Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Elektrokolo: Vyzkoušeli jsme. Konečně stačíme partnerovi

Mluví se o tom hodně. Pozitivně i negativně. A my už se také rozhodly, že nasedneme na elektrooře. Výsledek je naprosto úžasný. I za dodržení stanovených pravidel jsme se staly královnami a užily si volnost, kterou cyklistika nabízí. Elektrokolo je prostě super!
elektrokolo
Vyzkoušeli jsme elektrokolo. (foto: 123RF)

12. 04. 2021

Dlouhodobá otázka

„Bylo by fajn, kdybys se mnou jela, ale já na tebe pořád nechci čekat.“ Tak tuhle větu možná i vy dobře znáte. Rády byste si daly pořádně do těla, ale fyzické schopnosti vašeho partnera jsou prostě a jednoduše větší, a on tak nechce místo pohybu a relaxu pořád dokola čekat, až jej dojedete.

A vy se cítíte příšerně, protože jeho tempo vám vůbec nevyhovuje a je daleko za vašimi schopnostmi.

Možná máte partnera, kterého pohyb nezajímá vůbec. A vy byste se tak ráda zajela podívat na místa ve vašem okolí, ale fyzické síly vám v naší krajině neumožní, abyste celou trasu zvládla. A tyhle otázky hlodají a hlodají.

První den a elektrokolo

Rozhodly jsme se, že uděláme první krok. Půjčily jsme si dámské elektrokolo, které splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Rozhodně nemáme v plánu se bezhlavě řídit na kole padesátikilometrovou rychlostí, takže si půjčujeme kolo, které při rychlosti vyšší než 25 kilometrů za hodinu vypíná svůj pohon.

Už první kopec, který si na elektrokole prožijete, je jedna velká euforie. Místo zpoceného čela si v klidu udržujete své tempo a nezatěžujete nadměrně svá kolena. Pocit je zhruba takový, jako by někdo jel vedle vás a tlačil vás za sedátko do kopce. Prostě velká pomoc.

Kolo jede tiše, pouze slyšíte jemně elektrický motorek. Jedete si krajinou a je vám báječně! Trasu, kterou byste jindy s námahou vyšlapaly za hodinu, si dnes dáváte za polovinu času.

Nic se nesmí přehánět

Po prvním dnu, kdy jsme si užily vítr ve vlasech, nastává pocit zodpovědnosti. Není přece účelem vozit se na kole jako na skútru. Takže si ze zvolených možností úrovně elektrické pomoci zvolíme pouze první nebo druhý stupeň. Ten nám bohatě postačí. Jedeme si krajinou a zároveň děláme něco pro své tělo. Elektrická energie nám pomáhá tam, kde síla nestačí.

K TÉMATU  Uvažujete nad šetrným praním? Vyzkoušeli jsme prát pouze EKO. Jaký je výsledek?

Zkouška ve dvou

Když jsme si elektrokolo dva dny vyzkoušely, každá jsme se rozhodla, že oslovíme svého partnera na společnou vyjížďku. A výsledek byl parádní! Muži byli nadšeni, že jim stačíme. Parádně jsme se projeli krajinou a společně zažili nové objevování okolí. Bylo příjemné zjistit, že s malou pomocí elektřiny dokážeme udržet tempo s partnery.

Týden v sedle

Nechaly jsme si elektrokolo po celý týden, kdy jsme zkoušely, co nám nejvíce sedne. Pro kopcovitý terén je to naprosto ideální varianta, protože opravdu díky elektřině získáte pocit, že se můžete vydat i na trasu, o které byste dříve jen snily.

Ohledně údržby stačí, když po jízdě kolo pomocí tlačítka vypnete. A když jej vezete na autě, vyjmete z něj předtím baterii. Baterka vám podle typu kola vystačí zhruba na sto kilometrů.

My si denně dávaly necelých padesát, to bohatě stačilo. A večer jsme baterku vzaly domů, kde se nabila. Čištění elektrokola je rozdílné pouze v tom, že nejdříve vypnete elektřinu a vyjmete baterii. Poté je uvedeno v návodu, že nesmíte použít proud vody. Takže pouze jemně kolo v místech kontaktu s baterií umyjete, otřete – a je opět krásné.

Offroad a technická závada

Když jsme kolo ozkoušely na cestách, rozhodly jsme se vydat i mimo ně. Trocha nezpevněných cest, abychom zjistily, jak si kolo povede. A vedlo si skvěle. Opět nám svou silou pomohlo v místech, kde byl štěrkovitý terén příliš příkrý, a kde bychom jinak šlapaly vedle kola pěšky.

Bohužel se nám při společné vyjížďce krajinou „podařilo“ zavadit o větev tak nešťastně, že se utrhlo drobné plastové čidlo snímající rychlost kola. Sice displej kola poté blikal a hlásil závadu, ale elektřina jela dál, a tak jsme mohly dojet až do servisu, kde vše opravili.

K TÉMATU  Přírodní odpuzovače klíšťat. Jsou skutečně účinné a jak náročné jsou na výrobu? Vyzkoušeli jsme

Výhoda elektrokola je jasná – dostanete se i do míst, o kterých jste dříve jen snila. Pokud si nehodláte dělat z kola skútr a zapínat si elektrickou pomoc na nejvyšší úroveň, zažijete příjemnou projížďku a dáte si pořádně do těla. Skvělý pocit z krásného dne venku je třešničkou na dortu. A konečně stačíte svému partnerovi!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

40 chytrých vychytávek, které vám usnadní život při sportu! Nevěříte?

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Evropská komise vydala naléhavé varování spotřebitelům po celé Evropě týkající se několika oblíbených kosmetických produktů. Po jejich použití byly zaznamenány vážné zdravotní problémy, včetně potenciálního rizika neplodnosti. Nebezpečí tkví v chemické složce známé jako butylfenyl methylpropional, která se ve výrobcích může objevit pod názvem lilial. Tato látka, ač obdařená příjemnou květinovou vůní, byla v Evropské unii zakázána kvůli svým škodlivým účinkům na reprodukční systém. Spotřebitelé jsou vyzýváni k maximální opatrnosti a kontrole složení produktů před jejich nákupem.
Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?
Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
Smutná zpráva postihla českou divadelní scénu, když ve věku 59 let zemřel vynikající herec Norbert Lichý. Tuto smutnou zprávu dnes zveřejnilo Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, kde umělec působil dlouhá léta. Lichý, který loni v prosinci oslavil devětapadesáté narozeniny, byl váženým držitelem několika prestižních ocenění a zanechal nezaměnitelnou stopu v srdcích diváků.
Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?
Alternativní způsoby bydlení si lze představit různě, možností je skutečně celá řada. Nemusíte se přitom cítit nepohodlně nebo se vzdát svého komfortu. Alternativní bydlení ale dnes již nepředstavuje jen způsob, jak ušetřit finance. Jde také o udržitelný způsob bydlení, který šetří naši planetu.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?
Někdo se narodil jako barvoslepý a celý život neviděl nic z barev tak, jak je vnímáme my ostatní. Jaký je to asi pocit, spatřit to všechno kolem poprvé? Speciální brýle umožní takovým lidem vnímat barevné spektrum. A tady se můžete podívat na reakce lidí, kteří to právě zažívají.

Výběr článků

Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Eva Urbaníková představuje nový film podle své knihy. Příliš osobní známost je o životní houpačce. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Co se dělo při natáčení a co dalšího autorka veleúspěšné knihy ještě prozradila?

Nepřehlédněte

Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se.
Nutně potřebujete změnu? Chcete vyzkoušet úplně něco nového a láká vás přestěhovat se do zahraničí? Mnozí z nás se toho bojí, pochopitelně. Je to velký životní krok. Ale ne tak nereálný, jak si myslíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek