motorek. Jedete si krajinou a je vám báječně! Trasu, kterou byste jindy s námahou vyšlapaly za hodinu, si dnes dáváte za polovinu času.

Nic se nesmí přehánět

Po prvním dnu, kdy jsme si užily vítr ve vlasech, nastává pocit zodpovědnosti. Není přece účelem vozit se na kole jako na skútru. Takže si ze zvolených možností úrovně elektrické pomoci zvolíme pouze první nebo druhý stupeň. Ten nám bohatě postačí. Jedeme si krajinou a zároveň děláme něco pro své tělo. Elektrická energie nám pomáhá tam, kde síla nestačí.

K TÉMATU  Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

Zkouška ve dvou

Když jsme si elektrokolo dva dny vyzkoušely, každá jsme se rozhodla, že oslovíme svého partnera na společnou vyjížďku. A výsledek byl parádní! Muži byli nadšeni, že jim stačíme. Parádně jsme se projeli krajinou a společně zažili nové objevování okolí. Bylo příjemné zjistit, že s malou pomocí elektřiny dokážeme udržet tempo s partnery.

Týden v sedle

Nechaly jsme si elektrokolo po celý týden, kdy jsme zkoušely, co nám nejvíce sedne. Pro kopcovitý terén je to naprosto ideální varianta, protože opravdu díky elektřině získáte pocit, že se můžete vydat i na trasu, o které byste dříve jen snily.

Ohledně údržby stačí, když po jízdě kolo pomocí tlačítka vypnete. A když jej vezete na autě, vyjmete z něj předtím baterii. Baterka vám podle typu kola vystačí zhruba na sto kilometrů.

My si denně dávaly necelých padesát, to bohatě stačilo. A večer jsme baterku vzaly domů, kde se nabila. Čištění elektrokola je rozdílné pouze v tom, že nejdříve vypnete elektřinu a vyjmete baterii. Poté je uvedeno v návodu, že nesmíte použít proud vody. Takže pouze jemně kolo v místech kontaktu s baterií umyjete, otřete – a je opět krásné.

Offroad a technická závada

Když jsme kolo ozkoušely na cestách, rozhodly jsme se vydat i mimo ně. Trocha nezpevněných cest, abychom zjistily, jak si kolo povede. A vedlo si skvěle. Opět nám svou silou pomohlo v místech, kde byl štěrkovitý terén příliš příkrý, a kde bychom jinak šlapaly vedle kola pěšky.

Bohužel se nám při společné vyjížďce krajinou „podařilo“ zavadit o větev tak nešťastně, že se utrhlo drobné plastové čidlo snímající rychlost kola. Sice displej kola poté blikal a hlásil závadu, ale elektřina jela dál, a tak jsme mohly dojet až do servisu, kde vše opravili.

K TÉMATU  Tip na výlet 2019: Jurský park můžete skutečně navštívit! Vodní atrakce na Floridě je velké lákadlo. Podívejte se na celou projížďku!

Výhoda elektrokola je jasná – dostanete se i do míst, o kterých jste dříve jen snila. Pokud si nehodláte dělat z kola skútr a zapínat si elektrickou pomoc na nejvyšší úroveň, zažijete příjemnou projížďku a dáte si pořádně do těla. Skvělý pocit z krásného dne venku je třešničkou na dortu. A konečně stačíte svému partnerovi!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 chytrých vychytávek, které vám usnadní život při sportu! Nevěříte?

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.

Nepřehlédněte

Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek